dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa SOCHACZEW i okolice
  1. ŁukaszC SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszC Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 28
    Cytat Napisał atsyrut

    i na razie ostatnie pytanie - bo w tym roku tylko to mnie czeka - wylewanie fundamentów - będę miał wytycznone - ręcznie wykopać nie dam rady - bo teren jest bardzo kamienisty. Mozecie kogoś z polecić z koparką po rozsądnych cenach?
    Idąc dalej - beton B20 do funbametów - skąd braliście i jakie ceny były?

    pozdrawiam

    pozdrawiam
    Witam,

    U nas firma z tego co widziałem kopała część koparką - pod ściany fundamentowe, natomiast pod ławy to już kopali głębiej ręcznie, więc nie wiem ile koparka kosztuje.

    Co do betonu to braliśmy z BUDOKRUSZu. Na pewno nie bierz od Winnickiego bo ceny to ma z kosmosu. Np. metr w Budokruszu 215zł z dojazdem itp a u Winnickiego 220zł ale plus dojazd...

    Ja polecam Budokrusz, tym bardziej że dowozili z Grodziska i nie było z tym problemów.
  2. Martinezio Lider FORUM (min. 2800)
    Martinezio Zarejestrowany: 28.08.2008 Posty: 3124
    Dobra koparka to koszt ok. 120-150 zł netto za godzinę. Przy czym opłaca się wziąć nawet droższego, ale z nową koparką, bo starą będzie rzeźbił 2x dłużej od tego z nową i suma sumarum wyjdzie nawet drożej
    Swoją szosą, to kopanie koparką pod ławy to jak strzelać z armaty do komara To precyzyjna robota i musiałbyś mieć na prawdę dobrego koparkowego, żeby to zrobił ładnie i równo. Kopara na pewno do wybrania humusu i wyrównania zgrubnego terenu, a dalej to już ręcznie. Na pocieszenie - jeśli kopara Ci wydrze wierzchnią warstwę z kamieniami, to głębiej być może już będzie ładniej. Robiłeś badania gruntu ?

    Co do betonu, to też brałem z Budokruszu i bardzo byłem zadowolony. Sprawdzałem też ofertę Winnickiego, ale też jak koledze powyżej nie kalkulowało się. Budokrusz nie przycina nigdzie i liczą roboczogodziny na korzyść klienta. Wiem, bo brałem też beton z innej betoniarni - niby cena podobna, ale w efekcie wyszło drożej, bo doliczyli jeszcze za przestój gruchy w czasie rozładunku Oczywiście jak pytałem o koszta, to nikt nie wspominał, że rozładunek gruchy to dodatkowa kasa...
    Także warto dokładnie sprawdzić ofertę, żeby później nie było tego typu niespodzianek.
  3. Martinezio Lider FORUM (min. 2800)
    Martinezio Zarejestrowany: 28.08.2008 Posty: 3124
    Poszukuję dobrego szklarza z okolic Teresina, który wykonałby lustro na zamówienie. Czy ktoś z Was ma może jakieś namiary?
    Niby jest w Paprotni jakiś zakład szklarski, ale żadnego telefonu, nic, a nikogo nie zastałem w domu :/
  4. kapsl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapsl Zarejestrowany: 03.05.2011 Posty: 57
    my też braliśmy z budokruszu i jesteśmy bardzo zadowoleni! bardzo solidna firma, naprawdę godna polecenia!
  5. kolo12 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kolo12 Zarejestrowany: 16.01.2009 Posty: 73
    Cytat Napisał Martinezio
    Poszukuję dobrego szklarza z okolic Teresina, który wykonałby lustro na zamówienie. Czy ktoś z Was ma może jakieś namiary?
    Niby jest w Paprotni jakiś zakład szklarski, ale żadnego telefonu, nic, a nikogo nie zastałem w domu :/
    dzisiaj zamawiałem płytki w sochaczewie w jakuzzi
    oni maja lustra na wymiar (na zamówienie)
  6. atsyrut ELITA FORUM (min. 1000)
    atsyrut Zarejestrowany: 07.10.2010 Posty: 1462
    Cytat Napisał Martinezio
    Dobra koparka to koszt ok. 120-150 zł netto za godzinę. Przy czym opłaca się wziąć nawet droższego, ale z nową koparką, bo starą będzie rzeźbił 2x dłużej od tego z nową i suma sumarum wyjdzie nawet drożej
    Swoją szosą, to kopanie koparką pod ławy to jak strzelać z armaty do komara To precyzyjna robota i musiałbyś mieć na prawdę dobrego koparkowego, żeby to zrobił ładnie i równo. Kopara na pewno do wybrania humusu i wyrównania zgrubnego terenu, a dalej to już ręcznie. Na pocieszenie - jeśli kopara Ci wydrze wierzchnią warstwę z kamieniami, to głębiej być może już będzie ładniej. Robiłeś badania gruntu ?

