dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa OŚWIĘCIMSKA
Strona 1 z 111
  1. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    Witam

    Zapraszam wszystkich obywateli zamieszkujących Oświęcim i jego piękne okolice oraz budujących tutaj swoje domki do rozmowy i wymiany doświadczeń. Osoby z innych okolic oraz ich doświadczenia są również mile widziane w niniejszym temacie .
    Na dzień dobry mam do Was dwa konkretne pytania:
    1. Czy ktoś zna dobrą i niedrogą firmę lub jakiegoś pojedynczego człowieka, która/który wykonuje studnie głębinowe?
    2. Jaką pompę polecalibyście /na działce nie mam na razie prądu/?
    3. Którą firmę polecilibyście do zakupu i budowy garażu blaszanego?
  2. tifo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tifo Zarejestrowany: 15.03.2009 Posty: 10
    Podciągnę post trochę w górę - może sie ktoś znajdzie
    Pzdr
    P
  3. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    Dzięki
  4. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    Teraz popatrzyłam, że jesteś z Oświęcimia, więc witam serdecznie w naszej grupie - na razie dwuosobowej . A fachowców już znalazłam, więc gdyby ktoś był zainteresowany służę namiarami . Jejku, jak ja nie lubię tego emotikonka, o tego: . Ma taki wymuszony ten uśmieszek, gasnący jakiś taki, sztuczny .
  5. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    No witam
    jak miło że ktos z Oświęcimia już pojawił się na forum
    Ja również witam się z wami i pytanko do Toszki: jaką ekipę znalazłaś? ja też zaczynam się rozglądać. Co prawda jeszcze mamy przed sobą wszystkie formalności ale decyzja jest, projekt upatrzony też no i działka też. Myślę że na koniec lata uda się pozałatwiać papiery i będzie można ruszać z fundamentami , no a powiedzcie jakie macie projekty zaplanowane?
    pozdr
  6. jagoda_83 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jagoda_83 Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 213
    ja również się wpisuję,do Oświęcimia mam 16 km zaliczam się czy nie? pozdrawiam serdecznie życzę wszystkim wytrwałości
  7. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    Witaj Jagoda,
    juz obejrzałam wasz domek-bardzo miły . Przed nami dopiero wszelkie formalności. Dopiero w sobotę wytyczamy granicę działki i zaczną się papiery. Ale od tego tzreba zacząć
  8. przemek.kukla WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zarejestrowany: 25.03.2009 Posty: 8
    Ja też jestem na etapie załatwiania wszystkich formalności. Buduje -- myślę o budowie -- GRANATU w Brzeszczach.
    Pozdrawiam
  9. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    Widzę że wielkosci domów mamy wszyscy podobne. My zamierzamy budować Lubczyk z pracowni Domowe Klimaty. Nawet szukałam na forum czy aby ktoś go już nie buduje ale jednak nic nie znalazłam. My dopiero startujemy z wytyczaniem granic tak że wszystko przed nami
  10. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    Ha! Witam witam . Nareszcie się nasza grupa ruszyła . Jagódko - oczywiście, że się zaliczasz. Zalicza się każdy, kto identyfikuje się z naszą grupą - koniec, kropka.
    Mimono - studnię będą mi robić ludzie z Bierunia, a blaszak aż z jakiejś Skrzydlnej /w górach/ . Jak będziesz chciała dokładne namiary, to dam Ci na priv. Blaszak będzie kosztował 1300 zł, czyli cena standardowa. Firmę wyróżnia jedna rzecz /dlatego ich wybrałam/ - przytwierdzają blaszak do podłoża za 150-200 zł. Niby nic ale dla mnie ważna sprawa. Bo jakby tak ten blaszak pod wpływem wiatru "pofrunął" i kogoś /tfu!/ uszkodził, to pójdę siedzieć. A tak - śpię spokojnie. Inne firmy nie świadczą tej usługi, a ja nie mam nikogo, kto by to zrobił /mąż długo pracuje, nie ma odpowiednich narzędzi, itp., itd./. A studniarzy wynaleźliśmy niedrogich. Jak będzie z jakością - zobaczymy. Póki co - przyszedł jakiś czarownik /radiesteta chyba/ i wytyczył 2 ujęcia do wyboru. Całość ma kosztować 1300 zł /studnia abisynka/. Do tego dojdzie koszt pompy z podstawą i jej montażu. Pompa kosztuje ok. 200 zł, podstawa drugie tyle. Czyli ok. 400 zł.

