dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa BIELSKA
Strona 1 z 2
  1. Wojtek&Gosia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia Zarejestrowany: 12.10.2005 Posty: 102
    Tak sobie pomyślałem, że warto by stworzyć grupę budujących z Bielska-Białej i okolic. Tak sobie często jeżdżę na budowę (Wapienica) z centrum miasta czy też z domu i obserwuje tyle nowych budów, że aż sie prosi o nową grupę.

    Inspiracją do nowego tematu jest wątek:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=3043

    " Czy w Beskidach nikt nie buduje"

    Mam nadzieję, że nasza GRUPA bedzie rosła równie prężnie jak "konkurencja". Bo przecież, My Górale, nie możemy się tak dać bez walki

    Pozdrowionka dla wszystkich budujących, nie tylko z Bielska
  2. Barbara_Andrzej FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barbara_Andrzej Zarejestrowany: 07.04.2005 Posty: 202
    Nie wiem czy mogę, bo "powiatowo" to bliżej mi do Cieszyna... Ale skoro nie ma grupy cieszyńskiej a i w starym dowodzie mam "województwo bielskie", to się tak nieśmiało tu melduję. Wisła.
  3. moniss ELITA FORUM (min. 1000)
    moniss Zarejestrowany: 28.04.2005 Posty: 2286
    Grupa Bielska jako podgrupa Beskidzkiej z w/w wątku, czemu nie
    Zameldowałam się już na tamtej grupie, ale mam nadzieję, że tutaj też coś sie ruszy.
    Początki zawsze bywają trudne.
    U mnie na razie działka w Komorowicach Krakowskich:
    tak wyglądała wczoraj
  4. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Cytat Napisał moniss
    Grupa Bielska jako podgrupa Beskidzkiej z w/w wątku, czemu nie
    Zameldowałam się już na tamtej grupie, ale mam nadzieję, że tutaj też coś sie ruszy.
    Początki zawsze bywają trudne.
    U mnie na razie działka w Komorowicach Krakowskich:
    tak wyglądała wczoraj
    moniss - piękna ta działka, tylko dom będzie bardziej tam gdzie pusto czy tam gdzie drzewa?........tak czy siak okolica wspaniała
    pozdrawiam z okolic Cieszyna
  5. moniss ELITA FORUM (min. 1000)
    moniss Zarejestrowany: 28.04.2005 Posty: 2286
    Fajnie, że Ci sie podoba
    Domek będzie stał, tam gdzie bardziej pusto - tam też jest bardziej płasko
    A Ty jesteś przed czy w trakcie budowy?? A może już po??
  6. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Cytat Napisał moniss
    Fajnie, że Ci sie podoba
    Domek będzie stał, tam gdzie bardziej pusto - tam też jest bardziej płasko
    A Ty jesteś przed czy w trakcie budowy?? A może już po??
    jak płasko to niby troche łątwiej.......a ja jestem dalej w trakcie tak mniej wiecej koło połowy (a może jeszcze nie dotarłem do półmetka bo kto wie co się wymyśli jescze przed końcam ).....a kiedy planujecie zacząć?
  7. moniss ELITA FORUM (min. 1000)
    moniss Zarejestrowany: 28.04.2005 Posty: 2286
    W tym roku przesunięcie słupa, ogrodzenie, oczyszczalnia i papierologia. Jak się uda czasowo i finansowo to może w tym roku będą też fundamenty, chociaż bardziej prawdopodobne, że dopiero za rok.

    A u Ciebie przeprowadzka na kiedy jest planowana??
    Wg jakiego projektu budujesz??
  8. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Cytat Napisał moniss
    W tym roku przesunięcie słupa, ogrodzenie, oczyszczalnia i papierologia. Jak się uda czasowo i finansowo to może w tym roku będą też fundamenty, chociaż bardziej prawdopodobne, że dopiero za rok.

    A u Ciebie przeprowadzka na kiedy jest planowana??
    Wg jakiego projektu budujesz??

    papierologia zajmuje najwięcej i jest najmniej wdzięczna.....a potem to juz leci z górki (no przynajmniej przez większość etapów ).....a co do przeprowadzki to....hmm....troszkę się przesunęło np. ze względu na to że wredny silnik auta zrobił kaput...ale grunt to się nie zrażać....pozdrawiam
  9. Wojtek&Gosia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia Zarejestrowany: 12.10.2005 Posty: 102
    Cytat Napisał moniss
    W tym roku przesunięcie słupa, ogrodzenie, oczyszczalnia i papierologia. Jak się uda czasowo i finansowo to może w tym roku będą też fundamenty, chociaż bardziej prawdopodobne, że dopiero za rok.
    Powiedz mi Moniss jaki sens ma zakładanie teraz oczyszczalnii? Wg mnie powinna to być jedna z ostatnich inwestycji bo po pierwsze kosztuje niemało a po drugie co będzie w tym czasie oczyszczać??

    Moim zdaniem to wyrzucanie pieniedzy a wiedz jeszcze jedno, oczyszczalnie z roku na rok stają się coraz bardziej popularne a co za tym idzie jest ich na rynku coraz więcej a to wymusza na producentach coraz niższe ceny.

    To taka moja tylko prywatna uwaga.

    Pozdrawiam i życzę udanej i bezstresowej (to niemożliwe) papieorlogii. Reszta będzie już szła jak z płatka.
  10. moniss ELITA FORUM (min. 1000)
    moniss Zarejestrowany: 28.04.2005 Posty: 2286
    Oczyszczalnia na początku będzie do przyczepy-domku (miejsce zamieszkania na czas budowy robotników z moich stron) zamiast toy-toya czy sławojki.
    Po drugie miasto bardzo korci aby niebawem skanalizować te tereny i chcemy zdążyć zanim to się stanie (później już nie dostaniemy na nią pozwolenia).
    Po trzecie do czasu zakończenia budowy domu i zamieszkania w nim urosną nam roślinki doczyszczające ścieki i oczyszczalnia będzie mogła pracować już pełną mocą
    Dlatego też startujemy od budowy oczyszczalni
  11. Marcel.B SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcel.B Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 70
    A czy Kozy to grupa Bielska ? Z centrum B-B do Kóz tylko 9 km.
  12. Wojtek&Gosia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia Zarejestrowany: 12.10.2005 Posty: 102
    Cytat Napisał Marcel.B
    A czy Kozy to grupa Bielska ? Z centrum B-B do Kóz tylko 9 km.
    Jak najbardziej. Zapraszamy.
  13. Marcel.B SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcel.B Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 70
    To już czuję się grupowiczem, tym bardziej że jutro jest dla mnie wielki dzień - odbieram pozwolenie na budowę potem tylko lub aż formalności kredytowe i śnieg suszarką zacznę topić jak się pogoda nie zmieni
  14. kasia w ELITA FORUM (min. 1000)
    kasia w Zarejestrowany: 09.05.2006 Posty: 1697
    Witam klub budujący z Bielska!!!!!
    Widzę, że nikt tu prawie pół roku się nie wpisywał. Czyżby wśród forumowiczów nie było nikogo z Bielska? Nie wierzę!!!!!
    My razem z mężem prawdopodobnie zaczniemy budowę na wiosnę. Na razie załatwiamy formalności, są drobne komplikacje, ale mam nadzieję, że szybko wszystko się wyjaśni.
    Będziemy budować taki domek:



    Pozdrawiam ludziska z Bielska i nie tylko
  15. Wojtek&Gosia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia Zarejestrowany: 12.10.2005 Posty: 102
    Witamy nowych budujących.

    My budowniczy w trakcie jesteśmy i czytamy forum ale jak się przekonacie za rok, czasu podczas budowy na pisanie na forum nie ma zbyt wiele.

    W każdym razie życzymy dużo, ale to bardzo dużo cierpliwości, samozaparcia i optymizmu.
  16. kasia w ELITA FORUM (min. 1000)
    kasia w Zarejestrowany: 09.05.2006 Posty: 1697
    W każdym razie życzymy dużo, ale to bardzo dużo cierpliwości, samozaparcia i optymizmu
    Dziękuję, przydadzą się na pewno.

