dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa wielkopolska 2009
Strona 51 z 70
  1. Leczyca WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leczyca Zarejestrowany: 01.09.2009 Posty: 4
    Cytat Napisał IGEPA

    Hejka, hurtownia budowlana Dora w Buku, telefonu nie pamietam musze poszukać - beton, bloczki od nich brałem, ale mają tez inny towar budowlany
    Słyszałem również że jest jakaś betoniarnia na ul Głogowskiej tylko nie wiem dokładnie gdzie.
    Dora w Buku to pewnie trochę weźmie za dowóz betonu do Łęczycy.
    W każdym bądź razie dziękujemy za szybki odzew i prosimy o jeszcze.
  2. pawalara STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara Zarejestrowany: 09.10.2008 Posty: 343
    Cytat Napisał jarot
    Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.
    Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.
    ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

    pozdrawiam serdecznie
    My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.
  3. ryby ELITA FORUM (min. 1000)
    ryby Zarejestrowany: 25.10.2002 Posty: 1570
    Cytat Napisał Leczyca
    Na początku chcielibyśmy się przywitać
    Zaczynamy budowę w Łęczycy gm. Komorniki. W związku z tym że mieszkamy 50 km od działki nie bardzo mamy rozeznanie w lokalnych hurtowniach i stąd nasze pytanie czy ktoś buduje swoje gniazdko w tej okolicy i może polecić jakieś hurtownie oferujące bloczki betonowe, stal. Może macie jakieś namiary na piasek, betoniarnie w tej okolicy.
    Najbliżej to będzie "Pajo" w Luboniu na Sobieskiego( ale nie najtaniej) oraz "Beton Bonus" w Luboniu przy zakładach chemicznych gdzie dostaniesz zarówno beton jak i bloczki. Poza tym, z pewnoscią dadzą namiary na piasek, gdyż kopalnia kruszywa znajduje się przy tych zakładach chemicznych.
  4. jarot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarot Zarejestrowany: 07.03.2009 Posty: 20
    Cytat Napisał pawalara
    Cytat Napisał jarot
    Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.
    Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.
    ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

    pozdrawiam serdecznie
    My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.


    Witam,
    to gratuluje odwagi, ja za dach się nie tykam to dla mnie zbyt skomplikowana sprawa. Dzięki za opinie o "klejeniu". Też chcę mury postawić sam, i szczerze mówiąc trochę się obawiałem murowania na klej.

    pozdrawiam i życzę wytrwałości
  5. IGEPA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IGEPA Zarejestrowany: 12.12.2008 Posty: 29
    Cytat Napisał Leczyca
    Cytat Napisał IGEPA

    Hejka, hurtownia budowlana Dora w Buku, telefonu nie pamietam musze poszukać - beton, bloczki od nich brałem, ale mają tez inny towar budowlany
    Słyszałem również że jest jakaś betoniarnia na ul Głogowskiej tylko nie wiem dokładnie gdzie.
    Dora w Buku to pewnie trochę weźmie za dowóz betonu do Łęczycy.
    W każdym bądź razie dziękujemy za szybki odzew i prosimy o jeszcze.
    Hejka, za beton nic nie brali za dowóz, za bloczki 100 zł za transport - transport obejmował 750 bloczków, a budowałem w Palędziu gm.Dopiewo
  6. piotri FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 144
    Witam budowniczych z Poznania,

    Czy moze ktos wie(ma rozeznanie/szukal) gdzie najtaniej można dostać beton komórkowy Solbetu?

    Ja na razie mogę się tylko wypowiedzieć na temat betonu B20 (dzisiaj zalane ławy):
    - Lafarge Głogowska(na dziadoszańskiej już nie robia, ale można tam zamówić i zapłacic) - 225 netto/t
    - Lutycka - 224 netto/t

    - zdjęcie Humusu - 70zl/h

    Pozdrawiam
  7. pawalara STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara Zarejestrowany: 09.10.2008 Posty: 343
    Cytat Napisał jarot
    Cytat Napisał pawalara
    Cytat Napisał jarot
    Witam wszystkich po dłuuuuższej nieobecności.
    Rozpocząłem moją budowę w lipcu i tak systemem gospodarczym udało mi się zrobić fundamenty i wylać podbeton. Obecnie poszukuję dobrej ekipy budowlanej do postawienie stanu surowego. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na sprawdzonych fachowców.
    ps. chcę budować z suporex-u. Chętnie przeczytam wasze opinie na temat tego budulca . Jeżeli wiecie gdzie można go tanio dostać, to też będę wdzięczny za info. Ja najtańszy znalazłem w Obornikach, firma RAJBUD. Może ktoś z nimi współpracował?

    pozdrawiam serdecznie
    My również budujemy systemem gospodarczem, ale z tą różnicą, że ławy i ściany fundamentowe robiła nam ekipa, a ściany - budujemy z ytongu- i więźbę stawiamy sami. Po osobistych doświadczeniach muszę przyznać, że murowanie technologią "na klej" to sama przyjemność. Szukaliśmy ekipy, ale niewiele było takich którzy mogliby się pochwalić bodowami z ytongu/ściana jednowarstwowa. Zaopatrujemy się w Vox-ie.


    Witam,
    to gratuluje odwagi, ja za dach się nie tykam to dla mnie zbyt skomplikowana sprawa. Dzięki za opinie o "klejeniu". Też chcę mury postawić sam, i szczerze mówiąc trochę się obawiałem murowania na klej.

    pozdrawiam i życzę wytrwałości
    Jak przyłożysz się do pierwszej warstwy (która oczywiście jest kładziona na zaprawę) i położysz w poziomie (my do sprawdzania kupiliśmy poziomice wodną, wąż ma tak długi, że można sprawdzać poziomy w najskrajniejszych miejscach), to reszta idzie naprawdę przyzwoicie. Ja co prawda pełniłam tylko funkcję "pomocnika" murarza , ale w razie czego pisz. Jaki suporex wybraliście?
  8. jarot SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarot Zarejestrowany: 07.03.2009 Posty: 20
    Myślałem o Ytongu P+W, ale jak będzie dużo droższy od zwykłego suporexu to wezmę ten tańszy na spoinę pionową i poziomą.
    ps. Gdzie kupiliście cegłę? Jeżeli masz namiar na tanią hurtownię to poproszę

    pozdrawiam
  9. pawalara STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara Zarejestrowany: 09.10.2008 Posty: 343
    Cytat Napisał jarot
    Myślałem o Ytongu P+W, ale jak będzie dużo droższy od zwykłego suporexu to wezmę ten tańszy na spoinę pionową i poziomą.
    ps. Gdzie kupiliście cegłę? Jeżeli masz namiar na tanią hurtownię to poproszę

    pozdrawiam
    My całościowo zaopatrujemy się w VOX-ie w Gnieźnie. W tamtych okolicach była to hurtownia która dała nam najlepsze ceny. Zamawiamy wszystko przez telefon, a raz na jakiś czas jadę i płacę. Z pewnością ytong jest jednym z droższych, ale słyszelismy opinie, że inne nie są tak proste i dokładnie zrobione. Mnie jest trudno się o tym wypowiadać, bo nie mielismy okazji się przekonać, a przy jednowarstwowej ścianie jakość wykonania bloczków była dla nas bardzo ważna.
  10. sakiw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sakiw Zarejestrowany: 20.06.2008 Posty: 128
    ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem
  11. grum SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grum Zarejestrowany: 27.05.2009 Posty: 23
    Poszukuje elektryka z uprawnieniami projektowymi, do wykonania projekt paru gniazdek i lamp w lokalu usługowym w centrum handlowym,
    proszę was o namiary jeśli znacie takiego
    miejsce Poznań
    z góry dzięki
    [email protected]
  12. pawel-p30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel-p30 Zarejestrowany: 08.03.2009 Posty: 12
    Witam . Mam pytanie gdzie w Poznaniu lub okolicach można kupić szalunki kartonowe kwadratowe, bo mam 1 słup do wylania a wszędzie tylko są okrągłe. Pozdrawiam
  13. gumisiowaty SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gumisiowaty Zarejestrowany: 21.02.2008 Posty: 21
    Cytat Napisał sakiw
    ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem
    Wszystko zalezy od grubosci styro i od ulepszaczy czyli np wlokno do betonu... u mnie srednio wyszlo 24pln/m2 z tym ze cene mocno zawyzyla piwnica (15cm styro)
  14. IGEPA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IGEPA Zarejestrowany: 12.12.2008 Posty: 29
    Cytat Napisał gumisiowaty
    Cytat Napisał sakiw
    ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem
    Wszystko zalezy od grubosci styro i od ulepszaczy czyli np wlokno do betonu... u mnie srednio wyszlo 24pln/m2 z tym ze cene mocno zawyzyla piwnica (15cm styro)
    Ja płaciłem 11 zł/m2 bez materiału, materiał kupiłem sam i wyszło mnie to taniej niż brać z materiałem. 25 zł z materiałem gdzie dzwoniłem obejmowało to generalnie piach, cement, tasma dylatacyjna - folia i styropian i tak trzeba było kupic samemu, wiec wychodziło drogo, Włokno do betonu dają gratis, więc za to się nie płaci.

    6 cm posadzki na dole i 5 cm na pietrze razem 134 m2 posadzki to wyszło niecałe 16 ton piachu - 640 zł, 2 tony cementu 760 zl, styropian 800 zł, folia i tasma dylatacyjna około 400 zł
  15. gumisiowaty SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gumisiowaty Zarejestrowany: 21.02.2008 Posty: 21
    Ja w podanej przeze mnie cenie mialem komplet ... lacznie ze wszystkim jedyne co musialem zrobic to przyjechac i odebrac prac (no i oczywiscie zaplacic).
  16. sakiw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sakiw Zarejestrowany: 20.06.2008 Posty: 128
    Cytat Napisał gumisiowaty
    Cytat Napisał sakiw
    ile płaciliście na wylanie posadzki? zaproponowano mi 25pln/m2 oczywiście z materiałem
    Wszystko zalezy od grubosci styro i od ulepszaczy czyli np wlokno do betonu... u mnie srednio wyszlo 24pln/m2 z tym ze cene mocno zawyzyla piwnica (15cm styro)
    czyli jak dobrze rozumiem to 24pln włącznie ze styropianem, folią i ich ułożeniem,
    mi podali 25 tylka za wylewkę, jednym słowem drogo
  17. gumisiowaty SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gumisiowaty Zarejestrowany: 21.02.2008 Posty: 21
    dokladnie tak...
  18. tomkrzysiek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomkrzysiek Zarejestrowany: 16.05.2008 Posty: 333
    Cytat Napisał pawel-p30
    Witam . Mam pytanie gdzie w Poznaniu lub okolicach można kupić szalunki kartonowe kwadratowe, bo mam 1 słup do wylania a wszędzie tylko są okrągłe. Pozdrawiam
    Szalunki kartonowe kwadratowe chyba bedziesz musiał sobie poradzic dechami..
  19. sakiw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sakiw Zarejestrowany: 20.06.2008 Posty: 128
    Cytat Napisał pawel-p30
    Witam . Mam pytanie gdzie w Poznaniu lub okolicach można kupić szalunki kartonowe kwadratowe, bo mam 1 słup do wylania a wszędzie tylko są okrągłe. Pozdrawiam
    nawet jak znajdziesz kartonowe to pod wpływem ciśnienia betonu zrobi się z nich kolo tak jak wyżej - tylko dechy
  20. hejjpozn FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hejjpozn Zarejestrowany: 26.08.2006 Posty: 114
    A ja chciałabym wrócić do tematu elewacji i zapytać ile kosztuje sama robocizna za ocieplenie domu, czyli położenie siatki i styropianu, bo w poprzednich wypowiedziach podawaliście ceny wraz z materiałem. Mam sprawdzonego fachowca-jeden ludek, który mi ociepli dom, ale nie wiemy jaka kwota za samą robociznę będzie przystępna, bo materiał jest po naszej stronie.
Pokaż wyniki od 1001 do 1020 z 1392
Strona 51 z 70