    Co do betonu, to też brałem z Budokruszu i bardzo byłem zadowolony. Sprawdzałem też ofertę Winnickiego, ale też jak koledze powyżej nie kalkulowało się. Budokrusz nie przycina nigdzie i liczą roboczogodziny na korzyść klienta. Wiem, bo brałem też beton z innej betoniarni - niby cena podobna, ale w efekcie wyszło drożej, bo doliczyli jeszcze za przestój gruchy w czasie rozładunku Oczywiście jak pytałem o koszta, to nikt nie wspominał, że rozładunek gruchy to dodatkowa kasa...
    Także warto dokładnie sprawdzić ofertę, żeby później nie było tego typu niespodzianek.
    Dzięki za obszerną informację....
    już nawiązałem kontakt z Budokruszem. Fundamenty chciałem kopać sam - ale grynt to piach i dżo kamieni.... jak kopałem dołek pod latrynkę to zeszło mi się sporo czasu......

    na pewno pójde za Twoją radą i poszukam kogoś z koparką nową a nie starym sprzętem bo taniej parę groszy....

    dodtakowo wystaje u mnei kilka głazów - i jak chciałem je łopatą "obkopać" dookoła żeby je wyjąć - to okazało się że mają około metra lub więcej średnicy - więc dobrze zeby korarka je wyciągnęła i mam nadzieję ze nie tarfię na nic takiego jak będę kopał fundamenty.....
  7. Martinezio Lider FORUM (min. 2800)
    Martinezio Zarejestrowany: 28.08.2008 Posty: 3124
    kolo12: ok, dzięki spróbuję się dowiedzieć u nich.

    Gdyby jeszcze ktoś miał jakieś namiary na lustrzaków, to bardzo proszę o info. Z góry dzięki


    TurystaWspak: mówisz menhiry masz? Fajnie Wykop, ustaw w krąg i zrób sobie prywatne Stonehenge No, ale faktycznie ręcznie ciężko by to było wytargać nawet Pudzianowi... Taki kamyczek pewnie z tonę waży. Kopara i to spora do tego. Żaden ostrówek, czy inny zetor z łyżką
  8. adziaj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adziaj Zarejestrowany: 26.03.2010 Posty: 19
    Witam,
    poszukuję namiarów na jakąś firmę, która podłączyłaby mnie do wodociągu( w Mszczonowie), niestety muszę zrobić to przeciskiem pod ulicą. Za wszelkie kontakty z góry dziękuję!
  9. snatali WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    snatali Zarejestrowany: 08.06.2011 Posty: 5
    Cytat Napisał Daniello654
    Witam,
    Szukam dobrych i tanich murarzy, macie jakieś kontakty?
    Remont i budowa od A - do Z
    Spolka zo.o "WADYM"
    [email protected]
    601-944-233
    Wadim
  10. Justus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Justus Zarejestrowany: 06.07.2010 Posty: 17
    Witam,
    Sprzedam folię kubełkową 1,5 x 20 m dwie rolki, rozdzielnicę budowlaną na dwa gniazda siłowe. Odbiór w Sochaczewie.

    info na priv
  11. kokoz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kokoz Zarejestrowany: 28.06.2007 Posty: 13
    polecam ekipę do wszelkich wykończeń Piotr Turski 607 372 087, ceny średnie, wykonawstwo z głową i solidnie, człowiek słowny, nie zawala terminów, nie oszukuje, coś zawsze podpowie
  12. Maniek&Malina SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maniek&Malina Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 18
    Witam,
    Jestem na etapie czytania i zbierania opinii na temat okien, które chciałbym we wrześniu wstawić Czy możecie polecić mi jakąś firmę, salon z okolicy???

