dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa OŚWIĘCIMSKA
  1. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
  2. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Halo Kochani!!! pobudka ! pora obudzić sie z zimowego ospania.
    Rzeczywiście smreczki trochę Ci sie pokomplikowało , napisz jak to sie skończyło .
    My natomiast staliśmy sie szczęśliwymi posiadaczami POZWOLENIA NA BUDOWE . I od razu w te pędy załatwiliśmy kier-buda , aż dziw jak to wszystko gładko idzie teraz trzeba jeszcze czekać 2tygodnie na uprawomocnienie i dalszych załatwień ciąg dalszy (w domyśle geodeta itd)a następnie materiał na fundamenty (stal,deskil itd.) Może z Was ktoś zna jakieś niedrogie punkty sprzedazy owych produktów chętnie skorzystam z namiarów (zrewanżuje sie czym będę mógł) a może ktoś ma jakieś zdanie na temat agregatu prądotwórczego jaki zamieżam zakupić chętnie posłucham rad , planuje również wykopanie studni (szukam ekipy)
    Pozdrawiam wszystkich "oświęcimiaków"( i nietylko) ... i DO DZIEŁA!!!
  3. arro77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arro77 Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 93
    Witam,jestem swieżo po małych zakupach,jeśli chodzi o stal to na pewno warto na ul. fabrycznej przy zakł.chem. w oświęcimiu,za eurocash.różnica do np.składów na kolbego czy nawet barwy w tychach ,czy imieliniu w rampie wyniosła u mnie ok 350zł.za całość.deski już były więc nie poratuję,gdyby ktoś miał używane stemple na zbyciu to proszę o namiary.
  4. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    Stal proponuję sprawdzić w firmie Bryzek - Andrychów, http://www.bryzek.info/
    a ja poszukuję systemów kominowych w rozsądnej cenie, jeżeli macie jakieś doświadczenia to podzielcie się nimi.
  5. velde2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    velde2 Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 12
    Witam Wszystkich! Jeśli chodzi o stemple używane, to my akurat mamy na zbyciu( do odbioru w Porębie Wielkiej) Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt.

    Co do materiałów, my dostaliśmy dobre ceny u Badury (obok zakładów chemicznych w Oświęcimiu) a co ważniejsze, można się z nimi dogadać na zwrot materiałów niewykorzystanych. Ale ile, co, itd to już trzeba się umawiać na miejscu, u nich. Ja mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z ich usług

    I jeszcze tylko jedna rada dla początkujących: podpisujcie umowy z wykonawcami! I to bardzo szczegółowe! Bo to że teraz wam mówią że to i to będzie kosztowało tyle, a tamto i siamto jest w cenie, nie znaczy,że gdy przyjdzie do rozliczenia, to nadal tak będzie. Przeważnie okazuje się że "tego na pewno nie było w cenie, a tamtego to oni w ogóle nie robią, więc nie mogli obiecać"itd, itp. Najgorsze jest to, że takie zachowanie jest często spotykane. Więc pilnujcie się, i jeśli sami nie chcecie z jakichś powodów umowy, to przynajmniej spisujcie wszystko co mówią w jakimś zeszycie i niech się podpiszą .Przynajmniej póżniej nie będziecie mieć takich sytuacji jak powyżej. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego budowania!
  6. wczoraj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wczoraj Zarejestrowany: 11.01.2010 Posty: 19
    O rany porażka piszę 2 raz bo zamiast odpowiedz to przycisnąłem nowy temat i wcięło .Tak więc :
    Witam serdecznie , faktycznie troszkę przycichło tutaj .
    Ja mam prośbę , prosiłbym was o numery tel do waszych ekip budowlanych .Myślę że od czerwca ruszymy , także najwyższa pora znaleźć ekipę budowlaną .Jeżeli moglibyście polecić kogoś to proszę nr na priva . A tak przy okazji to budujecie z ceramiki czy beton komórkowy ? Jakie przewidujecie ogrzewanie ? ocieplenie 10,20 cm ? Troszkę pytań to może rozkręci się nasze forum .
    Pozdrawiam
  7. jagoda_83 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jagoda_83 Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 213
    witam, i ja przychodzę tu w potrzebie!
    ma ktoś może namiary na wykonawcę schodów, są betonowe, ale trzeba je obłożyć drewnem, pozdrawiam, pa!
  8. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Widzę że każdy się krząta wokół swojego" obejścia " wiec zostaje mało czasu na pisanie jednakowoż coś od czasu do czasu możecie stuknąć w klawiaturę i pochwalić sie swoimi" wyczynami" . Na ten że przykład jakie i gdzie materiały kupujecie to napewno ułatwi innym życie i pozwoli zaoszczedzić troche czasu i jakże potrzebnej gotówki.
    Nie wiem na jakim etapie budowania jestescie ,ale mi natomiast kopara wyryła pod drogę i wjazd transzeje że nie powstydziłby sie nie jeden poligon wiec ....POTRZEBUJĘ DUŻĄ ILOŚĆ GRUZU... dlatego jeśli ktoś może pomóc to prosze o kontakt
    Wogóle .....PISZCIE , PISZCIE, PISZCIE
    pozdrawiam wiosennie i jako pierwszy życzę smacznego jajeczka i mokrego dynguska
  9. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    Ja się na razie się nie udzielam bo w dalszym ciągu czekam na ponowne pozwolenie na budowę.Mam nadzieję,że sie doczekamy i jeszcze w tym roku ruszymy z budową.Pozdrawiam wszystkich budujących i zaczynających budować
  10. lidka21 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lidka21 Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 1
    Witam serdecznie budująjących przeczytałam cały wątek i już trochę poznałam inwestorów

