dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Vafel

Małego domku podkrakowskie budowanie

Oceń ten wpis
Ciąg dalszy niniejszym następuje.

Oto obiecane fotki szamba:

Jak można zauważyć już zrobiliśmy dziurę na wprowadzenie rury idącej od domu (na pierwszym zdjęciu) i połączyliśmy też obie komory kawałkiem rury fi160 (na drugim zdjęciu). "Podłączanie" szamba pewnie odbędzie się w sobotę. Wcześniej ma się pojawić koparkowy, zasypać szambo do poziomu dziury na rurę (po to ten piach widoczny na ostatnim zdjęciu) i wykopać rów na rurę od domu do szamba. Resztkę kamieni z wykopu szamba wykorzystamy na dalsze utwardzanie naszej ulubionej 80-metrowej drogi.

Tymczasem w środku ułożyliśmy już styropian (obie warstwy) we wszystkich pomieszczeniach, w których ma być podłogówka. W łazience i WC ułożyliśmy od razu taką matę z folią (znajomym zostało kilka metrów po budowie - akurat było na naszą łazienkę i WC). Jeszcze w tym tygodniu mają przyjść Panowie od układania podłogówki. Planujemy też, że jeszcze w tym tygodniu rozłożymy resztę styropianu w pozostałych pomieszczeniach i na początku przyszłego będziemy gotowi na wylewki... :-)

A oto fotki wnętrza:

Korytarz przy wejściu

Korytarz przy łazience

WC

Łazienka

W łazience mamy mieć prysznic bez brodzika (tylko z płytkami - we wnęce po lewej stronie). Instalatorzy poradzili nam, żeby w ogóle nie robić tam wylewki, tylko później ktoś kto będzie nam robił ten prysznic sam sobie zrobi tam wylewkę odpowiednio ją izolując i dając jej odpowiedni spadek. Tak też postąpiliśmy. Mam nadzieję, że to była dobra rada...

Kuchnia i pokój dzienny

Ten styropian wyszedł trochę nierówny (co widać na fotkach) i zastanawiam się czy tak może być... Czy nie będzie od tego pękać wylewka itp.? Miejscami nierówności dochodzą do 2 cm...

Na zakończenie kilka zaległych rzeczy w ramach "dokumentacji fotograficznej".

Rozdzielacz "grzejnikowy"

Konsola wodomierzowa - obok widać wyjście odkurzacza centralnego, który ma zawisnąć na ścianie nad wodomierzem

Kable elektryczne - w rogu pomieszczenia będzie rozdzielnia

Ocieplenie przestrzeni pod oknami balkonowymi - wkleiłem tam i zapiankowałem styrodur o grubości 5 cm. Od wewnętrznej strony zostało trochę miejsca na wylewkę, więc okna oprócz tego, że stoją na śrubach rzymskich oprą się też trochę o wylewkę. Mam nadzieję, że będzie OK. Zastanawiam się, czy podobne rozwiązanie można zastosować w przypadku drzwi zewnętrznych...

Z zewnątrz

I z wewnątrz

Na razie to tyle. Cholera, obawiam się o to, że będzie jakiś problem z tymi wylewkami w związku z tym nierównym styropianem...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum