dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa SKIERNIEWICE i okolice
Strona 1 z 3
  1. skrzetuski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skrzetuski Zarejestrowany: 04.11.2007 Posty: 16
    Witam,

    Czy jest na forum ktoś ze Skierniewic, kto już się buduje lub zamierza?
    Ja zamierzam rozpocząć na wiosnę 2008...

    Może od razu 2 konkretne, lokalne pytania:
    * jak długo czekaliście na podłączenie lub podprowadzenie do działki mediów?
    * jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę (wydawane przez starostwo powiatowe w Sk-cach)?
  2. skalar WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skalar Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 2
    Ja też startuję na wiosnę 2008, czyli tuż, tuż

    Ktoś jeszcze ze Skierniewic odwiedza forum ?
  3. Karol(ci)a WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karol(ci)a Zarejestrowany: 10.06.2008 Posty: 2
    Hej niestety widzę, że panuje tu spokój i cisza a ja chętnie dowiedziałabym się czy rozpoczęliście Panowie te budowy i jak Wam idzie z pozwoleniami... U nas oficjele z gminy przyczepili się do zbyt małego nachylenia dachu ('aż' 3 stopnie mniej niz w warunkach zbudowy) i znów kolejne koszty związane z przeróbka projektu...
    Aktualnie szukam też materiału na ogrodzenie: słupków (grubość ścianki 2- 2,5 mm) i siatki (średnica drutu 3 mm) może ktoś z Was mógłby doradzic gdzie można znależć coś w rozsądnej, jak na nasz region, cenie?
  4. skalar WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skalar Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 2
    Witaj Karol(ci)u . Ja nie miałem problemów z pozwoleniem, obecnie czekam na murarzy
    Jeżeli chodzi zaś o siatkę i słupki, sprawdź na Miedniewicach 94 (501347523).

    Pozdro.
  5. Karol(ci)a WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karol(ci)a Zarejestrowany: 10.06.2008 Posty: 2
    Dzięki za odpowiedź Skalar ... rzeczywiście podałeś dobry namiar, sama tam trafiłam tydzień temu i słupki mają być w sobotę, ale siatkę udało mi się znaleźć w jeszcze lepszej cenie 16.50 za 3.5mm (Strzemeszna I nr 28 lub 29).
    Skoro mowa o murarzu,czy masz już wycenę fundamentów? Chodzi o materiały i robociznę... No i oczywiście, jesli można zdradź powierzchnie tych fundamentów, żeby można było coś wywnioskować
  6. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Witam!
    I my zaczelismy budowe wiosna tego roku. Rzeczywiscie cicho tu i spokojnie, ale teraz sezon budowlany, wiec moze budujacy zajeci... A moze sie rozrusza? Pozdrawiam wszystkich budujacych i oczekujacych na pocztek budowy!
  7. attena WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    attena Zarejestrowany: 24.09.2008 Posty: 5
    Witam wszystkich forumowiczów budujących w okolicach Skierniewic!
    Ja rozpoczęłam budowę w lipcu. Teraz murarz rozpocznie budowę ścian (mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów). Chętnie będę z Wami dzieliła się swoimi doświadczeniamu a i chętnie skorzystam z Waszych. Buduję wg projektu lmp 63, jeśli ktoś z Was zna ten projekt to odezwijcie się.
    attena
  8. magda kowalczyk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda kowalczyk Zarejestrowany: 25.09.2008 Posty: 13
    Witam, ja zaczynam budowę na wosnę 2009 w Rogowie, trasa łódź rawa mazowiecka. Buduję dom z projektu archon dom w rododendronach6
  9. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    no, kilkoro nas przybyło!
    Witam serdecznie!!!
    W naszym domu będzie kładziona blachodachówka i tyle na ten sezon... Chcieliśmy jeszcze założyć okna, ale nas postraszono, że kradną, więc nie kusimy licha
    Pozdrawiam, mam nadzieję, że się tu ożywi...

    PS
    magda: dom w rododendronach...ładny... przyglądałam mu się kiedyś... No i do Rogowa pasuje, jak ulał, do Arboretum...
  10. KrzysztofLis2 Lider FORUM (min. 2800)
    KrzysztofLis2 Zarejestrowany: 12.03.2008 Posty: 3295
    A ja mam takie samo pytanie, jak wątkotwórca -- ile czekaliście na podłączenie prądu? Zakład Energetyczny Łódź-Teren, o ile się nie mylę, rzecz jasna. Prąd na sąsiedniej działce jest, na granicy mojej stoi słup NN.
  11. magda kowalczyk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda kowalczyk Zarejestrowany: 25.09.2008 Posty: 13
    Cytat Napisał szarlotka

    PS
    magda: dom w rododendronach...ładny... przyglądałam mu się kiedyś... No i do Rogowa pasuje, jak ulał, do Arboretum...
    Oczywiście zapraszam do Rogowa i do mojego przyszłego rododendronka. Oglądałam Twój album i zewnętrznie Twój domek jest podobny do rodo6, tylko chyba trochę większy. Bardzo ładna działka. Czy mogę wiedzieć gdzie dokładnie się budujesz?
  12. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Cytat Napisał magda kowalczyk
    Cytat Napisał szarlotka

    PS
    magda: dom w rododendronach...ładny... przyglądałam mu się kiedyś... No i do Rogowa pasuje, jak ulał, do Arboretum...
    Oczywiście zapraszam do Rogowa i do mojego przyszłego rododendronka. Oglądałam Twój album i zewnętrznie Twój domek jest podobny do rodo6, tylko chyba trochę większy. Bardzo ładna działka. Czy mogę wiedzieć gdzie dokładnie się budujesz?
    No, są one dość podobne... powierzchnia wg projektu 141 m2 więc powinny być porównywalne, tylko, że my powiększyliśmy garaż i podnieśliśmy nad nim pomieszczenia, przez co garderoba i suszarnia wliczyły się do powierzchni użyt.(159 m2) no i dom się powiększył.
    My budujemy się tuż pod Skierniewicami - Miedniewice

    PS album już trochę nieaktualny - mamy więźbę i zaczątki dachu, ale jakoś nie mam czasu, aby obrobić zdjęcia...
    Pozdrawiam
  13. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    A ja mam takie samo pytanie, jak wątkotwórca -- ile czekaliście na podłączenie prądu? Zakład Energetyczny Łódź-Teren, o ile się nie mylę, rzecz jasna. Prąd na sąsiedniej działce jest, na granicy mojej stoi słup NN.
    My w odróżnieniu od skalara nie mieliśmy aż takiego szczęścia z bezproblemowym podłączeniem, może dlatego, że zależało nam na czasie (zgłaszaliśmy gdzieś na pocz. czerwca)

    TAK sprzedawca to Zakł. En. Łódź-Teren, tylko, że to Rejon Energetyczny Żyrardów i w Żyrardowie się wszystko załatwia. Ogólnie i w skrócie: w umowie energetyka daje sobie termin 90 dni na realizację. U nas od podpisania umowy (na które to spotkanie trzeba się umówić po wcześniejszym złożeniu papierów i poczekać) z wszystkimi wizytami geodetów, elektryków i in. speców aż do momentu możliwości zaświecenia własnej żarówki zeszło się prawie 4 mies.
    W naszym przypadku, jak i sąsiadów oraz znajomych, ginęły też w Żyrardowie plany... jakiś taki pech... Może sezon budowlany i urlopowy w pełni się do tego przyczyniły... KrzysztofLis2 Życzę bezproblemowego i szybkiego załatwiania skutkującego podłączeniem!
  14. KrzysztofLis2 Lider FORUM (min. 2800)
    KrzysztofLis2 Zarejestrowany: 12.03.2008 Posty: 3295
    Cytat Napisał szarlotka
    TAK sprzedawca to Zakł. En. Łódź-Teren, tylko, że to Rejon Energetyczny Żyrardów i w Żyrardowie się wszystko załatwia.
    To i nawet lepiej, bo w Żyrardowie mieszkam. Dzięki za odpowiedź!
  15. rafibor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafibor Zarejestrowany: 10.08.2005 Posty: 113
    Witam,

    dawno nie zaglądałem na forum a tu proszę, grupa skierniewicka się utworzyła z czego bardzo się cieszę, bo zawsze łatwiej wymienić doświadczenia o ekipach, składach z okolicy.
    Na razie mieszkamy w Skierniewicach ale mam nadzieję że na wiosnę przeprowadzimy się do naszego nowego domku pod Skierniewicami a konkretnie do Sierakowic Lewych.
    Obecnie nasz domek jest już w dość zaawansowanym stanie budowy - więcej szczegółów w dzienniku budowy, choć przyznam, że nie też go zaniedbałem.
    Generalnie gdyby ktoś chciał namiary na sprawdzone ekipy to mogę z czystym sumieniem polecić
    - dekarza, sprawna ekipa, pracują szybko i solidnie, nie zawalają terminów i potrafią doradzić
    - dostawcę drewna na więźbę, deski, drewno w dobrej jakości i w porównaniu z skierniewickimi cenami tanio, nie ma też problemu z dowozem długich kantówek - ja potrzebowałem 12m i nie było z tym problemów,
    - tynkarzy, ekipa z południa Polski, wszystko załatwiłem na telefon,
    - gdyby ktoś chciał wywiercić sobie studnię głębinową też dysponuję sprawdzonym kontaktem,

    Pozdrawiam Wszystkich i czekam na Wasze wpisy i opinie.
    Rafał
  16. rafibor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafibor Zarejestrowany: 10.08.2005 Posty: 113
    Cytat Napisał szarlotka
    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    A ja mam takie samo pytanie, jak wątkotwórca -- ile czekaliście na podłączenie prądu? Zakład Energetyczny Łódź-Teren, o ile się nie mylę, rzecz jasna. Prąd na sąsiedniej działce jest, na granicy mojej stoi słup NN.
    My w odróżnieniu od skalara nie mieliśmy aż takiego szczęścia z bezproblemowym podłączeniem, może dlatego, że zależało nam na czasie (zgłaszaliśmy gdzieś na pocz. czerwca)

    TAK sprzedawca to Zakł. En. Łódź-Teren, tylko, że to Rejon Energetyczny Żyrardów i w Żyrardowie się wszystko załatwia. Ogólnie i w skrócie: w umowie energetyka daje sobie termin 90 dni na realizację. U nas od podpisania umowy (na które to spotkanie trzeba się umówić po wcześniejszym złożeniu papierów i poczekać) z wszystkimi wizytami geodetów, elektryków i in. speców aż do momentu możliwości zaświecenia własnej żarówki zeszło się prawie 4 mies.
    W naszym przypadku, jak i sąsiadów oraz znajomych, ginęły też w Żyrardowie plany... jakiś taki pech... Może sezon budowlany i urlopowy w pełni się do tego przyczyniły... KrzysztofLis2 Życzę bezproblemowego i szybkiego załatwiania skutkującego podłączeniem!
    z tymi planami to jakąś plagę mają, nasze też zginęły, przyjechali zrobili ksero i dopiero sprawa ruszyła, ale powiem Wam, że ta "nasza" energetyka to mnie do szału doprowadzała, kilkakrotnie nie zgłosili budowy mojego przyłącza do przetargu bo zawsze "zapominali" jakieś papierka dołączyć, po dużej awanturze w końcu wszystko się znalazło i przetarg został ogłoszony i przyłącze wykonane - tu akurat bardzo chwalę sobie firmę, która wykonała to przyłącze, a w czwartek podpisałem umowę na dostawę prądu, w końcu po 2 latach.
  17. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Cytat Napisał rafibor
    Witam,

    dawno nie zaglądałem na forum (...) Generalnie gdyby ktoś chciał namiary na sprawdzone ekipy to mogę z czystym sumieniem polecić
    - dekarza, sprawna ekipa, pracują szybko i solidnie, nie zawalają terminów i potrafią doradzić
    - dostawcę drewna na więźbę, deski, drewno w dobrej jakości i w porównaniu z skierniewickimi cenami tanio, nie ma też problemu z dowozem długich kantówek - ja potrzebowałem 12m i nie było z tym problemów,
    - tynkarzy, ekipa z południa Polski, wszystko załatwiłem na telefon,
    - gdyby ktoś chciał wywiercić sobie studnię głębinową też dysponuję sprawdzonym kontaktem,

    Pozdrawiam Wszystkich i czekam na Wasze wpisy i opinie.
    Rafał
    ja prosiłabym o namiary na tynkarzy (może być na PW). A przy okazji: jakie to były tynki i ile ekipa wzięła za m2? Mamy już poleconą jedną ekipę, ale może by się coś zaoszczędziło, gdyby Twoja miała atrakcyjniejsze warunki...
    pozdrawiam!

    PS.
    na naszą ekipę też nie mogę narzekać
  18. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Czy zna ktoś solidnego i sprytnego stolarza, albo firmę, żeby zrobili gięte drewniane schody za rozsądne pieniądze?
  19. skrzetuski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skrzetuski Zarejestrowany: 04.11.2007 Posty: 16
    Witam Wszystkich!

    Na forum nie zaglądałem łądnych parę miesięcy - i proszę: rzeczywiście w Skierniewicach też się ktoś buduje

    Jako, że niedawno zgłosiłem swój budynek jako gotowy do zamieszkania, mogę udzielić odpowiedzi na kilka pytań jakie zadałem onegdaj i jakie zadali inni:

    1. oczekiwanie na pozwolenie na budowę: papierkologia w Starostwie trwała 2 m-ce. Sam musiałem popchnąć sprawy ze 2 razy nosząc jakieś papiery na ZUD... Lenistwo _niektórych_ urzędników jest niesamowite!

    2. oczekiwanie na podłączenie prądu: 5 m-cy od wydania warunków na przydział mocy. Moje przyłącze miało ponad 100m więc musiałem trochę poczekać...

    3. woda: podłączałęm sie grupowo razem z sąsiadami: 6m-cy

    Jeśli ktoś szuka namiarów na dobrych fachowców od parkietu i schodów drewnianych - mogę dać namiary.
  20. szarlotka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szarlotka Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 123
    Znowu u nas ucichło...
    Gdyby ktoś chciał namiary na fachowców od "tradycyjnych" tynków ze szlichta kwarcową, mam takowe
    Pozdrawiam wszystkich budujących!
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
Strona 1 z 3