dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Ozorowice
Strona 1 z 4
  1. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    Od jakiegos czasu z zona zastanawiamy sie nad kupnem dzialki, od wielu znajomych slyszelismy nazwe Ozorowice - latem bylismy tam i doznalismy szoku - taka piekna okolica. Blisko Wroclawia, bardzo dobry dojazd i w miare przystepne ceny.
    Wczesniej jezdzilismy w rozne okolice Wroclawia, i nie bylismy do konca zdecydowani (bylo pare mankamentow np. zly dojazd, za malo zieleni, niebezpieczenstwo powodzi lub zbyt wygorowane ceny).
    Jestesmy juz zdecydowanie na zakup dzialki i wybudowanie domu - a chcialbym tez poznac opinie innych, ktorzy w swoich planach tez maja zamia tam sie osiedlic.
  2. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    Witam!

    Nam udało się kupic działkę w Ozorowicach a kupiliśmy ją w tym miejscu głównie ze względu na ... cenę! Po wielu obejrzanych okazjch z małym dodatkiem typu gazociąg lub linia wysokiego napięcia przechodząca prez działkę( Malin, Szewce, Wisznia Mała) znaleźliśmy w końcu działkę która spełniała nasze wymagania.Jako bonus dostaliśmy widok na las Dojazd samochodem z Wrocławia do Ozorowic określam jako bardzo dobry( od rynku ok 18 km przez Szewce) można również dojechać od strony Wiszni Małej (kilka km więcej).Z komunikacją publiczną trochę gorzej tylko PKS a do stacji PKP w Pęgowie ok 4 km.Zaraz za Ozorowicami od strony północnej zaczyna się las który ciągnie się aż do Obornik (kilka km rowerkiem przez las i można się wykąpać w Wilczynie Leśnym )Ozorowice należą do gminy Wisznia Mała, energetyka jest w Obornikach, wodociągi w Trzebnicy(mapki również ), jak narazie cała papierkologia bez żadnych kolejek!!!!

    Pozrawiam i zapraszam do OZOROWIC!!!!!!!!!
    W razie pytań piszcie

    PS mam nadzieję , że znajdzie się więcej forumowiczów z tych okolic i wątek się rozwinie
  3. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    Witam Chociarz mieszkam tak daleko i bylem tam kilka razy to musze sie przyznac ze ta okolica zrobila na nas duze wrarzenie. Blisko Wroclawia,chodz mam pieniadze i mogl bym kupic sobie dzialke na Bielanach, to takie cos mnie nie bawi , przeplacac za cos co moge kupic z drugiej strony miasta.A po kilku latach cena sie i tak zrowna, a za te extra pieniadze moge kupic wieksza lub kilka dzialek . Ale co do okolicy jest super i dojast jest bardzo dobry, zakupy po pracy , a do domu nie stoje w korku ...Narazie pa.
  4. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Cytat Napisał qbq112
    Nam udało się kupic działkę w Ozorowicach a kupiliśmy ją w tym miejscu głównie ze względu na ... cenę!
    mogę zapytać, jaka to była cena?

    Cytat Napisał qbq112
    Jako bonus dostaliśmy widok na las
    o, jak fajnie A w którym miejscu to mniej więcej jest? Też tam jeździliśmy, więc okolicę w miarę dobrze znamy Może ul. Spokojna? (bo tam jest widok na las czy inna?) No i kiedy się budujecie ?

    Cytat Napisał qbq112
    energetyka jest w Obornikach, wodociągi w Trzebnicy
    zaczęliście już całą papierologię? Ciekawi mnie, ile trzebaby czekać na założenie skrzynki, bo tam działki to w większości nieuzbrojone.

    Cytat Napisał qbq112
    Pozrawiam i zapraszam do OZOROWIC!!!!!!!!!


