dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Czy w Beskidach nikt nie buduje?
  1. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    A nie wiesz gdzie taką kostkę kupić ? Ja osobiście nie słyszałam.
    Co do doświadzczeń, to faktycznie początkujących jest chyba najwięcej.
    Na usprawiedliwienie - jak ktoś buduje systemem gospodarczym, to napewno jest bardzo zajęty.
    Jeśli chodzi o impregnat, to polecono mi Boramon 170.
    Co o tym myślisz?
  2. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Engi, zajrzyj na priva, dałem Ci namiar na producenta tej kostki.

    Impregnacja więźby jeszcze przede mną, więc nie zgłębiałem tematu .
    W tę sobotę wylewam strop, więc do więźby jeszcze z miesiąc...
  3. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Co prawda wylanie stropu się troche opóźnia, ale za to z więźbą się ruszyło.
    Na 90% biorę więźbę z tartaku w Korbielowie. Cena 550 za kubik +VAT 22%. Zaletą jest przycięcie na wymiar oraz krótki czas czekania - mają drewno na składzie. Dzięki temu nie jest takie mokre, "tylko" 30% wilgotnosci (zamiast 60% dla swieżo ściętego). Może jeszcze dosuszę komorowo.
    Impregnacja będzie robiona na miejscu. Murłaty będa impregnowane droższym środkiem f-my Cuprinol (ponieważ mają styk z murami i ewentulaną wilgocią) natomiast reszta zwykłym Ogniochronem.
    Engi, coś się ruszyło u Ciebie z więźbą?
  4. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    Witam, jestem Waszym krajanem z wyboru. Mam parę adresów i nezłą ekipę ze Stryszawy, mają same zalety i jedną wadę, są chyba najwolniejsi na świecie, ale ze względu na wszystko inne warci polecenia. Wybudowali mi dom w Tarnawie (8 km od Suchej), drewno brałem z Lachowic, nieżle targuje się (szczególnie na początku) ze składem Pana Eryka Targosza (przy zjeździe do Lachowic). Służę informacją
    Pozdrowienia
    Finiszant
  5. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    Witamy FINISZANTA
    Jak to miło spotkać kolejną życzliwą osobę.
    Wszelkie namiary są cenne, bo tylu naciągaczy!
    Jeśli możesz, to wyślij na priw lub maila wszelkie pomocne adresy.Jeśli chodzi o ekipę, to zapewne jest zajęta, bo to przecież pełnia sezonu. Ale na pszyszły ??? Czy robią tynki oraz ocieplenie?
    U mnie sprawa z więżbą się ślimaczy .... niestety.
    Moja umówiona ekipa P. Józka ma poślizg i zaczną dopiero na początku sierpnia.
    Mają mi wysłać listę materiałów do zakupu.(między innymi więżbę)
    Ta ekipa to trochę jak twórcy ludowi - sami tną na miejscu, impregnują itd....
    Nie chcę im narzucać przyciętą, bo ponoć projekt projektem, a nigdy idealnie nie wyjdzie.
    Nie do końca też wierzę projektantowi tej przebudowy, bo znalazłam już niejedną niścisłość.
    Dlatego wolę żeby szef ekipy przeliczył mi jaszcze raz z projektu
    ile trzeba pustaków, drewna......
    Będzie to dla mnie sprawdzenie.
  6. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    odpowiem wieczorkiem, nadmieniam, że 3/4 ekip to właśnie Panowie Józkowie
    pozdrawiam (niestety z Krakowa zamiast spod Suchej wakacyjną porą)
    Finiszant
  7. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Witaj finiszant,
    A Ty się budujesz, czy już jesteś zabudowany?
  8. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    Mam ci ja poligon doświadczalny w Tarnawie Dolnej koło Suchej Beskidzkiej, tam sie uczyłem, postawiłem stan surowy zamknięty - miniaturkę ok 30 m2, postawiłem i niestety zostawiłem, ponieważ teraz zmagam się z budową zasadniczą w Krakowie. Warto było jednak nawet zaimportować 2 ekipy budowlane z Suchej i okolic do Krakowa. Chwilowo (daj Panie Boże, że tylko chwilowo!) kasa nie pozwala na wykończenie chłupki w Tarnawie, ale nawet na tę z lekka rozgrzebana budowę jeździmy z wielka przyjemnością, a ile frajdy mają tam nasze dzieciuki
    pozdrawiam
    Finiszant
  9. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    A nie masz kłopotów z kradzieżą, jak Cię tam długo nie ma?
    I jeszcze pytanko o wodę, tę co spada z nieba. Nie daje Ci się za bardzo we znaki?
  10. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    Odpukać, na razie jest spokojnie, Moja posiadłość jest na obrzeżach wsi, ale blisko innych zabudowań, do tego widać ją jak nadłoni z kościoła (i vice versa). W sąsiednich kampingach (jak mawiają miejscowi) były włamania, ale to jakieś małolaty, dmuchnęli wiertarkę, cay przedłużacz, szkód większych na szczęście nie poczynili. Moja działka nie kusi też, bo dom niewykończony, przez okno widać co w środku, szopa to nawet nie zamykana jest.
    Finiszant
  11. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    Acha, woda, widziałem na własne oczy co sie działo chyba 3 lata temu latem, Niagara z niczego, normalnie nie do wiary. Glinę mamy straszną, zrobiłem sam drenaż opaskowy bardzo amatorsko, ale działa, a że działka skośna, to woda z niego ciurka często nawet w lecie, prosto do małego (mikroskopowego) bajora, gdzie lęgną się żaby - przepraszam - kumaki górskie
    Finiszant
  12. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    A będziesz odkopywać?
    Jak woda cieknie, to jest już nieźle!
  13. finiszant FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 279
    Engi, wiem o drenażu pewnie mniej od Ciebie. Górnicy kopali wykop pod ławice (tak mówili) pod moje maleństwo (ok 30 m2) 3 dni, nie szedłem z nimi w zawody, tylko lekko poszerzyłem i zakopałem rurę 100 (typową, żółtą z otworami), obsypałem pospółą zdobytą ze Skawy przez lokalnych koparkowców (złośliwi mówią, że posoliłem kamieniami, ale chyba przesadzają). Nie było mowy o żadnej uczonej włókninie.
    Finiszant

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: finiszant dnia 2002-07-12 00:14 ]</font>
  14. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    Działkę mam narazie zarośniętą "dziką trawą", jednak po długotrwałym deszczu jedna strona szybko obsycha, zaś na drugiej teren dłudo jest podmokły .
    Myślę że to efekt braku drenażu.
    Natomiest wokół domu chce odkopać na ile to konieczne i zrobić opaskę i równocześnie drenaż .
  15. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Szukam kamienia (piaskowca). Może macie jakieś namiary na sprzedawców kamieni w okolicach Bieska?
  16. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    Do czego potrzebujesz tego kamienia?
  17. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Do elewacji zewnętrznej i komina. A czemu?
  18. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    Znam firmę a właściwie kamieniołom który sprzedaje taki kamień.
    Mogę ci podać telefon, ale nie wiem czy ze Śląska opłaca ci się go przywozić.
  19. franekF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franekF Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 698
    Opłaca się. Chcę pojechać również do Szydłowca (koło Piotrkowa Trybunalskiego), tam są kamieniołomy pięknego piaskowca. Ale jeśli coś będzie bliżej lub taniej to też chętnie. Tym bardziej, że już teraz bedę trochę potrzebował do obłożenia komina i ganku.
  20. engi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    engi Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 581
    Namiary kamieniołomu wysłałam Ci na priv.
    Jadąc na budowę możesz wstąpić w okolice Tarnowskich Gór i sprawdzić jakość tego kamienia.
    Franku, zdradż mi gdzie kupowałeś żwir na opaskę wokół domu?
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2091