dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Forum Murator FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz objaśnienie o działaniu forum. Użyj poniższych linków lub poniższej wyszukiwarki, aby znaleźć właśnie to, co Cię interesuje.

Mój profil publiczny

Co to jest strona profilu publicznego?

Każdy użytkownik posiada ogólnie dostępną stronę profilu. Strona ta zawiera informacje podane przez użytkownika podczas procesu rejestracji lub później poprzez Panel kontrolny użytkownika.

Istnieje wiele sposobów na obejrzenie profilu innego użytkownika. Zazwyczaj samo kliknięcie na nazwę użytkownika wystarczy, żeby przejść na stronę jego profilu.

Lista użytkowników umożliwia przejrzenie wszystkich zarejestrowanych użytkowników i szybkie przejście do profili publicznych.

Jeśli jesteś zalogowany, możesz obejrzeć własny profil logując się na fora i klikając na swoją nazwę użytkownika w nagłówku na górze strony.

Jeśli znasz nazwę użytkownika, możesz przejść bezpośrednio do jego profilu, wpisując w pasku adresu wyszukiwarki: http://www.example.com/member.php?username=<nazwa użytkownika>

Co znajduje się na stronie profilu publicznego?

Profil publiczny podaje informacje o użytkowniku w zakładce “O mnie”. Zawiera również informacje statystyczne, takie jak liczba napisanych postów czy data rejestracji. Informacje te znajdują się w zakładce „Statystyka”.

Inne informacje obejmują listę Znajomych (?), ich zdjęcia profilowe (jeśli użytkownik tak ustawił) i listę osób, które ostatnio odwiedziły tę stronę profilową.

Pokazana jest również lista albumów użytkownika (?) i Grupy (?) do których należy.

Co to są wiadomości od odwiedzających?

Wiadomości od odwiedzających to ogólnie dostępne wiadomości, zamieszczane na stronie profilowej. Aby zamieścić wiadomość, kliknij zakładkę „Wiadomości od odwiedzających” i skorzystaj z formularza na górze działu. W wiadomościach tych będziesz mógł wykorzystać niektóre rodzaje formatowania, jak wskazuje opis pod polem edycji. Wszyscy odwiedzający ten profil będą mogli zobaczyć twoją wiadomość, łącznie z gośćmi i botami wyszukującymi, jeśli administrator na to zezwoli. Jeśli chcesz komunikować się prywatnie z danym użytkownikiem, wyślij mu prywatną wiadomość.

Wiadomości od odwiedzających mogą edytować moderatorzy strony lub właściciele strony profilowej. Jeśli napotkasz niestosowną wiadomość od odwiedzającego, możesz powiadomić moderatorów poprzez kliknięcie na link „Zgłoś”. Link „Zobacz rozmowę” pozwala na przejrzenie wszystkich wiadomości od odwiedzających między danym użytkownikiem a właścicielem profilu.

Panel kontrolny ustawień

Ustawienia panelu kontrolnego to miejsce, gdzie można sprawdzić ustawienia osobiste, opcje i preferencje. Aby wejść do ustawień panelu kontrolnego, należy uprzednio zarejestrować się na forach. Po zalogowaniu należy kliknąć "ustawienia” w pasku nagłówka w prawym górnym rogu strony.

Główna strona ustawień będzie zawierać nowe powiadomienia, łącznie z nowymi prywatnymi wiadomościami i oczekującymi zaproszeniami. Dodatkowe strony i formularze umożliwiają kontrolowanie:

 • adresu email i hasła
 • ustawień prywatności
 • ustawień stworzonego profilu publicznego
 • prywatnych wiadomości
 • obserwowanych wątków i forów
 • znajomych i kontaktów
 • grup

Zmiana danych użytkownika

Jak mogę zmienić swoje szczegóły użytkownika?

Możesz zmienić swoje informacje o koncie korzystając z Panelu kontrolnego użytkownika. Aby zmienić podstawowe szczegóły profilu (włącznie z adresem email i hasłem), kliknij na opcję “Edytuj szczegóły” w PK użytkownika. Strona ta pozwala na podanie wielu wymaganych i nieobowiązkowych informacji, przy czym niektóre z nich będą wyświetlone na twoim profilu publicznym. Nie podawaj informacji, których nie chcesz udostępniać dla ogółu, za wyjątkiem adresu email.

Podpisy, awatary i obrazy profilowe

Co to są podpisy?