    Cytat Napisał qbq112
    W razie pytań piszcie
    dziękuję z góry na odpowiedzi na powyższe pytania

    Cytat Napisał qbq112
    PS mam nadzieję , że znajdzie się więcej forumowiczów z tych okolic i wątek się rozwinie
    no to jest nas już trójka
  5. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    "Trojka" liczba Boza - to juz lepiej niz byc samotnym......wkotce bedzie nas wiecej.
  6. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Cytat Napisał JulianKowal
    wkotce bedzie nas wiecej.
    czyżby znajomi też się tam planowali osiedlić?
  7. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    Witam!
    Sorki że tak późno ale ta przerwa świąteczna......


    Cytat Napisał orzeszek
    mogę zapytać, jaka to była cena?
    Nasza cena dawno już nie aktualna , my kupowaliśmy w 2005r .wg informacji z marca2007 ceny za działki rolne z możliwością przakształcenia od 40 do 100 zł za metr

    Cytat Napisał orzeszek
    o, jak fajnie A w którym miejscu to mniej więcej jest? Też tam jeździliśmy, więc okolicę w miarę dobrze znamy Może ul. Spokojna? (bo tam jest widok na las czy inna?) No i kiedy się budujecie ?
    ul.Jodłowa , nasza działka znajduje się między istniejącą zabudową a boiskiem (jadąc od Szewc za moskiem jak główna skręca w lewo trzeba pojechać prosto i pierwsza w lewo to Jodłowa )Budowę planujemy zacząć na wiosnę 2008(mam nadzieję że się ktoś dołączy , coprawda obok kilka działek kupili sami znajomi, ale niestety nikt nie zaczyna razem z nami )


    Cytat Napisał orzeszek
    zaczęliście już całą papierologię? Ciekawi mnie, ile trzebaby czekać na założenie skrzynki, bo tam działki to w większości nieuzbrojone.
    umowę z energetyką mamy podpisaną, na skrzynkę trzeba czekać do 16 miesięcy, jeżeli chodzi o wodę to na razie czekamy na znajomych żeby się zebarali (koszt projektu i wykonanie przyłączy do 6 działek ok 20000zł i ok pół roku, wodociąg ok 70 m od najbliższej działki),warunki zabudowy mieliśmy wydane, ale straciły ważność, zaraz po świętach składamy podanie o nowe czas oczekiwania - miesiąc, TePSA też jest na naszej ulicy ale jeszcze nie pytałem jak z podłączeniem

    Cytat Napisał orzeszek
    dziękuję z góry na odpowiedzi na powyższe pytania
    Nie ma sprawy!!!



    POZDRAWIAM

    P.s. Jak bedzie chwila to zrobimy próby z interkiem na 2.4 GHz Kozanów<--->Ozorowice
  8. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    dzieki za wszystkie informacje! zaczyna mi sie tam podobac coraz bardziej przy kolejnej wizycie w Ozorowicach odwiedze ul. Jodlowa moze zostaniemy sasiadami.
    Mnie martwi tylko jedna rzecz-kurnik. Czy od Was czuc go? Wiesz moze, jakie sa plany z nim zwiazane?
  9. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Aha, najwazniejsze jesli chodzi o kurnik-w jakiej odleglosci jest to mniej wiecej od niego w lini prostej? Mam nadzieje, ze wiesci od Ciebie beda pozytywne
    Pozdrawiam (Ozorowiczanin to be)
  10. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    kurnik jest od nas w lini prostej ok 1 km, z tego co wiem na razie jest tam ferma indyków, ale ponoć ktoś to wykupił i ma go zlikwidować a teren przeznaczyć na działki budowlane, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem, dla mnie jest to obojętne, nawet gdyby była tam dalej ferma mi to nie przeszkadza , gorzej jak by przerobili na jakąś fabryke Ale sądząc po tym co można przeczytać na stronach gminy:
    Na swe odkrycie przez ludzi poszukujących miejsca dla swojego domu czekają takie miejscowości, jak: Ozorowice, położone w pobliżu kompleksu leśnego z wieloma działami rezydencjonalnymi,
    Zabudowa wsi przeważnie zagrodowa, regularna. Położone w pobliżu kompleksu leśnego działki budowlane oczekują na inwestorów.
    raczej sądze że gmina przewiduje te tereny pod budownictwo jednorodzinne.
    Zresztą poczytajcie sami:http://www.powiat.trzebnica.pl/index...&gmina=wisznia
    http://www.wiszniamala.pl/ozorowice.htm
    A co do zapachów to nie mamy co się przejmować wiatry są tam w przeważającej mierze zachodnie a ferma leży na północ od Ozorowic
  11. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Cytat Napisał qbq112
    kurnik jest od nas w lini prostej ok 1 km, z tego co wiem na razie jest tam ferma indyków, ale ponoć ktoś to wykupił i ma go zlikwidować a teren przeznaczyć na działki budowlane, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem,
    a skad takie informacje-miejscowi mowia?

