dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Poznań i okolice 2010
Strona 1 z 134
  1. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    Witam!
    Przeczytawszy wszystko co grupa z 2009r. zamieściła na swoim forum, pomyślałam, że warto by założyć coś podobnego dla nas, nowicjuszy.
    Mam nadzieję, że będzie to miejsce wymiany doświadczeń, namiarów i porad.
    Ja zaczynam w tym roku budowę w Miękowie k. Czerwonaka. Ale gdy patrzę za okno przypuszczam, że będę zmuszona zweryfikować swoje optymistyczne plany ...
  2. d&g SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d&g Zarejestrowany: 27.08.2009 Posty: 15
    O jak miło, pozostaje mi tylko się przyłączyć
    Ruszamy z budową w marcu
  3. Terry DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Terry Zarejestrowany: 08.10.2007 Posty: 550
    Cytat Napisał yulia19791
    Witam!
    Przeczytawszy wszystko co grupa z 2009r. zamieściła na swoim forum, pomyślałam, że warto by założyć coś podobnego dla nas, nowicjuszy.
    Mam nadzieję, że będzie to miejsce wymiany doświadczeń, namiarów i porad.
    Ja zaczynam w tym roku budowę w Miękowie k. Czerwonaka. Ale gdy patrzę za okno przypuszczam, że będę zmuszona zweryfikować swoje optymistyczne plany ...
    Witamy, nasz dom co prawda już stoi i teraz mamy 6 m-cy aby go wykończyć, budujemy się w Czerwonaku. Jest już założony wątek Grupa Czerwonak, ale jest ona mało aktywna
  4. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    A ja właśnie uparłam się, że spróbuję kupić okna po zimowych cenach i teraz szukam fimy, która podpisze ze mną umowę, weźmie zaliczkę, ale okien nie wyprodukuje dopóki nie zrobi pomiarów, czyli ok. późnej wiosny. No i zadanie okazało się karkołomne, mało kto chce na coś takiego pójść.
    j
  5. kukikris SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kukikris Zarejestrowany: 12.01.2010 Posty: 18
    Witam Serdecznie
    Mam nadzieję liczba uczestników tej grupy bedzie rosnąć.
    Ja chętnie sie przyłączę mimoże że jestem obecnie na etapie projektu. ewentualna budowa jest planowana na wiosnę przyszłego roku ewentualnie jesień tego roku. budowa planowana w Poznaniu.
    Postaram się czynnie uczestniczyć w tej grupie,ze względu na wykonywany zawód posiadam trochę wiedzy w tym temacie ale mam również duże braki.
  6. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    Proszę o namiary na firmy zakładające szamba - żeby było tanio... Jaki rodzaj wybrać i jak duże na 3-osobową rodzinę, 150m2 domu?
  7. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    Witam wszystkich

    Ja śledzę forum już od niecałego roku. Jesteśmy na etapie kończenia projektu. Rozpocząć mamy zamiar w połowie roku - chcemy na jesień zakończyć budowę na etapie dachu.

    Jeśli chodzi o namiary dla firm to polecam Białą Listę Solidnych - Wielkopolska
    Tam ludzie wpisują namiary do firm jakie można polecić.

    Pozdrawiam i zachęcam do rozwinięcia wątku. Ja na pewno będę go śledzić.

    P.S.Może napiszcie po trochu jakie domki budujecie (m2), z jakich materiałów i jakie rozwiązania w nich planujecie?
  8. ludeczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ludeczka Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 41
    Witam szanowne towarzystwo,
    mam nadzieję zacząć budowę w czerwcu, najpóźniej lipcu. Więckowice gmina Dopiewo. Projekt - wszystko na to wskazuje - Jeżynka z Horyzontu, ale z wieloma zmianami http://forum.muratordom.pl/jezynka-z...ight=je%BFynka
  9. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    Bardzo fajny projekt. Podoba mi się ten komin na tarasie oraz to, że z kuchni jest wyjście na mały tarasik. My tez coś takiego planujemy.

    Czy widzieliście już jak taki domek wygląda w rzeczywistości albo już ktoś na forum jest w trakcie budowania?
  10. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    Aaaaaa, teraz doczytałam do końca temat podany w linku i mam odpowiedź na moje pytanie

    Dużo w nim modyfikujecie ale fajnie wygląda. Tylko jak dla mnie to za mała kuchnia. No ale jest spiżarnia
  11. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    A my właśnie złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę w Miękowie. 120m piętrowy ( - bo działeczka niewielka) + 40m lokal użytkowy (zamiast garażu ). Całość z płaskim dachem - . Kupiliśmy już niemiecki porothem - sama nie wiem czy dobrze, ale trzeba się było na coś zdecydować, by skorzytać z zimowych cen. No i wszystko systemem gospodarczym.
  12. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    A ceny dużo niższe?
    Jeszcze pytanko odnośnie magazynowania materiałów - skład ci to przetrzyma czy musisz to gdzieś u siebie składować.

    Zastanawiam się czy w przyszłym roku nie zrobić tak z dachówką ale nie wiem czy mi ją potrzymają do wiosny.
  13. imported_łukasz1981 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    imported_łukasz1981 Zarejestrowany: 12.02.2010 Posty: 4
    Cytat Napisał ka_em
    A ceny dużo niższe?
    Jeszcze pytanko odnośnie magazynowania materiałów - skład ci to przetrzyma czy musisz to gdzieś u siebie składować.

    Zastanawiam się czy w przyszłym roku nie zrobić tak z dachówką ale nie wiem czy mi ją potrzymają do wiosny.
    Niektóre hurtownie oferują bezpłate magazynowanie towaru przz np 3 miesiące.
    Ja mam inne pytanie. Szukam wykonawcy przyłącza wodociągowego ( trzeba wykonać min przecisk lub jak kto woli przewiert przez drogę asfaltową). Ma ktoś z szanownych forumowiczów jakieś namiary na firmę która mogła by się podjąć takiego tematu od a do z ???
  14. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    Myślę, że hurtownia nie przechowuje moich cegiel, tylko po prostu ich jeszcze nie kupiła. Tak też robię z oknami - wpłacam zaliczkę, podpisuję umowę, a wyprodukują późną wiosną. myślę, że na takich przedsezonowych zakupach można cokolwiek zaoszczędzić. Oni obracają kasę, mają złapanego klienta, ruch w interesie, a ja zamrożone ceny.
  15. Lukarna OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Lukarna Zarejestrowany: 19.02.2010 Posty: 9469
    Ha, znalazłam Was

    A już myslałam, że nie ma grupy 2010 i się grzecznie do 2009 próbowałam wkręcić

    dalej drużyno, do boju

    To może kilka słów o Lukarnie a raczej jej budowie:

    Mamy zamiar zacząć wiosną. Kiedy przyjdzie wiosna nikt nie wie więc termin bliżej nie okreslony.
    Nie mamy ekipy. Nie mamy materiałów. Nie znam cen bo nie wiem dokładnie z czego będziemy budować Ale się dowiem i sprawdzę
    Mamy działkę (ogrodzoną, uprzatniętą i w miarę wyrównaną)
    Mamy projekt (indywidualny: 180m pow uzyt, częsciowo podpiwniczony, garaż dwustanowiskowy)
    Mamy kierownika.
    Mamy wodę i kanalizę.
    Mamy gazociąg w drodze i instalację gazową sąsiada na naszej działce gratis
    Mamy prąd... gdzies blisko
    Czekamy na pozwolenie.

    To narazie idę dalej czytac FM i się dokształcać
  16. PliP ELITA FORUM (min. 1000)
    PliP Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 1781
    Mój domek już stoi SSO- teraz oczekiwania na wiosnę...
    - Budowa ścianek działowych
    - Montaż okien i rolet
    - montaż zabezpieczeń przeciw nieproszonym gościom
    - elektryka
    - woda
    - tynki
    - CO
    - posadzki
    itd

    Życzę wszystkim jak najszybszej Wiosny
  17. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    A ja myśle, że już powoli kończę projekt Nareszcie!!! Ostatnie kosmetyczne poprawki i zaczynam poszukiwać ekip.

    We wtorek jesteśmy umówieni z pierwszym kanydatem na kierownika.
    Powoli zaczynamy się rozręcać. Planujemy budowę dopiero w wakacje jednak zastanawiamy się czy może warto teraz poszukać materiałów. Zawsze trochę taniej.
  18. siggi&alka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    siggi&alka Zarejestrowany: 08.09.2007 Posty: 514
    na kierownika polecam pana Koniecznego, znanego z tego forum.
  19. ka_em ELITA FORUM (min. 1000)
    ka_em Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 1016
    To właśnie z nim jesteśmy umówieni
    Mam nadzieję, że opinia się potwierdzi bo szukamy osoby która nam szczerze i fachowowo doradzi oraz przypilnuje budowy.

    My nie mamy w ogóle na to czasu, nie mówiąc już o wiedzy.
  20. yulia19791 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yulia19791 Zarejestrowany: 25.01.2010 Posty: 25
    bowiem chcę szybko zdjąć humus - ale nie wiem czy to będzie możliwe w marcu. Jak myślicie? Nie ośmieszę się, gdy zadzwonię? działka k. Czerwonaka, więc ewentyualne namiary na tamtą stronę Poznania poposzę.
    I jeszcze jedno: na którym etapie budowy najrozsądniej grodzić działkę? Jak myślicie?
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2679
Strona 1 z 134