dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa SOCHACZEW i okolice
  1. mareba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareba Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 65
    Cytat Napisał Rybak 555 Zobacz post
    Witam Wszystkich,
    może ktoś mi doradzi wykonawcę - mam zamiar wykopać staw (30mx15mx3m).
    Szukam kogoś z naszej okolicy , który wykopie i rozplantuje ziemię wokół stawu.
    A pozwolenie na budowę stawu wymagało dużo zachodu?
  2. mareba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareba Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 65
    Cytat Napisał jojka Zobacz post
    ponawiam pytanie o glazurnika! Czy naprawdę, nikt nie ma kogoś do polecenia?
    Ja mam takiego, którego NIE polecam. Podpisałam właśnie umowę z innym panem. Polecę go, gdy zobaczę jak sobie radzi.
  3. Rybak 555 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybak 555 Zarejestrowany: 20.04.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał mareba Zobacz post
    A pozwolenie na budowę stawu wymagało dużo zachodu?
    Prawie tyle samo co na budowę domu , wiadomo , odpadają media .
    Warunki zabudowy ,plan , operat wodno-prawny , pozwolenie itd.
  4. Coobah STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Coobah Zarejestrowany: 13.05.2004 Posty: 410
    Cytat Napisał mareba Zobacz post
    Trochę odgrzewam temat. Zastanawiam się coraz mocniej nad zamówieniem sobie mebli kuchennych z Bisa. Zdziwiło mnie jednak, że nie chcą mi dać kosztorysu do ręki. Mogę go sobie tylko obejrzeć u nich na monitorze. Oni tak zawsze? Skąd mam wiedzieć, za co płacę i czy nic potem nie zmienią?
    Nie dostałem kosztorysu do ręki.. z drugiej strony, a po co mi on?

    Podpisujesz umowę, na umowie jest konkretna kwota i tego się trzymasz...

    A jeśli chcesz kosztorys żeby pobiegać po konkurencji no to lipa, nie da się
    Ewentualnie tylko wydruk "widoku" kuchni z meblami i z takim wydrukiem możesz odwiedzać konkurencję.
    Tylko od razu mówię, przypadkiem nie jedź do "Eweliny" w Bożej Woli. Tam to dopiero można złapać się za głowę ile kosztują meble kuchenne
  5. Niwa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Niwa Zarejestrowany: 02.05.2010 Posty: 919
    Czeeeeeść, jestem tu "nowa" ...

    podziwiam Wasze zaawansowane budowy, a właściwie już śliczne Domki! ajh, kuuurcię jak człowiek czyta Wasze dzienniki, to normalnie rozpływa się z podziwu....
    Z utęsknieniem patrzę na busz panoszący się na Naszej działce, który w przyszłości przepoczwarzy się w chałupę,hihihih -
    Dobra juz, wracając do "Grupy" będziemy z PrawieMężem(...)) budować naszą chałupę w okolicach Sochaczewsko- Zyrardowskich, chociaż wg mapy bliżej Nam do Sochaczewa...
    no mniejsza... chcę powiedzieć, że z tego co czytam, to w "Naszej Grupie"- o ile mnie tu przygarniecie- plooosiem będziemy osamotnieni w stawianiu pierwszych kroków budowlanych . No i dlatego mam skromną nadzieję, że starsi stażem będą Nas wspomagać w tych pokracznych poczynaniach.

    Cieplutko pozdrawiam, i dziękuję, za dotychczasowe wyczytane rady.
  6. bamboleon WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bamboleon Zarejestrowany: 11.04.2010 Posty: 8
    Hej Niwa! Nie wszyscy są tu niestety starymi budowniczymi hahaha. Ja też raczkuję dopiero, chociaż fundamenty już na chałupę mam prawie gotowe. Tak że jakby co nie musisz się czuć samotna. Możemy się wspierać w naszej niedoli. Pozdrawiam i życzę wytrwałości - Tobie i sobie przy okazji.
  7. mareba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareba Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 65
    Cytat Napisał Coobah Zobacz post
    Nie dostałem kosztorysu do ręki.. z drugiej strony, a po co mi on?

    Podpisujesz umowę, na umowie jest konkretna kwota i tego się trzymasz...

    A jeśli chcesz kosztorys żeby pobiegać po konkurencji no to lipa, nie da się
    Ewentualnie tylko wydruk "widoku" kuchni z meblami i z takim wydrukiem możesz odwiedzać konkurencję.
    Tylko od razu mówię, przypadkiem nie jedź do "Eweliny" w Bożej Woli. Tam to dopiero można złapać się za głowę ile kosztują meble kuchenne
    Właściwie to ja już jestem przekonana, że tam zamówię. Dzięki Wam. Chodzi mi raczej o to, żeby mieć pewność, że to co mi tam wyliczą, będę miała naprawdę zamontowane. W umowie jest cena, ale co ja będę miała za tę cenę?
  8. Coobah STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Coobah Zarejestrowany: 13.05.2004 Posty: 410
    Cytat Napisał mareba Zobacz post
    Właściwie to ja już jestem przekonana, że tam zamówię. Dzięki Wam. Chodzi mi raczej o to, żeby mieć pewność, że to co mi tam wyliczą, będę miała naprawdę zamontowane. W umowie jest cena, ale co ja będę miała za tę cenę?
    hmm.. z tego co kojarzę to na umowie było wypisane co dokładnie będzie, jakie kolory oklein, w której szufladzie maja być przegródki na sztućce itp.
    Ujmę to tak: wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie mogę nic BIS'owi zarzucić...
  9. mareba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareba Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 65
    Cytat Napisał Coobah Zobacz post
    hmm.. z tego co kojarzę to na umowie było wypisane co dokładnie będzie, jakie kolory oklein, w której szufladzie maja być przegródki na sztućce itp.
    Ujmę to tak: wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie mogę nic BIS'owi zarzucić...

    To zmienia postać rzeczy. Myślałam, że kosztorys jest po prostu załącznikiem do umowy, ale jeśli wszystko jest w umowie, to też jest ok.
    Dziękuję bardzo za pomoc i rozjaśnienie w głowie.
  10. mareba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareba Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 65
    Cytat Napisał Rybak 555 Zobacz post
    Prawie tyle samo co na budowę domu , wiadomo , odpadają media .
    Warunki zabudowy ,plan , operat wodno-prawny , pozwolenie itd.
    Też myślałam nad stawem, w sumie miejsca trochę jest, ale przerażają mnie formalności i bieganie po urzędach.
    Znalazłeś już wykonawcę?
  11. Niwa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Niwa Zarejestrowany: 02.05.2010 Posty: 919
    HEyah bamboleon, miło wiedzieć, że nie jesteśmy sami
    Już nie czuję się "taka malutka" i dzięki. Na to wspieranie się w naszej doli to ja jestem na tak
    A, pro pos, gdzie można podziwiać Twoje fundamenty?

    Pozdrawiam caałą grupę
  12. rpilski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rpilski Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 541
    Cytat Napisał Rybak 555 Zobacz post
    Witam Wszystkich,
    może ktoś mi doradzi wykonawcę - mam zamiar wykopać staw (30mx15mx3m).
    Szukam kogoś z naszej okolicy , który wykopie i rozplantuje ziemię wokół stawu.
    Nie korzystałem z jego usług, ale wiem że zajmuje się takimi sprawami.
    p. Stelmaszyk 603 728 400
  13. jojka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jojka Zarejestrowany: 14.06.2008 Posty: 42
    Glazurnik na gwałt potrzebny czy nikt nie ma kogoś do polecenia?? płytki mi się kurzą i czekają na ułożenie...
  14. meg_art SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meg_art Zarejestrowany: 20.06.2007 Posty: 19
    Glazurnika to sami teraz szukamy na prędce. (środek lipca). Jak się sprawdzi to możemy podać ale skoro się płytki kurzą to pewnie już będzie za puźno.

    Za to my szukamy teraz ekipy do posadzek z miksokreta. Jakby ktoś miał namiar na jakąś okoliczną solidną ekipę to będziemy wdzięczni.

    Jakby co to my możemy na razie polecić tylko ekipę od więźby i od okien.

    Pozdrawiam,
    Grzegorz
  15. Coobah STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Coobah Zarejestrowany: 13.05.2004 Posty: 410
    Heja!

    Jakiś spokój w grupie sochaczewskiej....

    U nas w czwartek ekipa skończyła kryć dach blachą, montować rynny i podbitkę. Jest ładnie! Chwilę po rozliczeniu z ekipą została przetestowana szczelność pokrycia (deszcz przyp...lił taki, że szok!). Jak narazie nic nie cieknie Śmiem twierdzić, że dach został wykonany OK, a na dodatek całkiem estetycznie .

    Teraz czekamy, aż Sain znajdzie chwilę czasu i wpadnie do nas pomierzyć powierzchnię elewacji i będziemy się umawiać na narzucenie koloru na naszą szarzyznę
  16. Rybak 555 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybak 555 Zarejestrowany: 20.04.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał mareba Zobacz post
    Też myślałam nad stawem, w sumie miejsca trochę jest, ale przerażają mnie formalności i bieganie po urzędach.
    Znalazłeś już wykonawcę?
    Pomyśl jak miło będzie posiedzieć nad swoją wodą , jeszcze jak rybka się zaczepi
    Formalności to przy tym pikuś
    Jeszcze nie mam wykonawcy.
  17. Rybak 555 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybak 555 Zarejestrowany: 20.04.2010 Posty: 5
    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Nie korzystałem z jego usług, ale wiem że zajmuje się takimi sprawami.
    p. Stelmaszyk 603 728 400
    Dzięki za info. Spróbuję .......
  18. meg_art SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meg_art Zarejestrowany: 20.06.2007 Posty: 19
    Orientuje się ktoś z Was ile czasu trzeba czekać po wykonaniu wylewek z agregatu na położenie płytek gresowych?
    Ktoś mi kiedyś powiedział że przed ułożeniem parkietu trzeba czekać 2 miesiące.
    I podobno czas oczekiwania zależy od tego czy jest ogrzewanie podłogowe w wylewce.
  19. Asik&Zibi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asik&Zibi Zarejestrowany: 08.03.2009 Posty: 67
    Po budowie została nam RBtka - chętnie odsprzedam. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.
  20. rpilski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rpilski Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 541
    Zostało mi trochę (pewnie ze 30) stempli (okazało się, że za dużo kupiłem) + pod koniec tygodnia (21-22 maja) będę mógł rozszalować strop i będę miało kolejne 200 stempli do sprzedania. Stemple długości 3m. Sosnowe. Zdrowe. To ich pierwsza budowa. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PW. Cena zależy od tego, jaką ilością sztuk ktoś jest zainteresowany. Stemple są w Bieniewicach obok Błonia.
Pokaż wyniki od 1621 do 1640 z 2849