”Podpisy” zawierają informacje, które chcesz umieścić pod wszystkimi swoimi postami. Mogą obejmować obrazy, linki do twoich stron, cytaty itp.

Co to są awatary?

Awatary to małe obrazki używane przez użytkowników do identyfikowania lub wyróżniania się na tle innych użytkowników forum. W niektórych przypadkach administrator może zabronić używania awatarów lub zezwolić na to tylko niektórym użytkownikom. Administrator może również dostarczyć użytkownikom kilka domyślnych awatarów lub zezwolić na wgrywanie obrazów z komputerów użytkowników. Awatary będą wyświetlane jako część informacji o użytkowniku w postach, a także w profilu publicznym.

Co to są zdjęcia profilowe?

Zdjęcia profilowe to fotografie użytkowników, wgrywane przez nich i wyświetlane w profilu publicznym. Ta opcja może być zablokowana przez administratora.

Jak mogę ustawić podpisy, awatary i zdjęcia profilowe?

Możesz ustawić i zmienić podpis, awatar i zdjęcie profilowe w Panelu kontrolnym użytkownika (pod warunkiem, że administrator zezwolił na te opcje).

Aby ustawić podpis, kliknij na “Edytuj podpis” pod polem “Ustawienia i opcje” na pasku nawigacyjny PK użytkownika.

Aby wybrać lub wgrać awatar, kliknij na „Edytuj awatar”.

Aby wgrać zdjęcie profilowe, kliknij na “Edytuj zdjęcie profilowe” w dziale „Twój profil”.

Inne opcje i ustawienia

Do czego służą pozostałe ustawienia?

W PK użytkownika, w Ustawieniach & Opcjach znajduje się dział o nazwie „Edytuj opcje”.

 • Login & Prywatność: reguluje
  • ”Tryb niewidoczny” – decydujesz, czy inni użytkownicy mogą zobaczyć twój status online i przeglądaną przez ciebie stronę
  • ”Pokaż poziom reputacji” – pokazuje poziom reputacji przy postach, jeśli opcja ta jest dozwolona przez administratora
  • ”Zezwól na zapisywanie vCard” – decydujesz, czy zezwolić innym użytkownikom na zapisywnie vCard, zawierającej twój adres email i nazwę użytkownika.
 • Wiadomości & Powiadomienia - opcje obejmują:
  • ”Otrzymywanie emaili” – decydujesz, czy chcesz otrzymywać emaile od użytkowników i administratorów
  • ”Domyślny tryb obserwowania wątków” – decydujesz, w jaki sposób chcesz być powiadamiany o nowych postach w obserwowanych wątkach
  • ”Prywatne wiadomości” – decydujesz, w jaki sposób mają działać prywatne wiadomości na twoim koncie
  • ”Wiadomości od odwiedzających” – decydujesz, czy chcesz włączyć wiadomości od odwiedzających na swoim koncie
 • Opcje wyświetlania wątku - obejmują:
  • ”Widoczne elementy postów” – decydujesz, czy w postach mają być wyświetlane podpisy, awatary i obrazy
  • ”Tryb wyświetlania wątku” – decydujesz, jaki ma być domyślny sposób wyświetlania wątków (więcej informacji znajduje się tutaj)
  • ”Liczba postów wyświetlanych na stronie”
  • ”Domyślny czas ukrywania postów” – okres wyświetlania wątków – starsze wątki będą ukrywane
 • Opcje daty & czasu - obejmują:
  • ”Strefa czasowa” – twoja lokalna strefa czasowa względem GMT/UTC
  • ”Początek tygodnia” – dla Kalendarza.
 • Różne opcje obejmują:
  • ”Interfejs edytora postów” – Opcja ta pozwala na wybór rodzaju edytora używanego przy zamieszczaniu postów. Możesz wybierać między podstawowym edytorem tekstowym, standardowym edytorem z przyciskami do zmiany formatowania, albo pełnym edytorem WYSIWYG (what you see is what you get- dostajesz to, co widzisz), który pokaże formatowanie w trakcie pisania.
  • ”Styl forum” – opcja dostępna jedynie wtedy, gdy dostępny jest więcej niż jeden styl (lub “skórka”), a administrator odblokował ten wybór
  • ”Język forum” – opcja dostępna tylko wtedy, jeśli ustawiony jest więcej niż jeden język. Zmieni to język, w którym wyświetlane są opcje i wiadomości na tablicy. Nie zmieni to treści postów użytkowników

Dostosowywanie strony profilowej

Jak mogę dostosować swoją stronę profilową?

