dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Jastrzębie Zdrój ... sfera marzeń i planów - początki
Strona 1 z 2
  1. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Witam wszystkich serdecznie.
    Czytam forum od kilku miesięcy , ale dopiero teraz zdecydowałam się przedstawić i założyć ten topik-mając elementarną wiedzę na tematy tu poruszane (zaznaczam , że jeszcze kilka miesięcy temu mieliśmy z mężem tylko marzenia o własnym domu mieszkając w bloku i zero wiedzy na tematy budowlane). Po naczytaniu się "Muratora" i przejrzeniu forum wiemy już przynajmniej czego chcemy , na co uważać i zwracać uwagę....forum okazało się naprawdę skarbnicą wiedzy.
    Więc jesteśmy kolejnymi oszołomami którzy chcą budować własny dom....my to znaczy : ja, mąż , dwie córy-13 i 5 lat + pies, 240L akwarium z rybami i świnka morska .
    Na czym stoimy: kilka dni temu sprzedaliśmy mieszkanie (ponieważ utrzymując 70-metrowe mieszkanie i budując na pewno nie dalibyśmy rady), spłaciliśmy zalegający na nim kredyt hipoteczny, wprowadziliśmy się do 3-pokojowego mieszkania gdzie obecnie pomieszkujemy z moimi rodzicami, po uiszczeniu wszelkich opłat zostało nam 45.000zł...będzie więcej, poniważ mieszkając z rodzicami zaoszczędzimy jakieś 1500zł miesięcznie. Zamierzamy do tego wziąć 150000zł kredytu.

    Wybraliśmy już projekt-długo się zastanawialiśmy , trudno było znależć nieduży i funkcjonalny dom dla 5-cio osobowej rodziny (chcemy zaopiekować się babcią męża która zajmie pokój na parterze), ale w końcu znaleźliśmy....prosty w budowie, bez zbędnych i drogich udziwnień, oto on:
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...7,61,opis.html . Zmiany w projekcie będą dotyczyły tylko materiałów budowlanych (np.planujemy ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego 36,5 , pokrycie dachu blachodachówką, itp.)

    Teraz szukamy działki która spełniłaby nasze oczekiwania (niedaleko do przystanku, szkoły)....na peryferiach miasteczka.
    Budowę zamierzamy zacząć na wiosnę przyszłego roku i mam ambitny plan na Święta Bożego Narodzenia być już u siebie. Przed nami mnóstwo formalności i wiem, że nieraz pewnie stracę wiarę i cierpliwość, ale nie ma już odwrotu .
    Mam nadzieję, że napiszecie na tym topiku-Wy, którzy również budujecie i podtrzymacie mnie czasem na duchu , doradzicie , może czasem pocieszycie... .Oczywiście liczę na wpisy osób budujących w pobliżu....razem zawsze raźniej a i jakieś ciekawe kontakty też się przydadzą .
    Na dziś tyle, pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie .
  2. Krzysztof i Elżbieta SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysztof i Elżbieta Zarejestrowany: 15.11.2009 Posty: 74
    Witam. My budujemy w pobliżu J-bia. W miarę możliwości służymy wymianą doswiadczeń
  3. copec FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    copec Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 108
    ruszamy temat?
    my w zebrzydowicach tez niedaleko
    pozdrawiam
  4. kinga2005 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinga2005 Zarejestrowany: 13.07.2010 Posty: 1
    My też budujemy w Jastrzębiu. Mamy już zalany strop nad parterem.
  5. hunter111 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hunter111 Zarejestrowany: 20.10.2010 Posty: 2
    Witam

    Jestem tutaj zupełnie nowy.... mieszkam od urodzenia w Jastrzębiu Zdroju w bloku. Wraz z moją przyszłą żoną wymarzył nam się domek, też w Jastrzębiu Zdroju. Moja druga połówka wręcz przeciwnie do mnie całe swoje życie mieszka w domku. Od jakiegoś czasu, niedługiego czasu, zamarzył nam się wspólny domek. W ostatnich tygodniach decyzja została podjęta, że weźmiemy kredyt (bo w tych czasach nic innego niestety nie pozostaje) i wybudujemy dom naszych marzeń. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś luksusy, ale o to żeby był nasz, przytulny i rodzinny domek. Działka już jest. Nie wiem czy to wielki minus, bo różne opinie się słyszy, ale teren jest pochyły - około 1.2-1.5m różnicy poziomu na 10 metrach terenu. Druga rzecz to teren szkód górniczych. Jesteśmy kompletnie zieloni co do budowy domu. Kredyt w mojej ocenie zdolności to jakieś 300 tyś PLN i metraż w zamiarach w granicach 100-120 metrów. Dom parterowy z zagospodarowanym poddaszem. Poza tym mam zamiar wykorzystać pochyłość terenu, aby "schować" od tyłu garaż z tyłu domu na poziomie piwnicy (po prostu pół na pół piwnica z garażem). Coś w stylu tego zdjęcia poniżej (chodzi mi tylko o sam garaż - czyli tył naszego przyszłego domku - na poziomie tego wejścia chcieli byśmy mieć taras ):



    Plany są takie, że po załatwieniu formalności jak wszystko się uda mamy zamiar ruszyć z budową na wiosnę. Jako że oboje pracujemy z czasem będzie kiepsko, liczymy na naszych rodziców bo ojcowie są na emeryturze i oni bardziej będą w stanie być na bieżąco i dopatrywać poczynać firm i "fachowców".
    Pytanie w głowie powstaje u nas wiele, wiem, że odeślecie mnie do forum, już sporo czytałem ale chciałbym aby ktoś mógł nam ogólnie na samym początku powiedzieć kilka rzeczy...

    1. Czy kwota 300 tyś pln jest realna przy metrażu, który zakładamy- 100-120m pow. użytkowej - mniej pracy własnymi rękoma, jedynie przy samym wykończeniu w wyniku braku czasu i doświadczenia(materiały nie z najniższej półki, ale też nie żadne drogie i najlepsze)?
    2. Czy teren tak pochyły to raczej jeden wielki minus czy są plusy (typu odpływ wody i coś jeszcze?)
    3. Czy szkody górnicze są w tych czasach wielkim problemem?
    4. Czy na takim terenie jest sens pchać się w dom szkieletowy?

    Ps. To na razie na tyle, liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję !

    M. B.
  6. Denver81 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Denver81 Zarejestrowany: 12.11.2010 Posty: 1
    Witam Wszystkich,
    Wlasnie jestem na podobnym etapie co hunter111. Dzialke juz mam i teraz wraz z zona zastanawiamy sie jaki domek moznaby bylo postawic. Wlasnych oszczednosci nie mamy zbyt wiele i glownie nastawiamy sie na kredyt oczywiscie. Chcialbym sie zapytac czy Ci co juz sa za tym etapem moga nam pomoc odnosnie tego jaka dokumentacja musi byc skompletowana do wydania pozwolenia na budowe i ile te wszystkie zaswiadczenia/oswiadczenia kosztuja. Mam na mysli to, ile pieniazkow potrzebuje przed uruchomieniem kredytu. Domek planujemy w granicach 100 - 120m no ale wszystko bedzie zalezalo oczywiscie od finansow.
    Aha i jeszcze jedno takie pytanko....probowalem sie orientowac ile kosztuje metr kwadratowy "pod klucz" i w firmach mowiono mi, ze okolo 2 750zl. Nie mam porownania i jak wyglada ta sytuacja jezeli budowalbym "systemem gospodarczym" czyli ekipa poleconych i sprawdzonych ludzi no a jakies specyficzne prace jak dach itp itd to wiadomo ze zatrudnilbym fachowca.
    Z gory dziekuje za okazana pomoc,
    Pozdrawiam.
  7. BOBOL WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BOBOL Zarejestrowany: 16.06.2004 Posty: 7
    Witam!!!! Ja również zaczynam budowę na obrzeżach Jastrzębia .Mamy zamiar ruszyć na wiosnę jak wszystko dobrze pójdzie , bo pozwolenia,mapki,plany się robią. Widze że temat rusza więc będzie kogo się radzić pozdrawiam.
  8. barbik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barbik Zarejestrowany: 28.12.2010 Posty: 12
    Witam.
    Zaczynamy budowę na wiosnę 2011,w Ruptawie,szkody kategorii 4-tej,budujemy sami .Proszę o koszty fundamentów,dom 7metrów na 10:,może ktoś już ma to za sobą?
  9. robitherobot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robitherobot Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 24
    Witam
    Ja ruszam też na wiosnę Jastrzębie-Szeroka , ja będę miał płytę fundamentową 13x9 . Moja wycena 30kpln.Kategoria III szkód górniczych.


    Cytat Napisał barbik
    Witam.
    Zaczynamy budowę na wiosnę 2011,w Ruptawie,szkody kategorii 4-tej,budujemy sami .Proszę o koszty fundamentów,dom 7metrów na 10:,może ktoś już ma to za sobą?
  10. barbik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barbik Zarejestrowany: 28.12.2010 Posty: 12
    Cytat Napisał robitherobot
    Witam
    Ja ruszam też na wiosnę Jastrzębie-Szeroka , ja będę miał płytę fundamentową 13x9 . Moja wycena 30kpln.Kategoria III szkód górniczych.
    a ta cena ,to budowa systemem gospodarczym ,czy przez firmę?
  11. robitherobot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robitherobot Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 24
    Systemem gospodarczym będę utwardzał podłoże , no może drenaż zrobię sam.
    Ale zbrojarza i murarza już mam - koszt 4,5 kpln robocizna samej płyty.

    Cytat Napisał barbik
    a ta cena ,to budowa systemem gospodarczym ,czy przez firmę?
  12. barbik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barbik Zarejestrowany: 28.12.2010 Posty: 12
    Witam.
    Proszę o namiary jakiś składów budowlanych,głównie stal ,bloczki ,beton.Gdzie najtaniej w okolicy
  13. clukasc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clukasc Zarejestrowany: 07.11.2010 Posty: 28
    Cytat Napisał barbik
    Witam.
    Proszę o namiary jakiś składów budowlanych,głównie stal ,bloczki ,beton.Gdzie najtaniej w okolicy
    Ja stal i bloczki kupiłem w Gomarze na Bziu

    tam były bardzo przystepne ceny

    a beton w firmie Matuszek z Wodzisławia

    Buduje dom systemem gospodarczym w razie jakis pytan chetnie pomoge jetem teraz na etapie ogrzewania i wylewek
  14. robitherobot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robitherobot Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 24
    Czy do samego położenia wody i kanalizacji potrzebne sa jakieś uprawnienia , czy wystarczy że zrobię wszystko według projektu a wcinke zrobia wodociągi.

    Cytat Napisał clukasc
    Ja stal i bloczki kupiłem w Gomarze na Bziu

    tam były bardzo przystepne ceny

    a beton w firmie Matuszek z Wodzisławia

    Buduje dom systemem gospodarczym w razie jakis pytan chetnie pomoge jetem teraz na etapie ogrzewania i wylewek
  15. clukasc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clukasc Zarejestrowany: 07.11.2010 Posty: 28
    Cytat Napisał robitherobot
    Czy do samego położenia wody i kanalizacji potrzebne sa jakieś uprawnienia , czy wystarczy że zrobię wszystko według projektu a wcinke zrobia wodociągi.
    Jak robiłem wode to musialem miec pozwolenia i uzgodnienia oraz mapke od architekta z tym do wodociagów poszedlem i tam pani dala mi nawet namiar na ponow z wodocigow co po pracy robia wykop klada rure i robia przylacze i powiem ci ze nawet lepiej jak to oni robia niz mialbys to wszystko sam przygotowac calkiem nie drogo to wyszlo robilem 80m przylacza jutro napisze ile mnie woda wyszla
  16. BOBOL WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BOBOL Zarejestrowany: 16.06.2004 Posty: 7
    Mam pytanko!
    Czy macie fachowców którzy budują wam dom od fundamentów po dach. Interesuje mnie ile biorą w przybliżeniu za fundamenty, piwnice ,parter,poddasze no i dach.
  17. robitherobot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robitherobot Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 24
    Cytat Napisał clukasc
    Jak robiłem wode to musialem miec pozwolenia i uzgodnienia oraz mapke od architekta z tym do wodociagów poszedlem i tam pani dala mi nawet namiar na ponow z wodocigow co po pracy robia wykop klada rure i robia przylacze i powiem ci ze nawet lepiej jak to oni robia niz mialbys to wszystko sam przygotowac calkiem nie drogo to wyszlo robilem 80m przylacza jutro napisze ile mnie woda wyszla
    Chyba sie nie doczekam
  18. clukasc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clukasc Zarejestrowany: 07.11.2010 Posty: 28
    Cytat Napisał robitherobot
    Chyba sie nie doczekam
    napisałem ci na priwa
  19. kaziasty WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaziasty Zarejestrowany: 24.01.2011 Posty: 2
    Cytat Napisał BOBOL
    Mam pytanko!
    Czy macie fachowców którzy budują wam dom od fundamentów po dach. Interesuje mnie ile biorą w przybliżeniu za fundamenty, piwnice ,parter,poddasze no i dach.
    rok 2010 budynek 10 x 11 m, fundamenty, piwnica, stropy, schody, parter,m poddasze , dach i kominy 47 tys.
  20. barbik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barbik Zarejestrowany: 28.12.2010 Posty: 12
    Dzięki za namiary.Bloczki i stal ,już mam .Teraz proszę o namiary,na kierownika budowy,(wasze doświadczenia).Oczywiście chodzi mi o kierownika z prawdziwego zdarzenia ,pomocnego w doractwie ,nie papierkowego.Kontakt mile widziany
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
Strona 1 z 2