dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Vafel

Małego domku podkrakowskie budowanie

Oceń ten wpis
Oj gorący był ostatni tydzień.

Stan na dziś jest następujący: ściany zewnętrzne i wewnętrzna nośna - postawione (do wysokości wieńca). Zbrojenie nadproży, wieńca i podciągu gotowe. Wszystko zaszalowane i gotowe do zalewania.

Trochę fotek dla ciekawych... :-)

Północno-wschodni narożnik domu:


Elewacja północna w pełnej krasie:


Północno-zachodni narożnik:


Elewacja zachodnia:


Południowo-zachodni narożnik:


Elewacja południowa:


Widok z "kotłowni" na wejście do domu (po lewej), wejścia do dwóch pokoi (w głębi). Centralnie będzie umieszczona łazienka i WC. Otwór okienny, który widać to okno z najmniejszego pokoju...
Na piachu zaznaczony resztkami silikatów przebieg rury kanalizacyjnej i położenie komina wentylacyjnego obsługującego łazienkę i WC. Przed zalaniem chudziaka ekipa ma jeszcze wykopać fundamencik pod ten komin, czyli, jak to oni nazywają, "pnioka".


Widok z kuchni na salon i centralnie odeskowany podciąg na granicy jadalni i salonu :-)


Po lewej raz jeszcze podciąg nad salonem i widoczne deskowanie słupa kończącego wewnętrzną ścianę nośną. Podłoże przygotowane do wylewania pierwszej "chudej" wylewki.Jutro o 9:00 przyjedzie beton B20 do zalania wieńca, słupa, nadproży itp. (4 kubiki), a o 15:00 przyjedzie 11 kubików B10 na pierwszą wylewkę na podłodze na gruncie... Jeśli wszystko wypali, to jutro będzie ostatni dzień kiedy oglądam piach zamiast podłogi...

Potem ekipa na tydzień zabiera się na inną budowę (a ja będę przez ten czas pielęgnował beton), a potem wracają do mnie zrobić dach i ścianki działowe.

A na deser... widok z naszej działeczki na Babią Górę (to ta duża ośnieżona w oddali :-)):
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum