dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kruszon11

Głową w bale

Oceń ten wpis
Morti, wszystko o czym piszesz już wiem :) dzięki Ci Dobry Człowieku za Dobre Słowo.... 8)

Wbrew pozorom mycie domu szarym mydłem nie jest uciążliwe. Najgorzej jest/było szorować podbitkę i węgły. Ale przy swoim domu, to człowiekowi chce się wszystko robić... W naszym wynajmowanym mieszkaniu to musiało trochę czasu minąć żebym szufladę skleił, bo jej się trochę spsuło....

Na temat impregnacji i zabezpieczania domu oczywiście z moimi góralami rozmawiałem. Tak czy siak najlepszym (ponoć) sposobem jest mycie szarym mydłem. Nie znajdzie się chyba osoba, która by twierdziła, że są lepsze środki/sposoby. Takie mycie warto nawet dwa razy w roku wykonywać. I chyba nie ma nie tylko lepszego, ale i tańszego sposobu.

Już teraz widzę, że drewno mi ściemniało nieco. Chociaż "ściemniało" to nie do końca dobre określenie. Dom nabrał takiego fajnego miodowego odcienia...
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie po nadejściu słonecznych dni. Nasza jesienna impregnacja i tak w założeniu była tylko ochroną przed zimą i śniegiem i wilgocią. Wiedziałem, że będę musiał impregnować ponownie na wiosnę. Natomiast żadnego pigmentu nie zamierzam stosować, choćbym miał dwa razy w roku zapierdzielać ze szczotką i szarym mydłem... :P :P

A słyszeliście o tym, że najlepszym ze specyfików na zabezpieczenie jest ropa naftowa w najczystszej postaci ? Najwięcej w niej wosków ochronnych. Tylko kto by chciał mieć czarny dom.....

Morti, czekam w takim razie na Twój dziennik budowy, ewentualnie na foty Twojego domu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum