dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Zagłębie dąbrowskie
Strona 1 z 198
  1. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Na forum działa silna grupa z Górnego Śląska; wymieniają się informacjami na różne tematy m/inn. ceny w hurtowniach, adresy ekip, technologie, porady itp. Ja z budową swojego domu zamierzam ruszyć w Dąbrowie Górniczej (Zagłębie) na wiosnę 2003. Projekt jeszcze u architekta; pozostałe sprawy papierkowe prawie pozałatwiane. Dom w technologii YTONG; częściowe podpiwniczenie, parter, poddasze użytkowe. Jestem na etapie poszukiwania niedrogiej, solidnej ekipy specjalizującej się w tej technologii. Czy ktoś z forumowiczów z tego regionu jest w stanie polecić mi taką ekipę? Ja ze swojej strony mogę wskazać geodetę(500 zł za mapki do celów projektowych) i geologa(500 zł za dwa odwierty kontrolne wraz z warunkami posadowienia)- oczywiście to wszystko dla tych którym "zaśpiewano" drożej za te usługi... Jeżeli ktoś budował się z YTONGa to proszę również o informację gdzie i na jakich warunkach zaopatrywał się w materiał(nie tylko YTONG, ale również cement, drewno, bloczki betonowe itp.)
    Pozdrawiam wszystkich budujących się w Zagłębiu i nie tylko...

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-05-25 23:03 ]</font>
  2. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Grzegorz63 czy już znalazłeś ekipę/ wykonawców?? Mam sprawdzoną ekipę , chociaż u mnie będą się sprawdzać dopiero tej wiosny właśnie ale śmiało mogę ich polecić.Mój adres to: [email protected]
    Ja buduję w okolicach Częstochowy chociaż mieszkam w Dąbrowie górniczej /patrz wątek: grupa częstochowska/ i na ten rok planuję stan surowy otwarty i może okna jeszcze.Pod warunkiem że znajdę pracę, bo niestety ją straciłam.
    Pozdrowienia.
  3. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Grzegorz, jestem codziennie na górce Gołonowskiej. Czy masz się juz czym pochwalić na placu budowy?
    Gdybym wiedziała co tam masz na budowie to na pewno zorientowałabym sie że to Twój nowy dom .
    Pozdrowienia.
    A na Górce Gołonowskiej jestem dlatego, że mam w tamtejszej szkole kurs.
  4. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Rena, na mojej działce mam na razie tylko chwasty
    Staram się, aby ruszyć z budową w drugiej połowie maja. Kontaktowałem się z ekipą, na którą podałaś mi namiary, ale oni wolny termin mają dopiero w sierpniu
    Oto widok na moją działkę (powinnaś się zorientować która to jest strona Górki Gołonoskiej)




    Czy oby nie w tej szkole (którą widzę z działki) masz kurs?



    Pozdrawiam
    Grzegorz

    P.S. Witam Julka, który ma już za sobą kawał "dobrej roboty"
  5. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Widok kościółka na Górce Gołonoskiej jak żywo przypomina mi widok "Dorotki" w Grodźcu skąd pochodzę. A tak na marginesie to buduję się w Strzemieszycach.
    Ps. Zazdoszczę Grzegorzowi "kapitalnego" widoku z przyszłego domu.
  6. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Wowka
    Te kościółki są do siebie chyba dlatego tak podobne, bo pochodzą mniej więcej z tego samego okresu (kościół filialny Św. Doroty w Grodźcu, wzniesiony ok. 1653 r, kościół św. Antoniego z Padwy w Gołonogu wzniesiony ok. 1675 r).
    Co do lokalizacji mojej działki, to odkryłem już jedną wadę- GŁOŚNE DZWONY w kościele.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-04-24 23:00 ]</font>
  7. Julek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Julek Zarejestrowany: 17.04.2003 Posty: 15
    Pozdrawiam Wowkę.Moja budowa jest blisko bo w Ostrowach Górniczych. Na jakim jesteś etapie?.Służe radą jeśli chodzi o etap stanu surowego. Mnie interesują wszelkie info na temat instalacji a zwłaszcza EX czy Hepworth.
  8. Julek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Julek Zarejestrowany: 17.04.2003 Posty: 15
    Drewno - najtańsze w tartaku w Imielinie (transport gratis-tak wynegocjowałem).Cement, bloczki itd. najtaniej w hurtowni AD w Sosnowcu. Moge podać szczegóły. Wszędzie trzeba się targować.Ja brałem wycenę na materiał z jednej hurtowni - szedłem do drugiej i pytałem czy dadzą niższą cenę.W naszej okolicy (Zagłębie) jest sporo drogich lub nieuczciwych hurtowni. Jakby co mogę podać szczegóły .Jeśli chodzi o upusty to realnie można wytargować do 15% (średnio).Przed zakupem pytajcie (na priv lub maila)
  9. Rena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rena Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 353
    Grzegorz, za wcześnie się pochwaliłam kursem na Górce Gołonowskiej. Już zrezygnowałam!!! A szkoła nie ta co na fotce, chodziło mi o szkołę na ul. Kościelnej
    Może kiedyś przyjdę tam na spacer to obejrzę, no chyba że będziesz dokumentował krok po kroku swoją budowę i zamieszczał na forum.
    Pozdrowienia
  10. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Grzegorz63 !
    Kościółek ten widuję zawsze, jak jadę do moich teściów w kierunku Siewierza. Czy Twoja działka jest w pobliżu?
  11. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Witam ponownie krajanów.
    Grzegorz - Tak, te kościoły powstały w tym samym okresie. Niemniej ten na "Dorotce" został odbudowany z ruin w okresie międzywojennym. Nabożeństwa odbywają się tam sporadycznie tzw. majowe i odpust w pierwszą niedzielę sierpnia. Zapraszam do zobaczenia prostego (wręcz ascetycznego) wystroju wnętrza i przepięknego widoku na "pół Śląska i całe Zagłębie" .
    Julek Ostrowy Górnicze widzę z okna swojego domu jeśli tylko popatrzę przez rzeczkę Bobrek (buduję w Grabocinie). Moja budowa jest już w stadium finalnym. Zostały do wykonania podłogi, montaż drzwi wewnetrznych, sanitariaty itp. Niemniej dziękuję za Twoją ofertę pomocy. Służę taką sama Tobie i pozostałym krajanom.
    Pozdrawiam
  12. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Oczywiście! Moja działka to fragment tego pola, które widać na dole zdjęć.
  13. Julek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Julek Zarejestrowany: 17.04.2003 Posty: 15
    Czy możecie mi polecić instalatorów co i wod-kan (PEX lub Hepworth)oraz tynkarzy (teren Zagłębia).
  14. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    Grzegorz!!! Ja tam jeździłem na sankach. A było to ładnych parę lat temu. Pod ta górke deptałem na religię ..... i chodziłem na jabłka ( zgadnij do kogo ). Szkoły 18stki na świecie jeszcze nie było. No i stała Gwiazda. Czerwona.
    Teraz buduję się w Prudniku. Mieszkam tu od 88 i muszę przyznać, że są tu ładniejsze górki i widoczki. Moje 14 arów to od kilkunastu miesięcy stanowi cały mój świat. Opuszczam go wieczorami, w nocy mi się śni, z pracy go koordynuję i odwiedzam i tak non stop. Dzisiaj jest wyjątek... bo leje.
    Z innej beczki - szkoda tego kościółka. Czasem go odwiedzam. Pobudowane wkoło osiedla i "las kościołów" ten prawdziwy doprowadzi do ruiny.
    Pozdrawiam ( na prawdę było mi miło). Jak masz czas to napisz [email protected]
  15. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    Grzegorz!!! Ja tam jeździłem na sankach. A było to ładnych parę lat temu. Pod ta górke deptałem na religię ..... i chodziłem na jabłka ( zgadnij do kogo ). Szkoły 18stki na świecie jeszcze nie było. No i stała Gwiazda. Czerwona.
    Teraz buduję się w Prudniku. Mieszkam tu od 88 i muszę przyznać, że są tu ładniejsze górki i widoczki. Moje 14 arów to od kilkunastu miesięcy stanowi cały mój świat. Opuszczam go wieczorami, w nocy mi się śni, z pracy go koordynuję i odwiedzam i tak non stop. Dzisiaj jest wyjątek... bo leje.
    Z innej beczki - szkoda tego kościółka. Czasem go odwiedzam. Pobudowane wkoło osiedla i "las kościołów" ten prawdziwy doprowadzi do ruiny.
    Pozdrawiam ( na prawdę było mi miło). Jak masz czas to napisz [email protected]
  16. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Grzegorz63!!!
    Jakoś tak to forum ,,zagłębiowskie" zawęziło się do miast wymienionych przez Ciebie w tytule wątku. Może więcej osób poczuje się zaproszonych gdy poszerzysz tę listę?
    OGRODZIENIEC (tu buduję) się wprasza......chociaż to miasto w województwie ŚLĄSKIM, to równie blisko do Katowic, Krakowa i Częstochowy...więc może podepnę się do Zagłębia (mieszkam w Sosnowcu)?
    Pozdrawiam!
  17. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Szadam
    Ja też tam chodziłem na religię. I na jabłka do proboszcza . Nawet do głowy mi nie przyszło, że kiedyś postawię tam swój dom.
    Szkoła 18-ka "ruszyła" w 1969 r. Właśnie wtedy zaczynałem tam 1-szą klasę. Pomnik z gwiazdą czerwoną stoi do dziś!!!
    Prudnika nie znam, chociaż jechałem dwa razy autokarem przez Prudnik- niestety był to "Wesoły Autobus" i niezbyt wiele pamiętam.

    Krystian
    Serdecznie pozdrawiam
    Wybrałeś super miejsce na swój nowy dom. Przepiękna Jura, kontakt z przyrodą a jednocześnie wszędzie blisko (Zawiercie, Dąbrowa, Olkusz, no i te większe aglomeracje- Katowice, Częstochowa, Kraków również dostępne "o rzut kamieniem"...)
    Kiedy planujesz ostateczną ucieczkę z Sosnowca do Ogrodzieńca?
  18. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Grzegorz63!
    ,,Ucieczka" planowana jest na 2009r. , ale nie do końca, bo żona nadal pracować będzie w Sosnowcu, córka do liceum pewno też dojeżdżać będzie do Sosnowca (z żoną), no i mieszkania szkoda bo ładne, w samym Centrum......ale dom jeszcze ładniejszy !!!
    Na razie jeżdżę po Sosnowcu i negocjuję z firmami ,,od okien" - Julek dzięki za namiary na Kresową - podobnych firm szukam w Zawierciu...
    Pozdrawiam!
  19. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Hallo!
    Dzisiaj paskudna pogoda, więc może na chwilę przestaniecie budować i napiszecie coś o postępach na budowie ?
  20. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Dzisiaj za to jest piękna pogoda . Jadę na działkę (rower+5 browarków na bagażniku) żeby wytyczyć patykami granice do grodzenia mojej działki. W poniedziałek-ogrodzenie, we wtorek-przywóz budy budowlanej na działkę (odbieram też z urzędu ostemplowany Dziennik Budowy), początek czerwca- wykoszenie (kosą ) chaszczy, żeby geodeta nie pomylił się przy wytyczaniu domu. Start z budową około 10 czerwca. Powoli dostaję palpitacji serca
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3955
Strona 1 z 198