    Pozdrawiam kasia w.
  17. martinezbb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    martinezbb Zarejestrowany: 22.03.2006 Posty: 222
    witam wszytkich co jakis czas czytam forum i nawet niewiedziałem o forum bielskim,ale dzis go znalazłem i sie zapisuje. u nas na budowie juz koncowka w poniedzialek mają dostarczyc styropian na elewacje i dom z zewnątrz bedzie ocieplony i nie bedzie straszył ze jest budowa a wnetrze sami sobie wykończymy albo one nas wykończy. dom i robudowa stoi w wapienicy pozdro dla wszystkich budujących bielszczan, kozian i cieszynian
  18. Jola_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola_K Zarejestrowany: 16.06.2006 Posty: 611
    Witam.
    Ja tez zapisalam sie juz do grupy beskidzkiej a dzis "odkrylam" grupe bielska i chcialabym sie do niej zapisac, chociaz jeszcze precyzyjniej byloby do grupy zywieckiej, ale nigdzie sie na taka nie natknelam.
    Budowe rozpoczynamy na wiosne, wiec o naszch postepach narazie pisac nie bede, natomiast wszystkim, ktorzy juz rozpoczeli - bede szczerze kibicowac!!
  19. Ania_Waldek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ania_Waldek Zarejestrowany: 28.05.2006 Posty: 26
    Witamy klub budujący z Bielska!!!!!

    My rozpoczynamy budowę za kilka dni w Jaworzu.
    Domek prawie 200m2 powierzchni całkowitej, użytkowej 160m2, bez piwnicy, garaż z poddaszem użytkowym. Coś w stylu C101 Stosowny
    http://www.projekty.murator.pl/proje...ect&ver=mirror

    Za robociznę stan surowy otwarty tzn. od zdjęcia humusu po przykrycie dachu (z oknami dachowymi i rynnami oraz kominy) uzgoniliśmy 32000 netto. Z tego co czytamy to chyba średnia cena.

    W związku z tym że zaczynamy budowę to prośimy o wskazówki odnośnie wynwgocjowanych przez Was cen w hurtowniach. Na początek cena betonu oraz materiał na ściany (porotherm 30P+W lub Leier Thermopor 30P+W)
    Na razie zaśpiewali nam za porotherm 30P+W 4,39 brutto za szt. a za Leier Thermopor 30P+W 3,88 brutto za szt. Wydaje się nam strasznie drogo!!!!

    Pozdrawiamy
    Oczekujemy na liczne odpowiedzi!
  20. Wojtek&Gosia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia Zarejestrowany: 12.10.2005 Posty: 102
    Cytat Napisał martinezbb
    witam wszytkich co jakis czas czytam forum i nawet niewiedziałem o forum bielskim,ale dzis go znalazłem i sie zapisuje. u nas na budowie juz koncowka w poniedzialek mają dostarczyc styropian na elewacje i dom z zewnątrz bedzie ocieplony i nie bedzie straszył ze jest budowa a wnetrze sami sobie wykończymy albo one nas wykończy. dom i robudowa stoi w wapienicy pozdro dla wszystkich budujących bielszczan, kozian i cieszynian
    Chętnie się dowiem czegoś na temat elewacji, która nas czeka chyba jeszcze w tym roku. Jak widać w galerii mamy domek z betonu komórkowego 36cm i chcemy go ocieplić jeszcze 8cm warstwą styropianu. Co do tynku to wiem, że można ładnie zrobić ostatnią warstwę tak zwanym tynkiem z agregatu. Sąsiad tak robił kilka domów dalej i jak obserwuję wygląda bardzo solidnie.

    Napisz co i jak. Po ile i gdzie zamawialiście styropian. Ja kupowałem na wiosnę w Radoprzemie i płaciłem za 10cm (1m3) 134zł ale FS20 czy jak tam teraz wg nowych oznaczeń EPS-100. A ten EPS-70(FS-15) jest pewnie jeszcze tańszy.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
Strona 1 z 2