dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Słupsk - Kobylnica
Strona 1 z 84
  1. Marek i Ewa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek i Ewa Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 155
    Szukam rozpoczynających budowę w okolicach Słupska
    Najlepiej Kobylnica w okolicach kwiatowej
    Wymiana doświadczeń - może wspólne negocjacje przy zakupach materiałów itp

    Marek 604465332 GG 7667023
  2. HenoK OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    HenoK Zarejestrowany: 05.05.2003 Posty: 9474
    Jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, w kazdym razie w Słupsku lub najblizszej okilicy (do 10 km). Na razie szukamy działki .
  3. tomekwil FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil Zarejestrowany: 23.04.2007 Posty: 151
    Witam
    Działeczka już jest - Włynkówko, warunki zabudowy do odebrania lada dzień, projekt już prawie wybrany, może macie jakiś namiar na tanią adaptacje projektu?, obdzwoniłem pare biur i krzyczą za adaptacje ok 3000zł (kurcze troche drogo).
  4. HenoK OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    HenoK Zarejestrowany: 05.05.2003 Posty: 9474
    Cytat Napisał tomekwil
    Witam
    Działeczka już jest - Włynkówko, warunki zabudowy do odebrania lada dzień, projekt już prawie wybrany, może macie jakiś namiar na tanią adaptacje projektu?, obdzwoniłem pare biur i krzyczą za adaptacje ok 3000zł (kurcze troche drogo).
    Jaki masz projekt ?
    Może masz namiary na jakąś wolną działkę w pobliżu ?
  5. tomekwil FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil Zarejestrowany: 23.04.2007 Posty: 151
    prawdopodobnie będzie to Słoneczny z garażem z MGprojekt,
    działeczka była ostatnią od strony lasu (kierunek na Strzelinko), o innych wolnych nie słyszałem
  6. HenoK OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    HenoK Zarejestrowany: 05.05.2003 Posty: 9474
    Cytat Napisał tomekwil
    obdzwoniłem pare biur i krzyczą za adaptacje ok 3000zł
    (kurcze troche drogo).
    To zależy co w tej cenie jest policzone, i jakie chcesz w projekcie typowym wprowadzić zmiany.
    Typowa adaptacja to :
    1. Wykonanie projektu zagospodarowania działki na mapie do celów projektowania (spory koszt to sama mapa),
    2. Adaptacja fundamentów do warunków miejscowych (sprawdzenie gruntu i dostosowanie do niego fundamentów),
    3. Dostosowanie konstrukcji do warunków miejscowych (obciążenia od śniegu i wiatru),
    4. Projekty przyłączy : energia elektryczna, woda, kanalizacja, gaz.

    Większe zmiany w architekturze, czy zmiany konstrukcji budynku (inny niż w projekcie typowym strop, ściany, dach), czy w instalacjach (np. kocioł na paliwo stałe zamiast gazowego, ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym, itp.) oczywiście zwiększają nakłady pracy projektantów, a wiec i koszty adaptacji.

    Całość wymaga współdziałania co najmniej 4 specjalistów : architekta, konstruktora, projektanta instalacji sanitarnych, projektanta instalacji elektrycznych (no chyba, że znajdziesz "człowieka orkiestrę", który posiada uprawnienia we wszystkich tych branżach).

    Czy nadal uważasz, że 3000 zł to dużo?
  7. tomekwil FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil Zarejestrowany: 23.04.2007 Posty: 151
    wszystko sie zgadza
    ale dlaczego (czytając posty na tym forum), jedni biorą za adaptacje 1200, jedni 2000 a inni 3000? wydaje mi sie ze praca taka sama
  8. Esiek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Esiek Zarejestrowany: 13.03.2007 Posty: 29
    [quote="Marek i Ewa"]Szukam rozpoczynających budowę w okolicach Słupska
    Najlepiej Kobylnica w okolicach kwiatowej
    Wymiana doświadczeń - może wspólne negocjacje przy zakupach materiałów itp

    Witam
    My mielismy zamiar zaczac w lipcu, ale niestety sa klopoty z pradem w okolicach Stefczyka w Kobylnicy i moze bedzie za rok. Oczywiscie z czystego lenistwa monopolisty czyli Energi. A materialy to chyba lepiej i taniej sprowadzic z Niemiec. A transport to firma spedycyjna, ktora wraca gdzies z zachodu pusta, chcetnie zabierze cokolwiek, zeby miec pustych przelotow.

    Grzes
  9. Edyta i Wojtek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Edyta i Wojtek Zarejestrowany: 07.05.2007 Posty: 87
    witamy budujacych i planujących....my jesteśmy na etapie wyboru projektu...ziemia juz jest w Ustce...a co do projektu ciągle .........ALE ALE !!!...i pewnie to potrwa..aż ceny materiałów polecą w kosmos ..domek ma byc nie za wielki i nie za drogi...taki z 4 sypialenki lub 3,5 ...pewnie piętrowy..bo ponoć taniej ....dwie na dole i dwie na górze....może ktoś juz taki postawił, z chęcia byśmy zobaczyli...znikam szukać projektów ..powodzonka
  10. Esiek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Esiek Zarejestrowany: 13.03.2007 Posty: 29
    Cytat Napisał Edyta i Wojtek
    witamy budujacych i planujących....my jesteśmy na etapie wyboru projektu...ziemia juz jest w Ustce...a co do projektu ciągle .........ALE ALE !!!...i pewnie to potrwa..aż ceny materiałów polecą w kosmos ..domek ma byc nie za wielki i nie za drogi...taki z 4 sypialenki lub 3,5 ...pewnie piętrowy..bo ponoć taniej ....dwie na dole i dwie na górze....może ktoś juz taki postawił, z chęcia byśmy zobaczyli...znikam szukać projektów ..powodzonka
    Witam.
    Polecam www.domywstylu.pl Sami od nich kupilismy naszego huragana2 =;->> Calkiem fajne projekty i jeszcze nie robia problemow z wydaniem zgody na wszelkie przerobki, bo jestesmy juz wlasciwie po adaptacji, a zmienilismy troche dach, okna i wnetrze.
    Powodzenia w wyborze
  11. tomekwil FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil Zarejestrowany: 23.04.2007 Posty: 151
    Witam
    Działeczka we Włynkówku, warunki zabudowy i przyłączy są, teraz czekam na mape do celów projektowych a projekt raczej na 100% to słoneczny http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php (mały, mam nadzieje że tani w budowie)
  12. tomekwil FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil Zarejestrowany: 23.04.2007 Posty: 151
    napisałem raczej 100%, bo jak mi się cos zmieni to będzie ten http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=152
  13. Edyta i Wojtek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Edyta i Wojtek Zarejestrowany: 07.05.2007 Posty: 87
    Esiek...gratuluje projektu..całkiem niezły...myślę że jak dla mnie to za fajny z zewnątrz a jak za fajny to za drogi ...mogę się mylić...ale obserwując to co sie dzieje....ja szukam czegoś może z dachem dwu spadowym, lecz decyzja nie zapadła...a masz może kosztorys ?.....

    tomekwil...z tego co piszą na forum jest on tani...ale co to znaczy tani to do 150 do 200 czy do 300 tys...sam się nad tym zastanawiam i chyba zgłupiałem , każdy pisze co innego, juz nie jednemu budującemu zawracałem głowę o kosztorysy ...planuje tez cos małego i mam z 4 projeky ..ale ciagle szukam
    1. http://www.e-projektydomow.pl/projekt/410
    2. http://www.e-projektydomow.pl/projekt/275
    3. http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=124&sid=5

    ....jakos marzy mi sie sypialnia na górze z dala od dzieci i ewentualnych gości...ale jesli mi ktos wyliczy,że będą bardzo drogie to odpuszcze...wiec muszę iśc do fachowca...pozdrawiam budujących !!!!!!!!
  14. Marek i Ewa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek i Ewa Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 155
    My wybraliśmy projekt Arletta z Archetonu
    www.archeton.pl

    Co prawda kosztorys na 300000 ale obejmuje wszystko oprócz instalacji wodkan el gaz
    Poza tym kosztorys jest w oparciu o wyższa półkę materialowa np. materiał na pokrycie dachu + rynny - (bez więżbyi okien) wychodzi wg kosztorysu 32000 a my kupiliśmy komplet za 11000 itp itd

    Ze zmian - poszerzyliśmy garaż (przy 3m nie otworzę drzwi w aucie na pełną szerokośc - i jak posprzątać), likwidacja ściany nośnej pomiędzy kuchnią, holem a salonem, zmiana stropu z żelbetowego na terivę oraz schody żelbet w miejsce drewnianych

    Duża zaleta jest spory pokoj dodatkowy na parterze który można wykorzystać jako gabinet lub pokój dla gości, prosta bryła budynku i dachu i technologia
  15. Esiek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Esiek Zarejestrowany: 13.03.2007 Posty: 29
    Cytat Napisał Edyta i Wojtek
    Esiek...gratuluje projektu..całkiem niezły...myślę że jak dla mnie to za fajny z zewnątrz a jak za fajny to za drogi ...mogę się mylić...ale obserwując to co sie dzieje....ja szukam czegoś może z dachem dwu spadowym, lecz decyzja nie zapadła...a masz może kosztorys ?.....

    ....jakos marzy mi sie sypialnia na górze z dala od dzieci i ewentualnych gości...ale jesli mi ktos wyliczy,że będą bardzo drogie to odpuszcze...wiec muszę iśc do fachowca...pozdrawiam budujących !!!!!!!!
    Dzieki bardzo. Mam nadzieje, ze uda nam sie go zbudowac. Jak CI sie podoba zawsze mozesz skorzystac z opcji Huragan =;-> Nam spodbal sie z kilku powodow, bo lazienka na gorze duza, bo pokoje duze. Na dole zrobilismy kilka zmian. Wieksza kuchnia, ktora jest zwykle centrum zycia, polaczenie zaplecza kuch. z kuchnia, wieksze okna no i ten wykusz okienny do likwidacji. Nie podoba nam sie, ale to kwestia gustu. Konczona jest wlasnie adaptacja. Tak licze sobie, ze stan surowy zamkniety zmieszcze w 200tys. Mam nadzieje, ze nie jestem przesadnym optymista. Pozwolenie na budowe wazne jest 2 lata, a przez ten czas moze jakas kumulacja? =;->>>
    Z tego co ogladalem Twoje propozycje, to sa bardzo fajne rowniez, ale niewiele mniejsze. Zwroc uwage na kubature. Wszystkie sa w okolicach 700m3. Uzytkowa mojej "2" jest troche przesadzona, bo oni wliczyli tam garaz.
  16. Esiek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Esiek Zarejestrowany: 13.03.2007 Posty: 29
    Witam.
    Poszukuje namiaru na ekipe budowlana, ktora chcialaby postawic dom w Kobylnicy pod Slupskiem. Bede wdzieczny za jakis namiar. Pozdrawiam.
  17. HenoK OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    HenoK Zarejestrowany: 05.05.2003 Posty: 9474
    Mamy już działke (Krępa Słupska), mapę do celów projektowych, warunki podłaczenia wody i kanalizacji i warunki podłaczenia energii elektrycznej.
    Obawiam się tylko, czy ZE zdąży na czas podłączyć energię elektryczną .
  18. Esiek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Esiek Zarejestrowany: 13.03.2007 Posty: 29
    Cytat Napisał HenoK
    Mamy już działke (Krępa Słupska), mapę do celów projektowych, warunki podłaczenia wody i kanalizacji i warunki podłaczenia energii elektrycznej.
    Obawiam się tylko, czy ZE zdąży na czas podłączyć energię elektryczną .
    No to jeszcze projekt, adaptacja tego projektu, pozwolenie na budowe i mozesz zaczynac =;->>
    A na powaznie to z Energa jest najwiekszy problem. Ja pierwsza wplate poczynilem w lutym, a teraz mi mowia, ze prad moze bede mial na koniec roku... Monopolista moze. Bylem nawet w gminie Kobylnica sie poskarzyc i obiecali, ze beda na nich naciskac. Pozyjemy zobaczymy...

    Henok a gaz masz w Krepie??

    Pozdrawiam
  19. Marek i Ewa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek i Ewa Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 155
    Mamy nareszczie działkę )) - ale nie tą co miała być tylko inną.
    Za to projekt pasuje idealnie, przy działce mamy gaz wodę kanalizację i prąd

    Esiek - jak wy (ty?) ze Stefczyka to będziemy sąsiadami - mamy działkę na Mikołajczyka

    W poniedziałek składam wioski do ze, gaz ścieki i wod-kan
    mapka do celów projektowych już się robi (za 2 tyg będzie)
    Adaptacja projektu w połowie - dostałem już zgodę na zmiany z Archetonu (musieliśmy pisać bo spore zmiany - likwidacja ściany nośnej i poszerzenie garażu o połowę)

    Pozdrawiam
  20. HenoK OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    HenoK Zarejestrowany: 05.05.2003 Posty: 9474
    Cytat Napisał Esiek
    Henok a gaz masz w Krepie??
    Zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest następujący:
    "Zaopatrzenie w gaz ziemny siecią gazową średniego ciśnienia planowaną do wykonania w wydzielonych ciągach komunikacyjnych."
    Z tego wynika, że docelowo gaz ma być.
    Na razie jednak go nie ma.

    Z ciekawostek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:
    Zakaz urządzania zaplecza budowy w obiektach w postaci kiosków, budek oraz wyeksploatowanych nadwozi samochodowych i autobusowych;
    Jakie więc powinienem zrobić zaplecze budowy?

    Dzisiaj dostałem wypis z rejestru KW o wydzieleniu dla mojej działki odrębnej KW.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1669
Strona 1 z 84