dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Lubin -budowa w okolicy? Legnica, Polkowice, Głogów?
Strona 1 z 121
  1. Marcin Czyczerski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marcin Czyczerski Zarejestrowany: 13.02.2004 Posty: 453
    Czy ktoś z Was buduje się w okolicy i chciałby się podzielić informacjami na temat:
    - wykonawców
    - hurtowni
    - urzędów
    z okolicy...

    Myślę, że jest kilka spraw, które wymagają komentarza
  2. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Witam. Mój domek buduję niedaleko tzn. w Spalonej k.Kunic (Legnica). Osiek mam po drodze jak jadę do Lubina. Miło kogoś poznać z okolic bo na Forum nikogo stąd ni widu ni słychu, a tyle osób się w koło buduje. Ja zaczynać będę tynki. Napisz co u ciebie na budowie, na jakim jesteś etapie.
  3. Setnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Setnik Zarejestrowany: 06.03.2003 Posty: 45
    ...
  4. Marcin Czyczerski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marcin Czyczerski Zarejestrowany: 13.02.2004 Posty: 453
    Cześć!

    Ja buduję się w Osieku (wioseczka koło Lubina).

    Na razie kompletujemy wniosek o pozwolenie na budowę - zostało nam już na prawdę nie wiele....

    Największa walka toczy się z gazownią... Działka była nieuzbrojona, więc się trochę naścieraliśmy...

    staram się tracić czasu i w międzyczasie szukam ekipy (m.in. jedna bardzo konkretna jest z Legnicy, ale o tym, jak coś to na prv) i "skanuje" hurtownie (głównie w Legnicy, bo w Lubinie pod tym względem jest dno) i badam ceny co droższych pozycji w moim domku (bloczki, ściany, dach, CO, itp.). Mam juz tochę wycen, więc można porównać ceny.

    Mam nadzieję, że będzie się często zgałaszać się na tego Posta i będziemy mieć nasze lokalne forum

    Jakie domki budujecie (jakie projekty) i z czego?
  5. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Marcin jeśli mogę ci poradzić to udaj się do firmy WKT na ul.Poznańskiej- mają spore opusty "rabat dla dużych wykonawców". Osobiście zaopatrywałam się w Dejonie, ponieważ nic o WKT nie wiedziałam. (Człowiek nie raz traci).
    Z czego będziesz budował? Ja wybrałam keramzyt Optiroca. Materiał łatwy w obróbce i ciepły- tak więc na szczęście nie żałuję.
    Ja mam do tej pory szopki z energetyką. Co za państwo w państwie. Szlag mnie trafia.
  6. Marcin Czyczerski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marcin Czyczerski Zarejestrowany: 13.02.2004 Posty: 453
    Hej Gorgu! Jakas psychoza z tymi mediami! Ty ZE, ja DSG... Ile czlowiek musi sie nawalczyc, zeby zostac klientem

    Dzieki za namiar, masz do nich, moze jakims trafem telefon?

    Ja bede stawial chyba z Porothermu, chyba bedzie taniej, chociaz na pewno nie tak komfortowo, jak u Ciebie...

    Piszesz, ze zaopatrywales sie w Dejonie... A "zaprzyjaźniłeś się" z Panią Anią? Spotkałeś na swej drodzę tę sympatyczną, mydlącą oczy kobietę? Jeżeli tak, to ciekawią mnie Twoje dalsze odczucia, co współpracy z nimi...
    Ale daj najpierw znac...
  7. Arek99 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Arek99 Zarejestrowany: 22.05.2002 Posty: 511
    witam Krajanów!
    ja buduję się w Krzeczynie Wlk. - dzielnica Lubina - kończę stan surowy, chętnie podzielę się doświadczeniami, zwłaszcza co do zakupu materiałów, bo robocizna u mnie (prawie w całości) we własnym zakresie
  8. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Brawo brawo robi nas się więcej- teraz cała trójca.
    Marcin- namiary na WKT- tel.8523822.
    Co do Dejona to p.Ani nie znam. Ja kontaktuję się tam tylko z p.Moniką, która jest osobą kompetentną, w odróżnieniu do jej kolegów z firmy, którzy sprawiają wrażenie, że nie mają pojęcia o czym się do nich mówi.
    Jeśli chodzi o mój keramzyt to był tańszy nawet od suporeksu (trwała wielka akcja firmy Optiroc wchodzącej na rynek) teraz to podobno cena powala z nóg. Tak czy siak porotherm jest OK, buduje z niego moja siostra. Tylko uważaj na jakieś białe wykwity z soli- nie mieliśmy pojęcia co to jest i kazaliśmy "zakażone" partie materiału wymienić. Na wszelki wypadek.