    z góry dzięki za pomoc
  13. kipsi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kipsi Zarejestrowany: 21.09.2007 Posty: 70
    dobrzy ludzie,
    szukam ekipy do położenia kawałka elewacji z drewna (nie egzotycznego) oraz podbitki drewnianej.
    czy ktoś z Was robił coś takiego i może swoich fachmanów polecić?

    i jeszcze: sprzedam deski. część nowych, część obczyszczonych dokładnie po szalunku - dwa metry sześcienne.
    odbiór na własną rękę z Błonia.
  14. Zibi_81 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zibi_81 Zarejestrowany: 11.08.2009 Posty: 3
    Witam,
    A ja mam na odsprzedaż około 250 stempli 2,85-3,00m i ze 20x3,5m dokładnie ile ich jest nie liczyłem. Jasieniec/Rybno
    Stemple były nowe u mnie pierwszy raz w użyciu.
  15. kolo12 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kolo12 Zarejestrowany: 16.01.2009 Posty: 73
    Cytat Napisał Maniek&Malina
    Witam,
    Jestem na etapie czytania i zbierania opinii na temat okien, które chciałbym we wrześniu wstawić Czy możecie polecić mi jakąś firmę, salon z okolicy???

    z góry dzięki za pomoc
    Witam
    ja moge polecić okna na 15go sierpnia w Sochaczewie na przeciwko szkoły II
    brałem tam okna brame garazową, parapety, a teraz czekam na drzwi wejsciowe, całkiem niezłe ceny
    i właścicie naprawdę rzeczowy
    pozdr Kolo
  16. EBRH SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EBRH Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 30
    Witam,

    szukam osoby do uszczelnienia komina i obrobki blacharskiej komina.
  17. byku666 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byku666 Zarejestrowany: 01.06.2009 Posty: 75
    Cytat Napisał Martinezio
    Poszukuję dobrego szklarza z okolic Teresina, który wykonałby lustro na zamówienie. Czy ktoś z Was ma może jakieś namiary?
    Niby jest w Paprotni jakiś zakład szklarski, ale żadnego telefonu, nic, a nikogo nie zastałem w domu :/
    Czesc, ja lustro na zamowienie robiłem u gościa, który ma zakład w Sochaczewie , dokładnie nie wiem jak sie nazywa , ale wiem ze na drugich światłach w prawo koło policji i zaraz po lewej stronie w bramie. Przywiózł mi do domu lustro nawet dał takie scinki szkła do podklejenia, lustro fajne zfrazowane, polecam
  18. byku666 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byku666 Zarejestrowany: 01.06.2009 Posty: 75
    Witam, nadal poszukuje ekipy od bramy i ogrodzenia tylko takiej, która odrazu podłączyła by mi elektryke z siłownikami do bramy, może ktoś zna jakieś namiary ??
  19. atsyrut ELITA FORUM (min. 1000)
    atsyrut Zarejestrowany: 07.10.2010 Posty: 1462
    Witajcie.

    Kupię w rozsądnej cenie starą siatkę ogrodzeniową - potrzebuję 35 metrów.
    Jeśłi ktoś ma - proszę o info na priv.

    dziękuję i pozdrawiam
    Przemek
  20. atsyrut ELITA FORUM (min. 1000)
    atsyrut Zarejestrowany: 07.10.2010 Posty: 1462
    Witaj,

    mieszkania do wynajęcia to ciężka sprawa szczególnie na tak krótki okres czasu.

    proponuję sprawdzić następujące portale:
    www.e-sochaczew.pl
    www.sochaczewianin.pl

    ewentualnie kupić lokalne gazety:

    Ziemia Sochaczewska
    Echo Powiatu
    Ekspress Sochaczewski

    często też na słupach są wywieszane ogłoszeni odnośnie wynajmu - najwięcej ich wisi zawsze w okolicach stacji PKP.


    Cytat Napisał kapsl
    szukam mieszkania lub domku do wynajęcia na ok 4 miesiące, jeśli macie na kogoś jakieś namiary będę wdzięczna za odp na prv.
    poza tym mam pytania do Pana Saina - jakie są rodzaje tynków i czym się one różnią? gdzie można obejrzeć efekty Waszej pracy? zaczynam poszukiwania tynkarzy, będę więc wdzięczna za wszelką pomoc i informacje, bowiem kompletnie się na tym nie znam...
Pokaż wyniki od 2021 do 2040 z 2849