dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa budujaca Pchełki
Strona 1 z 53
  1. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczeń na temat budowy wg projektu Pchełka.
  2. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Witam wszystkich budowniczych Pchełki,naliczyłem Nas czworo.Myślę że będzie to dobre miejsce by wymieniać swoje spostrzeżenia budowlane naszych Pchełek.Jesteśmy trochę w rozsypce oprócz KAMY i AGP-ów.
    Co wy na to?
  3. AGP Lider FORUM (min. 2800)
    AGP Zarejestrowany: 23.02.2009 Posty: 4432
    Meldujemy się
    Mamy co prawda dopiero fundament, ale wiosna mamy zamiast ruszyć z kopyta. Z przyjemnością będziemy wymieniać się doświadczeniami

    AGP i AGP-ON
  4. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Nurkowałem w necie szukając kotła na paliwo stałe bez podajnka,znalazłem i widziałem w Leroy Merlin PER EKO KSX 13kW.Prosta obsługa i cena opału mniejsza niż Eko groszku-popyt na te kotły spowodował wzrost cen tego paliwa do 900 pln za tonę.
    No i ten mieści się w Pchełce,jeszcze jest Defro,Viadrus,TermoTech,Elektromet-wg.mnie komin pod piec na paliwo stałe jest w złym miejscu.Kto jeszcze niema komina i ścian a będzie stosował to paliwo niech pomyśli o przesunięciu komina lub zrobieniu kanału dymowego z lewej a nie z prawej strony.
  5. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    AGP-y co z gazem płynnym,zapomniałem zapytać na ranczo ,macie ofertę dostawcy,w TV mówią o podwyżkach gazu w tym roku .Sprawdzaliście BałtykGaz
  6. KamaG ELITA FORUM (min. 1000)
    KamaG Zarejestrowany: 14.06.2008 Posty: 2276
    melduję się i ja, u mnie na tą chwile "zero otwarte" informacyjnie w celu przedstawienia i pozmieniałam "odrobinę" projekt

    Chester jako ojciec wątku może wklej do pierwszego postu fotke pchły włąsną lub chociaż tą projektową, będzie ładnie

    PS, a Ty wiesz, ze ja miałam w planach posadzić brzózkę przed domem mniej więcej tak jak u Was rośnie
  7. AGP Lider FORUM (min. 2800)
    AGP Zarejestrowany: 23.02.2009 Posty: 4432
    Na chwilę obecną z ofert dostawców najsensowniej wygląda propozycja Progazu (szczegóły wyślę po uaktualnieniu oferty), jednak my zastanawiamy się ciągle na kupnem butli na własność.
  8. KamaG ELITA FORUM (min. 1000)
    KamaG Zarejestrowany: 14.06.2008 Posty: 2276
    pozbierałam Pchełkowców ujawnionych

    1. chester633
    2. KamaG
    3. AGP i AGP-ON
    4. HaniaKrzyś
    5. MonikaMirek
    6. Agurek
    7. Ewelina83
    8. Monika&Marcin
    9. Michasia
    10. ega30

    czy jest może ktoś jeszcze chętny na listę?
    niebiescy mają podlinkowane dzienniki
  9. MonikaMirek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MonikaMirek Zarejestrowany: 06.11.2009 Posty: 316
    Meldujemy się . Jesteśmy w fazie PNB ,ale pchełka na 100 %,lustrzane odbicie.Martwi mnie ta kotłownia , ale jakoś to będzie.

    Pozdrowienia dla pomysłodawcy i reszty Pchełkowców.

    Monika i Mirek .
  10. HaniaKrzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    HaniaKrzyś Zarejestrowany: 21.09.2009 Posty: 172
    Witajcie!
    Oczywiście dołaczam do grona Pchełkowców!
    Jak napisała Kama - my mamy wszystkie papiurki załatwione, ale jak się wszystko uprawomocniło, zastała nas regularna zima i decyzja zapadła o budowie na wiosnę.
    Więc na razie niewiele mam do powiedzenia na temat budowy.
    Pewnie jak zaczniemy, będziemy trochę mądrzejści, za to skorzystamy z Wszych podpowiedzi
  11. AGP Lider FORUM (min. 2800)
    AGP Zarejestrowany: 23.02.2009 Posty: 4432
    I zrobiło się gwarno i wesoło
    Chester - super pomysł
  12. KamaG ELITA FORUM (min. 1000)
    KamaG Zarejestrowany: 14.06.2008 Posty: 2276
    dopisałam jeszcze Agurkę, co buduje Pchełkę "big"
    mam nadzieję, że tu zajrzy
  13. agurek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agurek Zarejestrowany: 29.11.2009 Posty: 131
    Dzieki za dodanie mnie do grupy
    Na pewno bede Was odwiedzac
  14. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Cytat Napisał KamaG
    melduję się i ja, u mnie na tą chwile "zero otwarte" informacyjnie w celu przedstawienia i pozmieniałam "odrobinę" projekt

