dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

jeszcze o pod?ogach

Oceń ten wpis
Podłogę wykonała nam firma Stylowe Podłogi z Lublina

http://www.stylowepodlogi.pl/

Pan Przemek był bardzo zaangażowany i chyba mocno zadowolony z efektu końcowego.
Nieczęsto ludzie wybierają taką podłogę jak nasza, raczej zwykły parkiet.

Podłogę ułożyliśmy w trzech pomieszczeniach: w salonie/jadalni, w korytarzu i korytarzyku i w pokoju gościnnym. W pokoju gościnnym z racji jego mniejszej powierzchni bardziej by pasowała deska 2 lub 3 lamelowa ale już zdecydowaliśmy się że wszędzie będą takie same dechy

Układanie trwało może ze 3 dni i efekt był porażający szczególnie jak jeszcze żadne meble nie stały. Po prostu cudo.

Tak wiem, to kosztuje tyle co niezły parkiet albo lite dechy.. Ale parkietu nie położy się na podłogówce

W ziemie niewielkie szparki się pojawiły, takie na 0,2mm, ale jak się teraz przyglądałem to zniknęły. Więc jest OK.

Aha. I jeszcze listwy - zakładałem sam Nie chciałem ich przyklejać na klej montażowy (bo i tak odpadnie) i nie chciałem na wskroś przykręcać wkrętami (bo obrzydliwie to wygląda). Wszystkie listwy zamontowałem na Barlinkowe klipsy i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. W tym celu nabyłem piłę kątową stanleyowską http://www.stanleyworks.pl/product_d...jectID=20-800#



dzięki, której naprawdę było to łatwo pociąć. Nie wierzcie w przyrżnie plastikowe. Fuj. Też taką kupiłem na początku i poleciała od razu do kosza.

Hint: Mocując długą listwę do ściany na klipsy proponuję co następuje:
1. dociąć jeden róg
2. odmierzyć pożądaną długość
3. dociąć drugi róg
4. zamontować skrajne klipsy (tak 10 cm od brzegu)
5. obrócić listwę do góry nogami, położyć na zamocowanych klipsach i podsuwając po kolei klipsy pod listwę pomontować je
6. zamontować listwę solidnie dobijająć
Dzięki tym krokom na pewno wszystkie uchwyty będą na jednej wysokości czego nie da się zapewnić montując kolejne klipsy od lewej do prawej
Pozwolicie, że nie będę wspominał o propozycjach rysowania linii na ścianie . To takie nieinżynierskie
Tagi - katalog słów kluczowych: barlinek, deska barlinecka, podłoga, stanley, stylowe podłogi Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze