dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
W-wa Rembertów również wśród budujących ...
Strona 1 z 9
  1. linnieff WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    linnieff Zarejestrowany: 26.06.2006 Posty: 6
    Jestem zupełnie świezutka na tym forum, budujemy (a właściwie juz wykańczamy zbudowany domek) w Rembertowie. Witam serdecznie wszystkich, a szczególnie Sąsiadów moich z Rembertówa.
    No właśnie, czy są tu tacy?

    Karolina
  2. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Witam !!
    Ja jestem jeden , ale z całą pewnością są inni .
    Moja przygoda z budowaniem dopiero się zaczyna - odebrałem war zabudowy i czekam na ich uprawomocnienie .
    W miedzyczasie powstaje projekt a ja kombinuję co by tu w mojej chałupce zainstalować aby się wygodnie mieszkało .
    Chciało by się wiele ale kasa, kasa ....chyba problem większości budujących .
    Tak po krótce :
    Domek ok 140 m2 do tego garaż w bryle i kawałek piwniczki (całość wzorowana na APS75 z lubelskiego archi-projektu)
    Ogrzewanie wszędzie podłogowe , piec kondensacyjny , wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła , zastanawiam się nad GWC .
    Wymyśliłem też sobie oczyszczalnię przydomową , ale pani w architekturze powiedziała , że na mojej działce (870m) to mi oprotestuje gmina i każe wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę ( aby powiadomić sąsiadów ) . Tak że na razie (aby uniknąć schodów przy pozwoleniu na budowę )w projekcie będzie szambo , ale o oczyszczalnię zamierzam powalczyć potem .
  3. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    A jeśli chodzi o pytanie o okna to poszykaj w tym wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119
    Masz tam kompendium wiedzy o budowaniu z odnośnikami .
    Forum to naprawdę skarbnica wiedzy , tylko czasem ciężko coś znaleźć - wymaga to czasu - a le są na szczęście ludzie którzy mają czas i podsuwają nam gotowce .
    Powodzenia Wicek
  4. Patrycja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Patrycja Zarejestrowany: 24.08.2004 Posty: 119
    Witam, ja też jestem z Rembertowa (już wykończeniówka).
  5. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    No to witamy Patrycję .
    Może sią ta grupa Rembertowska rozwinie .
    Napiszcie gdzie budujecie , jakie domki .
    Ja za 2-3 tygodnie będę miał projekt , potem papiery do urzędu i jesienią do roboty .
  6. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Coś budowniczowie z Rembertowa mało aktywni .
    Może jak podniosę temat to ktoś się podłączy .
    Mam pytanie do Patrycij . Za jakiś tydzień składam projekt z wnioskiem o pozwolenie . Jak długo trwa wydawanie i uprawomacniamie projektu w urzędzie ?
  7. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    aaaa jednak. Czy powstanie z nas "Grupa Rembertowska"??

    Pozdrawiamy
    Ela i Maciek.
  8. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Jeżeli grupa na początek może liczyć dwie osoby - to ja jestem i mamy grupę .
    No a jeżeli odezwą się pozostali to będzie nas czwórka .
  9. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Ja niestety w tym roku chyba nic nie zrobię .
    A wszystko zawaliło się dzięki jednej nieuczynnej sąsiadce .
    Jeżeli chodzi o urząd w naszym Rembertowie to mam pozytywne doznania - żeby nie powiedzieć bardzo dobre .
    Pisałem na forum że zamierzam poczynić stan surowy jeszcze tej jesieni - w urzędzie dogadałem się że jak mi sąsiedzi odbiorą osobiście zawiadomienie o wszczęciu , to za 2-3 dni dostanę pozwolenie -> jeżeli przyjdą , odbiorą zawiadomienie i podpiszą że zapoznali się z projektem i nie wnoszą sprzeciwu , pozwolenie uprawomocni się następnego dnia .
    Tych sąsiadów ma raptem 2 (słownie dwóch ) .
    Jedni są ok i byli gotowi w każdej chwili , z drugimi wogóle nie mogę się dogadać . Niestety - są ludzie i lidziska -> moi drudzy sąsiedzi odmówili współpracy - mało tego : ociągają się z odebraniem zawiadomienia prawie do ostatniego dnia terminu .
    A żeby tego było mało to na etapie zawiadomienia o waszczęciu nasmarowali pismo do urzędu z wnooskami : a to żeby mnie urząd zmusił do podłączenia do kanalizacji w ciągu 1 roku od wydania pozwolenia , a to żeby mnie zobowiązać do natychmiastowego podpisania umowy i podstawienia kintenera na śmieci > i coś tam jeszcze .
    Pani od pozwoleń oczywiście odrzuciła te wnioski , wydała pozwolnie i od 3.11 czekam na uprawomocnienie ( w domyśle czytaj na łaskawe odebranie zawiadomienia przez sąsiadów i oby nie wnieśli sprzeciwu ) .
    Wszystkie plany dały w łeb - materiały w międzyczasie podrożały - a mogłem kupić taniej .
    Jeżeli uda mi się do końca roku załatwić pozwolenie i kredyt - to moze przynajmniej na ulgę odsetkową się załapię .
    W ten oto sposób dzięki jednej niezadowilonej z wszystkiego sąsiadce mam już kilka złotówek w plecy - nie wspomnę o konieczości odkręcania całego zorganizowanego przedsięwzięcia .
    Ale się napisałem - chyba powinienem założyć dziennik .
  10. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    Przeżyliśmy to samo. Czekaliśmy na sąsiadów do ostatniego dnia. Pozwolenie odebrane 21 sierpnia uprawomocniło się tak późno, że budowę rozpocząć mogliśmy dopiero 4 października!!!

    Widać, nie pozostaje ci nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i przygotować się do szybkiej budowy na wiosnę. Wybrać i umówić ekpię, ustalić kontakty ze składem budowlanym, etc.

    A'propos: czy masz drzewa na działce? Bo może jeszcze czekać cię przeprawa w wydziale ochrony zieleni...

    Zakładaj dziennik. Po jakimś czasie robi się z niego fajny pamiętnik!

    A w wolnych chwilach - zapraszam na naszą budowę!

    Pozdr.
    M
  11. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    No cóż - moja działka jest całkiem goła nad czym ubolewam .
    Zanim urosną to trochę czasu upłynie .
  12. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    No to zasadź brzozy. Szybko rosną!
  13. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Brzozy prawdopodobnie będą .
    Co do pozostałego asortymentu to brak zgodności .
    Ja bym chciał kilka drzwek owocowych - żona raczej iglaki .
    Chyba będziemy musieli podzielić działkę na strefy .
  14. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    Drzewek owocowych też nie popieram... no chyba, że wiśnie, które pięknie kwitną na wiosnę, a potem można z nich zrobić "nalewkę babuni"
  15. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Z owocowych to fakrycznie wiśnia ( nalewka) , śliwka (powidła , a i nalewka da się zrobić ) , może jakiaś jabłoń ( np papierówka) lub grusza , orzech na orzechówkę ( choć nie koniecznie ).
    Do tego dołożył bym jakieś krzewy (po sztuce): porzeczka , agrest , malina ( tylko jak jej zabronić się rozrastać) , koniecznie winorośl (winko z takich czerwonych winogron robiłem - pycha) , może aronia .
    To wszystko tak na obrzeżach , od strony ogrodu , w środku trawka , może altanka .
    A od frontu niech sobie rosną iglaki .
    Takie są moje wizje - ale jak znam życie przynajmniej z części będę musiał zrezygnować .
    Tymczasem szukam 2-3 sztuk brzozy do przesadzenia ( max 2,5 m wysokości ) - może ktoś zamierza wyciąć .
  16. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    to ile ty masz tej działki?? Oprócz tych wszystkich drzew i krzewów zmieścisz jeszcze dom?
  17. ksieciu STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ksieciu Zarejestrowany: 31.03.2006 Posty: 315
    Cytat Napisał wicekK
    Tymczasem szukam 2-3 sztuk brzozy do przesadzenia ( max 2,5 m wysokości ) - może ktoś zamierza wyciąć .
    Witam ja po sasiedzku ale czasami podczytuje
    U nas jest brzozek pod dostatkiem, na wiosne wykarczowalam, ale toto odrasta z predkoscia swiatla. U sasiada sa nieco wieksze (takie 1,5 roczne) i tez na wiosne beda karczowane bo sasiad zamierza sie budowac. Jesli jestes zainteresowany to zapraszam na PW podam lokalizacje.
    Aga.
  18. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    O brzozach - poszło na prv .
    A co do wielkości działki - jakieś 730m .
    No i ten asortyment na działce to czysto teoretycznie .
  19. Ela_i_Maciek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ela_i_Maciek Zarejestrowany: 19.02.2006 Posty: 999
    Hmm.. to wcale nie tak dużo. My mamy 798 mkw (ale wolimy myśleć, że 800 )

    U nas było kilkanaście młodych dąbków. Wszystkie niestety poszły pod nóż...

    Pozdr.
    M
  20. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Hmm.. to wcale nie tak dużo. My mamy 798 mkw (ale wolimy myśleć, że 800 )

    U nas było kilkanaście młodych dąbków. Wszystkie niestety poszły pod nóż...

    Pozdr.
    M
    O nie - te dęby nalezało przesadzić , podlewać i zrobić piękny parkiet lub schody .
    A jeśli chodzi o działkę to my formalnie mamy 870 m2 - z tego około 140 m2 odchodzi na drogę .
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
Strona 1 z 9