dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. peilin DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    peilin Zarejestrowany: 13.07.2003 Posty: 585
    Dzieki za rady dotyczace firm budowlanych, ale ja naprawde nie mam czasu sama zajmowac sie budowa, wiec musze znalezc dobra firme, ktora nie bedzie probowac mnie oszukac. Co do kosztow, to firma najpierw robi kosztorys, na podstawie, ktorego jej potem place, wiec o zawyzaniu cen nie ma mowy, bo jest to wczesniej ustalone.
    pozdrawiam
  2. Kasiorek ELITA FORUM (min. 1000)
    Kasiorek Zarejestrowany: 30.12.2002 Posty: 2129
    HEJ,HEJ
    mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy 21 marca w niedzielę na spotkaniu w Lolku na Polach Mokotowskich o godz 12
  3. Grzegorz Saczek ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz Saczek Zarejestrowany: 23.07.2003 Posty: 2184
    Witajcie po dłuższej przerwie.
    Dzisiaj zawiozłem architekta na działkę. Niech popatrzy chłop gdzie będzie stał jego projekt a mój indywidualmy
  4. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Cytat Napisał mbz
    Przeczytalam ostatnio w lokalnej gazetce, ze przebudowa Warszawskiej od Lazurowej do Leszna potrwa od 2004 - 2006. W pierwszej kolejnosci odcinek polozony na terenie gminy Stare Babice. Podobno juz sie rozpoczely pomiary geodezyjne. Ciekawe, jesli tak bedzie to super , ale pewnie jak rusza roboty to dopiero bedzie ciezko sie wydostac
    Ostatnio, jeżdżąc prawie codziennie Warszawską na odcinku Lazurowa-wiktorów zauważyłem bardzo częstą obecność panów pomiarowców (geodetów) wzdłuż całej warszawskiej....
    Z jednej strony to fajnie... ale z drugiej jak ją poszerzą i zrobią ładną to nam się pijawią TIRy i inne ciężarówki i ogólnie ruch i hałas wzrośnie...
  5. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Ja myślę, że TIR-y to raczej nie mają szans się pojawić na Warszawskiej/Stołecznej bo nie mają po co. Chyba, że się trafi się jakiś kierowca - amator koncertu w Żelazowej Woli . Teraz i tak jeżdzą Poznańską. Jeśli będzie w Starych Babicach zjazd z A2 to raczej tylko dla ruchu lokalnego. Będzie pewnie większe natężenie ale samochodów osobowych a i to tylko na odcinku Stare-Babice - Lazurowa. No i pewnie sporo pojedzie też w bok, na północ, jak Kwirynów, Janów, Klaudyn i dalej Łomianki. Zresztą sami zobaczymy...
  6. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    hej,
    za mną kolejny krok na drodze do własnego domu - uzgodnienia dotyczące adaptacji projektu.
    Okazuje się, że to co czytałem gdzieś o małej wadze, przywiązywanej przez architektów w projektach gotowych do wentylacji, potwierdza się i w moim projekcie. Dlatego to będzie podstawowa sprawa przy adaptacji.

    Mam nadzieję w maju załatwić sprawy papierkowe i ruszyć z pracami w sierpniu.
    Uprasza się o trzymanie kciuków
  7. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    [quote="Maco"]
    Cytat Napisał mbz
    Przeczytalam ostatnio w lokalnej gazetce, ze przebudowa Warszawskiej od Lazurowej do Leszna potrwa od 2004 - 2006. W pierwszej kolejnosci odcinek polozony na terenie gminy Stare Babice. Podobno juz sie rozpoczely pomiary geodezyjne. Ciekawe, jesli tak bedzie to super , ale pewnie jak rusza roboty to dopiero bedzie ciezko sie wydostac
    Ostatnio, jeżdżąc prawie codziennie Warszawską na odcinku Lazurowa-wiktorów zauważyłem bardzo częstą obecność panów pomiarowców (geodetów) wzdłuż całej warszawskiej....
    quote]


    Ja tych panow, to juz od kilku miesiecy widuje
  8. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał MarcinM
    hej,
    Mam nadzieję w maju załatwić sprawy papierkowe i ruszyć z pracami w sierpniu.
    Uprasza się o trzymanie kciuków
    MarcinM, trzymam kciuki żebyś zaczął wcześniej. Sierpień to trochę późno.. Lepiej zacząć wcześniej i ewentualnie robić dłuższe przerwy technologiczne niż później się niepotrzebnie spieszyć.
  9. alexsoft FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alexsoft Zarejestrowany: 24.05.2003 Posty: 254
    Nie łam się MarcinM - ja zacząłem 28.7.2003 i za miesiąc się przeprowadzam...
  10. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Dzięki dobrym ludziom za dobre słowo
  11. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    alexsoft !

    No to pięknie !!!!

    To nawet będziemy w tym samym czasie sąsiadami !

    Sprzedaliśmy mieszkanie i mamy się wynieść z niego do końca kwietnia.
  12. alexsoft FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alexsoft Zarejestrowany: 24.05.2003 Posty: 254
    Cóż, moje mieszkanie niestety jeszcze nie sprzedane - ale i tak się z niego wynoszę - trzeba zacząć mieszkać by znaleźć wszystkie wady ukryte domu.....
  13. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Alexsoft, a robiłeś może rozeznanie, jak w okolicy wygląda sprawa stałki internetowej? Co tu dużo kryć, bez tego, w tych naszych leśnych ostępach nie wyobrażam sobie, jak mógłbym funkcjonować. Tym bardziej, że przeszedłem właśnie ostatnio w tryb pracy zdalnej.
  14. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Też mnie to mocno interesuje !

    Od kwietnia pozostanie praca... lub GPRS.

    No i jeszcze podobno Sferia tam dochodzi ale ich dostęp do Internetu jest raczej jeden z droższych...
  15. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Ja rozmawiałem z kolegą odnośnie szybkości internetu po GPRS. Uważa on, że niczym nie różni się od modemu. Ostatnio zainteresowały mnie promocje Idei. Można po 18 surfować sobie po gprs w cenie 29 gr za 512 MB. Mają też promocję dla firm 50 zł bez limity MB. Ale trzeba kupić palmtopa za 2 tys.
  16. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Jezier, ta cena jest bardzo atrakcyjna. Mam nadzieję, że znajomy mówi prawdę odnośnie komfortu obsługi. Bo teoria teorią (115 kb/s to nawet przecie dokladnie 2 razy więcej niż modemowe maksimum - 56 kb/s) ale właśnie liczy się, jak to wygląda w praktyce. Mi się zdawało, ze GPRS jest jednak wolny, jak ściagałem jakieś niewielkie gierki do telefonu. Ale to może była kwestia "słuchawki". Warto pewnie zainwestować w oddzielny modem GSM/GPRS.
  17. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał Maco
    Też mnie to mocno interesuje !

    No i jeszcze podobno Sferia tam dochodzi ale ich dostęp do Internetu jest raczej jeden z droższych...
    I niestety chyba jeden z najgorszych. Podobnie jak i Tele2 się ponoć bardzo popsuło. A Neo się poprawiła. Trzeba będzie monitowac Telepsę o możliwości techniczne DSL w naszym rejonie. Dla przypomnienia - jesteśmy w rejonie Błonie. Jakby tak każdy raz na tydzień czy nawet 2 tam dzwonił w tej sprawie...
  18. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Alexsoft się chwalił, że ma dobrego znajomego w Tepsie, który szczerze powie jaka jest sytuacja i keidy planują centralę zabowrowską wymienić.

    Ja też ostatnio próbowałem przez śłużbowe kontakty ale jak na razie to cisza na łączach....
  19. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    W końu sami chcieliśmy sielskiej wsi i leśnej głuszy - niby dlaczego Internet miałby od tego obrazu odstawać.. Ale jak mi dzisiaj w Zalesiu sprzedali wczorajszą gazetę to się po prostu załamałem i wk.. bo zorietowałem się dopiero w domu. Choć z drugiej strony mam już bezpośredni dowód na to, że na wsi czas płynie wolniej
  20. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Co do szybkości po GPRS to chyba nie jest dobrze. Telefony dostępne na rynku potrafią działać z szybkością 40 kbips. Najnowsze modele ale niekoniecznie dostępne w sprzedaży nawet 53 ale to jest max.
    No i jest to szybkość ściagania, wysyłanie jest wolniejsze.
    Dobra wiadomość jest natomiast taka, że maszty na peryferiach są znacznie mniej obciążne więc gprs nie jest ograniczany.
    Nokia wyposaża swoje nowe fony w edge ale na operatorów trzeba jeszcze poczegać.
    Alternatywą jest np podłączenie się GPRS i satelitą. Z komórki wysyła się zapytania a satelitą ściąga. Nawet onet ostatnio ma taką usługę, ale jest i konkurencja nie wiem czy nie tańsza.
    Ostatnia możliwością jest oferta eutelsat. Dwukierunkowy net z satelity. Abonament miesięczny zaczyna się jednak od 150 €
Pokaż wyniki od 1081 do 1100 z 4084