dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bartek_Sl

M08a - historia pewnej budowy

Oceń ten wpis
W lipcu również zaczęliśmy montować stelaże do podwieszenia sufitów na piętrze i na parterzeTo parter i widoczne kanały od wentylacjia to poddasze z kanałami wentylacyjnymi przed zabudową.kanały wentylacyjne są prowadzone poddaszem, ponieważ nie zmieściłyby się na sufitami podwieszanymi - zaplanowaliśmy to przed laniem stropów więc nie było najmniejszego problemu. Po obudowaniu płytami k-g cała wentylacja jest niewidoczna. We wiatrołapie mamy tylko sterownik. Jak teraz myślę, to nie żałuje wyboru wentylacji mechanicznej - w każdej chwili można zwiększyć lub zmniejszyć wentylację budynku, nie ma otwierania okien więc żadne robactwo nie leci do domu. Nigdy na szybach nie było wilgoci -w budynku wilgotność nie przekracza 50% poza sezonem grzewczym i 20% w trakcie grzania. Tu można raczej pomyśleć o nawilżaniu powietrza.
Zdecydowaliśmy się na centralę Pro-Vent 300. Sterownik pozwala nam na ustawieni 4 poziomów wentylowania, jest funkcja wietrzenia, przypominania o wymianie filtrów. W razie oblodzenia wymiennika przepustnica automatycznie zasysa powietrze z pralni i rozmraża wymiennik ciepła. Mamy też wkład letni, którym śmiało można chłodzić pomieszczenie w nocy. Urządzenie jest ciche i poza wymianą filtrów co 90 dni całkowicie bezobsługowe.

W tej kotłowni uczyłem się kłaść kafelki - nie wyszło źleRekuperator już na swoim miejscu - nie jest wcale głośny nawet na 4 biegu. Czytałem, że lepiej izolować akustycznie pomieszczenia, że trzeba daleko instalować od sypialni - za ścianą wentylacja jest niesłyszalna, tylko w garażu i kotłowni panuje szum (4 bieg)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum