dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa OŚWIĘCIMSKA
Strona 11 z 111
  1. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    mimona szkoda,że musieliście zmieniać projekt bo już wszystko było gotowe ale teraz pewnie szybko sobie poradzicie z papierami,a Wasz nowy domek taki milutki nasza ekipa jest z miejscowości Polanka Wielka jest to 7 km od Oświęcimia,w sumie to zebraliśmy około 10 wycen ale ta wydaje nam się w naszym przypadku najodpowiedniejsza
  2. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    geliasz witaj na forum,jesteście w podobnej sytuacji jak my bo też budujemy sie na odległość,dobrze że pomagają nam rodzice bo byłoby ciężko wszystko załatwić
  3. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Dzięki " Smreczki" za przywitanie . My będziemy budować raczej metodą jak to się mówi gospodarczą przy pomocy swoich rączek tudzież moich bliskich(tu pozdrawiam teścia i szwagra) . Do fundamentów będę sie zabierał w czerwcu bo wtedy wezmę urlop (mam nadzieje że pozałatwiam już całą papierologię) .Jednakże" Smreczki" bardzo byś mi ułatwił życie jak byś sie podzielił namiarami na Twoich fachowców , wiec jeśli możesz napisz mi na priva bądż na mejla bo ja dopiero zaczynam żmudne poszukiwania ludzisk zajmujących sie budowaniem pozatym nieznam cen robocizny . Co prawda skontaktowałem sie z jedną firmą i przesłalem co trzeba ,ale coś sie ociągają z tą wyceną i tak sobie myślę że w takim tempie będą mi budować i z takim podejściem do klienta to im dziękuję.
    Wiem że to tematy mało ciekawe i już oklepane ale z nowym rokiem od nowa można zacząć działaći dzielić sie doświadczeniem w swerze ; -MATERIAŁY -FACHOWCY itd.
    POZDRO
  4. wczoraj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wczoraj Zarejestrowany: 11.01.2010 Posty: 19
    Witam serdecznie wszystkich Z grupy Oświecimskiej ,chetnie dołącze do was .Bedziemy budowac ten domek [ http://www.archeton.pl/projekt-domu-...bdfb03b59c8ee3 ] Jak niektórzy z was budujemy na odległość tzn tesciu załatwia papiery i materiał i praktycznie cała reszte .Ja katuje go pytaniami i swoimi spostrzeżeniami które czerpie z tutejszego forum.Fajnie że taka grupa powstała będe mógł skorzystac a i być może ja będe w czyms pomocny ( meble kuchenne ) bo w budowie to dopiero w niedalekiej przyszłosci . Czy moglibyście mi polecić jakiegoś architekta chcielibyśmy wnieść troche poprawek do projektu , w zasadzie to zmiana polegałaby na zmianie scian jednowarstwowych na 2W .O i konretny kierownik budowy też by się przydał nie wspomne już o ekipie budowlanej .(o rany jak mi sie marzy żeby tak wbic łopate chociaz zrobic cokolwiek , narazie zostaje mi patrzec w googlach na działeczke.
  5. wczoraj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wczoraj Zarejestrowany: 11.01.2010 Posty: 19
    Cytat Napisał BetkaWi
    Witam! Pewno większość z was jeszcze nie myśli o urządzaniu ale może ktoś mi doradzi gdzie w Oświęcimiu lub okolicy można zrobić sobie wisualizację kuchni? Może słyszeliście coś na ten temat?

    Będę wdzieczna za poradę!
    Bardzo chętnie pomoge ci w projekcie kuchni zapraszam na priv.
  6. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Sam niedawno zagościłem na forum , ale jeśli chodzi o architekta to z czystym sumieniem mogę polecić Ci tego z którego usług korzystaliśmy ,solidny i rzeczowy. Namiary wysyłam na priv. A tak w nawiasie POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH TEŚCIÓW
  7. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    Też podesłałem namiary na projektanta, my byliśmy zadowoleni możecie zadzwonić i sami zdecydować.
  8. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    geliasz jeżeli chodzi Ci o namiary na ekipy budowlane od których zebraliśmy wyceny to moge podać dopiero po kontakcie z rodzicami bo wszystko zostało w Polsce.A co do wycen to naprawdę są różne od 35k do 47k za samą murarkę + 22K za dach,ceny oczywiście bez materiałow. Jedna wycena nas poprostu powaliła z nóg co prawda była to wycena z materiałem bo firma zastrzegła sobie,że budują na swoim materiale ale i tak była to dla nas ogromna suma 250k i jeszcze jedno jeśli uda Wam się wszystko załatwić przez rodziców/teściów to bedziecie szczęściarzami bo my musieliśmy zrobić upoważnienie dla taty żeby mogł w naszym imieniu podpisywać wszelki umowy z dostawcami mediów i załatwiać inne sprawy urzędowe,pozdrawiam
  9. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    wczoraj witamy również w naszej grupie,namiary na architekta wyślę na priv a jeśli chodzi o kierownika budowy to z tego co się orientuję każda ekipa budowlana z jaką kontaktował się mąż ma swojego kierbuda więc jak znajdziesz ekipę to dadzą Ci namiary na "swojego" sama nie wiem czy to dobre bo jeśli współpracują ze sobą to kierownik budowy może przymykać oko na pewne niedociągnięia ze strony ekipy no ale przyjmijmy,że wszyscy są uczciwi i sumiennie wykonują swoją pracę
  10. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    wczoraj witamy również w naszej grupie,namiary na architekta wyślę na priv a jeśli chodzi o kierownika budowy to z tego co się orientuję każda ekipa budowlana z jaką kontaktował się mąż ma swojego kierbuda więc jak znajdziesz ekipę to dadzą Ci namiary na "swojego" sama nie wiem czy to dobre bo jeśli współpracują ze sobą to kierownik budowy może przymykać oko na pewne niedociągnięia ze strony ekipy no ale przyjmijmy,że wszyscy są uczciwi i sumiennie wykonują swoją pracę
  11. wczoraj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wczoraj Zarejestrowany: 11.01.2010 Posty: 19
    Dzięki Mylas za namiary dzwoniłem dzisiaj i pan naprawde okazuje się bardzo rzeczowy , ale chętnie skorzystam z innych poleconych architektów żeby się upewnić w wyborze . Oj byłoby zle bez rodzinki a głownie Teścia ile on się nachodzi, nasłucha tych naszych ciągle zmieniających się pomysłów i nowości ma cierpliwość .Smreczko bez upoważnień nie ma szans przerabialismy to przy kupnie działki i wynajmie mieszkania ,wizyta u Notariusza w Zatorze (polecam) załatwiła wszystko .Również tel ''oświęcimski" założyliśmy żeby móc zostawić jako kontakt w urzedach ,hurtowniach i wszędzie tam gdzie okazuje się niezbędny (IFON 1pln/miesiąc )Czasem bardzo się przydaje nie musisz sie tłumaczyć że dzwonisz z Belfastu .Pozdrawiam wszystkich i dzieki za przyjęcie .
  12. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    My podobnie upoważnienie zrobiliśmy zaraz przy zakupie działki u notariusza w Oświęcimiu (bardzo miła pani)
    Dziś właśnie przyszło do nas zawiadomianie że architekt złożył papierki na pozwolenie .Ciekawe ile trzeba będzie czekać narazie i tak zima wiec 3majcie sie cieplutko
  13. Maciejowa25 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciejowa25 Zarejestrowany: 13.01.2010 Posty: 18
    Trafiłam na to forum, ponieważ podobnie jak WY zamierzamy z mężem rozpocząć budowę domku w okolicach Oświęcimia a dokładnie w Jawiszowicach.
    Jesteśmy na etapie projektowo-poszukiwawczym
    Wybraliśmy domek z firmy Archon "Dom w Aksamitkach 4" http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m47872cc68eec4
    Z kilkoma zmianami ( poł okragły balkon z boku, myslimy tez o podniesieniu dachu, aby nie był taki spadzisty)
    Kontaktowaliśmy się juz z Panem projektantem z Oświęcimia, podał nam cenę i zastanawiamy sie czy skorzystać z jego usług?
    Jezeli chodzi o budowe, myslimy zaczać na wiosnę, o ile otrzymamy pozwolenie, systemem gospodarczym.
    Przejrzałam całe forum, przyznam iz dzieki Waszym wypowiedziom, opinia itp nabrałam pewnych informacji, za co bardzo dziękuję, a gdybym mogła prosić jeszcze o jakies rady, informacje na tym etapie to czekam z niecierpliwością.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  14. Maciejowa25 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciejowa25 Zarejestrowany: 13.01.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał mylas
    Też podesłałem namiary na projektanta, my byliśmy zadowoleni możecie zadzwonić i sami zdecydować.
    Bardzo proszę także namiary na Twojego projektanta.
  15. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    Maciejowa25 witaj, miło że dołączyła następna budująca kobitka
  16. bochen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bochen Zarejestrowany: 14.04.2009 Posty: 51
    Ja mam architekta i za adaptacje i załatwienie pozwolenie wziął 2300 zł, za kierownictwo chce 1800 zł. Ale pozwolenie bede mial za tydzień a zacząłem z nim załatwiać końcem listopada.
    Ekipa budowlana dla domu http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48b28c03a5815 wyliczyli 30 000zł za fundamenty, murarke, kominy, strop, stan surowy bez dachu. A za dach 50 zł za metr konstrukcja, polożenie dachówki, podbitka, rynny. Jak myślicie dużo to czy nie ?
  17. RAMILA STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RAMILA Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 367
    Cytat Napisał bochen
    Ekipa budowlana dla domu http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48b28c03a5815 wyliczyli 30 000zł za fundamenty, murarke, kominy, strop, stan surowy bez dachu. A za dach 50 zł za metr konstrukcja, polożenie dachówki, podbitka, rynny. Jak myślicie dużo to czy nie ?
    Moja wycena za te same prace budowlane bez dachu wynosi 35 000 a za dach 20 000,w naszym okręgu to chyba takie są ceny ale jak szukam w innych tematach na forum to ludzie płacą dużo mniej,więc nie wiem sama czy ta cena dobra czy nie
  18. geliasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    geliasz Zarejestrowany: 02.08.2009 Posty: 134
    Ja dziś otrzymałem taką fundamenty 7tys zł kondygnacja ze stropem 12tys zł konstrukcja dachowa z pokryciem 14tys zł scianki działowe, kominy,izolacia fundamentow,chudy beton ,tarasy 10tys razem stan surowy otwarty 43tys zł , wydaje mi się że jest raczej w porządku aczkolwiek to jedna z pierwszych wiec może jeszcze warto poszukać
  19. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    Cytat Napisał bochen
    Ekipa budowlana dla domu http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m48b28c03a5815 wyliczyli 30 000zł za fundamenty, murarke, kominy, strop, stan surowy bez dachu. A za dach 50 zł za metr konstrukcja, polożenie dachówki, podbitka, rynny. Jak myślicie dużo to czy nie ?
    Jak za taki stosunkowo duży dom i skomplikowany dach to cena wygląda ok pod warunkiem że ekipa sprawdzona. Ja za swój mam umówione 33 000 całość z dachem ale bez stanu zero (wykonałem we własnym zakresie - jeszcze nie wszystko )
  20. bochen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bochen Zarejestrowany: 14.04.2009 Posty: 51
    Firma z Bielska powiedziała 270 zł za metr + 55zl za metr dachu, czyli 52 tyś fundament ściany stropy kominy a dach 15 tyś.
    Chyba oszaleli.
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2211
Strona 11 z 111