dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009
Strona 1 z 34
  1. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    Witam Wszystkich,
    Wiem , że jeszcze daleko do wiosny 2009, ale mam nadzieję, że powoli grupka taka się utworzy.
    Moje pierwsze pytanie, ile płaciliście geodecie za mapę do celów projektowych.
    dzisiaj mi geodeta zaśpiewał 1000,00zł, dużo czy mało?
    Pozdrawiam
    Ania
  2. alamisiowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alamisiowa Zarejestrowany: 19.09.2008 Posty: 154
    No to mamy swoje forum
    Na istniejacych dotychczas grupach jest mnówstwo cennych uwag i namiarów na fachowców, ale nie ma juz mozliwości dzielenia sie emocjami z etapu przygotowań. Dlatego fajnie, że zbierzemy sie tutaj.
    Ja nie mam jeszcze mapki do celów projektowych, jestem na etapie wyboru projektu. Prawie na 100% będzie to Skarbek z pracowni Domowe Klimaty z malymi poprawkami: bez balkonu, na górze dwie łązienki i inaczej umieszczone okno kuchenne.
    http://www.domoweklimaty.com.pl/index.php?id=4&hid=2326

    Niestety, nie spotkałam na forum nikogo, kto by ten projekt realizował .
    Ania klepka, a jaki Ty masz projekt?
  3. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Witamy nowych budowniczych. Zapraszamy również do przeglądania informacji na naszych dwóch dotychczasowych wątkach.
  4. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    Cytat Napisał Trociu
    Witamy nowych budowniczych. Zapraszamy również do przeglądania informacji na naszych dwóch dotychczasowych wątkach.
    oczywiście, ze systematycznie (ja nawet aż za bardzo systematycznie- to już chyba nałóg) przeglądam forum.
  5. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    Alamisiowa , ładny ten Twój projekcik, ja na 100% buduję dogodnego 148a, mam już dokonane zmiany w projekcie.
  6. alamisiowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alamisiowa Zarejestrowany: 19.09.2008 Posty: 154
    Ania, podoba mi się Twój domek. Taki pomiędzy nowoczesnościa a tradycją. Też takiego szukałam: podobaja mi się projekty nowoczesnych domów, ale z uwagi na warunki zabudowy i koniecznośc akceptacji projektu przez wojewódzkiego konserwatora zabytków nie możemy sobie na taki pozwolić, zatem szukalismy czegoś, co będzie jakimś kompromisem. Zreszta tak naprawdę o charakterze domu (mam tu na myśli zewnetrzna bryłę ofkos ) stanowi wykończenie. z tego samego projektu mozna wszak zrobić dom tradycyjny i nowoczesny - widziałam takie wizualizacje w katalogu Archonu - robią wrażenie .
    A my dzis właśnie złożylismy do konserwatora zabytków wniosek o opinię w sprawie mozliwości budowania Skarbka! To pierwsze nasze działania, więc jest co świetować!
  7. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    alamisiowa, jak tam konserwator zabytków, wszystko ok?
  8. hojnorek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hojnorek Zarejestrowany: 15.10.2008 Posty: 353
    Cześć dziewczyny

    Ania - mi geodeta powiedział 700-800pln ale kilku wcześniej wołało 1000pln

    Macie już warunki przyłączy?? Strasznie dłuży mi sie już czekanie
  9. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    utargowaliśmy z geodeta w końcu na 800zł, przyłączy jeszcze nie mam.
  10. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    a o przyłącza to chodzi Ci o projekt czy o umowę z energetyką , woda itp.
  11. MRS.CONSTR. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR. Zarejestrowany: 05.04.2007 Posty: 838
    My rowniez niedlugo zaczynamy .Wkrotce rozpoczynamy od papierkow i na pewno na stale sie tu zadomowie.Bedziemy budowali kolo Lisowic i Chmielowa.Pozdrawiam wszystkich budujacych i zycze wytrwalosci
  12. hojnorek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hojnorek Zarejestrowany: 15.10.2008 Posty: 353
    Cytat Napisał ania klepka
    a o przyłącza to chodzi Ci o projekt czy o umowę z energetyką , woda itp.
    żeby zrobić projekt przyłączy musisz mieć warunki jakie musi on spełniać.

