dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

braza

Lekko pokręcona droga do Uroczyska

Oceń ten wpis
Naszło mnie … się rozpiszę trochę…
Ło matko !!!! Zostałam zaatakowana!!!! Groźne, drapieżne stworzenie rzuciło się na mnie!!!! Dobra, żeby oddać sprawiedliwość, trzymałam w ręku kawałek mojej ukochanej dojrzewającej szyneczki … ale żeby tak bezczelnie skakać mi na klatę???!!!! A taka mała się wydaje … bezbronna … słodka … jak śpi!!!
Ale do rzeczy:
Rozpaliłam w kominku … wieczory już chłodne, a gdybym nie podpaliła chociaż z lekka to rano brrryyyy….! Drewienka cieniutkie, mokre, ale się palą! Lało trzy dni, nie zdążyłam drewna naznosić, a takie docelowe do kominka to po 15 września mam zamówione.
Trochę wspominek … po opadnięciu emocji…
Jeszcze kilka tygodni temu byłam bardzo bliska podjęcia decyzji o powrocie do miasta.( Już słyszę te komentarze…). Przerosło mnie! Ciemno, głucho, wilki wyją … roboty od cholery! I zimno! Nienawidzę, gdy jest mi zimno!! Córcia w zaparte: „Nie!! Nie!!” no to nie! Trwałam. Różne myśli mnie nachodziły i zachowywałam się jak nie przymierzając kobieta z menopauzą – raz euforia, za chwilę totalny dół … masakra!! I żeby to chwilowe było!!! Gdzie tam … trwa i pojawia się znienacka … okropieństwo!! Właśnie teraz jest faza opadająca…
Najgorszym przeciwnikiem jest oczywiście kasa … najgorszym, bo niewidzialnym. Jakbym ją widziała, wiedziałabym, z której strony uderzyć… Ogrzewanie musze zrobić, to nie ulega wątpliwości! Padło na piece elektryczne, bo tylko one w tej chwili mogą zostać zainstalowane szybko i bez demolki chałupy. Kocioł na paliwo stałe odpada – nie mam miejsca na kotłownię, trzeba by było ją wybudować. Gazu nie ma, kominek z rozprowadzeniem ciepła to koszt + demolka. Szybciej i taniej (teraz) będzie zamontować piece … II taryfa jest, może nie pójdę z torbami. Myślę nad tymi piecami:
http://www.ekonergia.com.pl/eq306.php#opis
Brzmi świetnie, tylko żeby jeszcze ktoś przetłumaczył mi to na nasz język… Te fachowe opisy …
Dżungla wkoło!!!! Kolejny świetny powód do deprechy!!!! Sumaki, bzy – kiedyś lubiłam bzy … kiedyś!!!! Sporą część tego tałatajstwa wytłukł niezastąpiony Agdusiowy Andrzej, ale ile tego jeszcze jest to i sam diabeł nie wie!!! Pleni się to dziadostwo w zastraszającym tempie! Tydzień temu, w świętą niedzielę dostałam jakiegoś amoku! Wycięłam sporą część tego świństwa – upociłam się jak głupia, bo za żadne skarby nie pójdę w gąszcz w krótkim rękawku, miałam więc na sobie bluzę, a efekt … no cóż, kawałek płotu widać – to pocieszające, ale tak naprawdę to niewiele się zmieniło.
Szkolny autobus ….. też osobna historia. Do szkolnego autobusu jakieś 15 min, drogi i byłoby to do przeżycia, gdyby nie fakt, że …. autobus jest jeden i zbiera dzieciaki z całej gminy, odjeżdża więc z tego „naszego” przystanku o 6.45!!! Już nie mówię, o której trzeba wstać, żeby zdążyć, bo to nie jest najgorsze, ale droga!! Teraz, latem, o 6.30 jest w miarę widno, za to jesienią i zimą …. matko budowlana!!!! Tego nie przewidziałam, że szkolny autobus będzie wycieczkę krajoznawczą z dzieciakami robił i dojazd do szkoły zajmie mu godzinę!!! Poza tym pobocza żadnego, samochody grzeją nie patrząc na nic, po drodze 2 ostre zakręty, na których kompletnie nic nie widać!! Strach miałam w oczach, gdy tuż obok z prędkością prawie 90km/h przemknął TIR, mało nas nie zdmuchując z drogi!!!
A teraz właśnie robię po raz drugi doświadczenie … ciekawe … pali się w kominku, który to kominek stoi w salonie tuż na granicy z kuchnią. Drzwi szeroko otwarte (otwór metrowy) a w salonie jest 26 st. za to w kuchni tylko 20!!! Czy ktoś może mi wyjaśnić, jak to działa??? Różnica 6 stopni w pomieszczeniach ze sobą sąsiadujących!!!!
Aaaaa ... zapomniałabym! Oto widok obecny mojego salonu ... uwaga!!! Niektórzy mogą mieć problemy z zaśnięciem po obejrzeniu ściany zastępczej:

Kolor belek już nieaktualny, teraz są w białej czekoladzie Duluxa :wink:
Na dzisiaj tyle … z resztą poczekam na aparat.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum