dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Dobre projekty w-19.12a
Strona 1 z 15
  1. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Zaczynam nową grupę, jezeli ktoś budował ten domek lub buduje prosimy o przyłączenie się - będzie nam raźniej!!!!!!!!!!!!!!
  2. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
  3. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Widzę,że ten mój projektnie ma wziecia ... ale mi odpowiada. Dzisiaj jade do Starostwa złozyc dokumenty na pozwolenie na budowę. Prąd podłącza nam w listopadzie- więc myslę,że na wiosnę 2009 ruszę.
    Pozdrawiam budujących - rozpoczynajacych w 2009 roku- chyba dołączę do Was....
  4. zdzinio6 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdzinio6 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 46
    Nam również przypadł do gustu ten projekt. Jesteśmy na etapie szeroko rozumianej kwitologii. Spodziewamy się uzyskać pozwolenie na przełomie wrzesień/październik 2008. Może jeszcze uda się coś ruszyć w tym roku. Zmiany jakich dokonaliśmy w projekcie to zamiana wyjścia na taras z oknem w salonie, likwidacja okien dachowych a dodanie po małym oknie przy drzwiach balkonowych, adaptacja daszku nad garażem na taras i wyjście z sypialni za pomocą drzwi balkonowych, zamiana łazienki z garderobą na poddaszu i wyjście z niej również na taras nad garażem, poszerzenie garażu o 1m.
    Jakich zmian dokonaliście w swoim projekcie?
  5. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Cieszę sie i witam!!! My równiez dokonalismy zmiany. Zlikwidowalismy okna połaciowe wszędzie. Balkon również. W miejsce drzwi wsadziliśmy okna 150x150. Trochę góra z tymi oknami rozrasta sie, ale, gdy będą na dole okiennice, to wyrównaja jedna linię. Taras będziemy mieli tylko z przodu. Jeden zgórnych pokoi( chyba 14- projekt w starostwie) ten wiekszy zmniejszylismy na wielkość 13( lub odwrotnie) i wygospodarowaliśmy jeszczejedną małą garderobe dla córek ( patrz - porzadek w pokojach !!!!! mama taka nadzeję , he,he). W naszym domku garaz będzie pełnił funkcje dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, a osobno stawiamy garaż dwustanowiskowy. Nie wiem jeszcze co zrobić ze scianką pomiędzy pokojem dziennym i kuchnia, maluje sobie różne rozwiazania, raz chcę troche wiecej otwarta kuchnię, a jak sobie obecnie czasami nie moge poradzic z porzadkiem w kuchni to od razu " zamykam"- jeszcze w tym wypadku mama czas. Aha z takich duzych zmian, to wydłużyliśmy dach z przodu, to znaczy nie bedziemy mieli uskoku- u nas to strona południowa, a zarazem od drogi- trochę cienia sie przyda.
    na jakim etapie z paierologia jesteście???
  6. zdzinio6 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdzinio6 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 46
    Witam ponownie. W przyszłym tygododniu składamy komplet w starostwie. Nasz projektant przypuszcza że na koniec września powinniśmy już mieć pozwolenie (czas oczekiwania średnio ok. 2 m-ce ). Fajnie byłoby wyjść z ziemi jeszcze wtym roku ( oby zima była łagodna). Niedługo będziemy rozmawiać z murarzem odnośnie materiałów i ich ilości na ławy i fundamenty. Jak będziemy coś wiedzieć to napewno się tą wiedzą podzielimy. Pozdrawiam serdecznie.
  7. madziamil WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madziamil Zarejestrowany: 31.07.2008 Posty: 3
    Witam. My też jesteśmy w trakcie budowy 19.12a., mam pytanko w związku z tym.Jaki macie pomysł na okno na klatce schodowej. Jest ono dosyć wysoko usytuowane i obawiam się ze będą problemy z codziennym jego użytkowanien , nie mówiąc o myciu. Jeśli macie jakies propozycje, chętnie ich wysłucham.
  8. rob*** Guest
    rob*** Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał madziamil
    Witam. My też jesteśmy w trakcie budowy 19.12a., mam pytanko w związku z tym.Jaki macie pomysł na okno na klatce schodowej. Jest ono dosyć wysoko usytuowane i obawiam się ze będą problemy z codziennym jego użytkowanien , nie mówiąc o myciu. Jeśli macie jakies propozycje, chętnie ich wysłucham.
    Weźcie pod uwagę, że wjazd jest od strony północnej, taras również, co oznacza lekki chłodek non stop, a kuchnia jest od południa i będzie non stop przegrzana, co przy gotowaniu ma kolosalne znaczenie. Wiem , bo miałem w bloku kuchnię od południa - PORAŻKA.

    Rob
  9. zdzinio6 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdzinio6 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 46
    U nas zamiast daszku nad garażem jest taras w związku z tym zamiast okna wypełniamy ten otwór białymi luksferami.Naszym zdaniem dadzą one wystarczające światło na klatkę schodową i nie trzeba ich jakoś specjalnie czyścić. Bardzo fajnie że grono budujących się rozrasta.
  10. madziamil WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madziamil Zarejestrowany: 31.07.2008 Posty: 3
    To zależy jak ma kto usytuowaną działke. My mamy wjazd od południa, a więc taras od południa i kuchnia od północy. a więc wszystko wydaje sie byc ok. tylko to okno na klatce schodowej.
  11. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Jwitam, witam, jak fajnie, że nas przybywa, co do okna na klatce schodowej, to ja zaproponowałam i architekt tak zmienił,że zamiast schodów zabiegowych mamy dwubiegowe ze spocznikiem- można więć bedzie postawić drabinkę i myć okna- z tego wzgledu robiliśmy zmiane. A ja mam inny prpoblem- znależliśmy fajnego pana do murowania. Ogladaliśmy jego dom,ktróry sobie wybudował , ma swoje rozwiazania które stosuje w budowanych domkach, ale ja sie boje. Jednym z nich jest zamiana stropu na drewniany. Stosuje zalewanie tego drewna- nie wiem jak to fachowo nazwać. Podobno dużo tańsze, ale te odgłosy później na parterze.... Z czego budujecie, on nam odradza poroterm i sugeruje pustaki -suporeź 24 plus styropian 10? Co wy na to???? pozdrawiam.
  12. madziamil WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madziamil Zarejestrowany: 31.07.2008 Posty: 3
    My budowalismy z pustaków 24 + 15 cm styropian. Co do schodów to rzeczywiscie dobry pomysł tylko czy te stopnie nie będą w takim przypadku zbyt strome? My jeszzce co do zmian to zamienilismy łazienkę na górze z garderobą.
  13. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Stopnie nie sa za strome, bo odrobinę wysuniete na dole i na górze i jest ok. Nie mam projektu , bo jest w staroswie, ale wyglada to całkiem fajnie. tez myśle o zamianie łazienki z gardrobą.. ala jeszcze nie podjęłam decyzji wraz z mężem. na razie czekamy.pozdrawiam
  14. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    hej hej ...jest tam kto.... u nas być może w przyszłym tygodniu pozwolenie na budowę no i chyba ruszymy... Co do rozwiazań, to mama pytanko, czy przewidujecie likwidacje wyłazu dachowego, a w zamian za to na dachówkach stopnie. Widziałam takie rozwiazanie na kilku domach i nie wiem jakie sa tego plusy i minusy.. Ponadto , jakie przyjeliście systemy ogrzewania.. mi sie marzy pompa ciepla, a mąż jest zwolennikiem pieca na ekogroszek..tak to jest jak kazy ma inne zapatrywania.... pozdrawiam
  15. Pawełchelm WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawełchelm Zarejestrowany: 05.09.2008 Posty: 8
    Witam i pozdrawiam wszystkich
    Ja także zaczynam budowę tego domku, niestety mam troche trudności z załatwieniem pozwolenia na budowę. Mam działkę w częsci budowlaną i rolną, a że nie jestem rolnikiem to są problemy.
    W projekcie nie zmieniałem nic podobał nam się taki jaki jest .
    Mam do was ogromną prośbę, ze względu na to, że wszystkie dokumenty zostawiłem w starostwie nie mam dokładnych wymiarów domu. Jeżeli ma ktoś z was zeskanowany rzut parteru z dokładnymi wymiarami ścianek działowych i chciałby mi go wysłać na [email protected] to będę bardzo wdzięczny.
    Zamierzam wytyczyć dom na działce a mam tylko plan zagospodarowania.

    do emgaja:
    Jeśli chodzi o ogrzewanie bardziej polecałbym piec niż pompę ciepła ze względu na koszty. Pomyśl też o ogniwach słonecznych fajna sprawa...
  16. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Witam forumowicza. Dzieki za odzew. Juz duzo przemyślelismy i prawie na 100 % bedzie to kombinacja trzech rodzajów ogrzewania c.o. i wody uzytkowej bedzie to turbokominek , solary i kocioł na ekogroszek--- to wszystko połaczone w jeden zasobnik wody 300l z grzałka elektryczną. takie schematy jak sa oferowane w muratorach. nie wiem tylko, czy wyjdzie w nich jest kocioł gazowy, a my chcemy ten ekogrosze. Bedziemy kupowac stopniowo urzadzenia- nie mamy tyle kasy- najpierw na jesieni przyszłego roku- ekogropsze, na wiosne 2010 kolektory a na jesieni wejdziemy z kominkiem i moze sie uda. Teraz mam dylemat podjecia decyzji o stropie. mówia mi ze taniej drewniany strop. U góry u nas tylko sypialnie- a córki juz troche duze i moze przez pare lat wytrzymam te odgłosy.... Cały czas mam wątpliwosci.
  17. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    a tak poza budowa to widzę- my z dolnego ślaska- okolice jeleniej góry,
    pawełchełm- to z chełma, madziamil- ???????; Zdzinio6 - ???????, robertgl1- ????????
    Może troszke blizej - ???? szczególnir robergl10- bo tez dolny śląsk, moze sobie pomozemy...????
  18. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    Pawełchełm- mam rzuty parteru i pietra- moje tez w starostwie, ale te dostałam od projektanta na maila przed kupnem projektu, aby móc podjąć ostateczną decyzje o zakupie. pzresylam na maila. odezwij sie czy dotarło, czy nie.... pozdrawiam
  19. zdzinio6 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdzinio6 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 46
    Ja jestem z pomorskiego a konkretnie Starogard Gdański. Nasze dokumenty również są w starostwie. Jesteśmy optymistami i liczymy że od października ruszymy z budową. Pozdrawiam wszystkich sympatyków W-19.12a.
  20. emgaja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgaja Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 51
    hura odebrałam pozwolenie na budowe ze starostwa- teraz uprawomocnienie i koprara w ruch- wytyczanie czas zacząć!!!!!
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 287
Strona 1 z 15