    Przemku - miło mi Cię powitać w naszej grupce

    My na razie nie budujemy, planujemy ruszyć za 2 lata z fundamentem, a później będziemy budować powoli, bo bez kredytu. Na razie urządzamy trochę działkę pod Oświęcimiem, którą kupiliśmy rok temu w stanie mocno dziewiczym . Jednak klamka zapadła i jesienią pewnie ruszymy z załatwianiem formalności /najgorszy etap budowy z tego, co czytam /. My jesteśmy już na 99% zdecydowani na ten domek /po roku poszukiwań/:
    http://www.bienkowscy.pl/modules.php...howproj&id=131. Dodam, że mamy oboje +- 40 lat, dzieciaka w wieku 16-tu, więc dom budujemy raczej z myślą o dwóch osobach + ewentualnie moja Mama, która mieszka daleko, a jest osobą samotną i po przejściu na emeryturę może poczuć się jeszcze bardziej samotnie i zechcieć zamieszkać z nami .
    A tak na marginesie - Wasze domki są śliczne
  11. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    Ho ho ożywia nam się forum dziękuję ci Toszko za oferty, w sumie studnia by mnie interesowała. Rodzice mają studnię i powiem ci że nawet do podlewania kwiatków w ogródku to duża oszczędność . My póki co mamy jeszcze małe zamieszanie z działką ale mam nadzieję że w niedługo się wyjaśni
    pozdrowienia dla wszystkich
  12. marxxx FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marxxx Zarejestrowany: 13.01.2008 Posty: 209
    toszka, jak Ci zrobią ten blaszak to powiedz jakiej jest jakości, czy blachy są proste i nie pordzewiałe i czy w jednym kawałku czy może łączone z resztek?

    Co do studni to najtańsi jakich namierzyłem to firma ze Śląska
    www.studniarstwo.jak.pl
    W Przyszłym miesiącu na mojej działce wywiercą studnie na potrzeby budowy a potem ogrodu.
  13. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    marxxx, żartujesz, prawda? Blaszak będzie dobrej jakości, bo innego nie kupię . Żadnych resztek, żadnej rdzy, żadnych krzywizn i wygięć!
    mimonko, telefon do studniarza wyślę Ci na priv ale muszę na męża poczekać, bo on ma go w komórce. Mnie też się wydaje, że do podlewania kwiatków i roślinek lepiej jest używać wody ze studni niż z wodociągu /taniej/. A przecież podlewać niestety trzeba, jeśli chce się mieć ładny ogródek.
  14. marxxx FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marxxx Zarejestrowany: 13.01.2008 Posty: 209
    Kolega kupił blaszak II gatunek, tańszy o 150 zł od I gatunku czyli dał 1200zł ale blachy były krzywe a drzwi zardzewiałe.
  15. Toszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Toszka Zarejestrowany: 04.03.2008 Posty: 158
    Nie nie, to jest I gatunek. Tylko teraz zerknęłam na karteczkę z moimi notatkami i okazuje się, że pamięć spłatała mi figla. Cena tego garażu wynosi 1450 zł. Sorki za błąd .
  16. jagoda_83 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jagoda_83 Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 213
    Toszka, zerknęłam właśnie na Twój projekt, bardzo ładny, taki przytulny! pozdrawiam i będę kibicować w budowlanych przygodach!
  17. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    Ponieważ użytkowników nam przybyło może ktoś z was zna jakąś ekipę budowlaną? Albo może podsunąć pomysł gdzie warto zerknąć na materiały budowlane? A może jakiś architekt dobry? Wszystko jest przydatne
  18. Radgast80 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radgast80 Zarejestrowany: 01.04.2009 Posty: 6
    Witam wszystkich budujacych i pozdrawiam. Mam zamiar ruszyc z budowa wkrotce. Prosze o pomoc. Znacie jakis fachowcow z rejonu Oswiecimia? Bardzo prosze o pomoc
  19. mimona STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mimona Zarejestrowany: 17.03.2009 Posty: 396
    Cytat Napisał Radgast80
    Witam wszystkich budujacych i pozdrawiam. Mam zamiar ruszyc z budowa wkrotce. Prosze o pomoc. Znacie jakis fachowcow z rejonu Oswiecimia? Bardzo prosze o pomoc
    Witaj , hehe, dobre pytanie. Jak zauważyłeś nurtuje ono nie tylko ciebie . Sama też jeszcze nie znalazłam, ale jak tylko coś wykombinuje napewno dam znać. No to mów jaki domek zamierzasz budować?
  20. Radgast80 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radgast80 Zarejestrowany: 01.04.2009 Posty: 6
    Zamierzam zaczac. Wszystko gotowe tylko ze nie mam pojecia z kim budowac. http://galeriaprojektow.pl/dom_przy_fiolkowej.htm. Nie mam zielonego pojecia kto w okolicy oswiecimia i brzeszcz buduje dobrze i tanio
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2211
Strona 1 z 111