    a jak wygladaja sasiednie dzialki? znajomi nie beda sie budowac razem z Wami, ale to chyba nie wszystko, co jest wkolo?

    fajnie macie z tym wodociagiem-my szukalismy bardziej pod lasem, a tam to juz perspektyw na wodociag nie ma zadnych (?)

    ogradzaliscie juz swoja dzialke? macie zamiar zrobic ogrodzenie docelowe czy prowizoryczne, a dopiero po wybudowaniu domu zrobic je jak nalezy?

    ech.. mam tyle pytan, ze nocy by nie starczylo. Wiec moze na tym dzis poprzestane

    Pozdrowienia
  12. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    Mam na oku pole, ziemia klasy 3 i 4a. Czy ktos z was wie jak jest z przeksztalceniem z rolnej ziemi na budowlana dzialke w Ozorowicach.
  13. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    Cytat Napisał orzeszek
    a skad takie informacje-miejscowi mowia?
    z miejscowymi nie rozmawiałem, a powiedzal mi to kolega , dowiedział się od znajomego który chciał kupić tą fermę ale ktoś go uprzedził

    Cytat Napisał orzeszek
    a jak wygladaja sasiednie dzialki? znajomi nie beda sie budowac razem z Wami, ale to chyba nie wszystko, co jest wkolo?
    w sobotę będę na działce możesz zobaczyć wszystyko na "żywo" jak chcesz się skontaktować to napisz na priv


    Cytat Napisał orzeszek
    ogradzaliscie juz swoja dzialke? macie zamiar zrobic ogrodzenie docelowe czy prowizoryczne, a dopiero po wybudowaniu domu zrobic je jak nalezy?
    na razie jeszcze nie ogrodzona , a z ogrodzeniem to sam mam dylemat nie wiem czy ogrodzić czy czekać do rozpoczęcia budowy
  14. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    Cytat Napisał JulianKowal
    Mam na oku pole, ziemia klasy 3 i 4a. Czy ktos z was wie jak jest z przeksztalceniem z rolnej ziemi na budowlana dzialke w Ozorowicach.
    z tego co się kiedyś dowiadywałem to przekształcenie jest możliwe, ale nie jest to takie proste:
    1)kupując ziemię rolną trzeba zakupic min. 30a (dla Gminy Wisznia Mała - w innych gminach ta wielkość moze być inna)
    2) o zakupie trzeba powidomić Agencje Nieruchomości Rolnych która ma prawo pierwokupu!!!!!
    3) w Ozorowicach nie ma planu zagospodarowania przestrzennego- trzeba wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy dla danej działki(może to zrobić każdy nie musi być wlaścicielem ziemi)
    4) aby gmina dała pozytywną odpowiedź działka musi spełniać kilka warunków a mianowicie:
    -musi być w najbliższym sąsiedztwie działki zabudowanej
    -musi posiadać dojazd z drogi publicznej
    - potrzebne jest zapewnienie o możliwości dostawy mediów(prąd, woda)

    Nie jestem pewien czy te informacje są dalej aktualne, wiadomo w naszym KOCHANYM KRAJU wszystko bardzo szybko się zmienia, ja mam na szczęście to już za sobą

