dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Luk_Ewa

Dziennik Ewy i Łukasza

Oceń ten wpis
Zima niestety nie ustępuje i w tym tygodniu prace na budowie stanęły :( Mieliśmy dokończyć murowanie ścianek i zrobić dwa nadproża drzwiowe, ale będzie trzeba poczekać, tym bardziej, że chyba właśnie załapałem się na końcówkę sezonu grypowego :-? Ale, żeby nie było tak, że nic się na budowie nie dzieje, bo tak przecież być nie może :wink: udało nam się w zeszłym tygodniu znaleźć stolarza, który zrobi nam drzwi wewnętrzne i być może schody!
Temat drzwi wewnętrznych wypłynął jakieś dwa tygodnie temu, przy okazji poprawiania otworów drzwiowych wewnątrz. Trzeba się było zdecydować na określone wymiary i zorientować jakie są standardy i ceny gotowych drzwi np. z Porty, Pol-Skone, DRE i innych producentów. W dobie rozkręcającego się kryzysu sprzedawcy są teraz tak mili, że od razu umawiają się na pomiary na budowie klienta, pomiar i wycena gratis tego samego dnia :D I bardzo dobrze, niech się starają. W końcu zaczyna to wszystko wracać do normalności.
W każdym razie po otrzymaniu wyceny z Porty na 11 skrzydeł z ościeżnicami (w tym większość ościeżnic regulowanych i szerokich na 24 cm - bo taką mamy w większości szerokość ścian działowych) opiewającą na 9600 zł. postanowiliśmy pójść jednak do stolarza, bo za takie pieniądze to w moim przekonaniu można już sobie życzyć drzwi drewniane, a nie ze sklejki wypełnionej tekturowym plastrem miodu :x
I tu jak zwykle zaskoczenie - szukaliśmy daleko - w Wiśle, Koniakowie bo tam jest w naszym terenie "zagłębie stolarskie", a okazało się, że bardzo dobrego i niedrogiego stolarza mamy dosłownie pod nosem, 700 m w linii prostej od naszej budowy. I co się okazało? Oczywiście w całkiem przyzwoitej cenie - 800 zł za sztukę da się zrobić drzwi świerkowe z pełnymi ościeżnicami!! Oczywiście drzwi podwójne są droższe, ale i tak kosztują ok. 1400- 1500 zł. Tak więc jesteśmy umówieniu na czerwiec, na wykonanie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Zewnętrzne będą dębowe, z naszego drewna. I tu kolejna niespodzianka - dotychczas wszyscy stolarze bardzo niechętnie podchodzili do tematu drzwi z powierzonego materiału. A nasz stolarz - bez problemu, zapłacimy tylko za robociznę.
Jeśli byśmy chcieli dostawkę z naświetlem, to cenę takiej dostawki liczy się od metra, co stanowi jakiś dodatkowy koszt, ale warto się nad tym zastanowić, bo wiatrołap, korytarz i klatka schodowa niestety nie są u nas doświetlone żadnym okienkiem. Stąd też pomysł, by w kilku miejscach zrobić drzwi z pełnym przeszkleniem (np. w pokoju nad garażem - doświetlą klatkę schodową)

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne pełne, to będą zbliżone do takich:
drzwi podwójne będą się składały z dwóch takich skrzydeł:

tylko klamki na pewno inne :wink: i kolor jak w tych pierwszych

A jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, to jak dotychczas nie znaleźliśmy ładniejszych niż te drzwi stobrawa:
z doświetlem wyglądałyby tak:
ale raczej w tym ciemniejszym kolorze.

Temat drzwi uważam tym samym za zamknięty, drewno na drzwi suszy się od listopada i jeszcze parę miesięcy musi poleżeć, zanim pójdzie do suszarni, a tymczasem pora zająć się zagadnieniem dla każdego domu najistotniejszym, czyli systemem centralnego ogrzewania. Ogólna koncepcja jest już od dawna, ostatnio zaczęła nabierać konkretnych kształtów. O tym w następnym poście, chyba że zima ustąpi, to zamiast pisać, wracam na budowę! Oby jak najszybciej ... :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum