dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. Włodek W. ELITA FORUM (min. 1000)
    Włodek W. Zarejestrowany: 06.04.2003 Posty: 1929
    opal
    Czy juz odkopali was ?. :maco też pewnie przysypany.
  2. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Witam

    W ramach wolnego czasu wróciłam do początków pisania naszej grupy ( w ramach edukacji wewnętrznej ) i dzisiaj mam pytanie do ckwadrat, jak dojazdy do Warszawy i z powrotem., no i czy sprawdziło się to miejsce na wypady wypoczynkowe.
    Ciewawa jestem jeszcze jak idzie "praca" nad dyrektorem KPN i przydomowymi oczyszczalniami ścieków, bo w Kampinosie nie robią trudności, na szczęście

    pozdrawiam
  3. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał Włodek W.
    opal
    Czy juz odkopali was ?. :maco też pewnie przysypany.
    Włodek, na szczęście odkopują nas regularnie. W Sylwestra, kiedy napadało najwięcej śniegu, pług odśnieżał nasz 200-metrowy kawałek polnej, nieutwardzonej drogi chyba ze 3 razy. Gorsza sprawa jest jednak teraz, kiedy śnieg topnieje. Jeśli mróz nie przerwie topnienia to obawaiam się, że kiedyś mogę tego odcinka nie przejechać, bo dzisiaj już ledwie dałem radę..
  4. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał chopinetka
    W ramach wolnego czasu wróciłam do początków pisania naszej grupy ( w ramach edukacji wewnętrznej
    i dzisiaj mam pytanie do ckwadrat, jak dojazdy do Warszawy i z powrotem., no i czy sprawdziło się to miejsce na wypady wypoczynkowe.
    Chopinetka, o ile dobrze sobie przypominam, to miejsce, o którym mówisz odwiedziliśmy tylko raz i już nawet zapomniałem jak nazywa się ta miejscowość - przypomnij mi proszę. Ale tylko dlatego, że mieszkamy dopiero od półtora miesiąca a podczas budowy nie mieliśmy czasu żeby tam wrócić. Ale może na majówkę już się uda .

    Z dojazdami nie jest źle, choć akurat, jak w Wigilię szukałem choinki, to zapuściłem się aż do Sochaczewa ale już Kampinos wydał mi się bardzo daleko. Mam nadzieję, że masz dobry samochód, bo codzienne dojazdy z/do Kampinosu mogą być jednak męczące. Szczególnie zimą, nawet dojazd do Wyględ wydaje mi się dość długi i przygnębiający a to tylko 15 km od Lazurowej i od wawy pod dom mam cały czas latarnie. Rano (to znaczy zaraz po 9) jadę do rogatek ok. 15-20 minut (włącznie z kilkuminutowym korkiem przed samą Lazurową) a na Powiśle, gdzie pracuję, drugie tyle. Przed 9 jest zapewne nieco gorzej. Gorzej jest z powrotem, gdzie niemiłosiernie korkuje się z powodu przebudowy Górczewska ale znam objazdy i też nie trwa to dłużej niż 45 minut.

    Cytat Napisał chopinetka
    Ciewawa jestem jeszcze jak idzie "praca" nad dyrektorem KPN i przydomowymi oczyszczalniami ścieków, bo w Kampinosie nie robią trudności, na szczęście
    A z oczyszczalnią to daliśmy sobie spokój.
  5. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Cieszę się,że nie jest tak źle jak z początku sobie wyobrażałeś. Zanim będę mieszkać pod Kampinosem to mam nadzieję,że jeszcze wiele zmieni sie na korzyść jeżeli chodzi o drogi. Budujemy bez kredytu, (nienawidzę tej formy zadłużenia), więc narazie będą to wypady weekendowe. A ta miejscowość to nazywała się chyba Zaździerz (czy jakoś tak) blisko tartaku o którym pisałeś.
    pozdrawiam
  6. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał chopinetka
    Budujemy bez kredytu, (nienawidzę tej formy zadłużenia)[...]
    To tak jak ja. Jakoś nam się udało, więc trzymam kciuki za Ciebie. Wiąże się to oczywiście z pewnymi wyrzeczeniami już od momentu wyboru projektu i dłuższym czasem budowy (u nas prawie 4 lata) ale śpię teraz spokojnie. Na sam koniec nie obyło się jednak bez dwóch kredytów, ale na szczęście tylko konsumpcyjnych i to na 0%
  7. Włodek W. ELITA FORUM (min. 1000)
    Włodek W. Zarejestrowany: 06.04.2003 Posty: 1929
    chopinetka
    Bez kredytu .Ja też tak chciałem .i nie udało sie .Też nie lubię długów .Życie weryfikuje nasze preferencje Za dużo było kompromisów i kredyt poszedł w ruch Pozdr.
  8. JMaciek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JMaciek Zarejestrowany: 09.07.2003 Posty: 344
    Witajcie w nowym roku!

