dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Halinów k. Warszawy
Strona 1 z 228
  1. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    Witam Forumowiczow,

    Coz, od czego by zaczac... Planuje budowac sie w Haliowie... Jest dzialka, jest projekt w adaptacji, zlozony wniosek o warunki przylaczy wody... Piszac krotko, zabawa rozpoczeta...
    Chetnie skorzystam z Waszych doswiadczen i podziele sie swoimi...
    Oboje z zono pracujemy, wiec i czasu nie za wiele, gdamay z kilkoma ekipami... Ale ceny jakie rzucaja zwalaja z nog... Moze kogos polecicie...

    pozdravki
  2. Radek_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Radek_ Zarejestrowany: 28.06.2005 Posty: 65
    Witam

    Jestem na tym samym etapie i co więcej do złatwiania spraw mamy ten sam urząd Ja mam dziłakę w Cisiu, chociaż na dobrą sprawe jest na końcu Halinowa. Również mogę zgłosić się po projekt przyłącza wodociągowego i składać dokumentację o pozwolenie na budowę. Jeszcze nie rozglądałem się za ekipą, ale na pewno też będę śledził ten wątek
    Pozdrawiam
    Radek
  3. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    Czesc Radku,

    A ja tymczasem odebralem warunki przylaczy wodnych!!! Jest pierwszy sukces.... O gaz tez juz zlozylem - w Sulejowku. Mam otrzymac po 10 pazdziernika. Mam nadzieje, ze w poniedzialek uda mi sie wyrwac do Otwocka z podaniem o przylacza pradowe.... Potem czekac i do architekta, a poznie do Minska po wylaczenie z terenow rolnych i jeszcze raz do Otwocka do Zarzadu Melioracji...
    Rozmawialem z ekipa, ktora buduje domy przy przejezdzie kolejowym na ulicy podajze Stolecznej - we wtorek mam dostac wycene... Hmmm gosc wygladal troche dziwnie i przkonywal mnie, ze porotherm i Max to to samo, tylko ze w Porothermie "chemia" siedzi... ale zobaczymy jak sie wyceni....
    Pozdrawiam! Bede klikal, gdy cos nowego sie wydazy
  4. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    Ciag dalszy staran o przylacza.
    W ubieglym tygodniu zawitalem do Otwocka po warunki przylacza elektrycznego. Zajzalem tez do Zarzadu Melioracji i zlozylem ppodanie o naniesienie na mapke mojej dzialki ewentualnych urzadzen meioracyjnych.
    I co sie okazuje? Po tygodniu dostalem juz poczta fakture za wydanie warunkow przez Zaklad Energetyczny!!!
    Mam wiec w reku juz warunki przylaczy wodny, odebrac musze gotowe pradu, mam nadzieje, ze rowniez gazowe na mnie czeka w Sulejowku....
    Rozmawialem juz z kilkoma ekipami. Za postawienei murow, z tarasem, schodami zewnetrznymi i wewnetrznymi zycza sobie od 21 do 45 tys... Ta nizsza kwota oczywiscie bez faktur.... Trzeba bedzie wszystko przemyslec... A w pracy huk roboty...
  5. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Puk puk,
    co nowego w Halinowie.

    Ja jestem w trakcie zalatwiania "papierologii".

    Pozdrawiam Sasiadow,

    Qdlaty
  6. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    Czas leci.... wiosna zbliza sie duzymi krokami...

    Papiery zalatwione. Generalnie bez problemu. Zacialem sie tylko przy urzadzeniach melioryzacyjnych, bo okazalo sie ze sa w planach na mojej dzialce... Ich rozmieszczenie nie kolidowalo jednak z moja wizja posadowienia domu, wiec problem sie rozwiazal.
    Adaptacja zrobiona, odebrane prawomocne pozwolenie na budowe wraz z dziennikiem budowy- w styczniu!
    Mam ekipe polecona przez sasiada oraz hurtownie materialow na dach (z Lublina) i materialy scienne. Material kupi ekipa, wiec budowa bedzie z 7% VATem.
    Dogaduje sprawe wykonania przylacza wodnego (rowniez jego projektu) oraz gazowego z miejscowa firma - to dobre rozwiazanie bo maja juz przetarte szlaki. Mam rowniez umowionego wykonawce przylacza elektrycznego - polecony z zakladu...
    Szukam jeszcze inspektora nadzoru, ktory bedzie odbieral prace budowlane.
    Przed soba mam jeszcze kosztorys oraz rozmowy i wybor banku.... No i juz na wiosne z poczatkiem kwietnia planuje rozpoczac.....
  7. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Hej,
    no to jestes bardziej "zaawansowany".
    My czekamy na projekt zagospodarowania (ma byc jutro).
    Mamy warunki pradu, wody i kanalizacji. W poniedzialek dogadamy szczegoly projektu tych przylaczy.
    W przyszlym tyg. chcemy tez zlozyc wszystkie dokumenty o pozwolenie.

    Zaczniemy rozmawiac z ekipami.
    Na pierszy ogien zajmiemy sie wjazdem na dzialke.

    Qdlaty
  8. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    Ja dopiero szukam działki w Halinowie >Mam upatrzoną w Kazimierowie. I pewnie zacznę z budową na przyszły rok
  9. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Przetrzemy Ci szlaki
    i w przyszlym roku wchodzisz "na gotowe"

    Q.
  10. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    a ja po swietach zaczynam!!!!
  11. Radek_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Radek_ Zarejestrowany: 28.06.2005 Posty: 65
    No a ja w sobotę wytyczam budynek i od poniedziałku kopanie fundamentów. Nie zdejmję teraz humusu. Majster woli wywieźć (na sztych szpadla) z pomiędzy wykopów niż żeby mu się owalało, no to się nie będę upierał Jest na działeczce woda i prąd. Umowę z bankiem podpisuję jutro.
    Pozdrawiam sąsadów
  12. hefalump FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hefalump Zarejestrowany: 04.09.2005 Posty: 156
    Cytat Napisał Radek_
    No a ja w sobotę wytyczam budynek i od poniedziałku kopanie fundamentów. Nie zdejmję teraz humusu. Majster woli wywieźć (na sztych szpadla) z pomiędzy wykopów niż żeby mu się owalało, no to się nie będę upierał Jest na działeczce woda i prąd. Umowę z bankiem podpisuję jutro.
    Pozdrawiam sąsadów
    Bomba bombeczka!
    A z jakim bankiem umowe podpisujesz. Ja mam na widelcu Millenium i MBank. Zobaczymy kto bedzie ciekawszy. W Millenium dochodzi jeszcze obowiazkowe ubezpieczenie... no ale zobaczymy...

    Super! Zazdroszcze Ci....
    Ja wciaz sie miotam, ale pewnie najpierw humus sciagne "na oko", pozniej wezwe geodete, no i do dziela...
    A teraz konkrety.. he he... Skad bierzesz beton, stal, bloczki, stemple?
    Robisz ogrodzenie tymczasowe?
    Z czego budujesz?
    ufff
    Sorry, ze tak wypytuje, ale z tego wszystkiego nie moge spac...
    Zona z synkiem juz z Morfeuszem po lakach chodza, a mnie w glowie budowa i praca...
    Jak to mowia, jak nie urok to... Budowa, awans, nowe obowiazki i co jeszcze ja pytam

    dobrze, ze chociaz "łyski" z cola w domu mialem, to sie wyluzuje szklaneczka...


    pozdrawiam
  13. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    Fajnie przecierajcie szlaki
    Ja szukałem tam działki od 2 lat i się w międzyczasie zastanawiałem nad innymi lokalizacjami
    W przyszłym roku bedę miał pewnie podobne problemy jak Wy
    Na dzień dzisiejszy chyba w tym tygodniu podpiszę umowę wstępna na zakup działki
    A Wy jakie lokalizacje Halinowa?
    Co do Banku przeanalizuj ofertę obu. Każdy ma inną ofertę. Ja pracuję w Banku dlatego nie śledzę rynku . Szewc bez butów chodzi
  14. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    Fajnie że jest już tylu forumowiczów
    Bedzie łatwiej
    Ja dzisiaj mam spotkanie z właścicielami działki
    Jak się dogadam to do Was dołączam
    Hehe
    Co do materiałów mogę Wam polecić w Sulejówku fabrykę pustaków stropowych , belek stropowych i bloczków fundamentowych. Jak ktoś będzie zainteresowany. Jest to mój znajomy, ale nie przez protekcje Przyjeżdzają do nich ludzie z całej Polski bo podobno robią bardzo dobrze.

    pozdrawiam
  15. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Hej,
    ja centrum Halinowa - Okuniewska.

    Radek jest najbardziej "zaawansowany".
    Ja nie mam pradu, ani wody. Czekam na projekty i uzgodnienia z ZUD.

    Teraz szukam ekipy i jakos pomalu wkur...enie mnie bierze.

    Q.
  16. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    My mielibyśmy do "Centrum " 2,4 km
    Jesteście lepiej zlokalizowani
    No z ekipami to jest problem
    I trzeba się naużerać z "fachurami"
    U mnie na działce jest wodociąg u sąsiada i ma iść prąd . Sąsiad narazie na pożyczonym. Miałem obok tej działki upatrzoną fajną działeczkę z nowymi słupami. Ale negocjacje skończyły się na niczym Gospodarz 3 razy zmieniał zdanie co do ceny i nie trzeźwiał . W końcu pomyśleliśmy , że przepiłby całą zaliczkę i zapomniał że sprzedaje działkę . No i podziekowaliśmy mu Zobaczymy co ustlimy dzisiaj. Ale szukaliśmy w okolichach bardzo długo . I chcieliśmy bliżej centrum Halinowa
  17. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    O może wiecie jaka jest różnica między działką budowlaną i rolną? Bo tam gdzie kupuję w księdze jest wpisane grunt orny i mieszkaniowo usługowy .
    Ale w gminie mówią, że zgodnie z planem zagospodarowania grunt mozna zabudować w 40 % . Wiem że np w sulejówku są działki typowo budowlane . Ale płaci się podatek ok 200 zł rocznie . Od rolnej chyba się nic nie płaci. Pytam bo mi nie o podatek chodzi, a o stronę prawną gruntu.
    W kazdym razie ja to rozumuję tak. W 60 % rolna w 40 % mieszkaniowo- usługowa ?
    Trochę to pokomplikowane
  18. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Gryfik,
    idz do gminy i wez wypis z planu zagospodarowania.
    Bedziesz mial napisane co i jak.

    Zreszta, gdzies na stronie Halinowa jest plan zagospodarowania, znajdz swoja przyszla dzialke i zobacz co tam jest.

    Q.

    Aha,
    ja mam dzialke budowlana i place 200 cos zl podatku.
  19. gryfik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryfik Zarejestrowany: 18.10.2005 Posty: 53
    Nie brałem z gminy wypisu , ale sprawdzałem i jest OK
    Co do Strony internetowej nie mogę na niej znaleźć planu zagospodarowania
  20. qdlaty DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qdlaty Zarejestrowany: 22.02.2006 Posty: 889
    Ok, to znaczy co jest napisane?
    Jaki grunt?
    Ile mozna zabudowac?
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4555
Strona 1 z 228