dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobo_M

Dziennik Budowy

Oceń ten wpis
teraz może parę danych znamionowych, pisałem wcześniej conieco na grupie słupskiej ale dla porządku napiszę tutaj:

Działka:
10km od placu zwycięstwa, 2km od trasy Ustka-Słupsk, 3200m^2, równa jak stół, sucha jak pieprz, wody gruntowe poniżej 4m, na razie rośnie trawa, podłoże żwirowo piaszczyste, prawie pospółka

Projekt:
http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...ku=100&unset=2
projekt uległ pewnym zmianom: usunięcie ogrodu zimowego, przez co uprościła się konstrukcja dachu, przeniesienie okna w sypialni z pn na wsch., w pokojach po jednym oknie 2m dł. od strony pd., w salonie dodałem okno 3m od strony pd.

Stan zaawansowania prac:
jak już wcześniej było napisane stan zero zakończony.
wylane ławy, zaizolowane, wymurowane bloczki, zaizolowane dysperbitem, od strony zewnętrznej 12cm styropianu, zaizolowany 2x dysperbitem, bez kubełkowej (mam nadzieje że to wystarczy)

Planuje budować z BK 24cm, działowe 12cm, chociaż ostatnio pobieżnie w paru dziennikach widziałem że silka 15cm wychodzi podobnie cenowo, ale nie wiem jeszce jakie są wady i zalety i czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Ludzie piszą o akumulacyjności, ale w szczegóły nie wnikałem.
Dach mam w projekcie 20 stopni ale zastanawiam się czy nie podnieść do 25. W projekcie mam dachówkę cementową, ale się waham nad ceramiczną.

Dalej są takie plany:
- okna M&S 3x szklenie, U=0,5 dla szklenia, cena ta sama co 0,6, jedyne ograniczenie to że max 1,5m^2 szyby, dlatego nie wiem czy dla dużych okien nie dam 0,6 bo dla 0,5 i tak musiałbym dać ramę po środku a to pogorszy wsp. U. Chciałbym je zamontować w ociepleniu, ale na razie nie wiem dokładnie jak:-( widziałem kilka postów, może do tego czasu mi się rozjaśni.
- ocieplenie podłogi 20cm 0,036, bo planuje podłogówkę elektryczną, myślałem o akumulacyjnej ale opinie są różne z tego co zdążyłem poczytać, więc na razie mam dylemat jaka grubość wylewki, tylko w dwóch pokojach będą panele, reszta to gres, łącznie z sypialnią.
-ściany pierw myślałem 20cm swisspor 0,031, ale obawiam się że wykonanie zaprzepaści plany i będą przerwy, po przeczytaniu paru dzienników, zastanawiam się nad dwoma warstwami, pierwsza na kołki a druga na klej 10+10, a może się pokuszę 15+10, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo i będzie jak w klasztorze.
- strop drewniany, ocieplenie między krokwie + na krokwie, min 30cm. wełny
-wentylacja z odzyskiem, będzie na pewno, ale kosztorysy firm mnie "bolą", np. na ekozefirze RK-400-EKE z wentylatorami EMB Plast z EC wycenili na 20000 brutto (8000 centrala 5800 pozostałe elementy, 4000 montaż i najśmieszniejsze 1000 projekt), po tych wycenach zastanawiam się czy by nie kupić centrali ze sterowaniem i postarać się samemu zamontować. Z GWC na razie rezygnuje, ale przygotuje pod niego wentylację i jeśli to konieczne wyprowadzę jakąś rurę na zewnątrz ale sam GWC jeśli powstanie to po roku.
- ogrzewanie jak wspomniałem już elektryczne, niecentralne, podłogowe +kominek ale bez płaszcza, chciałbym żeby jakoś współpracował z reku, podobno można zrobić w ciepłej zabudowie z szamotu i koło niego zamontować kanał który będzie zasysał ciepłe powietrze z jego otoczenia.
-cwu, 2x solar płaski, myślałem o hewalex'ie+ do tego zbiornik z grzałką, nie wiem jeszcze jak duży (3os, ale plany na 4os), mam nadzieję że uda mi się uzyskać jakieś pieniądze z gminy na solary.

-Zacząłem się bawić OZC i jak na razie wyszło mi Qh=7640kWh/a, Ea=45kWh/a. Nie wiem czy dobrze zrobiłem czas pokaże to moje pierwsze wyliczenia.

Na wklejanie zdjęć to na razie za wcześnie, ale z czasem postaram się to zrobić.
ps.
Wstaw obrazek: [img]http://adres_obrazka[/img] (alt+p), oznacza że foto musi być umieszczone gdzieś na necie?[/i]
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum