dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Błonie koło W-wy
Strona 1 z 78
  1. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Przeszukałem forum i nie znalazłem grupy dla miejsca, w którym właśnie kupiłem działkę budowlaną. Najbliższa znaleziona Grupa to Grodzisk-Nadarzyn, ale to już nie dość że inna Gmina to jeszcze inne Starostwo - a więc i problemy rozwiązywane w innych miejscach.
    Zatem poszukuję osób, które budują się już wybudowały w Błoniach i okolicach.

    Jeżeli taka grupa już istnieje, proszę o namiary, jeżeli nie to startujemy.
  2. Jajcek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Jajcek Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 12096
    no wieszw grupie godzisko nadarzynskiej znajduja sie ludzie z roznych gmin i starostw, jak sama nazwa na to wskazuje
  3. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    OK. Zatem przyłączam się do Grupy Grodzisko - Nadarzyńskiej
  4. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał tofee
    Witam,

    Czy ktoś może mi powiedzieć ile czekał na wydanie pozwolenia na budowę w Błoniu? Bile 65 dni czy może udało się szybciej??
    Tofee, pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Warszawskie Zachodnie w Ożarowie Mazowieckim, gdzie podlega również gmina Błonie.
    Ja na pozwolenie czekałem 2 miesiące (inni czekali krócej). Do tego dochodzi czas na uprawomocnienie się decyzji, następnie zgłoszenie rozpoczęcia budowy (kolejny tydzień), zatem w sumie zajęło to około 3 miesięcy.

    Budujesz się w Błoniue? Jeżeli tak, w którym miejscu?

    Parę osób z okolicy jest w grupie nadarzyński-grodziskiej, gdzie oprócz cennych informacji prowadzona jest osobna stronka z cennymi informacjami np. czarna i biała lista wykonawców, lista wykonawców i dostawców.
  5. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Cytat Napisał Ntek

    Budujesz się w Błoniue? Jeżeli tak, w którym miejscu?

    Parę osób z okolicy jest w grupie nadarzyński-grodziskiej, gdzie oprócz cennych informacji prowadzona jest osobna stronka z cennymi informacjami np. czarna i biała lista wykonawców, lista wykonawców i dostawców.
    Bedziemy budować z mężem w samym Błoniu, prawa strona jadąc od strony Warszawy niedaleko za mostkiem nad Utratą.

    Wniosek o pozwolenie złożyliśmy tydzień temu i po ciuchu licze ze moze uda nam sie otrzymac decyzje w miesiac. Stad moje pytanie...
    Widze ze twoje doswiadczenie nie wrozy dla mnie najlepiej, ciekawa jestem od czego to zalezy ...
  6. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Nikt tu nie zaglada? Potrzebuje tylko info czy mam sie ludzic i poswiecac czas na spotkania z wykonawcami (na wstepne wyceny) na wizyty w bankach itp. Jak wydadza mi pozwolenie za 3 m-ce to nie ma sensu podejmowac zadnych dzialań
  7. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał tofee
    Nikt tu nie zaglada?
    No nie zagląda. Jak pisałem osobniki budujące się w Błoniu siedzą w grupie grodzisko nadarzyńskiej i moja rada jest taka, byś również tam się na dobre zadomowiła.
    Ja czekałem na te pozwolenie dwa miechy, bo nie zależało mi na przyśpieszeniu wydania decyzji, papierki załatwiałem jesienią a start budowy był planowany na wiosnę, zatem nie paliło się. Z doświadczeń innych wiem, że jak się wydzwania i jest się upierdliwym, to można ten proces przyśpieszyć.

    Ja buduję się po drugiej (trzeciej?) stronie Błonia, za torami na wylotówce do Grodziska. Mam nadzieję wprowadzić się jeszce w tym roku.

    Z wykonawcami powinnaś się już umawiać, teraz czymś naturalnym jest, że umawiać się trzeba nawet pół roku wcześniej.

    Pozdrawiam
  8. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Bardzo dziękuje za rady i odp na moje pytania. A zatem jutro stanę się upierdliwym petentem
  9. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    Szkoda, że na prawdę "nikt tu nie zagląda" bo z sąsiadami zawsze raźniej
  10. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Popieram ... ale można zawsze próbować ożywić wątek jeżeli znajdzie się więcej entuzjastów okolic Błonia.
    My już mamy pozwolenie i zgłoszenie rozpoczęcia . Zaczynamy na dniach ...
  11. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    Czyli najciekawsze i najtrudniejsze dopiero przed Wami

    Z moich przeżyć wynika, że najtrudniejsze jest wyjście "z ziemi" więc życzę powodzenia i nie dajcie sobie podciąć skrzydeł
  12. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Wiemy wiemy, że wszystko przed nami tak jak podejrzewamy że łatwo nie będzie ... ale dlaczego pierwszy etap najgorszy?
  13. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał tofee
    Wiemy wiemy, że wszystko przed nami tak jak podejrzewamy że łatwo nie będzie ... ale dlaczego pierwszy etap najgorszy?
    Bo najbrudniejszy
    Jestem na etapie tynkowania, od rozpoczęcia budowy minęło niecałe 6 miesięcy.
    Gdzie się budujecie?
    Ja walczę na południu Błonia w kierunku Stare Faszczyce/Grodzisk.
  14. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    My na zachodzie
  15. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Podobno fatalnie jest z błotem jak się zaczyna na wiosnę. Dlatego tak nam zależy żeby jeszcze ruszyć teraz jak jest sucho i ładnie.

    My mamy działkę po prawej stronie trasy Poznańskiej zaraz za tablicą BŁONIE
    (patrząc od strony Warszawy)
  16. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    Cytat Napisał tofee
    ... ale dlaczego pierwszy etap najgorszy?

    To moje subiektywne odczucie strasznie się tym denerwowałam ( że zamuli, że się nie zachowa kątów - co potem będzie trudno wyprostować i takie tam ). I tak ogólnie - początek to pierwsze nieodwracalne decyzje i pierwsze wydane pieniądze -nie malutkie a tu grzebiesz w ziemi a i tak nic nie widać z drogi...

    ... no i rzeczywiście najbrudniejszy zwłaszcza na naszej działce (pierwsza kl. ziemi czarnoziem na glince )

    Jak rosną ściany to widać postęp pracy a to dodaje siły
  17. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Cytat Napisał Elf zip

    Jak rosną ściany to widać postęp pracy a to dodaje siły
    Fakt a przy stanie ZERO ... kaska płynie a na koniec pozostaje tylko cienma betonowa plama na działce
  18. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    Cytat Napisał tofee
    Podobno fatalnie jest z błotem jak się zaczyna na wiosnę. Dlatego tak nam zależy żeby jeszcze ruszyć teraz jak jest sucho i ładnie.
    I macie rację - na gotowym fundamencie można przez zimę gromadzić materiał na ściany i wiosną nie czekać na "możliwość" wjechania ciężkich sprzętów.

    Nasza działka jest tylko 30 m od drogi asfaltowej ale wjechać wiosną po rozmarznięciu ziemi było ciężko.I ciężko było potem wracać do W-y w ubłoconym autku
    Sąsiad zaczął budowę wczesną wiosną i sobie bardzo zniszczył glebę - jak koparka wykonała swoje prace, dowieźli materiały itd. na działce zrobiło się "klepisko"... ale może nie wszyscy marzą o ogrodach
  19. tofee Lider FORUM (min. 2800)
    tofee Zarejestrowany: 19.06.2008 Posty: 2901
    Nam marzył się stan surowy otwarty jeszcze tego sezonu, ale nasza ekipa jest tak zapracowana że pozostaje marzyć o stanie zaro przed zimą
  20. Elf zip SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elf zip Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 70
    Mały pomocnik:

    http://www.pogoda.turystyka-polska.p...to=b%C5%82onie

    Tu jest prognoza pogody dla Błonia przeważnie się sprawdza a to się bardzo przydaje przy planowaniu wyjazdów "na działkę"
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1557
Strona 1 z 78