    Będę tu zaglądać żeby kibicować i się trochę poduczyc

    Pozdrawiam
  11. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    lidka21 witaj na forum
  12. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367


    Zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich budowniczych z Oświęcimia i okolic
  13. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    Co tutaj tak cicho,nik nic nie pisze,nie chwali się postępami w pracach budowlanych.Ja też nic nie pisałam bo nie było się czym chwalić ale dzisiaj usłyszałam od mamy,że się chyba wyliżemy z tej całej zagmatwanej sytuacji i możliwe że późną wiosną ruszymy z budową.A jak tam reszta budujących z Oświęcimia i okolic?
  14. kaciek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaciek Zarejestrowany: 30.01.2010 Posty: 12
    Witam. Nasza budowa jest jeszcze w sferze planów, ale może , jak się uda to do końca roku coś powstanie na naszej działce.Póki co mam pytanie do Smreczki : jak rozwiązaliście swój problem? Mam taką samą sytuację. Muszę podzielić działkę (geodeta mówi do 5 miesięcy) a równocześnie chciałabym załatwiać pozwolenie na budowę.
  15. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    Cytat Napisał kaciek Zobacz post
    ...mam pytanie do Smreczki : jak rozwiązaliście swój problem? Mam taką samą sytuację. Muszę podzielić działkę (geodeta mówi do 5 miesięcy) a równocześnie chciałabym załatwiać pozwolenie na budowę.
    Witaj kaciek. Jeżeli jeszcze nie zacząłeś papierów to proponowałabym zacząć od podziału działki a dopiero później wniosek o warunki zabudowy i myślę że unikniesz tych problemów co my.Napisz może czy działka jest już wasza czy dopiero po podziale jedna część będzie wasza to będę mogła napisać coś więcej bo może wasza sytuacja jest inna od naszej a nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd.podzrawiam
  16. kaciek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaciek Zarejestrowany: 30.01.2010 Posty: 12
    Witam. Wiadomość dla Smreczki: jestem współwłaścicielką działki (pół na pół) razem z siostrą.Jestem po rozmowie z geodetą, a ,że mi się spieszy zleciłam mu zrobienie mapki dla celów projektowych. Zaśpiewał 750 zł za pierwszy hektar i 450 zł za każdy następny. Dużo! ale budujemy się na terenach niezabudowanych, więc jest to możliwe, poza tym jest to już drugi geodeta z którym nawiązuję współpracę, trzeciego nie chcę szukać. Jadę do starostwa upewnić się ,czy za zgodą siostry mogę zacząć budowę. Siostra ma znajomą , która wybudowała dom na niepodzielonej działce (okolice Pszczyny). Więcej będę wiedzieć w czwartek. Przy okazji szukam dobrego i taniego architekta (adaptacja projektu) i kierownika budowy (okolice Brzeszcz). Pozdrawiam
  17. Cola0760 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cola0760 Zarejestrowany: 25.06.2009 Posty: 72
    witajcie
    my juz wykopane fundamenty i zbrojenia zrobione
    robią na szybko drogę (dolomit) bo mi betoniara nie wjedzie, ale dzisiaj skończą i zamawiamy pompę

    to tak po krótce

    pzdr
  18. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    kaciek my mieliśmy trochę inną sytuację bo działka nie była nasza tylko rodziców i to na nich dostaliśmy warunki zabudowy.Następnie podzieliliśmy działkę i połowa na której chcemy się budować dostała nowy numer a warunki były na inny numer działki i dlatego musieliśmy się starać o nowe warunki zabudowy dla tego nowego numeru oraz nowe mapki z uwzględnieniem działki,która powstała po podziale.
  19. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Hejka,
    Muszę sie podzielić czym mnie zastrzelił dziś mój kier-bud . Jakby było mało że czekaliśmy aby łaskawie ruszył i pojechał złożyć wnoisek o rozpoczecie prac i pomijając to że w między czasie wygasły mu uprawnienia i musieliśmy znowu czekać to dziś podobno był w Oświęcimiu i podobno w naszej powiecie oprócz kierownika budowy potrzebny jest inspektor budowlany . Ciekawy jestem czy to prawda więc moi państwo jesli macie rozeznanie w tym temacie to proszę o jakiś głos .
    To jest ksiązkowy przykład że nie wszystko co tanie jest dobre .
  20. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    Witam:
    Ja rozpoczęcie prac składałem we wrześniu 2009 i inspektor nie był wymagany, chyba że teraz jest inaczej. Najlepiej zadzwonić lub podjechać do nadzoru budowlanego w Oświęcimiu i spytać. Może kierownik załatwia fuchę dla swojego kolegi inspektora.
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2211