dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Tczew Starogard Pelplin Gniew i okolice
Strona 1 z 2
  1. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Witam
    Czy ktoś buduje lub planuje budowę w tych okolicach, warto by było podyskutować na temat cen dostępności materiałów oraz ekip budowlanych w tym rejonie i doświadczeń odnośnie budowy.
    Ja zaczynam wiosną, mam działkę, czekam na warunki zabudowy.
    Projekt mam wybrany, kierownikiem budowy będzie mój kolega z pracy i on będzie mi robił adaptację projektu, poszukuję wykonawców.
  2. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Widzę że może nie być łatwo na przedłużenie życia tej grupy, ale cóż, spróbuję.
    Widziałem już projekt warunków zabudowy, i będę mógł zbudować skrzata C115 http://projekty.muratordom.pl/projek...30&IdKolekcji= , ale jeszcze nie zamawiam projektu, poczekam na oficjalne warunki zabudowy.
    Zacząłem rozglądać się za ekipami i hurtowniami budowlanymi.
    W Brokerze w Tczewie pracuje mój znajomy który rozwozi towar, dał mi kilka cennych wskazówek.
    W Gniewie mój znajomy otworzył ok rok temu hurtownie budowlaną, w przyszłym tygodniu wyruszam na wstępne rozmowy.
    Przeprowadziłem już pierwsze rozmowy z wykonawcami, robocizna stanu surowego bez dachu została wyceniona na ok. 20 000 zł.
    Szukam jednak nadal ekipy która zrobi mi wszystko wraz z dachem, ewentualnie ekipę do samego dachu.
  3. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    mam 4 wyceny od firm typu:
    murarz +1- 2 pomocnicy (stan zero + ściany zew i wew, kominy, strop, schody - cena 19500),
    firma rodzinna ok 5 osób ( stan zero + ściany zew i wew, komin z wykończeniem, strop, schody, tarasy, więźba z deskowaniem i papowaniem - cena 25000 płatne po zakończeniu wszystkich robót),
    właściciel + ok 15 pracowników (stan zero + ściany zew i wew, kominy, strop, schody - cena 21000),
    firma kilkuosobowa (stan zero + ściany zew i wew, komin z wykończeniem, strop, schody, tarasy, więźba, pokrycie dachowe z rynnami - cena 30000)

    Ceny są dość zbliżone, wybrałem firmę rodzinną z okolic Gniewa za 25tys. gdyż byli najbardziej słowni, konkretni i nie biorą zadnych pieniędzy, zanim nie wykonają całej roboty, poza tym polecił mi ich znajomy, rozmawiałem z inwestorami u których budowali i mieli o nich dobrą opinię.
  4. arkbud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkbud Zarejestrowany: 15.03.2008 Posty: 31
    u mnie (lubichowo) za fandumanty do stanu 0 murarz wzial 6000zl. wszystko oprocz kopania, bo to robila koparka.
  5. SPAYK WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPAYK Zarejestrowany: 03.07.2008 Posty: 1
    Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podac namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną z Tczew i okolic. Szukam kogoś kto umie budować a jednocześnie ceny wykonania ma " normalne"
  6. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Cytat Napisał SPAYK
    Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podac namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną z Tczew i okolic. Szukam kogoś kto umie budować a jednocześnie ceny wykonania ma " normalne"
    Mogę polecić ekipy i hurtownie, z których jestem zadowolony.

    Hurtownia TEMIDA Gniew - 697953712
    Firma budowlana - 693111504
    Tynki gipsowe i cementowo-wapienne - 606901507
    Wylewki - 691625473
    Żwir i koparka Pelplin - 601072136
    Hydraulik - 889746822
    Geodeta - 606124485
  7. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    Witam,

    my wlasnie zakupilismy dzialke w Turze kolo Tczewa. Ale budowa na wiosne pewnie, bo wczesniej sie z papierologia nie wyrobimy

    Mozesz cos wiecej o tej ekipie budowlanej napisac? My z braku czasu szukamy kogos kto od poczatku do konca poprowadzi budowe. Nie chce sytuacji, ze dzwonia z info "szefowo, cementu zabraklo"

    Moze byc na maila - [email protected]

    DZIEKI!

    Beata
  8. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Cytat Napisał Spartankaa
    Witam,

    my wlasnie zakupilismy dzialke w Turze kolo Tczewa. Ale budowa na wiosne pewnie, bo wczesniej sie z papierologia nie wyrobimy

    Mozesz cos wiecej o tej ekipie budowlanej napisac? My z braku czasu szukamy kogos kto od poczatku do konca poprowadzi budowe. Nie chce sytuacji, ze dzwonia z info "szefowo, cementu zabraklo"

    Moze byc na maila - [email protected]

    DZIEKI!

