dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Mysłowice Krasowy
  1. twardaa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twardaa Zarejestrowany: 01.02.2013 Posty: 12
    w mysłowicach jest już bardzo ciężko znaleźć dobrą działkę, albo słup wysokiego napięcia, albo ciąg wodny, albo magistrala wodna 1,6 m średnica, albo bagno na działce albo uzytkowanie wieczyste.... albo działka za 3 stówy

    powodzenia i nie daj się pośrednikom

    ps. na krasowych trzeba uważac na ciągi wodne oraz magistralę wodną o rozpiętości 1,6 średnica ( jak kiedys to wywali to domy w poblizu do rozbiórki )
  2. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    Witam

    Zaczynam przygodę z budową domu.
    Proszę tych, którzy są w trakcie budowy lub ją skończyli o namiary na "sprawdzone" osoby (firmy) zajmujące się instalacjami wod-kan, gazowymi, c.o.
    oraz firmy zajmujące się budową domów.
  3. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Cytat Napisał MajaJ
    Witam

    Zaczynam przygodę z budową domu.
    Proszę tych, którzy są w trakcie budowy lub ją skończyli o namiary na "sprawdzone" osoby (firmy) zajmujące się instalacjami wod-kan, gazowymi, c.o.
    oraz firmy zajmujące się budową domów.
    Witam
    U mnie buduje firma z której jestem zadowolony. u sąsiada również budował - ogólnie buduje dużo w Mysłowicach. Widać to po reklamach na budowach. TB building Tomasz Pająk 608376627. Zapraszam do mnie do obejrzenia . Dom buduje za szkołą obok budynków pck 443.
    Jeśli chodzi o instalacje to wykonuje dobrze fima soltech przedstawiciel Viessmana - trzeba się targować i powiedzieć że z polecenia...
    Jak coś to proszę o kontakt
  4. Enio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Enio Zarejestrowany: 15.04.2005 Posty: 294
    Cytat Napisał skrzeka
    Witam
    [...]Jeśli chodzi o instalacje to wykonuje dobrze fima soltech przedstawiciel Viessmana - trzeba się targować i powiedzieć że z polecenia...
    Potwierdzam, u mnie Soltech robił instalacje z 7 lat temu i tak jak wtedy, tak i dziś polecam.
  5. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    SOLTECH Mysłowice, ul. Katowicka 60?
  6. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    Jakie badania wykonywaliście przed budową domu?
    geotechniczne (głębokość otworów 3 m), czy geologiczno- inżynierskie?
  7. Enio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Enio Zarejestrowany: 15.04.2005 Posty: 294
    Cytat Napisał MajaJ
    SOLTECH Mysłowice, ul. Katowicka 60?
    Tak
  8. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Cytat Napisał Enio
    Tak
    Tak , to ten soltech
    Tomasz Danielewicz - właściciel
  9. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Odwierty musieliśmy zrobić jak chyba każdy - trzy - firma z Tychów
  10. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    Czy ktoś z Was posiada w domu okna jednoskrzydłowe?Jeśli tak, to jakiej szerokości?
    (Oczywiście nie mówię o oknach balkonowych.)
    Mam w projekcie okna o szer. 1,50m, a bardzo mi się podobają jednoskrzydłowe.
    Mam tylko wątpliwości czy nie są mało praktyczne: szerokie" pole" otwierania,
    ich ciężar, który uniemożliwi otwieranie okien, no może tylko uchył wchodzi w grę.
    A jaka jest Wasza opinia w tym temacie?
  11. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Cytat Napisał MajaJ
    Czy ktoś z Was posiada w domu okna jednoskrzydłowe?Jeśli tak, to jakiej szerokości?
    (Oczywiście nie mówię o oknach balkonowych.)
    Mam w projekcie okna o szer. 1,50m, a bardzo mi się podobają jednoskrzydłowe.
    Mam tylko wątpliwości czy nie są mało praktyczne: szerokie" pole" otwierania,
    ich ciężar, który uniemożliwi otwieranie okien, no może tylko uchył wchodzi w grę.
    A jaka jest Wasza opinia w tym temacie?
    Osobiście nie polecałbym tak dużych okie. Chyba że tylko przesuwne. Środek ciężkości skrzydła jest trochę przesunięty. Rama okna jest bardzo obciążana pod takim duzym ciężarem skrzydła.
    Myślę że producent również może mieć podobne zastrzeżenia.
  12. Krasowiaki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki Zarejestrowany: 07.10.2014 Posty: 24
    Bardzo , bardzo wszystkim dziękujemy!

    Spotkało nas bardzo miłe przyjęcie zarówno tu na forum jak i w rzeczywistości i kontakcie bezpośrednim

    Obejrzeliśmy ok 10 działek przeznaczonych do sprzedaży i nasz wybór padł na lokalizację (przybliżoną, linka trzeba niestety przekleić )

    https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B010'37.2%22N+19%C2%B008'31.0%22E/@50.177011,19.141942,491m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

    Trochę niepokojące jest dla nas to , że działka leży na granicy dwóch obszarów górniczych (kwestia "dofinansowania" fundamentów i dodatkowo enigmatyczne : strefa wychodni uskoków.

    Prosimy o Wasze opinie o tym miejscu lub jeśli trafi się jakaś nowa propozycja (!)

    Przy okazji znaleźliśmy mapkę - naniesiono na niej planowane drogi więc daję linka:

    http://www.bip.myslowice.pl/data/oth..._rysunek10.jpg
  13. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Jeżeli już się zdecydowaliście to sprawdzie sobbie poziom wód gruntowych bo z tego co się orientuję coś nie daleko to może być grząsko...

    PS



    Cytat Napisał Krasowiaki
    Bardzo , bardzo wszystkim dziękujemy!

    Spotkało nas bardzo miłe przyjęcie zarówno tu na forum jak i w rzeczywistości i kontakcie bezpośrednim

    Obejrzeliśmy ok 10 działek przeznaczonych do sprzedaży i nasz wybór padł na lokalizację (przybliżoną, linka trzeba niestety przekleić )

    https://www.google.pl/maps/place/50%...!3m1!1s0x0:0x0

    Trochę niepokojące jest dla nas to , że działka leży na granicy dwóch obszarów górniczych (kwestia "dofinansowania" fundamentów i dodatkowo enigmatyczne : strefa wychodni uskoków.

    Prosimy o Wasze opinie o tym miejscu lub jeśli trafi się jakaś nowa propozycja (!)

    Przy okazji znaleźliśmy mapkę - naniesiono na niej planowane drogi więc daję linka:

    http://www.bip.myslowice.pl/data/oth..._rysunek10.jpg
  14. skrzeka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzeka Zarejestrowany: 07.02.2014 Posty: 9
    Cytat Napisał skrzeka
    Jeżeli już się zdecydowaliście to sprawdzie sobbie poziom wód gruntowych bo z tego co się orientuję coś nie daleko to może być grząsko...

    PS
    niedaleko - sorry
  15. Dorka&Łukasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorka&Łukasz Zarejestrowany: 16.04.2012 Posty: 155
    Cytat Napisał Krasowiaki
    Bardzo , bardzo wszystkim dziękujemy!

    Spotkało nas bardzo miłe przyjęcie zarówno tu na forum jak i w rzeczywistości i kontakcie bezpośrednim

    Obejrzeliśmy ok 10 działek przeznaczonych do sprzedaży i nasz wybór padł na lokalizację (przybliżoną, linka trzeba niestety przekleić )

    https://www.google.pl/maps/place/50%...!3m1!1s0x0:0x0

    Trochę niepokojące jest dla nas to , że działka leży na granicy dwóch obszarów górniczych (kwestia "dofinansowania" fundamentów i dodatkowo enigmatyczne : strefa wychodni uskoków.

    Prosimy o Wasze opinie o tym miejscu lub jeśli trafi się jakaś nowa propozycja (!)

    Przy okazji znaleźliśmy mapkę - naniesiono na niej planowane drogi więc daję linka:

    http://www.bip.myslowice.pl/data/oth..._rysunek10.jpg
    Witajcie,
    fajne działki są do sprzedania przy ul. Pogodnej - chyba 4 szt.
  16. Hubert53 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hubert53 Zarejestrowany: 24.11.2014 Posty: 19
    Witam,

    Ja musiałem wykonac normalne badania geotechniczne. 3 otw. do głebokości 4,0 m (dom niepodpiwniczony). Firma "GeoEkoBud" mi to zrobiła. Całkowity koszt badań 800 zł. Ich strona www.geoekobud.pl Okazało się ze na fragmencie mojej działki był zasypany jakiś staw i ciesze sie ze je zrobilem, bo mam przynajmniej jasną sytuacje. Przesunalem troche budynek i wszystko w porządku. Geologii inżynierskiej nie musiałem robic. Pozdrawiam.
  17. ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Lider FORUM (min. 2800)
    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zarejestrowany: 20.03.2014 Posty: 3946
    Witam
    Opinia geotechniczna ( na podstawie odwiertów ) jest wymagana prawnie dla wszystkich obiektów, w tym dla domów jednorodzinnych.
    Tak jak pisze Hubert53 - w jednej części działki może być zasypany staw, w innej nie / lub w jednej mamy nośność gruntu taką, w innej części inną nośność i warunki gruntowe - co ma bardzo duże znaczenie dla posadowienia budynku i jego konstrukcji.
    To czy wymagana jest "prosta" Opinia geotechniczna, czy też Geologiczno-inżynieryjna, zależy od zapisów/wymagań w Warunkach Zabudowy ( lub Planie Miejscowym, jeśli istnieje dla danego terenu ).
    Pozdrawiam
  18. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Witam
    Opinia geotechniczna ( na podstawie odwiertów ) jest wymagana prawnie dla wszystkich obiektów, w tym dla domów jednorodzinnych.
    Tak jak pisze Hubert53 - w jednej części działki może być zasypany staw, w innej nie / lub w jednej mamy nośność gruntu taką, w innej części inną nośność i warunki gruntowe - co ma bardzo duże znaczenie dla posadowienia budynku i jego konstrukcji.
    To czy wymagana jest "prosta" Opinia geotechniczna, czy też Geologiczno-inżynieryjna, zależy od zapisów/wymagań w Warunkach Zabudowy ( lub Planie Miejscowym, jeśli istnieje dla danego terenu ).
    Pozdrawiam
    W warunkach zabudowy nie mam żadnej informacji na ten temat, ale w opinii z Okręgowego Urzędu Górniczego mam informację,
    że na terenie mojej działki jest możliwość występowania deformacji nieciągłych. Czy taki zapis obliguje mnie do wykonania badań
    geologiczno- inżynierskich? Czy opinia z takich badań, potrzebna jest architektowi, czy może kopalnia stawia takki wymóg?
    Dodam,że budynek muszę zabezpieczyć do III kat. szkód górniczych.Może ktoś wykonywał takie badania i może polecić firmę,
    która tym się zajmuje?
  19. MajaJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ Zarejestrowany: 04.06.2014 Posty: 32
    Cytat Napisał MajaJ
    W warunkach zabudowy nie mam żadnej informacji na ten temat, ale w opinii z Okręgowego Urzędu Górniczego mam informację,
    że na terenie mojej działki jest możliwość występowania deformacji nieciągłych. Czy taki zapis obliguje mnie do wykonania badań
    geologiczno- inżynierskich? Czy opinia z takich badań, potrzebna jest architektowi, czy może kopalnia stawia takki wymóg?
    Dodam,że budynek muszę zabezpieczyć do III kat. szkód górniczych.Może ktoś wykonywał takie badania i może polecić firmę,
    która tym się zajmuje?
    Zapomniałam dodać, że badania geotechiczne posiadam(3 otwory o głębokości 3m).
  20. MargotkaM-ce SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MargotkaM-ce Zarejestrowany: 31.08.2013 Posty: 31
    Witam,
    Nam badania geotechniczne całkiem niedawno robiła firma z Mysłowic, zostałam również poinformowana że od tego roku KOPALNIA wymaga badań geologiczno-inż.. Oczywiście rozwinęłam temat ... troszkę to kosztuje, ale koszty badań wykazuje się w kosztorysie sporządzanym na cele zwrotu z tytułu poniesionych nakładów na wzmocnienie fundamentów (u nas również III kat). Badania należy wykonać przed rozpoczęciem inwestycji. Dotychczasowe zlecenie przebiegło bez problemów, bd miły Pan wyjaśnił wszystko i chętnie służył pomocą... mogę polecić
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 563