Możesz edytować design i stylistykę swojej publicznej strony profilowej (jeśli administrator tablicy odblokował tę opcję) za pomocą działu “Dostosuj profil” w PK użytkownika. Możesz zmienić schemat kolorystyczny, czcionki, krawędzie i układ elementów na stronie.

Możesz również ustawić obrazy jako tło dla różnych działów twojego profilu. Najpierw musisz wgrać tapety do utworzonego albumu (?). Można używać tapet znajdujących się jedynie w albumach publicznych lub „profilowych”. Nie można wykorzystać obrazów z prywatnych albumów.

Grupy budujące

Co to jest Grupa?

Grupa to grupa ludzi o wspólnych zainteresowaniach lub w inny sposób podobnych do siebie. Zapewnia możliwość komunikowania się między jej członkami, a także udostępnianie zdjęć i innych obrazów.

Możesz obejrzeć listę w dziale “Członkostwa w grupach” na swoim profilu publicznym (?).

Strona z listą grup zawiera wszystkie utworzone grupy. Możesz uporządkować grupy według liczby członków, wiadomości lub zdjęć, nazwy grupy, daty jej utworzenia lub daty zamieszczenia ostatniej wiadomości. Możesz użyć narzędzi do wyszukania grupy.

Jak mogę dołączyć do grupy?

Aby dołączyć do grupy, kliknij nazwę grupy, a następnie przycisk “dołącz do grupy”. Po dołączeniu do grupy jej nazwa wyświetli się w twoim publicznym profilu. Musisz być zarejestrowany i zalogowany, aby móc dołączyć do grup.

Czy mogę stworzyć własną grupę?

Jako zarejestrowany użytkownik możesz stworzyć własną grupę (jeśli zezwoli na to administrator). W tym celu należy przejść na stronę grup i kliknąć przycisk „Stwórz nową grupę”. Po wpisaniu nazwy i opisu grupy należy wybrać jej rodzaj. Istnieją trzy rodzaje grup:

 • Publiczna - otwarta dla wszystkich. Nie istnieją ograniczenia co do użytkowników dołączających do grupy lub zamieszczających w niej wiadomości
 • Tylko zaproszenia - aby dołączyć do tej grupy, użytkownik musi otrzymać zaproszenie. Jedynie twórca grupy oraz jej moderatorzy i administratorzy mogą wysyłać zaproszenia. Mogą to zrobić klikając na przycisk „Oczekujące: Zaproszeni członkowie”, znajdujący się na dole strony tej grupy
 • Moderowana - wszyscy użytkownicy mogą do niej dołączyć, ale wiadomości są moderowane przed opublikowaniem. Robią to twórca grupy, jej moderatorzy i administratorzy

Znajomi i kontakty

Czym się różnią znajomi od kontaktów?

Znajomość to wzajemna, obustronna relacja między dwoma użytkownikami. Na ogół jest zapoczątkowana przez jednego użytkownika i akceptowana przez drugiego.

Kontakt to jednostronna znajomość. Może to oznaczać, że druga osoba nie zaakceptowała znajomości, zaproszenie wciąż oczekuje na potwierdzenie albo w danej chwili nie życzysz sobie znajomości z daną osobą, ale chcesz ją dodać do kontaktów.

Gdzie znajduje się lista znajomych i kontaktów?

Lista znajomych i kontaktów znajduje się na stronie „Kontakty i znajomi w PK użytkownika. Lista znajomych znajduje się również na twojej stronie profilowej.

Jak mogę wysłać zaproszenie, zaakceptować lub zerwać znajomość?

Istnieją dwa sposoby na wysłanie komuś zaproszenia do grona znajomych.

Najprostszym jest wejście na profil danej osoby i kliknięcie na link “Zaproś do znajomych”.

Inną metodą jest uprzednie dodanie osoby do kontaktów. Następnie na stronie „Kontakty i znajomi” zaproś ją do znajomych zaznaczając pole “Znajomy” obok nazwy użytkownika. Na koniec zapisz stronę.

Jeśli znasz nazwę użytkownika, którego chcesz dołączyć do znajomych, możesz wysłać zaproszenie korzystając z zawartego pola i klikając przycisk “Dodaj znajomego”.

Aby zaakceptować zaproszenie, przejdź do strony “Kontakty i znajomi”. Na dole strony będzie znajdować się lista oczekujących zaproszeń. Kliknij na pole przy zaproszeniach, które chcesz zaakceptować, a następnie kliknij przycisk „Akceptuj” i zapisz zmiany. Jeśli nie chcesz przyjmować zaproszeń, kliknij przycisk „Odrzuć”.

Są trzy sposoby przerwania znajomości.

 • Na stronie “Kontakty i znajomi” odznacz pole "znajomy" przy danej osobie i zapisz zmiany. Jeśli chcesz również usunąć tą osobę z kontaktów, odznacz oba pola przy tym użytkowniku.
 • Na “Stronie profilowej” kliknij na “Znajomych”, a następnie na “Przerwij znajomość” obok nazwy użytkownika.
 • Na stronie profilowej innej osoby kliknij “Znajomi”, a następnie znajdź swoją nazwę użytkownika i kliknij „Przerwij znajomość”.

Albumy i zdjęcia

Jak mogę korzystać z albumów?

Jako użytkownik możesz tworzyć Albumy zdjęć, do których link znajduje się w twoim profilu publicznym. Albumy możesz tworzyć przechodząc do Panelu Kontrolnego Użytkownika, i klikając na link „Zdjęcia i Albumy”, a następnie na „Dodaj album”.

Możesz zatytułować każdy album (“Wakacje Joego w Nepalu”), dodać opis (“Kilka zdjęć z mojej ostatniej przygody”) oraz określić jego typ jako: Publiczny, Prywatny lub Profilowy.

 • Albumy Publiczne mogą oglądać wszyscy
 • Albumy Prywatne mogą oglądać jedynie zarządzający stroną (moderatorzy, administratorzy) oraz twoi znajomi i kontakty (informacje)
 • Albumy Profilowe możesz oglądać tylko ty. Możesz jednak użyć zdjęć, aby dostosować profil (info)

Jak mogę wgrać zdjęcia?

Gdy już stworzyłeś album, możesz wgrać do niego zdjęcia. Po prostu przejdź do albumu i kliknij „Wgraj zdjęcia”.

Będziesz miał możliwość dodania podpisu do każdego zdjęcia oraz ustawienia jednego zdjęcia jako okładki albumu, która będzie wyświetlana w profilu publicznym. Aby usunąć album lub zmienić jego tytuł, opis czy typ, naciśnij "Edytuj album". Jeśli chcesz usunąć zdjęcie, zmienić podpis lub okładkę albumu, kliknij “Edytuj zdjęcia”.

Wszyscy użytkownicy, którzy mają dostęp do twoich albumów, mogą zostawiać przy nich swoje komentarze, na podobnej zasadzie, jak Wiadomości od odwiedzających (więcej informacji). Możesz usunąć dowolne komentarze ze swoich albumów i zgłosić niestosowne wiadomości moderatorom.

Kiedy już wgrasz zdjęcie, możesz dołączyć je do swojego postu, korzystając z tekstu w języku BB code, który wyświetla się pod zdjęciem, gdy otwierasz je w pełnym rozmiarze.

Prywatne wiadomości

Jeśli administrator zezwolił na wysyłanie Prywatnych wiadomości, zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać do siebie prywatne wiadomości.

Jak mogę wysłać Prywatne wiadomości?

Prywatne wiadomości przypominają nieco emaile, ale ograniczają się do zarejestrowanych użytkowników danego forum. Możesz zamieszczać w nich BB code, uśmieszki i obrazy.

Możesz wysyłać prywatne wiadomości do użytkowników danego forum klikając na link “Wyślij prywatną wiadomość”” w dziale prywatnych wiadomości panelu kontrolnego użytkownika (więcej informacji), lub klikając na link „Wyślij prywatną wiadomość” w rozwijanym menu, pojawiającym się przy poście użytkownika po kliknięciu na jego nazwę.

Wysyłając wiadomość możesz zapisać jej kopię w folderze “Wiadomości wysłane”.

Jak mogę zarządzać folderami prywatnych wiadomości?

Domyślnie masz dwa folderze w dziale prywatnych wiadomości. Są to „Skrzynka odbiorcza” i „Wiadomości wysłane”.

Folder “Skrzynka odbiorcza” zawiera wszelkie nowe wiadomości. Umożliwia przeglądanie treści otrzymanych wiadomości, a także nazwy nadawcy i daty wysłania.

Folder “Wiadomości wysłane” zawiera kopie wysłanych wiadomości, które oznaczyłeś jako przeznaczone do zachowania.

Możesz stworzyć dodatkowe foldery na wiadomości klikając link “Edytuj foldery”.

Każdy folder posiada zestaw narzędzi, pozwalających na zaznaczenie wiadomości i usunięcie ich lub przeniesienie do dodatkowego folderu. Po zaznaczeniu wiadomości możesz wybrać następujące opcje z pola „Wybrane wiadomości”, znajdującego się pod listą wiadomości:

 • Przenieś do folderu
 • Usuń
 • Zaznacz jako przeczytane
 • Zaznacz jako nieprzeczytane
 • Zapisz jako XML
 • Zapisz jako CSV
 • Zapisz jako TEXT

Musisz co jakiś czas usuwać stare wiadomości, ponieważ administrator najprawdopodobniej nałożył ograniczenie liczby prywatnych wiadomości przechowywanych w folderach. Jeśli przekroczysz tę liczbę, nie będziesz mógł wysyłać ani otrzymywać nowych wiadomości do czasu usunięcia starych.

Jeśli chcesz zachować wiadomości przed usunięciem ich, możesz skorzystać z opcji “Zapisz jako...” wymienionych powyżej, aby zapisać kopię na swoim komputerze.

Odczytując wiadomość możesz odpowiedzieć na nią lub przesłać ją do innego użytkownika forum. Możesz również przesłać ją do kilku użytkowników z twojej listy kontaktów.

Jak mogę śledzić wiadomości?

Przy wysyłaniu nowej prywatnej wiadomości możesz zażądać potwierdzenia przeczytania. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy odbiorca przeczytał wiadomość. Aby to zrobić, przejdź do strony “Śledzenie wiadomości”.

Strona ta jest podzielona na dwa działy: wiadomości nieprzeczytane i przeczytane.

Dział nieprzeczytanych wiadomości pokazuje wszystkie wiadomości wysłane z żądaniem potwierdzenia przeczytania, które jeszcze nie zostały przeczytane przez odbiorcę.

Dział przeczytanych wiadomości zawiera wszystkie wiadomości wysłane z żądaniem potwierdzenia, które zostały przeczytane i potwierdzone przez odbiorcę. Pokazany jest również czas przeczytania.

Możesz zakończyć śledzenie wybranej wiadomości poprzez zaznaczenie jej i kliknięcie przycisku “Zakończ śledzenie”.

Po otrzymaniu wiadomości z żądaniem potwierdzenia przeczytania możesz przeczytać wiadomość bez wysyłania potwierdzenia. W tym celu po prostu kliknij na link „Nie wysyłaj potwierdzenia” zamiast na tytuł wiadomości, jeśli się on pojawi.

Obserwowane

Co to jest obserwowanie wątku?

Dzięki obserwowaniu wątku można śledzić zmiany w różnych wątkach lub forach. Można wybrać sposób powiadamiania o nowościach – na przykład poprzez wymienienie ich w PK użytkownika i otrzymywanie powiadomień o każdym z nich na skrzynkę email.

Jak mogę obserwować wątek lub forum?

Aby zacząć obserwować forum, kliknij na link “Narzędzia forum” nad listą wątków, potem wybierz “Obserwuj forum”. Spowoduje to pojawienie się listy opcji obserwowania tego forum. Jeśli forum, które chcesz obserwować, zawiera jakieś podfora (fora wewnątrz forum), one również będą obserwowane.

Aby obserwować wątek, kliknij na link “Narzędzia wątków” nad listą postów, a potem kliknij “Obserwuj wątek”. Następnie można wybrać rodzaj obserwacji dla danego wątku.

Jakie rodzaje obserwacji są dostępne?

Do wyboru są różne formy obserwacji forum.

 • Brak powiadamiania emailem - wymienia obserwację jedynie w PK użytkownika. Nie będziesz otrzymywać powiadomień o nowych postach lub wątkach na forum.
 • Codzienne powiadamianie emailem - każdego dnia zostanie wysłany jeden email zawierający nowe i uaktualnione wątki na forum i podforach. Jeśli nie ma nowych lub uaktualnionych wątków na forum lub podforach, email nie zostanie wysłany.
 • Cotygodniowe powiadamianie emailem - raz na tydzień zostanie wysłany email zawierający te same dane co w trybie codziennego powiadamiania emailem.

Obserwowanie wątku ma te same opcje co obserwowanie forum z jednym wyjątkiem:

 • Natychmiastowe powiadamianie emailem - wysyła emaila w chwili dodania nowego postu do wątku. Nie obejmuje to każdej odpowiedzi i będzie wysłane tylko do chwili ponownego odwiedzenia forów.