    z tego co wiem to samą budowę przyłaczy można realzować na dwa sposoby:
    1. do pozwolenia na budowę domu uzyskujesz tylko zapewnienia o dostawę mediów a potem składawsz osobne wnioski o pozowlenie na budowę przyłączy (zaleta - mniej formalności przy pozwoleniu na budowę domu) lub
    2. do pozwolenia na budowę załączasz projekty przyłaczy - uzyskujesz pozowlenie na budowę całości (zaleta - formalności załatwiasz tylko raz)

    ale lepiej sprawdź te informacje - ja jestem na etpaie kompletacji dokumentów i nie mam jeszcze pozwolenia więc nie chcę wprowadzić Cię w bład
  13. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał MRS.CONSTR.
    My rowniez niedlugo zaczynamy .Wkrotce rozpoczynamy od papierkow i na pewno na stale sie tu zadomowie.Bedziemy budowali kolo Lisowic i Chmielowa.Pozdrawiam wszystkich budujacych i zycze wytrwalosci
    Ciekawe - tutaj dopiero co zaczynacie, a na innych grupach wrocławskich już polecacie super sprawdzonych fachowców....
  14. TMK Lider FORUM (min. 2800)
    TMK Zarejestrowany: 28.12.2005 Posty: 3143
    Trociu, leżącego się nie kopie Bardzo Cię proszę
  15. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał TMK
    Trociu, leżącego się nie kopie Bardzo Cię proszę
    Tylko, że ja chyba tutaj zacząłem
  16. TMK Lider FORUM (min. 2800)
    TMK Zarejestrowany: 28.12.2005 Posty: 3143
    rzeczywiście, nie patrzyłem na godzinę postu
  17. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    Cytat Napisał hojnorek
    Cytat Napisał ania klepka
    a o przyłącza to chodzi Ci o projekt czy o umowę z energetyką , woda itp.
    żeby zrobić projekt przyłączy musisz mieć warunki jakie musi on spełniać.

    z tego co wiem to samą budowę przyłaczy można realzować na dwa sposoby:
    1. do pozwolenia na budowę domu uzyskujesz tylko zapewnienia o dostawę mediów a potem składawsz osobne wnioski o pozowlenie na budowę przyłączy (zaleta - mniej formalności przy pozwoleniu na budowę domu) lub
    2. do pozwolenia na budowę załączasz projekty przyłaczy - uzyskujesz pozowlenie na budowę całości (zaleta - formalności załatwiasz tylko raz)

    ale lepiej sprawdź te informacje - ja jestem na etpaie kompletacji dokumentów i nie mam jeszcze pozwolenia więc nie chcę wprowadzić Cię w bład
    warunki przyłacza mam, czekam na projekt, który jest u architekta, który kompleksowo zajął sie naszymi papierami.
  18. Asik84 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Asik84 Zarejestrowany: 23.10.2008 Posty: 152
    Witam wszystkich! no to znalazłam jeszcze lepszą grupe, nie tylko wiosna 2009 tylko Wrocek wiosna 2009! super!!! życzę wszystkim powodzonka!
  19. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał ania klepka
    czekam na projekt, który jest u architekta, który kompleksowo zajął sie naszymi papierami.
    To tylko pilnuj tego architekta, bo nawet tutaj na grupie wrocławskiej krążą opowieści czym może się skończyć czasami powierzenie wszystkiego architektowi.
  20. ania klepka ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka Zarejestrowany: 07.09.2007 Posty: 1508
    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał ania klepka
    czekam na projekt, który jest u architekta, który kompleksowo zajął sie naszymi papierami.
    To tylko pilnuj tego architekta, bo nawet tutaj na grupie wrocławskiej krążą opowieści czym może się skończyć czasami powierzenie wszystkiego architektowi.
    Trociu,
    mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok, to polecany architekt z forum.
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 665
Strona 1 z 34