    Tak więc do roboty, wiosna idzie- zaczyna się szaleństwo budowy-powodzenia
  9. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Cytat Napisał Arek99
    witam Krajanów!
    ja buduję się w Krzeczynie Wlk. - dzielnica Lubina - kończę stan surowy, chętnie podzielę się doświadczeniami, zwłaszcza co do zakupu materiałów, bo robocizna u mnie (prawie w całości) we własnym zakresie
    Witamy Arka
    Krzeczyn to która strona Lubina jadąc z Prochowic (Środa Śl.)
    Czy już tynkujesz, napisz coś więcej
  10. Arek99 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Arek99 Zarejestrowany: 22.05.2002 Posty: 511
    Krzeczyn to w zasadzie dzielnica Lubina - jadąc w kierunku na Zgorzelec.
    Obecnie kończę układanie dachówki - cementowa Braas, ściany mam z betonu komórkowego. Tynki będę chciał robić około wakacji - muszę jeszcze wylać chudziaki, postawić ścianki działowe i zrobić elektrykę. Wszystkie prace robię razem z moim ojcem, jedynie część część ścian parteru i komin z klinkieru robiła mi firma.
  11. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Arek, no no- gratuluję sposobu budowania. U mnie przybysze zza wschodniej granicy, później firmy etc. Jednym słowem masz połowę domu za własną pracę. Jeszcze raz gratuluję, wytrwałości i duuuużo siły.
  12. Marcin Czyczerski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marcin Czyczerski Zarejestrowany: 13.02.2004 Posty: 453
    Hej Gorgu: "Czwórca"!

    Nas w Dejonie przywitała Pani Ania- każdemu zalecam spotkanie z nią: wszelkie techniki sprzedaży w jednym palcu, nakręca makaron na uszy przez 2 godziny i wychodząc wiesz mniej niż wchodząc. W ręku trzymasz zestawienie materiałów i szacunkowe wylicznia materiałów. Dużo wychodzi na to co kupi się u nich, ale za to tanio na wszystko, co się załatwi "na boku". Oczywiście Pani żadnych gwarancji nie daje... W sumie wychodz dużo mniej niż się samemu wyliczyło, z tym, że jak przychodzi do dokładnej wyceny tego, co "się załatwi" to już cena się "mnoży"...
    Długo by gadać, może kiedyś przy piwku ?

    Zazdroszę Wam, zanim ja zacznę budować to się jeszcze namęczę z projektantami, baronami od mediów, itd. (najgorsze, że efekty tych męk są niewidoczne)... A stan surowy, zamnknięty to jak fata morgana...

    Z hurtowni w oko wpadała mi jeszcze firma Pana Ryczki z Jaczowa (k. Głogowa). Jedyni, którzy na IBF'a rzucili mi 10%...

    Macie jakieś swoje zestawienia materiałów z uzyskanymi cenami...?
    Chętnie rzucę na coś okiem... jak radzą sobie inni...

    Brał ktoś z Was pod uwagę Silkę jako materiał na ściany?
    Co do Optiroca to muszę to sprawdzić, ale, jak ostatnio widziałem cenę, to myślałem, że się przewidziałem - Gorgu gratuluję "timingu

    Arek przyłącza budowałeś przez WodGaz Service?
  13. Marcin Czyczerski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marcin Czyczerski Zarejestrowany: 13.02.2004 Posty: 453
    Hej Setnik,

    gdzie jest Toszów? Jeżdżę w koło Lubina i nie mogę znaleźć

    Pozdr.
  14. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Marcin chcę ci coś powiedzieć o IBF-dachówkach. Mieszkamy teraz u rodziców-domek ma 6 lat. W tamtym roku fachowiec na dachu naprawiał komin i zauważył, że z dachówka ma pęknięcia. Przedstawiciel IBF potwierdził wadę i zaproponował farbę na dach (ok,200m2) Po tygodniu przyszło pismo od ich szefa, że reklamacji nie uwzględnają, ponieważ na Dolnym Śląsku są złe warunki atmosferyczne (śnieg, wiatr, deszcz) i dachówka na to waszystko jest narażona.
    Tak więc jak chcesz kłaść IBF to polecam ci w środku domu najlepiej na suficie. Może w domu będą panować lepsze dla tej dachówki warunki.
  15. Setnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Setnik Zarejestrowany: 06.03.2003 Posty: 45
    ...
  16. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Ależ gafa. Jasne, że CZWÓRCA
  17. Arek99 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Arek99 Zarejestrowany: 22.05.2002 Posty: 511
    co do IBF, to znajomi mają na domu - ok. 8 lat i jest dużo odprysków, kolor zmatowiał, od północy zielona
    ja kładłem Brasa - upust 15% - kupowany w Głogowie
    suporeks - 5,3 - można taniej
    cegła 0,56
    beton - nie powiem, bo i tak takiej ceny nie dostaniecie
    styropian FS15 frez - 135 zł/m3
  18. Setnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Setnik Zarejestrowany: 06.03.2003 Posty: 45
    ...
  19. Arek99 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Arek99 Zarejestrowany: 22.05.2002 Posty: 511
    Brasa kupiłem właśnie w Mat-Budeksie z Głogowa, bo z Dejonem nie mogłem się dogadać (tylko 10% i to nie na wszystko). W Mercusie rzeczywiście warto czasami się zorientować, bo niektóre ceny mogą być atrakcyjne. Co do betonu - miałem go lekko po znajomości, po cenach jakich nie ma nawet część firm., więc na pewno taniej niż Ty.
    Na podstawowe towary polecam firmę Hal-Bor z ulicy Kolejowej w Lubinie - sensownie się z nimi współpracuje
  20. Setnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Setnik Zarejestrowany: 06.03.2003 Posty: 45
    Arek, w której części Krzeczyna budujesz?
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2408
Strona 1 z 121