Jak mogę zarządzać obserwacjami i folderami?

Obserwowane wątki mogą być uporządkowane w foldery dla łatwego zarządzania. Można stworzyć dowolną liczbę folderów klikając na dział 'Edytuj foldery' w dziale “Obserwowane wątki” w PK użytkownika. Aby dodać nowy folder, wpisz nazwę folderu do jednego z pustych pól i zapisz stronę. Aby usunąć folder, usuń nazwę folderu. Edycja folderu odbywa się po prostu poprzez zmianę nazwy folderu na liście.

Możesz również zarządzać poszczególnymi obserwowanymi wątkami poprzez kliknięcie na 'Listę obserwowanych' w dziale „Obserwowane wątki” w PK użytkownika. Tam można zarządzać obserwowanymi wątkami, usuwać je, przenosić do innego folderu lub zmienić rodzaj obserwacji.

Nie można zarządzać obserwowanymi forami za pomocą strony Listy obserwacji, gdyż są wyświetlone na PK użytkownika, gdzie umieszczona jest opcja zaprzestania obserwacji forum.

Reputacja

Co to są punkty reputacji?

Punkty reputacji to sposób oceniania użytkowników w zależności od jakości ich postów. Jeśli administratorzy odblokowali opcję punktów reputacji, ikona reputacji będzie widoczna w postach.

Reputacja może być pozytywna Positive Reputation Icon , negatywna Negative Reputation Icon lub neutralna Neutral Reputation Icon. Negatywna reputacja może być przyznana tylko w przypadku odblokowania tej opcji przez administratora. Neutralna reputacja może być przyznawana tylko w tych przypadkach, gdy osoba przyznająca punkty reputacji nie spełnia wymogów wyznaczonych przez administratora.

Jak mogę przyznać punkty reputacji?

Aby przyznać punkty reputacji, kliknij ikonę reputacji przy odpowiednim poście. Spowoduje to wyświetlenie formularza z rodzajem punktów reputacji i przyczyną ich przyznania. Jeśli opcja negatywnej reputacji jest zablokowana, nie będzie wyświetlana w tym formularzu. Nie możesz przyznać dwukrotnie punktów reputacji dla tego samego postu.

Skąd mogę wiedzieć, jaką reputację otrzymałem?

Możesz przejrzeć otrzymaną reputację w PK użytkownika (Panelu kontrolnym użytkownika), znajdującą się na dole PK. Możesz obejrzeć tam najnowsze otrzymane punkty reputacji i to, czy jest ona pozytywna, negatywna, czy neutralna. Całkowita reputacja będzie ukazana w postaci linii znaczników reputacji w twoich postach i profilu. Im bardziej pozytywna reputacja, tym więcej będzie pozytywnych ikon. Im gorsza reputacja, tym więcej będzie negatywnych ikon.

Ile punktów reputacji można otrzymać? Co to jest siła reputacji?

Jeśli administrator odblokował tę opcję, liczba punktów reputacji przyznanych przez użytkownika (lub odjętych, jeśli to punkty negatywne) jest wyświetlana przy postach użytkownika jako “Siła reputacji”. Wartość siły reputacji jest ustalana przez administratora i może rosnąć z czasem, w zależności od zastosowanych ustawień.

Jak mogę zablokować wyświetlanie mojej reputacji?

Możesz zablokować wyświetlanie reputacji poprzez kliknięcie linku “Edytuj opcje” w PK użytkownika. Na tej stronie znajduje się pozycja o nazwie „Pokaż poziom reputacji”. Odznaczenie tej pozycji spowoduje zaprzestanie wyświetlania twojej reputacji i zastąpienie jej ikoną „Reputacja wyłączona”. Mimo wyłączenia wyświetlania reputacji wciąż możesz otrzymywać i przyznawać punkty reputacji.

Szukaj FAQ

Zaznacz tę opcję, jeśli wyszukiwanie ma objąć tekst pytań w FAQ i ich tytuły.

W tym miejscu wybierz odpowiednią opcję, która określi, jak ma być traktowane zapytanie. Wybór opcji "Dowolne słowa" da najwięcej wyników, ale najmniej trafnych, podczas gdy wybranie opcji "Cała fraza" spowoduje wyświetlenie tylko tych wyników, które zawierają dokładną poszukiwaną frazę.