dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Nowe Brzesko i okolice!
Strona 1 z 2
  1. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Zapraszam tutaj wszystkich budujacych sie w okolicach Nowego Brzeska, Proszowic, Igolomii, Wawrzenczyc czy innych miejscowosci bardziej lub mniej oddalonych od N.B.
    Wspierajmy sie ))
  2. budziki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budziki Zarejestrowany: 19.01.2008 Posty: 91
    Bardzo dziękujemy za zaproszenie chetnie skorzystamy. Mamy zamiar budowac się bardzo blisko Nowego Brzeska i tam tez się przeprowadzić ponieważ jestesmy ze sląska. Działeczkę macie przepiękną i mam wrażenie że nawet wiem gdzie ona jest. Niedaleko mieszka moja babcia. Też mam nadzieję że będziemy się wspierać. W przyszłym tygodni jedziemy do gminy złożyć dokumenty aby dostać warunki zabudowy,ciekawe ile to będzie trwało.pozdrowienia pa pa
  3. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    No my przez to wlasnie przechodzilismy cale lato i jesien Macie juz mapke od geodety? Jesli tak, to powinno Wam to zajac najwyzej jakies 4 miesiace, niestety...

    Gmine Nowe Brzesko wspominamy po prostu wspaniale
    Bardzo mili i pomocni ludzie tam pracuja
    Polecamy Pania Kamile Wawrzen, ktora zajmuje sie warunkami zabudowy.
    W Gminie wszyscy byli w stosunku do nas ok, niesety to wszystko musi potrwac, gdyz gmina musi wyslac dokumenty w 3 rozne miejsca i wszyscy maja miesiac na odpisanie, a jest to miesiac od daty kiedy ONI dostana list i moga wyslac odpowiedz w ostatnim dniu. Uzbrojcie sie w cierpliwosc.

    Pamietajcie ze od daty uzyskania warunkow zabudowy trzeba czekac 14 DNI ROBOCZYCH az sie one uprawomocnia! I nic w tym czasie nie zalatwicie. Jak mozna to obejsc - mozecie przeczytac w naszym dzienniku budowy.

    Czekamy az zalozycie swoj wlasny dziennik i komentarze.

    pozdrawiamy!
  4. retrofood REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    retrofood Zarejestrowany: 21.06.2006 Posty: 17508
    będzie nowy browar????
  5. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Nie to Brzesko

    A o browarze mozna pomyslec, jak najbardziej !

    Ja to nawet myslalam o szampanie jak tylko dostane sie jakos do tej mojej dzialeczki nieszczesnej, opuszczonej, bo Pani w Dublinie

    A na browara to wszystkich zapraszam w lecie. Pod fundamenty trzeba wszak wypic, bo sie trzymac nie beda, nieprawdaz?
  6. budziki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budziki Zarejestrowany: 19.01.2008 Posty: 91
    sama prawda z twoich ust płynie
    trzeba będzie opic latem,my mamy nadzieję opijać jeszcze w tym roku
  7. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Zakladajac, ze uda nam sie wybudowac nasze domy
    i ze za rok czy dwa przeprowadzimy sie i zamieszkamy w Gminie Nowe Brzesko... dlaczego wybraliscie wlasnie tamte okolice aby sie osiedlic?

    Czy sprawily to wzgledy rodzinne czy po prostu tam udalo Wam sie kupic tanio dzialke? Dlaczego szukaliscie wlasnie w tamtych okolicach?

    Czy nie boicie sie przeprowadzic w nieznane miejsce?

    My kupilismy tam dzialke poniewaz cenowo odpowiadala naszym mozliwosciom Poza tym jest WIELKA, ma wspaniala skarpe czesciowo porosnieta mlodym swierczkami, modrzewiami i bukami, co dla mnie, mgr inz lesnictwa, wydalo sie po prostu zrzadzeniem losu
    Nastepny wielki plus tej dzialki to fakt, iz znajduje sie ona dokladnie w plowie drogi miedzy naszymi domami - 24 km od Krakowa i 24 km od domu meza Bedzie gdzie i szybko podrzucic dzieciaki, kiedy juz pojawia sie na swiecie, niech sie dziadki tez troche poopiekuja, a co!
    Zaleta jest tez znaczne (ok 1km w linni prostej) oddalenie od drogi. Mozemy miec pewnosc, ze zaden tir nigdy nie przejedzie kolo naszego domu i dzieciaki oraz wszelkie psy, koty i inne stworzenia, ktore z nami zamieszkaja beda mogly czuc sie bezpiecznie (no przynajmniej jesli chodzi o tiry).
    Szkol jest w poblizu 3, z Nowego Brzeska czesto kursuja busy do Krakowa, droga do Nowej Huty, niestety tylko do skrzyzowania z droga na Niepolomice, ale jest dobra (miejmy nadzieje, ze szybko zrobia nowa droge na tym nieszczesnym odcinku kolo kombinatu!!!).

    Jak na razie miasteczko Nowe Brzesko nie urzeka swa malowniczoscia... Jednak zaczelo sie juz troche rozwijac. Ostatnio wyremontowano budynek gminy, od dobrych kilku, moze nawet 10 lat, droga krajowa 79 prowadzaca przez srodek miasteczka nie sklada sie juz z dziurawego, choc zabytkowego bruku, po ktorym mozna bylo jechac z predkoscia najwyzej 20km/h, powstaja nowe supermarkety, stare domy sa odremontowywane, nowi ludzie osiedlaja sie w okolicy (MY, MY!!! )... Zaloze sie o beczke piwa, ze za 10 lat Nowe Brzesko bedzie wygladalo zupelnie inaczej i moze nawet, jako polozone w niewielkiej odlegosci od Krakowa (a Krakow wciaz sie rozrasta!) , stanie sie centrum gdzie rozwijaja sie nowe firmy? Takie jest moje male marzenie
  8. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    A tak zupelnie z innej beczki to sa podobno 2 dobre i tanie ekipy budowlne w Bobinie niedaleko Nowego Brzeska. Bedziemy sie wypytywaac
  9. budziki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budziki Zarejestrowany: 19.01.2008 Posty: 91
    My chyba zawsze chcielismy gdzieś w tamtej ok.mieszkać .Ja mam sentyment jeszcze z lat dziecięcych jak całe wakacje spędzałam w Pławowicach.I tak mi zostało podobno marzenia sie spełniaja-coś w tym jest .A mój maż- jego linia po mieczu wywodzi sie z kazimierzy wielkiej więc i jego tu ciagnie.Jakas cześć rodziny też tu mieszka, po drugie nie chcemy mieszkać na ślasku,jest brudno, brzydko i szkodliwie,mamy tego dośc.Urzeka nas ten klimat małych miejscowości , ludzie i krajobraz.Co do Nowego Brzeska to masz racje rozwija się ma powstać Nowobrzeski Okreg Gospodarczy,walczą o prawa miejskie wiec też mam nadzieję że będzie tak jak pisałaś.
    Działeczkę tez udało nam się kupić całkiem przypadkowo i po przystępnej cenie 25 tys.więc jesteśmy bardzo zadowoleni,tym bardziej że mamy pół hektara pola na wsi gdzie można będzie cos sobie wykombinować żeby było łatwiej.
    Zobaczycie będzie cudownie
  10. budziki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budziki Zarejestrowany: 19.01.2008 Posty: 91
    Co do ekip budowlanych to byłoby cudownie bo to też spędza nam sen z oczu.A może dostaniemy wczesniej warunki zabudowy,bo to w tym biurze pytali nas kiedy chcemy sie budować no i my powiedzieliśmy sierpień to powiedzieli że do sierpnia będzie wszystko.Myslelismy ze tak długo to bedzie trwało.
  11. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Cytat Napisał budziki
    A mój maż- jego linia po mieczu wywodzi sie z kazimierzy wielkiej więc i jego tu ciagnie.Jakas cześć rodziny też tu mieszka, po drugie nie chcemy mieszkać na ślasku,jest brudno, brzydko i szkodliwie,mamy tego dośc.Urzeka nas ten klimat małych miejscowości , ludzie i krajobraz.
    Znam Kazimierze Wielka bardzo dobrze
    Kuplilismy tam bloczki betonowe na skladzie u Kuleszy, ale z tego co wiem, ma raczej wysokie ceny. W Nowym Brzesku taniej!