    Chester jako ojciec wątku może wklej do pierwszego postu fotke pchły włąsną lub chociaż tą projektową, będzie ładnie

    PS, a Ty wiesz, ze ja miałam w planach posadzić brzózkę przed domem mniej więcej tak jak u Was rośnie
    Kama ,brzózka już była ,mam tyko obiekcje czy nie rośnie zbyt blisko budynku-co by sytem korzeniowy za 20 lat nie uszkodził fundamentów i mediów które są w ziemi
  15. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Cytat Napisał HaniaKrzyś
    Witajcie!
    Oczywiście dołaczam do grona Pchełkowców!
    Jak napisała Kama - my mamy wszystkie papiurki załatwione, ale jak się wszystko uprawomocniło, zastała nas regularna zima i decyzja zapadła o budowie na wiosnę.
    Więc na razie niewiele mam do powiedzenia na temat budowy.
    Pewnie jak zaczniemy, będziemy trochę mądrzejści, za to skorzystamy z Wszych podpowiedzi
    Proponuję pokręcić się za materiałami,na 200% zdrożeją od czerwca-mam cynk od kumpla który pracuje w branży,, cementowej''.Chcemy w tym miesiącu kupić wełnę i folię na poddasze.
  16. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Cytat Napisał KamaG
    pozbierałam Pchełkowców ujawnionych

    1. chester633………………już ma SSZ
    2. KamaG…………………… ma - SSO
    3. AGP i AGP-ON………… stan "0" jest
    4. HaniaKrzyś……………... PnB
    5. MonikaMirek…………… załatwiają PnB
    6. Agurek…………………...załatwia PnB - "big"pchełka
    7. XxMuRaRzxX…………... prawie zdecydowany (zniknął, nie pisze)
    8. GOMA4…..................na 99% zdecydowana (dawno nie pisała)


    czy jest może ktoś jeszcze chętny na listę?
    Kama, dobra robota tylu nas ,ale fajnie.
  17. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Cały czas męczymy się z opcją ogrzewania-paliwo stałe czy gaz ze zbiornika?
    Gaz czysty,wystarczy zadać teperaturę na czujnikach w domku i grzeje-ale te koszty my raczej ich nie udźwigniemy
    piec na paliwo stałe - trzeba przynieść węgiel,zasypać,postawić- zbudować ,,coś''na składowanie węgla,oczyścić okresowo piec,wynieść popiół-w Pchełce nijak wcisnąć piec,wchodzi Per Eko,ale zbyt wiele opini o nim nie ma ,oczywiście bez podajnka .
    A wy co planujecie-jakie rozwiązania?
  18. KamaG ELITA FORUM (min. 1000)
    KamaG Zarejestrowany: 14.06.2008 Posty: 2276
    u nas gaz sieciowy tuż za ulicą, więc my się podłączymy sąsiad się zgodził.

    nie myśleliście może o rozprowadzeniu z kominka (płaszcz wod. lub DGP) i do tego elektryka? no tak macie kozę , ale w sumie może warto przemyśleć jeśli lubicie palić w kominku i będziecie to robić często jak my,
    rozważałam palenie kominkiem i jakieś piece elektryczne, na wątkach elektrycznych piszą że nie jest to takie drogie oczywiście przy zachowaniu odpowiednich standardów ocieplenia budynku i odpowiednich piecy elekt.

    przy rozmiarach pchełki i jej raczej zwartej zabudowie ogrzewanie budynku nie powinno stanowić problemu i być drogie

    ile styropianu dawaliście na ściany i w podłogę?

    domyślam się że Wasza brzózka rosła przed pchełką, my nie mamy i chciałam wsadzić, bardzo mi pasuje brzózka do pchły,
    a czy nie za blisko to nie mam pojęcia, pewnie mogłoby być trochę dalej, i będzie Wam śmiecić
  19. AGP-ON ELITA FORUM (min. 1000)
    AGP-ON Zarejestrowany: 18.10.2009 Posty: 1716
    melduje się
  20. chester633 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    chester633 Zarejestrowany: 05.10.2009 Posty: 541
    Kama,na ścianach 12cm styropianu-,,gość budowniczy'' powiedział że wystarczy-będzie Pan zadowolony-w podłodze wg.planu 15 cm.styropianu

    Czy dobrze zrobiłem rezygnując z 15 cm jak jest w planach na rzecz 12 cm,powiem wam w grudniu 2010
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1047
Strona 1 z 53