dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Mysłowice Krasowy
Strona 3 z 29
  1. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    no cóż, zaproponuję własnego kierownika, który robił mi też adaptację. W zasadzie to nie mam do niego dużych zastrzeżeń

    telefon i nazwisko na priva poszło
  2. Enio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Enio Zarejestrowany: 15.04.2005 Posty: 294
    Ja też mogę swojego architekta polecić, Biuro ArchiPlus, Pan Darek Mońka.
    Biuro w centrum Mysłowic na przeciwko urzędu miasta.. (chwilowo nie mam do niego telefonu bo mi mój zdechł)

    Pozdr.
  3. mamamatinka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mamamatinka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 964
    przyłączam sie do grupy. Wprawdzie chcemy budować w imielinie no ale to blisko. Ponieważ jestem właśnie w trakcie przemyśleń - z czego właściwie budować, rozważam ytong w jednej warstwie (tak mam w projekcie - może ktoś zna doświadczoną ekipę), albo ytong plus wełna, albo ceramika i kurcze im dłużej mysle tym mniej wiem. Proponuje zatem lokalną Mysłowicko-Imielińska dyskusje z czego budujecie i dlaczego.
  4. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    no cóż,
    rozważania nad wyższością .... itd
    ja buduję z max, czyli normalnej ceramiki aczkolwiek rozważałem porothermy ale stanęło na maxie. ytong lub podobne też dobre szybko się buduje i jest w porównaniu z moją przynajmniej ceramiką równiejszy
    kwestia gustu i wyboru
  5. lidiasiem FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lidiasiem Zarejestrowany: 03.10.2005 Posty: 131
    Grzegorz dzięki za namiary umówiłam się na poniedziałek, a ile ten lub ta Pani (bo to chyba córka robi adaptację ) życzą sobie za swoje usługi.
    Z Atrium Pan trochę nam przesunął termin na początek stycznia
    A Twój powiedział że powinni się wyrobić na koniec stycznia

    Tylko mam trochę inny dylemat, mianowicie chcemy dokonać trochę zmian w projekcie wydawało mi się niedużo jak czytałam forum to ludzie zmieniają duuuuużo więcej, architekt z Atrium ( w skrócie AA) nie widział większych problemów - cena 2 700 zł.
    Inny architekt jak usłyszał że chcę podnieść ścianę kolankową o jeden pustak to aż musiał zadzwonić do UM . A to była (moim zdaniem) najmniejsza zmiana. Czy Wy nie podnosiliście ściany kolankowej ??????. Chcemy jeszcze powiększyć salon i wydłużyć garaż, by móc wydzielić dodatkowe pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze.

    A jak wymęczyłam już od Was jeden namiar to zapytam o następny, może tutaj się uda, bo na innych forach się nie powiodło
    Kierownika budowy PLEASE, nie znam nikogo, a nikt nikogo nie chce polecić, dlaczego???????? Przecież nawet jeśli się budujecie teraz to kierownik nie jest cały czas na Waszej budowie, tylko ma kilka, to jeżeli jesteście ze swojego zadowoleni to proszę Was baaardzo podajcie jakiś namiar

    Przepraszam że tak się rozpisałam jakoś w live nie jestem chyba taka gadatliwa
  6. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    hej, wyluzuj trochę

    faktycznie to córka robi adaptacje, fundamenty i resztę ojciec i ewentualnie ktoś tam jeszcze. Pan W. pełni jednocześnie funkcje kierownika. W sumie to jestem zadowolony chociaz mógłby się trochę więcej starać. ale w sumie jest ok. jak trzeba to przyjedzie. Co do zmian - wiesz jest różnie. Ja powiększałem garaz o metr + kominy dokładałem. ścianek nie podnosiłem bo psuło by to całość. Zrobiłem zamiast gęstożebrowego laną płytę i były małe problemy z tego powodu. ale w sumie
    czyli jak to na budowie
    pzdr
  7. maszket SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maszket Zarejestrowany: 02.05.2004 Posty: 79
    Witom
    mamamatinka napisał/a/

    przyłączam sie do grupy. Wprawdzie chcemy budować w imielinie no ale to blisko. Ponieważ jestem właśnie w trakcie przemyśleń - z czego właściwie budować, rozważam ytong w jednej warstwie (tak mam w projekcie - może ktoś zna doświadczoną ekipę), albo ytong plus wełna, albo ceramika i kurcze im dłużej mysle tym mniej wiem. Proponuje zatem lokalną Mysłowicko-Imielińska dyskusje z czego budujecie i dlaczego
    postawiliśmy 1w.bez dociepleń /np.styropian/ z porothermu 44 na ciepłej zaprawie żeby nie robić z chaty tzw. termosu

    pozdro
  8. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    w sumie to zdecydowaliśmy się na 2w ocieplone wełną
    no może nie dlatego że ściany oddychają
    bo nawet wełna nie zapewni poprawnego mikroklimatu i wilgotności jak nie będzie wymiany powietrza w budynku, chociaż ostanio na rynku pojawił się perforowany styropian więc może....
    wracając do wełny i ociepleń to sens to ma tylko w przypadku wykończenia budynku tynkeim mineralnym nie zaś żadnym akrylem sic! i tapetami winylowymi bo to poprostu nic nie daje i o ile jest jakaś wymiana wilgoci to te dwie rzeczy ją zatrzymują, ale powtarzam kluczem do sukcesu jest tylko i wyłącznie dobra i sprawna wentylacja
  9. Tedii ELITA FORUM (min. 1000)
    Tedii Zarejestrowany: 15.07.2006 Posty: 2276
    Witam.
    Mysłowice Krasowy.
    Domek już stoi.
  10. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    nasz też - teraz okna i drzwi ale dopiero po nowym roku
  11. mamamatinka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mamamatinka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 964
    słuchacie, poratujcie mnie może namiarem na jakiegoś fachowca do zrobienia prowizorycznego ogrodzenia na działce - mam w sumie do ogrodzenia około 50 metrów bieżących - (bo to tylko dwa boki działki) no i chciałam to jeszcze przed zima ogrodzić tak jak najtaniej czyli tania siatka np. mocowana na drewnianych słupach (może by nawet stemple z czyjejś budowy się nadały)??? maci emoże kogoś kto mógłby zrobic takie ogrodzenie????? A może jakieś wskazówki co do jego wykoanania.
  12. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    a musisz grodzić??
    wydaje mi się to niepotrzebne, chociaż ja wiem?
    osobiście nie ogradzałem terenu
  13. mamamatinka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mamamatinka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 964
    no ja w sumie sama nie wiem, ale jednak wolałabym ogrodzić, zawsze to jakaś taka bardziej psycholigiczna barier dla złodziei. A gdzie można kupić takie steple budowlane czy takie powiedzmy tyczki. Czy normalnie w tartaku???
  14. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    tak
    ja kupowałem w imieliniu po 5-6 zł za sztuka bez rachunku gdzieś w maju/czerwiec
  15. maszket SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maszket Zarejestrowany: 02.05.2004 Posty: 79
    mamamatinka lepiej się wstrzymaj z tym ogrodzeniem bedzie więcej miejsca dla sprzętu który bedzie potrzebny do budowy oraz dla dostawców materiałów na budowe

    pozdro.
  16. mamamatinka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mamamatinka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 964
    mówicie, żeby się wstrzymać??? no, ale jak okiem sięgnąć to wszyscy zanim zaczną budować to najpierw grodzą, a to miałobybyć takie ogrodzenie prowizoryczne, czy wy takiego nie robiliście???
  17. Tedii ELITA FORUM (min. 1000)
    Tedii Zarejestrowany: 15.07.2006 Posty: 2276
    Zagrodziłem od lasu na gotowo.
    Od drogi nie, bo żaden samochód by nie wjechał z materiałami.
    Dopiero teraz zrobiłem płot na gotowo (prawie).
  18. Tedii ELITA FORUM (min. 1000)
    Tedii Zarejestrowany: 15.07.2006 Posty: 2276
    A macie drzewka owocowe?
    To je zabezpieczcie ,bo u mnie zające i sarny strasznie poobgryzały je.
    Była długa zima.
  19. maszket SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maszket Zarejestrowany: 02.05.2004 Posty: 79
    witom

    mamamatinka zobocz moje zdjecia nie grodziłech

    pozdro
  20. mamamatinka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mamamatinka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 964
    kurcze, no to może nie grodzić??? Faktycznie dojazd sprzętu przez takie ogrdzenie bedzie utrudniony. No, ale jak zostawić jakikolwiek materiał budowalny na nieogrodzonej działce???? Jak to organizowaliście przy nieogrodzonych działakach???
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 563
Strona 3 z 29