dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa częstochowska i okolice
Strona 1 z 134
  1. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Witam wszystkich ,którzy tak jak ja budują "dom swoich marzeń".
    Dom buduję w okolicach Częstochowy i tam też poszukuję składów z materiałami budowlanymi.Przeczytałam wątek "grupy górnego śląska" i pozazdrościłam im namiarów i cen na tanie materiały budowlane.
    Wyobraźcie sobie, że mnie za pustaki fundamentowe /38x30x22/ powiedzieli cenę: 3.32 brutto bez transportu, nie wspomnę o betonie B20 /cena z pompą 208.65 brutto/.
    Ceny z księżyca w porównaniu z cenami z górnego śląska. Ale ta betoniarnia jest pewnie jedyna w okolicach Cz-wy.
    Ja buduję dom z pracowni projektowej ARCHIPELAG z Wrocławia.
    Mój projekt to: "SARA" / http://www.archipelag.pl/
    Szukam już od jesieni osób, które budują ten projekt, ale niestety nikt sie nie odezwał.
    Na placu budowy jesteśmy na etapie wyrywania korzeni /działka znajduje sie w lesie/,i kopaniu fundamentów.
    Budowę będziemy prowadzili w systemie gospodarczym, czyli mąż buduje i wyszukuje fachowców, a ja szukam tanich materiałów budowlanych.
    Proszę o rady i podpowiedzi /tanie składy budowlane/.
    Pozdrowienia.
  2. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Czy ktoś ma sposoby jak zmusić zakład energetyczny aby rozbudował linię na mojej ulicy??
    Wszyscy wielcy z tego zakładu mówią do mnie jak do kury domowej:"nich pani, pani kochana rozbuduje linię we własnym zakresie i z własnych środków pieniężnych"
    Czyż to nie granda i paranoja aby w dzisiejszych czasach tak mówić do potencjalnego odbiorcy??
    To przeciez temu zakładowi powinno zależeć na potencjalnych odbiorcach, tak czy nie???????????
    Ale jestem na nich zła,ja im jeszcze pokażę!!!
    Niech tylko dostanę namiary na oddział terenowy Urzędu Regulacji Energetyki!!!!!!
  3. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    I tym sposobem wysłałam skargi do prezesa energetyki i do wójta gminy. Niech po świętach wypoczęci wezmą sie do pracy. A ja czekam na odpowiedzi na moje pisma.
  4. Bezdomny FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bezdomny Zarejestrowany: 02.08.2002 Posty: 156
    Cze! RENA Grupa to więcej niż jedna osoba więc się przyłączę.
  5. Jola_ DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola_ Zarejestrowany: 19.02.2002 Posty: 663
    Cześć Rena!
    Dawno nie pisały do siebie. Na jakim etapie jesteście? Minęło sporo czasu, czy sprzedałaś działkę?
    Nasza "Eliza" nabiera kształtów. Stoją mury i dach, a cała resta w przyszłym roku. No, może troszkę porobimy jeszcze w tym, ale to już bardziej dla przyjemności przebywania w pobliżu swojego domeczku.
    Pozdrawiam Jola
  6. Foxal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Foxal Zarejestrowany: 10.02.2002 Posty: 60
    Witam Częstochowę. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć o rekuperatorach z Dospela Częstochowa? Zastanawiam się nad zakupem. Pozdrowienia z Łodzi.
  7. awt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    awt Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 219
    Na Borze (dzielnica Częstochowy) beton z pompą jest po 180
    Pozdrawiam
  8. Foxal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Foxal Zarejestrowany: 10.02.2002 Posty: 60
    Dzięki za odpowiedź.
  9. jarkol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarkol Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 42
    Cześć !!!
    Jestem początkująca, ale już złapałam bakcyla. Buduję w "romantycznie brzmiącej" miejscowości Wydra 4 km od Częstochowy. Stan na dziś 0 (słownie: zerowy). Widzę, że Cz-wa postawiła na Archipelag, ja też. Mój dom to Manuela. Cel na ten rok - stan surowy otwarty. Może ktoś z Was Częstochowianie budował ten sam. Jeśli tak to proszę o wiadomość. W najbliższym czasie planujemy wybrać się do Wrocławia, obejrzeć Manuelę, która jest postawiona jako "dom modelowy". Odzywajcie się, co po ile i gdzie. Niech nasz klubik ruszy i żyje.
    Pozdrawiam Olka
  10. jarkol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarkol Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 42
    Rena czy ty już postawiłaś ?
    może delektujesz się swoim nowym domkiem!
    odezwij się !!!!!!!!
    co z resztą częstochowian????
    pozdrawiam i czekam na odzew
  11. KICIUŚ WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KICIUŚ Zarejestrowany: 19.02.2003 Posty: 4
    Witam wszysrkich. Jestem pierwszy raz na tej stronie. Ja też buduję się w okolicach Częstochowy (będę budował). Wybralem projekt WRA1255 z onetdom.Czy ktoś buduje podobny?. Już mama pierwsze oferty na wykonanie w stanie surowym. 150zł za metr użytkowy jeżeli projekt jest niewydziwiony?!.
