dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
GRUPA Wrocławska - działki
  1. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    misiak teraz sie zacznie jazda z brygadami i materiałami.....
    to będzie taki królik rozbiegany w różne strony
    No to mnie właśnie przeraża, bo nie mam na to czasu wracając codziennie o 18ej do domu
  2. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Cytat Napisał _Adam12
    Droga wewnętrzna dojazdowa ( np. do domu lub działki ) musi mieć minimum 3,5 m. a droga gminna utwardzona chyba 10m.
    Udało mi się zmierzyć drogę na mapie zasadniczej na wrosipie i faktycznie ma 10m no to super. 5 mietrów jezdnia, Szerokie chodniki po 1,5m i do tego po metrze na pas zieleni z drzewkami. Wygląda to naprawdę dobrze
  3. TS147 ELITA FORUM (min. 1000)
    TS147 Zarejestrowany: 29.05.2006 Posty: 1036
    Cytat Napisał mi5iak
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    misiak teraz sie zacznie jazda z brygadami i materiałami.....
    to będzie taki królik rozbiegany w różne strony
    No to mnie właśnie przeraża, bo nie mam na to czasu wracając codziennie o 18ej do domu
    No to jest nas dwóch . Jeszcze o ile zakup materiałow na stan surowy zamkniety da sie zalatwic 2-3 wizytami w skladach budowlanych (z materiałami jest coraz lepiej na szczeście, choć ceny... ), to nie wobrazam sobie dalszych etapów i wybierania 1500 pierdół . Niestety wtedy to chyba miesiąc urlopu w firmie .

    Pzdr,
    TS

    p.s. Gratulacje zakupu działki
  4. viamedia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    viamedia Zarejestrowany: 13.05.2006 Posty: 48
    Cytat Napisał Kamilos
    Hej,
    mam pytanie co sądzicie o kupnie działeczki w północno-wchodzniej części Wrocławia (wylot na Warszawę).
    Generalnie od ponad miesiąca jeżdzę wokół Wrocławia i na dzień dzisiejszy zdecydowanie odrzucam południe (brzydko, zero lasów, a ceny z kosmosu). Tak więc zacząłem się rozglądać na północy.
    Jak wyremontują Grunwaldzki i Kromera to i dojazd do tej części miasta będzie znacznie szybszy.
    Jako, że ceny w Mirkowie, Długołęce są już kosmiczne pojeździłem po okolicy i bardzo spodobał mi się Bąków oraz Łozina. Jako, że niedługo dzieci będą szły do szkoły to Bąków odpada. W Łozinie jest piękna szkoła. Na tym forum przeczytałem, że ma tam gdzieś przebiegać S8 i nawet planowany jest węzeł. Może ktoś potwierdzić tą informację?? Gdyby tak było to naprawdę poważnie zacznę się zastanawiać nad tą miejscowością )
    Ja tak zrobiłem, kupiłem w Brzeziej Łące. Piękne okolice, dojazd z czasem ulegnie poprawie i ceny nieco niższe niż w innych rejonach.
  5. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał mi5iak
    Cytat Napisał _Adam12
    Droga wewnętrzna dojazdowa ( np. do domu lub działki ) musi mieć minimum 3,5 m. a droga gminna utwardzona chyba 10m.
    Udało mi się zmierzyć drogę na mapie zasadniczej na wrosipie i faktycznie ma 10m no to super. 5 mietrów jezdnia, Szerokie chodniki po 1,5m i do tego po metrze na pas zieleni z drzewkami. Wygląda to naprawdę dobrze

    Oby tylko doprowadzili inwestycje do końca. Plany można zmienić bardzo szybko.
  6. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    No. Trzeba być Łosiem, by zmieniać plany
  7. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał mi5iak
    No. Trzeba być Łosiem, by zmieniać plany

    wystarczy nowy wójt o inne wizji
  8. scur ELITA FORUM (min. 1000)
    scur Zarejestrowany: 12.04.2006 Posty: 1177
    Chętnie odsprzedam pustaki stropowe Terriva z keramzytu, które pozostały mi po budowie.
    Producent Betard Długołęka - około 60 szt.

    Pozdrawiam i Zapraszam
    Agnieszka
  9. scur ELITA FORUM (min. 1000)
    scur Zarejestrowany: 12.04.2006 Posty: 1177
    Cytat Napisał TS147
    [ Jeszcze o ile zakup materiałow na stan surowy zamkniety da sie zalatwic 2-3 wizytami w skladach budowlanych (z materiałami jest coraz lepiej na szczeście, choć ceny... ), to nie wobrazam sobie dalszych etapów i wybierania 1500 pierdół . Niestety wtedy to chyba miesiąc urlopu w firmie .
    Miesiąc - - OPTYMISTA !!!!
  10. scur ELITA FORUM (min. 1000)
    scur Zarejestrowany: 12.04.2006 Posty: 1177
    Cytat Napisał mi5iak
    Podpisałem ten akt w końcu. Mogę więc powiedzieć, że jestem ziemianinem ze wsi Chrząstawa Mała Jeszcze tylko czekam na przelew kasy z banku na konto właściciela No i mam pod lasem tak jak chciałem, wśród nowych domków, wszystkie media mają być w przeciągu 2 lat, no i stosunkowo niedrogo, bo poniżej 100zł za m2 (ale tylko dlatego, że ugadałem się ponad 2 michy temu) Ostatnie działki co właśnie sprzedawał szły już za 120zł za m2.
    Gratulacje i witaj w gminie - nowy sąsiedzie.
  11. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Witaj. A wy gdzie się budujecie?
  12. scur ELITA FORUM (min. 1000)
    scur Zarejestrowany: 12.04.2006 Posty: 1177
    Cytat Napisał mi5iak
    Witaj. A wy gdzie się budujecie?
    My już kilka miesięcy mieszkamy. W Dobrzykowicach.
  13. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    I jakie odczucia co do miejscowości?
  14. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    Cytat Napisał mi5iak
    Oto kilka fotek. Czekam na żniwa i będę mógł wejść na działeczkę
    W tej chwili nie chciałem wchodzić w to żyto, ale zrobiłem fotki na najbardziej atrakcyjne strony. Od północy jest pole a w tle nowe domki Chrząstawy.

    Mam pytanie ... czy w planach jest to jako grunt rolny z mozliwością zabudowy? Bo własnie też zastanawiam się nad zakupem ziemi rolnej, dzwoniłam do gminy, ale niemiły Pan poinformował mnie, że jest to grunt rolny (tyle to i ja wiedziałam)-klasa III-IV i że na gruncie rolnym jest zakaz zabudowy i się własnie zastanawiam ...
  15. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    A. Czy jest plan zagospodarowania czy nie?
    1. TAK
    Czy działka jest przeznaczona pod budownictwo?
    a) TAK
    można się budować
    b) NIE
    może się budować jedynie rolnik, który jest właścicielem gospodarstwa (chodzi o grunty) lub dzierżawi grunty powyżej średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie. Tak zwane siedlisko, ale na pewno przed kupnem trzeba sporo o tym poczytać

    2. NIE
    Czy jest studium zagospodarowania
    a) TAK
    czy w studium działka jest przeznaczona pod budownictwo
    aa) TAK
    można wystąpić o warunki zabudowy ale trzeba sprawdzić tak zwane dobre sąsiedztwo
    ab) NIE
    można wystąpić o warunki zabudowy, ale będzie ciężko je uzyskać bo dobre sąsiedztwo jest w studium przewidziane zwykle jako teren budowlany

    b) jeśli nie ma studium to zostają tylko warunki zabudowy i dobre sąsiedztwo. można też próbować odralniać
  16. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    Cytat Napisał mi5iak
    A. Czy jest plan zagospodarowania czy nie?
    1. TAK
    Czy działka jest przeznaczona pod budownictwo?
    a) TAK
    można się budować
    b) NIE
    może się budować jedynie rolnik, który jest właścicielem gospodarstwa (chodzi o grunty) lub dzierżawi grunty powyżej średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie. Tak zwane siedlisko, ale na pewno przed kupnem trzeba sporo o tym poczytać

