dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kasia_Artur

my tutaj a nasz domek tam - kasia i artur

Oceń ten wpis
Sezon ogródkowy uważa się za rozpoczety!!

Nie ma juz śniegu, woda tez gdzieś się ulotniła. Zabrałam ze sobą grabie, widły amerykanki i dyla przekopywać ziemie. Zrobiłam wiele prac jesienia i teraz jest łatwiej kopac. Zebrałam ziemię z kretowisk - wykozystamy ją jak będziemy dosiewać trawnik w miejscach, gdzie nie powschoodziły naspina. Sprawdziłam Thuje i doliczyłam się 4 sztuk zniszczonych przez psy "wsiowe" (tak mawiała moja babcia). Na trawniku są plamy pleśni. Ogólnie trawnik jest taki mizerny :( trzeba bedzie go pdkarmic - myyslę, że zastosujemy Substral, albo Hydrocomlex. Pod Thuje tez trzeba będzie coś dorzucić. Błotka na podwórku jest juz mniej. Dzwoniłam do kilku miejsc w poszukiwaniu tłucznia aby utwardzic podjaz. Za wywrotke 20 tonową chcą min. 1300zł. Tańszy jest gruz (tłuczeń ceglany) 700 zł.

Dziś uświadomiłam sobie, że w tym roku nie będzie tak łatwo pracować w ogrodzie. Julek ma prawie 9 m-cy już nie spi tak duzo jak wcześniej. Nie potrafi siedzieć spokojnie w wózku. On preferuje spacery w wózku, albo spanie - innej opcji nie ma. W zeszłe lato potrafił przespać 6 godzin - a ja wówczas szalałam z grabiami i łopata oraz z łomem. Tak tak - przeprowadzałam profesjonalnewyrywanie gwoździ z desek poszalinkowych. Uwaga nazbierałam tych chyba 25 kg. złom oczywiście przy najblizszej okazji pobytu w mieście :) sprzedałam. Przez kilka dni myślałam na co wydać zarobione pieniadze. Ostarecznie kupiłam drzewko ozdobne.

W tym roku planuję zakup agrowłókniny czarnej -położe ją pomiedzy truskawki - zobaczymy czy sie sprawdzi.
Po zimie wyszło na wierzch bardzo duzo kamieni i gruzu. Zastanawiam sie czy my na jakis kamieniołomach się nie wybudowaliśmy. A tak serio to kiedyś na tej działce to podobno piekarnia stała. Piekarze to bogaci ludzie, więc kopie w tej ziemi, a moze znajdę saganek ze złotem :):)

Ogólnie mówiąc jest bardzo dużo pracy przede mna. Jako osoba bezrobotna, poszukujaca pracy nie mogę marudzić. W domu nic sama nie zrobię, a z Julkiem tym bardziej, więc jakby kto mnie szukał to jestem na podwórku:)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum