dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Dzisiaj to już dosłownie wiosna - 10 stopni! Ale na polach roztopy . Nie mogliśmy dojechać na działkę, to znaczy nie odważyłem się forsować nieutwardzonej drogi z chyba półmetrowymi, błotnymi koleinami. Nawet na piechotę nie dało rady - buty dosłownie zostawały w błotnej mazi. Synek miał oczywiście ubaw, największy jak już plackiem legł w zaorane pole a obok zostały stojące na baczność jego buciki...
  2. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    To jak ty tam zamieszkasz? Do mnie jakoś daje się dojechać i dojść.
  3. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Jezier, teoretycznie to nie ma jeszcze w ogóle drogi, przy której stoi nasz dom. Jeździmy (to znaczy z wyjatkiem dnia dzisiejszego drogą, od której po zrobieniu naszej będziemy odcięci działką jednego sąsiada. Mimo, że mieszka przy niej już kilka rodzin to nie zatroszczyli się zeby tę drogę w jakikolwiek sposób utwardzić, wysypać żwirkiem czy czymkolwiek. Jak nasza droga zostanie ostatecznie wytyczona przez gminę to oczywiście od razu nad nią popracujemy żeby nie było takich sytuacji.
  4. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Jezier,

    Nadgonię dziennik na pewno. Ale teraz mam jedynie czas na króciótkie posty tutaj i w gpie szkieletowej...

    Mam nawet zdjęcia (lubisz to ). Myślę, że do końca lutego mi się uda...
  5. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Maco zapewne kiepsko zarządzasz swoim czasem. A do końca lutego zostały juz tylko 24 dni.
  6. arcious SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arcious Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 84
    Cześć,

    od dwóch lat jesteśmy z żoną szczęśliwymi posiadaczami działki w Latchorzewie. Tak więc działka jest, projekt jest, pozwolenie budowlane jest, media też są - nic tylko zacząć się budować. W tym roku zamierzamy postawić stan zero lub surowy otwarty. Mamy więc nadzieję bywać na tym forum częściej .
  7. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Bywaj Arcious! Moja rada to stawianie od razu stanu surowego otwartego. Masz na to dużo czasu, jeszcze nie zaczął się przecież sezon. Stan zerowy jest dobry dla tych, którzy zaczynają na jesieniu bo wcześniej nie mogli i chcą jechać dalej wczesną wiosną. Z "zerem" są kłopoty żeby dobrze zabezpieczyć na zimę.
  8. arcious SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arcious Zarejestrowany: 02.07.2002 Posty: 84
    Dzięki na krzepiące słowa .
    Na razie zbieramy kasiorkę, żeby ją wrzucić do tego mitycznego głębokiego dołu, który z resztą od maja ma być głębszy niż dotąd .
    Ale już nad tym pracuję .
    Na samą działkę wydaliśmy ze ślubną tak niemożebne pieniądze, że czkawka trwa do dziś (zwłaszcza, że kredyt wzięliśmy w CHF), ale co było zrobić?; w końcu mieszkać w otulinie "Kampinosu" - to jest coś, no nie?!.
    Tak więc decyzja już zapadła: czekaliśmy dwa lata, dłużej już nie zamierzamy . Jak mawiał pewien amant polskiego kina i estrady ostatnich lat: "Koko dżambo i do przodu".
    A co nas nie zabije, to nas wzmocni.
  9. magda9976 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda9976 Zarejestrowany: 11.10.2003 Posty: 59
    Kochani - powiedzcie mi jak daleko sięga Wasza grupa Kampinowska. Tak sobie czytam co któryś post (wszystkich nie jestem w stanie ze względy na ich ilość) i nie wiem czy dołączyć się czy nie ...a mianowicie zakupiłam piękną nieuzbrojoną (niestety) działkę w Sochaczewie. Do was mi jednak najbliżej....

    Pozdr
    Magda
  10. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Witaj Magda. Grupa kampinoska sięgą tam, dokąd jest z nią jakikolwiek związek. Takoż przecież zapisałem w akcie erekcyjnym Grupy. Jest nawet w Grupie Marsjanka a co dopiero Sochaczew. Nie jest zresztą wbrew pozorom daleko. Dosłownie rzut beretem za Żelazową Wolą. A my nawet zapuszczliśmy się do Sochaczewa, robiąc rekonesans cenowy materiałów budowlanych. Niestety, nie było taniej niż zaraz za Warszawą.
  11. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Hej! W przyszłym roku ma się zacząć budowa małej obwodnicy Warszawy od łącznika z autostradą A2 w Konotopie. Od północy dojdzie do trasy AK przy Powązkach Wojskowych a na południu chyba jeszcze dokładnego przebiegu nie wyznaczono. To znaczy na pewno pójdzie przez Ursynów a wcześniej chyba w pobliżu lotniska. To chyba dobrze, bo praktycznie nie dojeżdzając do rogatek wskakujemy (to znaczy ci, którzy mieszkają w północnej części Otuliny KPN) w Blizne na trasę szybkiego ruchu i pół Warszawy (tej północnej) stoi otworem. Obwodnica odciąży też zapewne Górczewską i Połczyńską, dzięki czemu łątwiej będzie się także dostać do samego centrum.

  12. JMaciek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JMaciek Zarejestrowany: 09.07.2003 Posty: 344
    Witam,

    Czy może ktoś polecić jakąś firmę (najlepiej z okolic), która wykona mi drzwi - po pierwsze: dobrze - po drugie: niedrogo. Szczególnie poszukuję wykonawcy drzwi oznaczonych jako D5 (tutaj do obejrzenia: http://klub.chip.pl/jmaciek/drzwi.jpg ) - byłem w Stolbudzie i generalnie kręcili nosem patrząc na nie - po konsultacjach stwierdzili, że zrobią mi wszystkie ale oprócz tych D5, jako że widzą tu problem z ościeżnicą i łukiem w skrzydłach drzwi.

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot
  13. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Możesz zapytać u Dziadka w Zaborowie, Adpolu w Zielonkach (koło delikatesów "Warus") lub Kim Pro Art w Starych Babicach. To chyba wszystkie firmy stolarki okienno-drzwiowej, jakie są w naszych okolicach.
  14. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Cytat Napisał ckwadrat
    Możesz zapytać u Dziadka w Zaborowie, Adpolu w Zielonkach (koło delikatesów "Warus") lub Kim Pro Art w Starych Babicach. To chyba wszystkie firmy stolarki okienno-drzwiowej, jakie są w naszych okolicach.
    ja tylko w kwestii formalnej - Kimar Pro Art
  15. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Hej,
    powitam najpierw arcious i Magda9976. Ach... Sochaczew, dobrze znam to miasteczko
    Zaczynam spotkania w sprawie zmian do projektu (mamy go już skubanego Zaczynam rozmawiac też z potencjalnymi wykonawcami, ale powiem szczerze, że to droga przez mękę. Dwie ekipy polecane przez CKwadrata i JMacieja mają zajęcie w tym roku, z czego wnioskuję, że są naprawdę dobrzy.
    A może ktoś jeszcze jest zadowolony z murarzy? Albo zna dobrą ekipę.

    Tylko proszę anonimów i osoby z 3 postami o wujku - złotej rączce o nie przesyłanie podpowiedzi

    cieszy mnie ta obwodnica, poza tym będą grzebać przy Górczewskiej, więc może za czas jakiś (choć w międzyczasie będzie ból) będzie można do Wwy dojechać jak biały człowiek ...

    pozdrawiam
  16. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Z przykrością muszę stwierdzić, że nasza Grupa niestety nie dopisała na spotkaniu w Muratorze. Stawili się tylko dwaj ojcowie założyciele i jedna matka . Jak na chyba ponad 100 osób, które przyjechały z najodleglejszych zakątków Polski (choćby Szczecin był mocno reprezentowany) a nawet z zagranicy (był Kaka spod Wilna!) to bardzo kiepski wynik. Co Wy, pustelnie w tej Puszczy sobie budujecie?
  17. Karolf FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karolf Zarejestrowany: 30.01.2002 Posty: 146
    witam grupę Kampinowską i zwracam się z prośbą do Szanownego Gremium Kampinowskiego o przyjęcie mnie w skład grupy. Już mieszkam w Czezcotkach, ale jak wiadomo we własnym domu zawsze jest coś do zrobienia

    pozdrawiam

    Karol
  18. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    witajcie,
    nie reprezentowałem, ponieważ info o spotkaniu na forum (był oddzielny temat) było zablokowane. Nie wiem czemu, ale taka informacja figurowała w spisie tematów.
    Więc dałem sobie spokój myśląc, że zostało odwołane...
    pozdrawiam
    M

    PS Pozwolę sobie na mało odkrywczą informację, że nazwa puszczy pochodzi od nazwy Kampinos, nie Kampinows
    Pozdrawiam Karolf
  19. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Cytat Napisał ckwadrat
    Z przykrością muszę stwierdzić, że nasza Grupa niestety nie dopisała na spotkaniu w Muratorze. Stawili się tylko dwaj ojcowie założyciele i jedna matka . Jak na chyba ponad 100 osób, które przyjechały z najodleglejszych zakątków Polski (choćby Szczecin był mocno reprezentowany) a nawet z zagranicy (był Kaka spod Wilna!) to bardzo kiepski wynik. Co Wy, pustelnie w tej Puszczy sobie budujecie?
    O, przepraszam bardzo, ja bylam , tylko wyszlam wczesniej, zanim ojcowie i matka zalozyciele przyszli, i znow nie mialam okazji was poznac
  20. kgadzina Lider FORUM (min. 2800)
    kgadzina Zarejestrowany: 22.07.2002 Posty: 3883
    Niniejszym..... tego..... i w ogóle.....
    składam wniosek o przyjęcie mnie na członka-korespondenta szacownej Grupy Kampinoskiej.
    Bardzo się cieszę że mogłem poznać obecnych Mbz-tkę, Opalkę i Ckwadrata
    A jakby co to mogę przyciągnąć do was więcej głów z innych zakątków Polski
    Pozdrówka z Krakówka!
Pokaż wyniki od 1021 do 1040 z 4084