dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Halinów k. Warszawy
  1. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    Jak tak patrze i czytam o tych ekipach to mam wrażenie że strasznie drogo każdy płaci za ta budowę, Mamy sobie sciągnąć murarzy ode mnie spod Radomia i płacić będziemy 15 zł za metr murowania czyli całość zrobienia stanu zamkniętego wyniosła nas za robocizne maksymalnie 15-17 tysięcy,
    Czy uważacie ze to za mało??
    W skład wchodzi 3 murarzy i 2 pomocników, ma być tak ze będą robione 2 budowy na raz, jedna nasza a druga brata- o ile tak dadzą rade....
    Tzn jak się zaleje fundamenty to ławy musza się odstać z tydzień czasu wiec wtedy u drygiego będzie robione to samo i tak naprzemiennie...

    Podobno stawiają dom w miesiac a przy 2 to wyrobia się do 3 miesiecy ale czy na pewno to jest normalne- jak ja to usłyszałam ze tak szybko to się przestraszyłam że to jakaś fuszerka będzie ale podobno sa dobrzy, polecenie wujka a mój tata oglądął dom przez nich robiony.....
    Myslicie że to za tanio??
  2. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Cytat Napisał madziunia85
    Myslicie że to za tanio??
    Myślę, że za szybko i za tanio.
    Określ dokładnie zakres prac.
    DOKŁADNIE.
  3. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    Jeśli chodzi o zakres prac to jest to wszystko, może tak tano dlatego ze to ludzie po prostu ze wsi??
    Tzn wykopanie fundamentów, zalaznie ( tzn i tak będą lane z gruchy naturalnie). Murowanie ścian, sciany działowe również. Łącznie ze zrobieniem dachu, przy czym ich wyżywienie i zamieszkanie nas nie interesuje.
    Musimy zapewnić tylko narzędzia i materiały.
  4. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Cena 15-18 kzł za dom 130-150 m kw jest niska ale nie niemożliwa .
    Sam mam namiary na człowieka który według wstępnych szacunków zrobi mi za podobną kwotę (stan surowy bez dachu).
    Oczywiście jest z poza Warszawy .
    Problem jedynie może być z jego możliwościami wykonawczymi .
    Na razie jest zajęty , potem jakieś sanatorium i może wykroi dla mnie jesienią trochę czasu .
    Widziałem jego robotę i wydaje się ok .
    Robi czysto i według sugestii kierownika i inwestora .
    Takie tanie ekipy istnieją tylko zwylke mają moc roboty , no i koniecznie trzeba obejrzeć ich pracę .
  5. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    no to ciekawe jak to bedzie jednak z ta ekipą budowlaną- mam nadzieje ze wypali!!

    a jakby kogoś interesowało to oto co nam powiedzieli w energetyce o prądzie:

    na warunki czekamy 2 tygodnie
    koszt przylacza napowietrznego to jest 102 zl netto za 1kWh = 1620 zl brutto a ziemmnego to 130 zl netto za 1kWh = 2070 brutto
  6. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    aha no i dochodzi jeszcze oczywiscie koszt skrzynki- nie wiecie ile taka kosztuje??
  7. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Cytat Napisał madziunia85
    na warunki czekamy 2 tygodnie
    koszt przylacza napowietrznego to jest 102 zl netto za 1kWh = 1620 zl brutto a ziemmnego to 130 zl netto za 1kWh = 2070 brutto
    U mnie to samo.
    Dostałem oczywiście warunki na przyłącze napowietrzne. W sumie słusznie, bo tak jest taniej.
    Żeby uzyskać ziemne, musiałem odpowiedniej osobie w ZE zlecić zrobienie projektu za drobne 900 zł bez faktury.

    W czwartek zrobili mi przecisk pod drogą
  8. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    Najgorsze jest to że my w rodzinie mamy kogoś kto moze nam zrobić przylącza wody, gazu , elktrycznosci ziemnej ale oczywiscie zeby ZE zaakceptowało nam ziemne to bedziemy musieli sobie wziasc ich słowieka a to kurcze juz 1000 zł za każdy projekt czyli to az 3 tysiące.

    A tak w ogole to pojęcia nie mielismy że te mapki do celów projektowych sa tylko 3 miesiace wazne, jakby nam Ci sąsiedzi nie powiedzieli to pewnie bysmy nie dowiedzieli sie o tym...
    Wiec trzeba wszystkie formalnosci i przyłącza załatwiac jak najwczesniej :/
  9. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    a no i oczywiscie przyłącze elektryczne to mógłby mój Zbyszek zrobić albo jego tata bo mają uprawnienia elektryczne ale oczywiscie musi być to człowiek który ma akredytację w tym ich urzędzie ZE wiec znowu kur... bedzimey musieli zapłacić
  10. martasi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martasi Zarejestrowany: 18.07.2006 Posty: 97
    Cytat Napisał madziunia85
    A tak w ogole to pojęcia nie mielismy że te mapki do celów projektowych sa tylko 3 miesiace wazne, jakby nam Ci sąsiedzi nie powiedzieli to pewnie bysmy nie dowiedzieli sie o tym...
    Wiec trzeba wszystkie formalnosci i przyłącza załatwiac jak najwczesniej :/
    Nam powiedziala geodetka. I dlatego na potrzeby wody i gazu oraz melioracji kupimy mapki archwalne.
  11. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    a to można archiwalne??
    jak to sie załatwia??
    robił już coś ktoś z melioracją??
    podobno jest tam stary gościo który wcale nie jest pomocny itp, i ciezko z nim jak sie w łapę nie da...
    Kurcze ja w łape nie zamierzam dawac..
  12. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Na potrzeby projektów wod-kan potrzebowałem aktualnych map.
  13. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Co do ważności mapek to wcale nie takie pewne .
    Ostatnio składałem taki mały projekcik w urzędzie na Terespolskiej w Warszawaie i miałem mapki 6 miesięczne .
    Poszedłem zapytać i inspektor powiedział mi że są ważne 2 lata .
    Zrobiłem więc projekt na tych starych i jest ok .
    Proponuję więc pytać w odpowiednich urzędach .
  14. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    ahhh coś strasznego - u każdego co innego..
    Wiem ze nasi sąsiedzi mieli tak ze robili mapki projektowe w tamtym roku i zrobili sobie przyłącza gazu juz zupełnego, tamtych mapek nie mogli juz wykorzystac i musza w tym roku robić znowu je jeszcze raz i jeszcze raz oczywiscie płacić.
  15. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    Wiem ze nasi sąsiedzi mieli tak ze robili mapki projektowe w tamtym roku i zrobili sobie przyłącza gazu juz zupełnego,
    to znaczy chciałam napisac że NIE ZROBILI sobie przyłącza gazu do domu.
  16. Agutek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Agutek Zarejestrowany: 20.10.2004 Posty: 229
    Macie jakies namiary na geodetow? Pilnie poszukuje kogos, kto mi wytyczy dom
  17. martasi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martasi Zarejestrowany: 18.07.2006 Posty: 97
    Cytat Napisał madziunia85
    a to można archiwalne??
    jak to sie załatwia??
    robił już coś ktoś z melioracją??
    podobno jest tam stary gościo który wcale nie jest pomocny itp, i ciezko z nim jak sie w łapę nie da...
    Kurcze ja w łape nie zamierzam dawac..
    W melioracji na 100% mozna archiwalne, w gazowni i wodociagach tez jesli bedziesz pytac o warunki techniczne przylaczenia do sieci, bo jesli projekt to oczywiscie na aktualnych.

    Mapki archiwalne mozna uzyskac w kartografii w Minsku Maz. oplata min 30zl w zaleznosci od mapki.

    Jesli chodzi o melioracje w Otwocku to dzwonilam tam i odebral bardzo mily (mlody) Pan ktory mi wszystko wyjasnil. Oczekiwanie na wrysowanie 2 tygodnie. Potrzebne 2 szt mapy i oplata 50zl.
  18. wicekK ELITA FORUM (min. 1000)
    wicekK Zarejestrowany: 15.05.2006 Posty: 1199
    Agutek - wysłałem kilka namiarów na priv
  19. madziunia85 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    madziunia85 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 356
    to ja tez w razie czego poproszę o namiary do geodetów. będe wdzęczna
  20. aga25 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga25 Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 33
    Ja mam pytanie odnośnie harmonogramu prac od momentu podjęcia decyzji o budowie, czy jest coś takiego na forum ?
    Od czego zacząć ?
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 4555