dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa TARNOWSKA
Strona 1 z 2
  1. dromader SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dromader Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 10
    Witam!

    Postanowiłem trochę namieszać i założyć konkurencyjną grupę tarnowską . Mam nadzieję skupić pod tym sztandarem wszystkich budujących tarnowian. Krajanie wpisywać się tu, bo grupa tarnów i okolice zipie ledwo ledwo
    Ja właśnie zakupiłem teren i wybrałem projekt

    Wpisujcie się, zobaczmy ile nas jest. Mam mnóstwo pytań!!!
  2. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    Witam Krajana
    Niech bedzie , ze ja pierwsza sie wpisze ...
    Grupa Krakow i okolice preznie dziala , a w Tarnowie chociaz tyle domkow sie buduje to wyglada na to , ze nikt nie chce podzielic sie swoimi doswiadczeniami ....
    Ja tez bede budowala dom w 2010 roku , na obecna chwile koncze sprawe adaptacji projektu , zlozylam papiery o przylac w ENION i bede szukala ekipy ( mam nadzieje solidnej ) . Probuje tez znalezc solidnych dekarzy .... mam nawet juz propozycje ceny od jednej ekipy po wstepnych rozmowach za metr kw. dachu ( robota kompleksowa ) 100 zl. . Mysle , ze troche kosmiczna !!!! no chyba , ze gosc dolozy dachowke
    To tylko wstepne rozmowy ..... dach ma 312 m kw.
    Buduje dom z tej pracowni http://www.domyzwizja.pl/ projekt STYLOWY 2
  3. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    Cytat Napisał dromader
    Witam!

    Postanowiłem trochę namieszać i założyć konkurencyjną grupę tarnowską . Mam nadzieję skupić pod tym sztandarem wszystkich budujących tarnowian. Krajanie wpisywać się tu, bo grupa tarnów i okolice zipie ledwo ledwo
    Ja właśnie zakupiłem teren i wybrałem projekt

    Wpisujcie się, zobaczmy ile nas jest. Mam mnóstwo pytań!!!
    Hej Dromader jestes tutaj jeszcze ?????
    Zalozyles grupe i co ?

    Moze wiesz gdzie moge dostac drewno na wiezbe w rozsadnej cenie ( mniej niz 700 zl. za kubik )
    dzieki
    Pozdrawiam
  4. dromader SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dromader Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 10
    Hej nie sądziłem już że ktokolwiek napisze i dłuższy czas się nie logowałem. Ale cieszę się z tej odpowiedzi. Niestety, nic nie wiem o drzewie (na razie).
    Pozdrowienia
  5. gemma81 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gemma81 Zarejestrowany: 30.12.2008 Posty: 27
    Witam wszystkich Tarnowian budujących. Ja wprawdzie buduję pod Wieliczką ale z Tarnowem jestem związana sentymentalnie.
    Drewno na dach kupowałam w Biadolinach w Korze, wyszło chyba 650zł ciśnieniowo impregnowane.
    Życzę powodzenia w budowaniu!
  6. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    Cytat Napisał gemma81
    Witam wszystkich Tarnowian budujących. Ja wprawdzie buduję pod Wieliczką ale z Tarnowem jestem związana sentymentalnie.
    Drewno na dach kupowałam w Biadolinach w Korze, wyszło chyba 650zł ciśnieniowo impregnowane.
    Życzę powodzenia w budowaniu!
    Witam
    Dziekuje Pozdrawiam
  7. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    Kierownik Budowy poszukiwany ... znacie kogos dobrego !!!!
  8. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    No i temat sie wypalilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
  9. byggmol DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    byggmol Zarejestrowany: 19.10.2010 Posty: 548
    Cytat Napisał Edyta M
    No i temat sie wypalilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
    Cześć ja też będe budował w Tarnowie i widze, że pusto i głucho na forum tarnowskim. Jak zdobede jakieś niusy tobie potrzebne to dam znać

    pozdrawiam
  10. mwp FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwp Zarejestrowany: 26.11.2010 Posty: 107
    Cytat Napisał Edyta M
    No i temat sie wypalilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