    2. NIE
    Czy jest studium zagospodarowania
    a) TAK
    czy w studium działka jest przeznaczona pod budownictwo
    aa) TAK
    można wystąpić o warunki zabudowy ale trzeba sprawdzić tak zwane dobre sąsiedztwo
    ab) NIE
    można wystąpić o warunki zabudowy, ale będzie ciężko je uzyskać bo dobre sąsiedztwo jest w studium przewidziane zwykle jako teren budowlany

    b) jeśli nie ma studium to zostają tylko warunki zabudowy i dobre sąsiedztwo. można też próbować odralniać
    Dzięki za krótki i tresciwy wykład
    Ten grunt objęty jest planem i widnieje w nim jako rolny, sąsiedztwo w poblizu ok. 500 m (działki rekreacyjne)

    Muszę przemyśleć sprawę ...
  17. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Podobno zerowe szanse na przekształcenie. Co najwyżej w nowym PZP może się za jakieś 5 lat pojawić jako budowlane, zwłaszcza jak będziesz walczyła
  18. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    A czy wiecie coś na temat planowanej inwestycji w Proszkowicach dot. rozbudowy leżącego tam akweny wodnego (z tego co wiem to jest zalana żwirowania, po prawej stronie przy wyjeździe z Proszkowic w kierunku Mietkowa)? Myslę nad zakupem tam gruntu rolnego niedaleko obecnego akwenu myślą, zeby osiedlić się tam na stare lata

    Wiecie coś na temat tych okolic?
  19. fonos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fonos Zarejestrowany: 25.06.2007 Posty: 1
    Witam
    Kilka slow o moich przemysleniach o dzialkach. W 2000 roku kupilem dzialke w Nadolicach Wielkich (niedaleko stawu) po 12 zl / m2 (no teraz to moze cholera wziasc ze tylko jedna) i do tego juz dawno ja psrzedalem. Ale to pokazuje jaki wzrost cen nstapil. Odnosnie dojazdu w te rejony a wiec i do Chrzastawy to obecnie jest porazka. Wiem bo przez pare lat budowalem dom na tej dzialce. Rano porazka zwlaszcza na Swojcu, po poludniu tez (wasko).
    A kiedy nowe drogi powstana .... nie wiadomo perspektywa jest ... ale chyba na starosc dla nas. Wiec nie wiem czy ta Chrzastawa jest az tak atrakcyjna.
    Kamien jest fajny ale ceny juz tam wywindowane i co lepsze dzialki juz poszly.
    Podoba mi sie i szukam obecnie dzialki w Pruszowicach (bardzo blisko wroclawia). Ktos cos wie na ten temat. Bylem rozpytywalem, dzialki sa ale nikt nie chce sprzedac (gmina bierze podatek 30% przez 5 lat od uchawlenia planu w tej wsi wiec kazdy czeka az ten czs minie). Sa tacy co maja ale nikt kogo znalazlem nie chce sprzedac. Nawet cen nie podaja. Ewentualnie Domaszczyn. Ramiszow odpada bo tam AOW i S8 bedzie biegla.
    I jeszcze co sadzicie o Kielczowku i Wilczycach. Jak tam teraz ceny, infrasturktura, uzbroejnie, szkoly, sklepy itp. Bo dzialek jest tam sporo choc nie wiem w jakich cenach.
    Czekam na konkretne informacje od zorientowanych
  20. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    Cześć,
    Ja przez już chyba rok szukam działek w tych okolicach co ty... ale bezskutecznie. Jeszcze parę miesięcy temu było coś w Domaszczynie, ogłaszane bodajże w Autogiełdzie, ale ogólnie straszna posucha. Powód jest taki jak podajesz - renta planistyczna. Oraz w niektórych przypadkach 22% VAT-u.
    Niedawno jeden facet chciał sprzedać jedną działkę, jeśli chcesz dokładniejszych namiarów odejwij się na priv. Z tym że cena 200 zł za metr... "Bo mu się inaczej nie kalkuluje"
Pokaż wyniki od 1961 do 1980 z 2519