  12. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Rzadko tu ostatnio bywam, u mnie dopiero fundamenty. A w planach na ten rok stan surowy otwarty i może okna.
    Pozdrowienia.
  13. jarkol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarkol Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 42
    Witam was po długiej niebytności w sieci(malutka awaria)+ choroba. Cieszę się, że odezwałaś się Rena!!! Napisz kiedy startujesz, z czego budujesz. Jesteśmy na tym samym etapie, i podobne założenia na ten rok. My stawiamy z MAX'A (jeśli Jesteś zainteresowana tym materiałem, to daj znać - kupiliśmy 1.70 zł/szt.).
    Pozdrawiam również Kiciusia!!!
    odzywajcie się!!!
  14. jarkol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarkol Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 42
    Witam was po długiej niebytności w sieci(malutka awaria)+ choroba. Cieszę się, że odezwałaś się Rena!!! Napisz kiedy startujesz, z czego budujesz. Jesteśmy na tym samym etapie, i podobne założenia na ten rok. My stawiamy z MAX'A (jeśli Jesteś zainteresowana tym materiałem, to daj znać - kupiliśmy 1.70 zł/szt.).
    Pozdrawiam również Kiciusia!!!
    odzywajcie się!!!
  15. Gajka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gajka Zarejestrowany: 04.10.2002 Posty: 681
    On 2003-03-22 17:57, Rena wrote:
    Powiedzcie mi kiedy się nie zaczyna budowy?/ W kwietniu czy w maju?? coś kiedyś słyszałam o jakimś przesądzie.
    Cos takiego, jestem bardzo ciekawa odpowiedzi. Proszę, jak ktos wie, niech sie wypowie My tez rozpoczynamy na wiosnę, jedynie
    w okolicy Krakowa.
  16. jarkol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarkol Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 42
    Rena chętnie sie spotkam, czy są jeszcze chętni!!!
    Gajka tak mnie zaintrygowała pytaniem w innym wątku, że postanowiłam tu zajrzeć. Kwiecień i maj najpiękniejsze miesiące na rozpoczęcie budowy, a przesądy nie wierzę!!?? Zaczęliśmy w czerwcu ubiegłego roku, uff!!!
    pozdrowienia olka
  17. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Jadę jutro na Targi Budowlane do Katowic, ale dziś jeszcze nie wiem na jakiej to ulicy.
    Muszę zaraz to sprawdzić.
    Pozdrowienia. Renata.
  18. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Byłam na Targach "TARGBUD" w Katowicach i jestem zachwycona!!!
    Było tam mnóstwo firm małych, którym można zlecić jakieś konkretne działania na własnym placu budowy.
    Było dużo firm z okolic Częstochowy / jestem specjalnie uczulona na te okolice, ponieważ tam buduję "dom mioch marzeń"/, ale spotkałam tylko kilka firm z oknami PCV. Na szczęście te firmy które spotkałam potraktowały mnie b.uprzejmie i wyjaśniły wszystko na ile to możliwe takiemu laikowi jak mnie. To wspaniała zabawa w budowanie prawdziwego domu, ile nowych rzeczy się dowiaduję pytając na każdym kroku.
    Pozdrowienia.
    Renata.
  19. BDbudujący WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BDbudujący Zarejestrowany: 14.05.2003 Posty: 1
    Pozdrowienia . Ja też buduję swój własny dom w Częstochowie . Obecnie mam dach ,okna , ścianki działowe i rozpoczęte prace elektryczne. Wybudowanie tego zajeło mi dwa lata ,nie spieszę się jednak gdyż buduję za własne pieniądze. Muj dom to "KUKUŁKA" z pracowni "Archeton " . Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś o kosztach budowy tego domu ,służę informacjami.pozdrawiam
  20. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Witajcie. Dawno mnie tu nie było, U mnie na budowie dzieje się dużo, 10 wywrotek piasku muszę wrzucić swoimi ręcami aby było widać odpowiedni poziom / bo na razie to studnia a nie dom marzeń/, ale rzeczywiście "... ta maszyna / budowa /bardzo wciąga i w nocy spać nie daje".
    A wracając do mojej budowy to właśnie mąż się męczy nad stropem / chyba zamówimy Terivę w Bud-Gipsie koło Huty Katowice /dawna Bemika/, mąż robi wieniec i szalunki pod schody, a ja sama w mieszkaniu uczę się do egzaminów i już mam dosyć /bo za 5 godzin ostatni egzamin ze ststystyki - trzymajcie za mnie kciuki /chętnie robiłabym łopatą na budowie domu moich marzeń. Wszyscy budują i na stronach Częstochowskich nic się nie dzieje.
    Pozdrowienia.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2662
Strona 1 z 134