    Nas tez urzeka, tez
  12. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Cytat Napisał kotecek
    Zaloze sie o beczke piwa, ze za 10 lat Nowe Brzesko bedzie wygladalo zupelnie inaczej i moze nawet, jako polozone w niewielkiej odlegosci od Krakowa (a Krakow wciaz sie rozrasta!) , stanie sie centrum gdzie rozwijaja sie nowe firmy? Takie jest moje male marzenie

    Proszę -- jak na zamówienie!!! W Nowym Brzesku powstanie fabryka!!!

    http://www.nowe-brzesko.iap.pl/?id=w...&nrwiad=160730

    Pisząc o nowych firmach nie miałam na myśli fabryki, ale zawsze to coś... Mam nadzieję, że nie będzie trucicielem... W końcu jest obowiązek zakładana tych wszystkich filtrów na kominy itd... A może ta fabryka nawet nie będzie miała żadbego komina? Wiem tyle, że bedzie produkowała maszyny min dla odlewnictwa i przenoszą ją z Krakowa.
  13. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Przestrzegamy przed firma Pro-San-Instal z Nowego Brzeska. Inwestora maja w d..., kompletny brak profesjonalizmu, klamia, ze zalatwili sprawe po czym okazuje sie, ze nawet nie zaczeli. Jakiekolwiek interesy z tymi ludzmi to strata czasu, nerwow i pieniedzy. Wiecej w temacie:

    http://forum.muratordom.pl/architekc...lp,t130290.htm

    Przestrzegamy!
  14. ejasinsk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ejasinsk Zarejestrowany: 18.12.2009 Posty: 24
    Witam,

    mam do sprzedania blaszak ( nie używany) za 900 zł
    pustaki max oraz projekt dom w rododendronach 6P http://allegro.pl/projekt-dom-w-rodo...2.html#gallery

    Krzysztoforzyce --- okolice Krakowa ( tel 668850080 lub e-mail [email][email protected] , [email][email protected])
  15. Sistercja WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sistercja Zarejestrowany: 08.05.2011 Posty: 8
    Witajcie,

    jeśli ktoś jeszcze tu pisze, to dołączam się do grupy jeśli wszystko dobrze pójdzie, to za rok zaczynamy budowę. Na razie ilośc formalności mnie po prostu przeraża.

    Drodzy budowlani poprzednicy - czy mieliście duże problemy z wyszukaniem architektów, geodetów i innych speców niezbędnych do otrzymania pozwolenia na budowę?

    pozdrawiam :]
  16. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    Witamy!!!!
    Przede wszystkim życzę powodzenia w załatwianiu formalności Teraz chyba troszkę inaczej to wygląda niż te 4 lata temu, kiedy my przez to przechodziliśmy... W każdym razie NIE korzystajcie z usług biura projektowego Pro-San-Instal z Nowego Brzeska. Oszukali nas, Budzików i jeszcze inne osoby, które kontaktowały się z nami przez to forum.

    Strasznie jestem ciekawa gdzie dokładnie się budujecie
    Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki ))
  17. Rocia ELITA FORUM (min. 1000)
    Rocia Zarejestrowany: 14.07.2011 Posty: 1658
    Witajcie!
    Fajnie, że mnie odwiedziliście. Mieszkam w Proszowicach i bardzo Wam kibicuję. Muszę Was odwiedzić po długiej przerwie, bo zupełnie nie wiem na jakim etapie już jesteście. Do zobaczenia w Chatce...
  18. wiarus12 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiarus12 Zarejestrowany: 19.02.2011 Posty: 7
    Hejka Wszystkim!!!Jestem z Proszowic, ruszam na wiosnę.na razie te cholerne papiery.
  19. Rocia ELITA FORUM (min. 1000)
    Rocia Zarejestrowany: 14.07.2011 Posty: 1658
    Wiarus, życzę szybkiej, łatwej i przyjemnej przeprawy w papierologii
  20. kotecek ELITA FORUM (min. 1000)
    kotecek Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 1008
    My też życzmy powodzenia z papierami w budowie! A na razie wesołych Świąt wszystkim!
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
Strona 1 z 2