dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
GRUPA Wrocławska - działki
  1. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał _Adam12
    Fakt, że jest wszystko i jest blisko. Biedna gmina = stara infrastruktura, problem z mediami, kiepskie szkoły itp.
    Byłbym bardzo ostrożny z takimi opiniami. Chyba, że masz pełną wiedzę na ten temat.
    Możesz niesłusznie zniechęcić parę osób.
    Ja się nie zniechęcam
  2. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał wianek
    Cytat Napisał _Adam12
    Fakt, że jest wszystko i jest blisko. Biedna gmina = stara infrastruktura, problem z mediami, kiepskie szkoły itp.
    Byłbym bardzo ostrożny z takimi opiniami. Chyba, że masz pełną wiedzę na ten temat.
    Możesz niesłusznie zniechęcić parę osób.
    Ja się nie zniechęcam
    Buduję się w Św. Katarzynie. Jak będziesz potrzebować dokładniejszych informacji to wal śmiało.
  3. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał _Adam12

    Buduję się w Św. Katarzynie. Jak będziesz potrzebować dokładniejszych informacji to wal śmiało.
    Pewnie że będę potrzebować
    Zaczynam rozglądać się w tamtych okolicach na poważnie, jestem na etapie rekonesansu terenu.
    Jak tam sytuacja z działkami wygląda? Będę szukał niedużej działeczki 7-10 arów
    Najbardziej mi się podoba alternatywny powrót z pracy - czas przejazdu pociągu do Św. Katarzyny 11 min, do Żurawiny 13 min.

    Pozdrawiam i dzięki
  4. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał wianek
    Cytat Napisał _Adam12

    Buduję się w Św. Katarzynie. Jak będziesz potrzebować dokładniejszych informacji to wal śmiało.
    Pewnie że będę potrzebować
    Zaczynam rozglądać się w tamtych okolicach na poważnie, jestem na etapie rekonesansu terenu.
    Jak tam sytuacja z działkami wygląda? Będę szukał niedużej działeczki 7-10 arów
    Najbardziej mi się podoba alternatywny powrót z pracy - czas przejazdu pociągu do Św. Katarzyny 11 min, do Żurawiny 13 min.

    Pozdrawiam i dzięki
    ]

    Z cenami i warunkami jest różnie. Jedna strona ( od strony cmentarza ) to osiedle nowych domów z sukcesywnie rozwijającą się siecią kanalizacji i gazu. Drogi kiepskie ale jest tam trochę działek wielkościach od 8 do 20 arów.
    Po drugiej stronie ( za kościołem ) są za to i duże i małe działki. ceny mniejsze ale nie ma tam kanalizacji. Nowa nitka kanalizy będzie szła ulicą Kolejową i od niej będą w przyszłości odgałęzienia. Z drugiej strony gmina zwraca 50% kosztów za oczyszczalnie ekologiczne
  5. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał _Adam12

    Z cenami i warunkami jest różnie. Jedna strona ( od strony cmentarza ) to osiedle nowych domów z sukcesywnie rozwijającą się siecią kanalizacji i gazu. Drogi kiepskie ale jest tam trochę działek wielkościach od 8 do 20 arów.
    Po drugiej stronie ( za kościołem ) są za to i duże i małe działki. ceny mniejsze ale nie ma tam kanalizacji. Nowa nitka kanalizy będzie szła ulicą Kolejową i od niej będą w przyszłości odgałęzienia. Z drugiej strony gmina zwraca 50% kosztów za oczyszczalnie ekologiczne
    Ceny w jakich widełkach się mieszczą?
    Muszę tam pojeździć trochę.
  6. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał wianek
    Cytat Napisał _Adam12

    Z cenami i warunkami jest różnie. Jedna strona ( od strony cmentarza ) to osiedle nowych domów z sukcesywnie rozwijającą się siecią kanalizacji i gazu. Drogi kiepskie ale jest tam trochę działek wielkościach od 8 do 20 arów.
    Po drugiej stronie ( za kościołem ) są za to i duże i małe działki. ceny mniejsze ale nie ma tam kanalizacji. Nowa nitka kanalizy będzie szła ulicą Kolejową i od niej będą w przyszłości odgałęzienia. Z drugiej strony gmina zwraca 50% kosztów za oczyszczalnie ekologiczne
    Ceny w jakich widełkach się mieszczą?
    Muszę tam pojeździć trochę.

    Bardzo różnie od 80 - 200 zł.
  7. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Cytat Napisał ridczak
    Witam Forumowiczow!

    My jestesmy wlasnie na etapie szukania dzialki kolo Walbrzycha, a ze jestesmy z Wroclawia i grupa Walbrzyska nie istnieje praktycznie, zaczne tutaj. Ceny dzialek sa oczywiscie nizsze niz okolice Wrocka, za 50-60pln juz sa calkiem ladne i z uzbrojeniem sie trafi. Znalezlismy nawet za 30pln, ale tu rodza sie watpliwosci. ...
    To co piszesz to jest standard pod Wrocławiem i działki schodzą jak ciepłe bułeczki :/. Dla mnie 60m od drogi krajowej dyskwalifikowało by działkę. Wokół Wałbrzycha bardzo mi się podoba. Niestety nie wyobrażam sobie tam pracować. Ale ja bym szukła działki przy wyjeździe na Jedlinę, Walim itp. Tam jest naprawdę ładnie i chyba jeszcze nie za drogo.
  8. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    _Adam12:

    A Ty w której części się budujesz?
    Jakie czynniki brałeś pod uwagę wybierając tą "swoją" część Św. Katarzyny?
  9. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał wianek
    _Adam12:

    A Ty w której części się budujesz?
    Jakie czynniki brałeś pod uwagę wybierając tą "swoją" część Św. Katarzyny?

    Buduję na ul Kolejowej tj. 500 - 600 metrów od dworca.
    Chciałem działkę w drugiej linii zabudowy nawet kosztem zwiększenia wydatków na doprowadzenie mediów. No i miałem info o planach budowy tam sieci kanalizacyjnej. Swoimi układami i pieniędzmi załatwiłem gaz i wszystko jest super
  10. ridczak WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ridczak Zarejestrowany: 28.11.2006 Posty: 7
    Cytat Napisał mi5iak
    To co piszesz to jest standard pod Wrocławiem i działki schodzą jak ciepłe bułeczki :/. Dla mnie 60m od drogi krajowej dyskwalifikowało by działkę. Wokół Wałbrzycha bardzo mi się podoba. Niestety nie wyobrażam sobie tam pracować. Ale ja bym szukła działki przy wyjeździe na Jedlinę, Walim itp. Tam jest naprawdę ładnie i chyba jeszcze nie za drogo.
    http://<br /> <br /> To droga woje... kupujacych???
  11. ridczak WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ridczak Zarejestrowany: 28.11.2006 Posty: 7
    Cytat Napisał mi5iak
    To co piszesz to jest standard pod Wrocławiem i działki schodzą jak ciepłe bułeczki :/. Dla mnie 60m od drogi krajowej dyskwalifikowało by działkę. Wokół Wałbrzycha bardzo mi się podoba. Niestety nie wyobrażam sobie tam pracować. Ale ja bym szukła działki przy wyjeździe na Jedlinę, Walim itp. Tam jest naprawdę ładnie i chyba jeszcze nie za drogo.
    To droga wojewodzka, pomiedzy Walbrzychem, a Swidnica. Akurat prawie w polowie odleglosci, niezly dojazd na strefe w Walbrzychu (w przyszlosci planowale polaczenie z obwodnica przy strefie - bedzie ok. 6km, teraz ok. 10km). Przy granicy Parku Krajobrazowego Gor Sowich... Wyjazd na Walim, Jedline -> tez sa dzaelki po 30-35pln, ale juz na stoku, nie wiem czy nie bedzie wilgoci oraz jak z naslonecznieniem...musialbym to sprawdzic. Poza tym wioska jakas taka ponura sie wydaje, no i dojazd poza samochodem kiepsciutki (do strefy sporo dalej, do Swidnicy jeszcze dalej...)

    Teraz zazczyna mnie mocniej gryzc kwestia zanizenia ceny w umowie kupna-sprzedazy dzialki (tak chce sprzedajacy) - z czym sie to wiaze dla nas kupujacych???
  12. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał _Adam12
    Buduję na ul Kolejowej tj. 500 - 600 metrów od dworca.
    Chciałem działkę w drugiej linii zabudowy nawet kosztem zwiększenia wydatków na doprowadzenie mediów. No i miałem info o planach budowy tam sieci kanalizacyjnej. Swoimi układami i pieniędzmi załatwiłem gaz i wszystko jest super
    Wydrukowałem sobie mapkę i pozaznaczałem co trzeba
  13. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    [quote="ridczak"]
    Cytat Napisał mi5iak
    Teraz zazczyna mnie mocniej gryzc kwestia zanizenia ceny w umowie kupna-sprzedazy dzialki (tak chce sprzedajacy) - z czym sie to wiaze dla nas kupujacych???
    Nigdy nie zaniżałem ceny, ale mój sprzedający też chciał to zrobić, aby uniknąć opłaty planistycznej. Twój może chcieć uniknąć podatków. Sprawa wydaje się prosta. Jak się fiskus dowie to zaboli, ale może się nigdy nie dowiedzieć. Zwłaszcza jak nie przesadzicie z tym zaniżeniem ceny. Ty jesteś w lapszym układzie, bo kasę musisz dać po notariuszu. Sprzedający więc muci Ci zaufać, że po podpisaniu umowy na niższą cenę dostarczysz mu "drobne wyrównanie".

    Moja rada jest taka, aby jeśli już musicie coś takiego robić (dla kupującego to oszczędność kilkuset zł - zupełnie nie watrta świeczki) to znajdź wady tej działki. Dobrze by było je udokumantować. Można pomyśleć nad kupnem działki z dzikim wysypiskiem gruzu, które oczywiście jak się ktoś zainteresuje Twoją umową zostało na Twój koszt wywiezione. Możesz też nastraszyć sprzedającego, że Twoi znajomi tak wpadli i bardzo cierpią teraz z tego powodu... da mu to do myślenia i ostudzi trochę. Ja z każdym rokiem coraz bardziej cenię uczciwość i słowność w biznesie.
  14. ozanka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ozanka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 17
    Co powiecie o Psarach. Atut to zapewne odległość kilku niemalże metrów od Wrocka. Więcej atutów nie jestem w stanie przytoczyc. Może ktoś mi pomóc. A jakie minusy. Co z obwodnicą i czy to teren zalewowy i czy był zalany w 97 r. Jednym słowem, czy się w to pakować. Ja jestem teraz bardzo podekscytowana i nie potrafię logicznie myśleć. Pomóżcie proszę. Przesyłam buziaki
  15. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Co mogę napisać o Psarach to napisałem tu:
    http://www.e-grunt.pl/miejscowosc.php?IDM=3

    W którym miejscu upatrzyłaś sobie? Po wschodniej czy zachodniej stronie szosy? A może koło Parku przy Widawie? Ile chcą za m2?

    Generalnie Psary to jedna z lepszych lokalizacji.
  16. ozanka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ozanka Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 17
    Dzięki Ci Misiaku. Działka to na razie pole uprawne. Obok jest gaz, prąd i woda. Cena to 100 złociszy za metr.
    Myślę też o Jeszkowicach, Szewcach i Grodziszowie.

    I co byś zrobił
    Pozdrówka
  17. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał _Adam12
    Cytat Napisał wianek
    _Adam12:

    A Ty w której części się budujesz?
    Jakie czynniki brałeś pod uwagę wybierając tą "swoją" część Św. Katarzyny?

    Buduję na ul Kolejowej tj. 500 - 600 metrów od dworca.
    Chciałem działkę w drugiej linii zabudowy nawet kosztem zwiększenia wydatków na doprowadzenie mediów. No i miałem info o planach budowy tam sieci kanalizacyjnej. Swoimi układami i pieniędzmi załatwiłem gaz i wszystko jest super
    Tak się zastanawiam, czy to Ty jesteś tym Adamem z którym dziś rozmawialiśmy w Św. Katarzynie? Byliśmy dziś(niedziela) koło 15 i miło sobie rozmawialiśmy. Jakoś nie skojarzyłem imion wtedy, ale w razie czego to mamy numer telefonu
  18. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał wianek
    Cytat Napisał _Adam12
    Cytat Napisał wianek
    _Adam12:

    A Ty w której części się budujesz?
    Jakie czynniki brałeś pod uwagę wybierając tą "swoją" część Św. Katarzyny?

    Buduję na ul Kolejowej tj. 500 - 600 metrów od dworca.
    Chciałem działkę w drugiej linii zabudowy nawet kosztem zwiększenia wydatków na doprowadzenie mediów. No i miałem info o planach budowy tam sieci kanalizacyjnej. Swoimi układami i pieniędzmi załatwiłem gaz i wszystko jest super
    Tak się zastanawiam, czy to Ty jesteś tym Adamem z którym dziś rozmawialiśmy w Św. Katarzynie? Byliśmy dziś(niedziela) koło 15 i miło sobie rozmawialiśmy. Jakoś nie skojarzyłem imion wtedy, ale w razie czego to mamy numer telefonu

  19. fasola25 ELITA FORUM (min. 1000)
    fasola25 Zarejestrowany: 25.11.2005 Posty: 1099
    Witajcie
    mam pytanie
    czy wiecie ile moze kosztowac dzialka na Krzykach?
    tzn jakiego rzedu moga to byc kwoty?
    chodzi mi konkretnie o Krzyki Borek
    pozdrawiam
  20. wianek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wianek Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 48
    _Adam12:
    Pytałem się w niedzielę rozpoznawczo w dwóch sklepach, lecz nic nie dowiedziałem się o działkach, tylko to że jeden pan już sprzedał dawno.
    Dodzwoniłem się do gminy, ale pani też nic nie wiedziała, a po za tym mówiła, że "prywatni" to są czasem niezadowoleni jak udziela się takich informacji...
    No nic -będę szukał dalej.
    Jakby się Tobie obiło coś o uszy o jakiejś działeczce to daj znać

    pozdrawiam
Pokaż wyniki od 1061 do 1080 z 2519