    Najlepiej porozmawić bezpośrednio z architektem gminnym( pierwsze drzwi na prawo )on napewno udzieli konkretnej odpowiedzi


    Referat Gospodarki Przestrzennej,Geodezji i Gospodarki Gruntami




    Poniedziałek
    nieczynne

    Wtorek
    9:00 - 15:00

    Środa
    9:00 - 16:00

    Czwartek
    9:00 - 15:00

    Piątek
    nieczynne

    Urząd Gminy Wisznia Mała

    ul. Wrocławska 9

    55-114 Wisznia Mała

    tel: (071) 312-70-25

    fax: (071) 312-70-68

    e-mail: [email protected]
  15. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    Dziekuje za informacje , tylko jednego nie moge zrozumiec co to jest ta "Agencje Nieruchomości Rolnych" czy to prywatna czy panstwowa instytucja i dlaczego oni maja pierszenstwo a nie ktos inny i czy oni moga dac swoja cene? Na czym to polega ?.
  16. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    Agencja Nieruchomości Rolnych - agencja państwowa powstała w 2004 w miejsce Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. ANR jest państwową osobą prawną z siedzibą w Warszawie. Agencja jest kierowana i reprezentowana na zewnątrz przez prezesa. Zadaniem ANR jest wykonywanie prawa własności i innych praw rzeczowych w stosunku do nieruchomości rolnych Skarbu Państwa - w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa, w szczególności:

    obrót tymi nieruchomościami,
    restrukturyzacja w stosunku do tych nieruchomości,
    racjonalne wykorzystanie tych nieruchomości,
    administrowanie tymi nieruchomościami,
    a także sprzedawanie tych nieruchomości za zgodą prezesa.
    i jeszcze link do strony ANR:
    http://www.anr.gov.pl/pl/section/news

    Cytat Napisał JulianKowal
    dlaczego oni maja pierszenstwo
    tego nie wiem , ale pewnie wynika to z jakiejś ustawy a co do cen to mogą kupić tylko w tej cenie jaką podaje sprzedający, ale nie zamartwiał bym sie tym na zapas, jeszcze nie słyszałem żeby coś kupili na naszym terenie, chyba że cena by była bardzo mocno zaniżona. W większości przypadków jest to tylko formalność.
  17. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Cytat Napisał qbq112
    kolega , dowiedział się od znajomego który chciał kupić tą fermę ale ktoś go uprzedził
    no ciekawe, co z tego zakupu kurnika sie wykluje


    Cytat Napisał qbq112
    w sobotę będę na działce możesz zobaczyć wszystyko na "żywo" jak chcesz się skontaktować to napisz na priv
    dzieki za zaproszenie niestety tym razem z niego nie skorzystam, bo jestem chora dostep do internetu przez komorke w takich sytuacjach to wybawienie!

    JulianKowal udalo sie podjac jakies dzialania?

    Pozdrawiam
  18. JulianKowal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JulianKowal Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 33
    Jestem blisko kupna, prawdopodobnie zmienie pseudo na " rolnik"
  19. orzeszek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    orzeszek Zarejestrowany: 10.01.2007 Posty: 103
    Cytat Napisał JulianKowal
    Jestem blisko kupna, prawdopodobnie zmienie pseudo na " rolnik"
    no to swietnie jak bedzie klepniete, chwal sie, gdzie dokladnie beda Twoje wlosci.
  20. qbq112 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qbq112 Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 22
    orzeszek wracaj szybko do zdrowia

    a ja dzisiaj byłem w gminie i złożyłem wniosek o warunki zabudowy,ustaliłem koszty przyłącza wodnego (jak tylko do mojej działki to ok 8000 a jak inni sie dołożą to wyjdzie ok 4000 za działkę, w przyszłym tygodniu planuje podpisać umowę z gminą "w sprawie partycypacji budowy sieci wodociągowej"
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
Strona 1 z 4