    Przegladajac forum (wątek "Józefów czy Izabelin?" ) trafilem ta taka oto "reklame" naszych okolic:

    Cytat Napisał wolny od obiektywizmu
    Okolice K. P.N. mają bagienny klimat natomiast południowo-wschodnia część miasta i południowe tereny podmiejskie to klimat uzdrowiska. Dla kogoś kto zna tylko kampinowskie lasy i przyjechał ze smrodliwego miasta zapach bagna nie jest odczuwalny natychmast ale wystarczy odwiedzić Wawer,Otwock i Józefów bo poczuć różnicę-tu oddycha sie pełną piersią żywicznym suchym powietrzem.Bez wzglądu na porę roku panuje tu atmosfera wakacji.Dojazdy sa problemem tylko dla tych którzy mieszkali w miescie i przystanek czegośtam mieli 100m od domu i nie czekali na transport dłuzej niż 10min/proponuję przyjechać latem i postać na przystanku-nie bedzie wam się chciało wsiadac do autobusu/.Dojazd własnym samochodem jest lekko utrudniony ze względu na rozbudowę połączeń z Centrum ale bez porównania lepszy niż z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego no i jest znacznie przyjemniejszy.Poza tym zawsze przekracza się Wisłę mostami z których widać coraz piękniejszą panoramę miasta.Kto będzie chciał tu kupic działkę po wybudowaniu połączeń z mostem Siekierkowskim ten gapa.
    I kto chciałby mieszkać na bagnach?

    Pozdrawiam,
    Maciek
  9. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Hej,
    a po ile ten człowiek sprzedaje działki?
    Każda pliszka swój ogonek chwali. Patrząc na dojazd zdecydowanie wolę ten nasz od innych kierunków. A najgorzej jest z przeprawieniem się na drugą stronę wisły w godzinach jazdy z i do pracy. Moja koleżanka mieszka tuż za mostem gdańskim, na Targówku. Jedzie do pracy dłużej niż ja z Leszna. Naturalnie poza szczytem jest znacznie szybciej, ale poza szczytem to na ogół siedzi się w pracy.
    Pozdrawiam
    Marcin
  10. JMaciek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JMaciek Zarejestrowany: 09.07.2003 Posty: 344
    Zastanawiam sie gdzie znajduja sie te bagna ze tworza one klimat okolic KPN? Przyjechałem z miasta to moze nie czuję? No chyba ze pomieszkam pare lat...

    Co do dojazdu to zgadzam się i zastanawia mnie co ciągnie ludzi w kierunku Tarchomin, Białołęka, generalnie za Wisłę i Puławską na południe - jak tylko pomyślę, że mam tam jechać to już mi słabo...

    Pozdrawiam,
    Maciek
  11. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Witam!

    Niestety ckwadrat masz rację już przy wyborze projektu zeszliśmy na totalne minimum i budujemy 126 m2. Mamy 10 letnia córkę i niezapowiada się na więcej Będziemy budować powolutku i Twoje kciuki napewno przydadzą się Jak mam doła to jadę na działkę i napawam się pięknymi widokami.
  12. Nezia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nezia Zarejestrowany: 11.08.2003 Posty: 36
    Bardzo przepraszam, że nie na temat, ale...ja z prośbą

    poszukuję sprawdzonego murarza do remontu mieszkania: chciałabym wyburzyć kawałek ściany, postawić kawałek nowej, zamurować drzwi i zrobić nowe...czy możecie mi kogoś polecić???

    --------------------
    [email protected]
  13. Przemek72 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek72 Zarejestrowany: 08.04.2004 Posty: 134
    Cytat Napisał ckwadrat
    Cytat Napisał Włodek W.
    opal
    Czy juz odkopali was ?. :maco też pewnie przysypany.
    Włodek, na szczęście odkopują nas regularnie. W Sylwestra, kiedy napadało najwięcej śniegu, pług odśnieżał nasz 200-metrowy kawałek polnej, nieutwardzonej drogi chyba ze 3 razy. Gorsza sprawa jest jednak teraz, kiedy śnieg topnieje. Jeśli mróz nie przerwie topnienia to obawaiam się, że kiedyś mogę tego odcinka nie przejechać, bo dzisiaj już ledwie dałem radę..
    ckwadrat,

    Ja u siebie obserwuje to samo. Droga jest coraz gorsza i zastanawiam sie czy gmina ma plany inwestowania lub dokladania sie do drog na naszych terenach.
    Jak kiedys uslyszalem, ze dopoki jezdzi tyle samochodow ciezarowych, betoniarek itd. nie maja zamiaru tego robic bo i tak droga bedzie zniszczona. DRAMAT!


    Pozdrawiam,
    Przemek
  14. Przemek72 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek72 Zarejestrowany: 08.04.2004 Posty: 134
    Widzieliscie te propozycje
    http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34885,3089289.html

    Chyba byloby fajnie gdyby stacja Metra znalazla sie przy skrzyzowaniu Lazurowej i Gorczewskiej. Jakies 25 lat (jak z bicza strzelil...) i stacja bedzie!
  15. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał Przemek72
    Oczywiście, o "naszej" linii metra pisałem już na grupie kilka razy, choć dokładne propozycje lokalizacji stacji pojawiły się dopiero teraz. Można być nawet pewnym, że metro będziemy mieć szybciej niż za 25 lat, bo optymistyczny wariant przewiduje pierwsze odcinki od Chrzanowa w 2011. W to oczywiście nie bardzo wierzę, ale jakby to miało być nawet pare lat później, to i tak przed emeryturą jeszcze sobie pojeździmy .
  16. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Nic tylko cieszyć się i być optymistą - niepoprawnym
  17. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Kiedy by to metro nie ruszyło i tak ubiliśmy dobry interes kupując działki na jego przedłużeniu . W naszej okolicy, w zeszłym roku ceny działek poszły w górę o kilkadziesiąt %. Niewykluczone, że właśnie za sprawą powoli materializującej się II linii metra.
  18. Włodek W. ELITA FORUM (min. 1000)
    Włodek W. Zarejestrowany: 06.04.2003 Posty: 1929
    Przewiduję , że metro zrobią w 10 lat i będzie to metro prywatne (10 lub 15 % udz.skarbu państwa dla picu ) .dlatego szybko je uruchomią .To jest konkretna kasa .
    Ciekawe czy mam rację? Życie zweryfikuje przypuszczenia Pozdr.
  19. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Hej,
    ewentualne metro bardzo ułatwiłoby życie. Szkoda tylko, że nie wykorzystuje się tego, co już jest - ile mówiło się o wykorzystaniu infrastruktury (przepraszam za słowo kolejowej i stworzeniu czegoś na kształt kolejki miejskiej jak w Trójmieście.
    Cały czas są kłopoty z tym, aby na dojazdy spod Wwy koleją i komunikację w Wwie był wspólny bilet.
    Życie ułatwiłoby wykorzystanie tego co jest, ale jak chcą kopać tunele, to przynajmniej niech to zrobią szybko. Ponad 100 lat temu metro w Londynie powstawało szybciej, niż u nas w Wwie.
    Pozdrawiam
    Marcin
  20. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    My o metrze a tu głupie poszerzenie kawałka Górczewskiej jest opóźnione o ponad rok

    http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki...szawa_a_2.html
Pokaż wyniki od 2061 do 2080 z 4084