    No właśnie - wypalił się, a szkoda
    My zamierzamy się budować next year. Projekt się kończy, niebawem składamy papiery.
    Miło będzie pogadać.
    Jest tu kto??
    Edyta??
    Inni??
  11. k82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k82 Zarejestrowany: 14.05.2009 Posty: 4
    Cytat Napisał mwp
    No właśnie - wypalił się, a szkoda
    My zamierzamy się budować next year. Projekt się kończy, niebawem składamy papiery.
    Miło będzie pogadać.
    Jest tu kto??
    Edyta??
    Inni??
    Witajcie!
    Dołączę się do pytania. Jest ktoś jeszcze na tym forum?
    Zaczynam budowę jak tylko zejdą śniegi, w okolicach Tarnowa. Papiery zajęły nam rok
    Czy ktoś tu zagląda?
  12. kaska1ge WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaska1ge Zarejestrowany: 27.12.2010 Posty: 5
    Witam wszystkich.
    My z mężem, mam nadzieję, że też zaczniemy wiosną. Narazie architekt adaptuje nam projekt i robi plan zagospodarowania działki.W połowie stycznia powinniśmy już złożyć wszystkie papiery do pozwolenia na budowę. Będziemy budować wg projektu Ewa z pracowni Horyzonty. Kupiliśmy materiał na ściany (będziemy stawiać z Thermoporu 25 plus styropian). Projekt jest w tej chwili u murarzy-mają określić ile wyniesie nas robocizna (fundamenty, ściany, strop, kominy).
  13. k82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k82 Zarejestrowany: 14.05.2009 Posty: 4
    Cytat Napisał kaska1ge
    Witam wszystkich.
    My z mężem, mam nadzieję, że też zaczniemy wiosną. Narazie architekt adaptuje nam projekt i robi plan zagospodarowania działki.W połowie stycznia powinniśmy już złożyć wszystkie papiery do pozwolenia na budowę. Będziemy budować wg projektu Ewa z pracowni Horyzonty. Kupiliśmy materiał na ściany (będziemy stawiać z Thermoporu 25 plus styropian). Projekt jest w tej chwili u murarzy-mają określić ile wyniesie nas robocizna (fundamenty, ściany, strop, kominy).
    Jak duży to dom i ile Wam krzyknęli murarze? Głupio zrobiłam bo nie zapytałam naszych ile będzie kosztowało wybudowanie naszego (z 115m2 po adaptacji zrobiło się 139m2 ) Ledwo się mieszczę w rodzina na swoim
  14. kaska1ge WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaska1ge Zarejestrowany: 27.12.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał k82
    Jak duży to dom i ile Wam krzyknęli murarze? Głupio zrobiłam bo nie zapytałam naszych ile będzie kosztowało wybudowanie naszego (z 115m2 po adaptacji zrobiło się 139m2 ) Ledwo się mieszczę w rodzina na swoim
    Będziemy budować Ewę z pracowni Horyzonty.W oryginale 118,5m2 powierzchni użytkowej,plus kotłownia 9,4m2 i garaż 19,2m2. My po adaptacji (tam gdzie garaż będzie kotłownia i łazienka, tam gdzie kotłownia będzie pokój) będziemy mieć ok. 136m2 powierzchni użytkowej. Wiec podobnie. Powierzchnia zabudowy to 113m.
    staraliśmy się wybrać funkcjonalny dom ale i prosty, tak żeby koszty budowy nas nie przerosły, bo będziemy budować systemem gospodarczym (ten nasz jest na rzucie prostokąta, z dachem dwuspadowym,bez lukarn, wykuszy.
    Murarze (ma być ich dwóch) plus mąż do pomocy, wycenili roboty na 16tys- w tym są fundamenty,ściany,strop,kominy i konstrukcja dachu.
  15. k82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k82 Zarejestrowany: 14.05.2009 Posty: 4
    No to ładnie! My się właśnie dowiedzieliśmy, że nas to wyjdzie jakieś 30 !!! To co u Was z dachem (z kryciem) i izolacje - mam piwnicę.
  16. fullbe WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fullbe Zarejestrowany: 22.01.2011 Posty: 4
    Witajcie !

    Ja też mam zamiar w tym roku rozpocząć budowę. Właśnie kupuję działkę i chcę jak najszybciej załatwiać papierologię.
    Wybrałem projekt Maja IV z pracowni mgprojekt

    pozdrawiam
  17. k82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k82 Zarejestrowany: 14.05.2009 Posty: 4
    Cytat Napisał fullbe
    Witajcie !

    Ja też mam zamiar w tym roku rozpocząć budowę. Właśnie kupuję działkę i chcę jak najszybciej załatwiać papierologię.
    Wybrałem projekt Maja IV z pracowni mgprojekt

    pozdrawiam
    Z tym szybkim załatwieniem papierów to się troszkę przeliczysz. U mnie trwało to prawie rok! Najgorszy był konserwator, jeśli nie masz działki w terenie zabytkowym to może krócej.
  18. fullbe WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fullbe Zarejestrowany: 22.01.2011 Posty: 4
    Witaj !

    Nie strasz mnie zamierzam w tym roku jeszcze przykryć .....

    pzdr
  19. kaska1ge WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaska1ge Zarejestrowany: 27.12.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał fullbe
    Witaj !

    Nie strasz mnie zamierzam w tym roku jeszcze przykryć .....

    pzdr
    Kurcze u nas konserwator zabytków też "opiniuje" te papiery. Nawet nie straszcie,że przez niego tak długo może zejść z pozwoleniem. Teren ma świeży plan zagospodarowania, konserwator uczestniczył przy ustalaniu planu. I powinno się na wytycznych od niego tylko skończyć. Wstępnie mam w piśmie od konserwatora, że budynek mieszkalny ma być od wjazdu na działkę a gospodarczy z tyłu (bo będzie też gospodarczy). i dom ma być na planie prostokąta z dwuspadowym dachem, żeby się w krajobraz wkomponował. Narazie nasze papiery były w ZUDP. I tam się przyczepili że budynek gospodarczy wg nich za mały chcemy.
    Koszmar. Póki co nie znalazłam nigdzie wymogów odnośnie minimalnych wymiarów budynków gospodarczych, (my chcemy 36m2 plus stryszek), jeśli się ktoś orientuje to proszę pisać.
  20. kaska1ge WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaska1ge Zarejestrowany: 27.12.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał k82
    Z tym szybkim załatwieniem papierów to się troszkę przeliczysz. U mnie trwało to prawie rok! Najgorszy był konserwator, jeśli nie masz działki w terenie zabytkowym to może krócej.
    Można wiedzieć gdzie się budujesz?
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
Strona 1 z 2