    Beata
    W Turzy też mam domek, który wynajmuje, fajna miejscowość.
    Geodeta którego nr podałem jest z Turzy.

    Jeśli chodzi o ekipę, to załatwią na pewno wszystko, bo nie jest to kilku ludków, którzy postanowili budować dom, tylko firma, która blok w pelplinie ostatnio budowała. Ceny mają rozsądne i właściciel konkretny i zna się na robocie.
  9. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    Ten geodeta nie ma czasu do konca roku...

    A ekipa Tobie gdzie domek budowala czy tez buduje? My ruszymy jak juz na wiosne dopiero.

    Beata
  10. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Cytat Napisał Spartankaa
    Ten geodeta nie ma czasu do konca roku...

    A ekipa Tobie gdzie domek budowala czy tez buduje? My ruszymy jak juz na wiosne dopiero.

    Beata
    W Kulicach Koło Pelplina budowali, z tego co wiem, to do Tczewa biorą chętnie roboty, dalej, to już rzadko, a Turza to praktycznie Tczew. Ekipę radzę już szukać, bo później może być ciężko, ja zaczynałem w kwietniu, a z budowlańcami umawiałem się z tego co pamiętam późną jesienią i po mnie na ten termin już nikgo nie brali.
  11. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    Powoli zaczynam sie rozgladac za ekipa wlasnie.
    Czy mozna gdzies zobaczyc jak ta ktora polecasz buduje?

    Beata
  12. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Cytat Napisał Spartankaa
    Powoli zaczynam sie rozgladac za ekipa wlasnie.
    Czy mozna gdzies zobaczyc jak ta ktora polecasz buduje?

    Beata

    Gość ci na pewno pokaże budowy swoje, na pewno interesują cię stany surowe, bo na nich można ocenić pracę murarzy, np w Pelplinie mojemu koledze budował z itonga i ma jeszcze stan surowy, w Wielgłowach też wiem, że buduje dom jakiemuś gościowi, ale nie wiem, czy mury mu już postawił, bo dawno tą drogą nie przejeżdżałem, a widziałem jak jego ekipa robiła fundamenty kilka miesięcy temu.
  13. witomark SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witomark Zarejestrowany: 11.12.2007 Posty: 88
    Cytat Napisał Spartankaa
    Witam,

    my wlasnie zakupilismy dzialke w Turze kolo Tczewa. Ale budowa na wiosne pewnie, bo wczesniej sie z papierologia nie wyrobimy
    Tak z ciekawości ile płaciliście za metr działki?
  14. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    Dzis dzwonilam do poleconej Pani architekt z Pelpilna. Szybo mnie splawila mowiac, ze do Turze ma za daleko....A ja jej nie kazalam tam jechac wcale, chcialam sie tylko spotkac, zobaczy, posluchac co powie etc.

    Coz...
  15. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    Macie moze jakiegos sprawdzonego geologa, ktorego mozecie polecic do zrobienia badan w Turzy?
    Z gory dzieki.

    Beata
  16. Akrimka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Akrimka Zarejestrowany: 03.05.2010 Posty: 709
    NIkogo nie ma aktywnego p[odyskutować?
  17. to70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    to70 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 13
    Cytat Napisał Akrimka
    NIkogo nie ma aktywnego p[odyskutować?
    jeden chętny się znalazł, szukam sprawdzonej ekipy od wiosny budowa w Tczewie
  18. KRUSZYNO SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KRUSZYNO Zarejestrowany: 04.06.2008 Posty: 98
    witam wszystkich chciałem się przypomnieć że istnieje montuje systemy centralnego odkurzacza oraz sprzedaje odkurzacze centralne jeżeli macie jakieś pytania to piszcie z chęcią wam pomoge
  19. izia_tcz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izia_tcz Zarejestrowany: 24.10.2011 Posty: 10
    Widzę że tu cisza jak makiem zasiał.czy ktoś tu jeszcze zagląda?Ja co prawda już na ukończeniu ale podyskutować zawsze można a czasem doradzić
  20. papryka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    papryka Zarejestrowany: 10.12.2011 Posty: 2
    Czasem ktoś zajrzy Narazie mam działkę kupioną a dom będę budować pewnie dopiero za rok, niemniej już powoli zastanawiam się jak i co po kolei zrobić aby dom stanął
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
Strona 1 z 2