dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa: gmina Gniewino i okolice
Strona 1 z 6
  1. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Witam serdecznie. Zapraszamy wszystkich "budowniczych" z okolic gminy Gniewino (pomorskie) i okolic.

    My z zona zaczynamy od 2007.
    Miejscowosc: Kostkowo
    Aktualnie: mamy dzialeczke
  2. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    hmmm, niebardzo wiem czy powinnam się tu wpisywać.. z jednej strony niby niedaleko (Góra) z drugiej zaś strony inna gmina (Wejherowo), ale co tam, jak dobrze zrozumiałam Wy również planujecie rozpocząć budowę z początkiem 2007?
  3. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Witaj!

    Wszystko wskazuje na to ze start bedzie w 2007 roku.
    Na razie mam przedwstepna umowe kupna dzialki budowlanej z gotowym planem zagosp. przestrzennego. Za 3 miechy powinnysmy juz miec na wlasnosc dzialke. Do pradu mam 150 m ale skrzyneczka jest na naszej drodze wewnetrznej.

    Jeszcze nie wiem jak na,m to wszystko pojdzie. Poniewaz musmy wziasc na budwe kredyt (nie mamy wlasnego kapiatlu) jestesmy zmuszeni czekac na pozowlenie na budowe. Ale.... ale... .z tego co piszesz w Wejehrowie na pozowlenie czekaliscie 5 dni!)) zatem mysle ze moze i zaczniemy na wiosne.

    Przeraza nas tylko zajetosc ekip - sam nie wiem czy umawaic ich juz teraz czy dopiero jak dostane kredyt... No i jestem po lekturze watku dot. kradziezy na budoiwie.... brrrrr
  4. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Jeszcze nasze dylematy:

    - czy znajdziemy ekipy - system gospodarczy
    - czy moze nie lepiej wziasc wiecej kredyciku i zlecic calosc robot developerowi.... mam czarna chmure przed oczami jak sobie pomysle

    a jak wy budujecie?
  5. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    My postawiliśmy na sprawdzoną aczkolwiek nie najtańszą ekipę (widzieliśmy kilka ukończonych budów ludzie są b. zadowoleni). Materiały kupujemy sami.. wykonawcy budują od stanu 0 pod klucz.

    Jak będziesz na etapie adaptacji projektu i kompletowania pozwolenia na budowę daj znać (na priva) polecę Ci b. dobrego architekta

    powodzonka
  6. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Dzięki CAEN - na pewno sie przypomne o architekta

    PRzy okazji widzialem Wasz projekcik - bardzo ładny. Rozumiem ze to wersja parterowa? A mozesz mi powiedziec ile wam ekipa krzyknela za robocizne? (mniej wiecej, bo sam jestem ciekaw ile ekipa ktora stawia domu od zera do konca bierze sobie w naszej okolicy Wejherowa).
  7. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    Cennik starałam się uzyskać z podziałem na jak największą ilość etapów, sam rozumiesz w razie czego, jeśli któraś ze stron się rozmyśli sytuacja będzie jasna (kasa w zależności od stopnia zaawansowania robót).
    W wielkim uogólnieniu.. robocizna stanu surowego zamkniętego to jakieś 30 tys.)
  8. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    a domek.. tak to parterówka, wprowadziłam w niej nieco zmian - przeprojektowałam dach, poprzesuwałam trochę ścianki, dodałam jedno WC, pozmieniałam kształt okien etc
  9. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Zmienilismy projekt domu - nie chcemy juz "domu pod kasztanem" - teraz jest C132 !!! Jest dla nas idealny.
  10. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    Przeszperaj forum, gdzieś już widziałam ten ładny domek..
  11. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    ja projekt zmieniałam przynajmniej 6 x
  12. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    Mamy tylko jedno zmartwienie... czy zmiescimy sie w 220 tys w tym ogordzenie

    Niestety problem w projektach muratora to brak szczegolowego spisu materiałów i ich ilości. Trudno wiec jest na oszacowac ile tak naprawde bedzie on nas kosztował.

    Muraotr podaje koszty stanu surowego zamknietego + instalacje na 145 tys. Z tego pozostaja posadzki, tynki + plyty karton-gips, glazura i terakota. Ciekawe...

    Mam nadzieje ze nie bedziemy juz zmieniac koncepcji domku bo do rozpoczecia prac jestesmy coraz blizej a chcemy ruszyc w 2007 by jeszcze odliczyc sobie VAT na niektore materialy
  13. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał Janson
    Witam serdecznie. Zapraszamy wszystkich "budowniczych" z okolic gminy Gniewino (pomorskie) i okolic.

    My z zona zaczynamy od 2007.
    Miejscowosc: Kostkowo
    Aktualnie: mamy dzialeczke
    Ładne okolice - basen, sauna, siłownia i wieża widokowa bliziutko. Że nie wspomne o plantacjach wierzby energrtycznej.
    PS - czy masz/miałeś coś wspólnego z pewna dużą ubezpieczalnią?
    Pozdrawiam
  14. Janson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janson Zarejestrowany: 30.11.2006 Posty: 67
    hej,

    nie mialem i niemam nic wspolnego z duza ubezpieczalnia
    Brzmi troche tajemniczo

    POzdr.
  15. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał Janson
    hej,

    nie mialem i niemam nic wspolnego z duza ubezpieczalnia
    Brzmi troche tajemniczo

    POzdr.
    Spokojnie - po prostu znałem likwidatora szkód dokładnie o takim nazwisku więc odruchowo zapytałem.
  16. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    witam
    ja zaczynam w roku przyszlym budowe w Lesniewie,to tez jakby okolice.
    w zwiazku z tym pytanie gdzie najlepiej uderzac po materialy w tych okolicach.
    wiem ze sklad jest w Lesniewie i podjade do nich.
    pozdrawiam
  17. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    obadam ten Almares,dzieki.
    a slyszeliscie cos moze o kierowniku budowy p. Edwardzie Kopaczewskim??
    aha a druga rzecz wykonawca p.Szymikowski z Tyłowa??
  18. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    almares jak najbardziej ok! ja też tam będę zaopatrywała swoją budowę.. hmmm właściwie to juz zaczynam
  19. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    witam

    Na początek sie pochwalę, ze od wtorku mam pozwolenie na budowę.
    Co do Almaresu, niestety odmówili przechowania materiału,no coż przyjade do Polski,to osobiście pogadam,może coś załatwie.
    pozdrówka
  20. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    Mam kontakt na pewną hurtownię w Bolszewie, która przetrzyma materiał do wiosny a co do cen - wg info mojego "budowlańca" - można z nimi negocjować na podstawie ofert otrzymanych z almaresu



    może nie będzie tak trudno
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107
Strona 1 z 6