dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Goleniów - początek budowy
  1. fuchsler SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fuchsler Zarejestrowany: 20.03.2008 Posty: 25
    Zaczynam "zabierać się" za budowę domu w systemie kanadyjskim w okolicy Goleniowa (zachodniopomorskie). Czy ktoś zna orientacyjne koszty architektów, geodetów, projektantów instalacji na tym terenie. Na jakie trudności mogę się tutaj natknąć, chodzi mi zarówno o urzędników jak też instytucje typu ENEA, Gazownia itp. Proszę o rady jak tych trudności uniknąć
  2. jajmar REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jajmar Zarejestrowany: 31.01.2004 Posty: 10210
    Cytat Napisał fuchsler
    Na jakie trudności mogę się tutaj natknąć,
    Największą trudnościa w budowie jest lenistwo inwestora, która tu nam ładnie zaprezentowałeś.
  3. pierwek Lider FORUM (min. 2800)
    pierwek Zarejestrowany: 23.02.2005 Posty: 4729
    napisz chociaż jak tej trudności uniknąć... jak sobie sam radzisz z leniem jak Cię najdzie?
    Co do mnie...Ja nie mam tego problemu, bo nie mam na niego czasu
  4. Kris2222 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kris2222 Zarejestrowany: 12.11.2006 Posty: 1729
    ale tupet , chłopie weź papiery i pochodź trochę to sie dowiesz co są za problemy,
    Każdy inwestor ma inne problemy przy danej inwestycji, wiec nie licz, że znajdziesz na to lek na forum.

    Jeśli masz lenia to zleć to odpowiedniej osobie , ona ci to załatwi ,oczywiście nic za darmo , u mnie miało to kosztować 1500zl , dlatego załatwiłem sam , praktycznie zajęło mi to jeden dzień ,
  5. Barbossa REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Barbossa Zarejestrowany: 11.12.2006 Posty: 11187
    co tak ostro Panowie, przeca napisał
    Cytat Napisał fuchsler
    Zaczynam "zabierać się" ...
    Czy ktoś zna orientacyjne koszty architektów, geodetów, projektantów instalacji na tym terenie. Na jakie trudności mogę się tutaj natknąć...
    ano możesz natknąć się na klopoty w postaci trenujących tam chłopaków
  6. theodolit DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    theodolit Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 961
    Cytat Napisał Barbossa
    co tak ostro Panowie, przeca napisał
    Cytat Napisał fuchsler
    Zaczynam "zabierać się" ...
    Czy ktoś zna orientacyjne koszty architektów, geodetów, projektantów instalacji na tym terenie. Na jakie trudności mogę się tutaj natknąć...
    ano możesz natknąć się na klopoty w postaci trenujących tam chłopaków
    O to jest najlepsza grupa zdejmująca humus - 5 min i po sprawie łopatą dno krateru wyrownac i zalewac

    ino za zrobienie dziury pod szambo koło domu kosztuje więcej
  7. sys STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sys Zarejestrowany: 19.08.2006 Posty: 389
    "Szukasz opinii? Chcesz wiedzieć
    jakie rozwiązania wybierają inni?
    Skorzystaj z FORUM. "
    ...
    i potem się klika i wchodzi na forum..ale co niektórzy są tu tak długo że prawie z niego nie wychodzą i nie wiedzą co pisze na drzwiach.
  8. pierwek Lider FORUM (min. 2800)
    pierwek Zarejestrowany: 23.02.2005 Posty: 4729
    zależy co rozumieć pod pojęciem "skorzystaj z Forum"...

    może na początku użyj opcji szukaj?
  9. kikaw29 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kikaw29 Zarejestrowany: 09.01.2008 Posty: 23
    Cytat Napisał fuchsler
    Zaczynam "zabierać się" za budowę domu w systemie kanadyjskim w okolicy Goleniowa (zachodniopomorskie). Czy ktoś zna orientacyjne koszty architektów, geodetów, projektantów instalacji na tym terenie. Na jakie trudności mogę się tutaj natknąć, chodzi mi zarówno o urzędników jak też instytucje typu ENEA, Gazownia itp. Proszę o rady jak tych trudności uniknąć
    A gdzie konkretnie będziesz się budować?
    Trudnością jedną z podstawowych jest przede wszystkim oczekiwanie na dokumenty, przy czym ja sama tego nie załatwialam, zrobienie całej dokumentacji do PnB zlecilismy. dość dlugo czekaliśmy na projekt z Enea. zaczelismy załatwiac dokumentacje około sierpnia i dopiero po świetach zlozymy dokumenty do PnB.
    co do cen to nie umiem Ci konkretnie powiedziec, bo to sie zmienia. Pytaj ile chcą i ewentualnie sie targuj.
    Moja rada - uzbrój się w cierpliwość! i powodzenia!
  10. kikaw29 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kikaw29 Zarejestrowany: 09.01.2008 Posty: 23
    Na forum w grupach budujących jest grupa goleniowska, przejrzyj ten wątek, może tam znajdziesz jakąś podpowiedz. Każdy kiedyś zaczynał
  11. skorpio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skorpio Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 580
    Cytat Napisał sys
    "Szukasz opinii? Chcesz wiedzieć
    jakie rozwiązania wybierają inni?
    Skorzystaj z FORUM. "
    ...
    i potem się klika i wchodzi na forum..ale co niektórzy są tu tak długo że prawie z niego nie wychodzą i nie wiedzą co pisze na drzwiach.
    Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Trochę obserwuję to forum i zauważam to samo. Jest grupa starych forumowiczów, którzy tworzą tzw. "lożę szyderców". I biada temu, który akurat niechcący się nawinie. Panowie, krótki apel - nie chcecie pomóc osobie o to proszącej? to nie piszcie nic. Inaczej nikt tu już nie będzie zaglądał i pozostanie Wam ponaigrywać się z siebie samych.
  12. Barbossa REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Barbossa Zarejestrowany: 11.12.2006 Posty: 11187
    Cytat Napisał skorpio

    Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Trochę obserwuję to forum i zauważam to samo. Jest grupa starych forumowiczów, którzy tworzą tzw. "lożę szyderców". I biada temu, który akurat niechcący się nawinie. Panowie, krótki apel - nie chcecie pomóc osobie o to proszącej? to nie piszcie nic. Inaczej nikt tu już nie będzie zaglądał i pozostanie Wam ponaigrywać się z siebie samych.
    popatrz na swój avatar, jest tam w okolicach pewne miejsce, generalnie (nie tylko Twoje) takie uwagi mniej więcej tam można chować

    szukanie nie boli, często pomaga, wiele wyjaśnia
    a kupy w stylu takiego postu zasługują na wskazane wcześniej miejsce

    no i sam nie przybliżyłeś Pytającego ani o krok do wymarzonego domu
  13. Barbossa REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Barbossa Zarejestrowany: 11.12.2006 Posty: 11187
    uuuch, ochrona działa, żebym ja miał taki antyspam
    pozdrowienia dla czuwających,
    Pogodnych Świąt
  14. skorpio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skorpio Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 580
    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał skorpio

    Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Trochę obserwuję to forum i zauważam to samo. Jest grupa starych forumowiczów, którzy tworzą tzw. "lożę szyderców". I biada temu, który akurat niechcący się nawinie. Panowie, krótki apel - nie chcecie pomóc osobie o to proszącej? to nie piszcie nic. Inaczej nikt tu już nie będzie zaglądał i pozostanie Wam ponaigrywać się z siebie samych.
    popatrz na swój avatar, jest tam w okolicach pewne miejsce, generalnie (nie tylko Twoje) takie uwagi mniej więcej tam można chować

    szukanie nie boli, często pomaga, wiele wyjaśnia
    a kupy w stylu takiego postu zasługują na wskazane wcześniej miejsce

    no i sam nie przybliżyłeś Pytającego ani o krok do wymarzonego domu
    Niestety większość z Twoich ponadsześciutysięcy postów też można w to miejsce wsadzić.
    Pytającego nie przybliżyłem ale też nie zniechęciłem. Skoro nie mogłem pomóc to przynajmniej nie wypisywałem głupot w Twoim przaśnym stylu.
  15. fuchsler SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fuchsler Zarejestrowany: 20.03.2008 Posty: 25
    dziękuję tym którzy się zachowują normalnie a tzw. elita ... no cóż jeden człowiek jest lekarzem, drugi prawnikiem a niektórzy są palantami...
  16. fuchsler SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fuchsler Zarejestrowany: 20.03.2008 Posty: 25
    Cytat Napisał kikaw29
    Na forum w grupach budujących jest grupa goleniowska, przejrzyj ten wątek, może tam znajdziesz jakąś podpowiedz. Każdy kiedyś zaczynał
    Dzięki bardzo
  17. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Cytat Napisał fuchsler
    dziękuję tym którzy się zachowują normalnie a tzw. elita ... no cóż jeden człowiek jest lekarzem, drugi prawnikiem a niektórzy są palantami...
    Pięknie to ująłeś. Te kilka tysięcy postów uzbierało się od pisania na forum różnych pierdół, typu ,,poszukaj na forum, są takie grupy, użyj wyszukiwarki,, itp.
  18. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Cytat Napisał fuchsler
    dziękuję tym którzy się zachowują normalnie a tzw. elita ... no cóż jeden człowiek jest lekarzem, drugi prawnikiem a niektórzy są palantami...
    Jak to trafnie kiedyś określił oficer MO- "trafiliście w sedno sprawy" Masz zupełną rację, mnie też wqrwia elita ze słomą wystającą z butów.
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18