dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ajupa

Dziennik ajupa

Oceń ten wpis
14 grudzień
Więcej czasu na pisanie znajdę chyba dopiero po przeprowadzce. Nawet nie wiem od czego tu zacząć. Może najpierw obudowa kominka - jechaliśmy po nią aż za Radom, ale warto było. Facet ma własne złoże piaskowca, z którego robi kominki jakie ktoś sobie zażyczy. My nie mieliśmy wygórowanych wymagań - kominek narożny, nie rozbudowany, z żółtego piaskowca. Paweł razem z kolegą już zaczęli go montować - wygląda super! :D Obudowa kosztowała nas 1100zł, więc naprawdę nieźle. Wkład kominkowy też nie był strasznie drogi - wybraliśmy wkład Invicty. Drogim elementem kominka okazała się drewniana belka - stolarz chce za nią 600zł! :o Niestety chyba będziemy musieli się zdecydować, bo ja nie chcę nic innego niż taka zwykła drewniana belka (oczywiście odpowiednio wycięta z tyłu). Kominek został już przetestowany, bo od jakiś dwóch tygodni pracuje glazurnik i trzeba było jakoś ogrzać ten dom. Okazuje się, że ciąg w kominie jest rewelacyjny - paląc przy otwartych drzwiczkach, nic nie dymi się do środka. :D
Jeśli mowa o glazurniku, to zrobił nam już korytarz i robi łazienkę na dole. Do korytarza i wiatrołapu wybraliśmy gres Cersanitu "Carmen Orange" i "Carmen Giallo" - ułożony naprzemiennie w karo. Glazura do łazienki to seria o nazwie "Tajga" Ceramiki Tubądzin - żółte i brązowe poprzeczne pasy - rewelacja! :D Mieliśmy mały problem z glazurnikiem, bo ten, z którym byliśmy umówieni musiał zrezygnować ze względu na problemy zdrowotne na dwa dni przed rozpoczęciem roboty. :evil: Poprosiliśmy o namiary na dobrego glazurnika hurtownię, z której bierzemy płytki - zdecydowaliśmy się na niego właściwie w ciemno, więc byłam przerażona. Na szczęście okazało się, że facet jest dokładny i jak narazie jesteśmy zadowoleni z efektów jego pracy. Powoli wychodzą błędy poprzednich ekip, a w szczególności tynkarzy i wiele rzeczy musimy poprawiać. :evil: :evil: :evil:
Właśnie podłączyli nas do sieci gazowej, ale jeszcze musimy podpisać umowę o sprzedaż gazu i dopiero wtedy zrobi się naprawdę cieplutko.
Pozdrawiam
ajupa :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum