dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Agusia i Marco

Dziennik Agusi & MARCO

Oceń ten wpis
Przygotowanie pod wylewkę na podjazd chodnikowy.Jak widać pod domem mamy chodnik z kostek i to już dość długo przeszło 5 lat. powiem krótko jestem nie zadowolona z nich ponieważ moze to ładnie wygląda i jest to materiał wytrzymały ale ma też duzo wad w gruncie rzeczy dla mnie ważnych i podstawowych tj:
- po 5 latach zaczyna pojawiać się chwast między kostkami (sąsiad ma przeszło 10 lat kostki i przeklina, co chwile na kolanach wyrywa ,spryskuje preparatami różnymi i nic nie pomaga chwast dalej rośnie lub trawa.
- po deszczu pod nogami ino zgrzyta piach brudny chodnik z piachu nie idzie do porządku pozamiatać wciąż się ciągnie ten piach dalej i dużo na butach nanosi się do domu, ponieważ kostka jakakolwiek musi być położona na dużej ilosci piachu aby nie zasiały się chwasty itd. a deszcz poprostu wypłukuje ten piach między szparami.
- kolejna rzecz mrówki uwielbiają piach wspaniałe podłoże dla nich w jednej szparze spryskasz preparatem a w drugiej nowy tunel mrówek idzie zbankrutować na preparaty. Dla rodziców którzy mają pociechy to KOSZMAR -WIECZNY ZAKAZ -nie chodźcie dzieci tu bo spryskane i tak w koło.
- choćby tonę nawieź pod kostke a przejdzie się po ziemi gołej np.trawa wytarta i z butów nosi się taka ziemię i wpada w szpary kostki od razu zasiewa się trwa jednym słowem cza dłubać między kostkami ziemię choćby małe kawałki i zasypywać piaskiem aby przetrwać.DLATEGO niestety podjęlismy się warjantu drugiego z mniejszymi wymogami czyli wylewki betonowe co nie znaczy ze ładniejszymi ale równie na końcu budowy nabiorą nasze chodniki wyglądu nadając kostkami w niewielkich ilościach po obrzeżach.

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum