dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Kiedyś był taki dowcip - smutny zresztą.
    - W Warszawie budują metro w zawrotnym tempie. Przez parę miesięcy już pół metra wykopali ...
  2. Ula i Sławek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ula i Sławek Zarejestrowany: 30.11.2004 Posty: 378
    Czesc, jestem z grupy nadarzynsko-grodziskiej zajrzalam do Was, bo mam informacje. Przed godzina dowiedzialam sie, ze jutro przed południem ma odwiedzic nas przedstawiciel firmy Bartosz z Bialegostoku www.bartosz.com.pl/, aby dograc sprawe montazu rekuperatora ich produkcji w naszym domu. Jesli ktos z Was mialby ochote zamienic kilka slow z tym mlodym czlowiekiem to zapraszam na os. Szczesne w Grodzisku, ul. Tarnowska, rog z Dabrowskiego http://www.grodzisk.pl/miasto2/mapa/grodzisk_mapa.html . Tylko nasz dom jest w trakcie budowy. Czarna dachowka, wole oko nad wejsciem. Latwo trafic. W razie potrzeby piszcie. Konkretna godzine spotkania podam w watku swojej grupy. Ula
  3. Włodek W. ELITA FORUM (min. 1000)
    Włodek W. Zarejestrowany: 06.04.2003 Posty: 1929
    Ula i Sławek
    Czy braliście pod uwagę reku. ,,ŻUBRA ", tez z Białegostoku. , podobno wieksza sprawność i nie wyszrania. Mam dylemat .KOSS, BARTOSZ czy ŻUBR ? .Ceny podobne
    .Pozdr.Wlodek
  4. Ula i Sławek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ula i Sławek Zarejestrowany: 30.11.2004 Posty: 378
    Żubra poznaliśmy na targach rok temu na Torwarze. Nie spodobali nam się, dlatego nawet nie drążyliśmy, czy są dobrzy. Ale to własnie wtedy ktoś z innych wystawów wziął nas za rękaw i powiedział, aby odpuścić sobie Żubra i pomysleć o Bartoszu. Koss odpadł, bo tak jak cała masa rekuperatórów ma nagrzewnicę do podgrzewania wchodzącego powietrza w mroźne dni, a wg. nas użycie najdroższego źródła do podgrzewania przy odzysku ciepła jest paranoją. Jedynie Bartosza reku nie szroni przy ujemnych temperaturach. I on wygrał. Rozważaliśmy jeszcze litewską Amalvę, ale też mimo, że szczyci się że jest reku krzyzowym, przeciwprądowym to też ma nagrzewnicę. Człowiek będzie u nas za godzinę. Serdecznie pozdrawiam. ula
  5. Przemek72 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek72 Zarejestrowany: 08.04.2004 Posty: 134
    Witam,

    Mam prosbe do wszystkich, ktorzy w ostatnim czasie legalizowali swoje zamieszkanie w nowo wybudowanych domkach. Az boje sie zabrac za wszystkie sprawy papierkowe - urzedy, elektryk, kominiarz itd. Niestety chyba trzeba.

    Czy kto moze podac wszystkie czynnosci jakie nalezy wykonac, miejsce gdzie to mozna zrobic i w jakiej kolejnosci nalezy to zalatwiac? Ponadto, gdzie potrzebne jest jakies wsparcie, gdzie cos mozna sobie ulatwic itd.
    Nie wiem czy juz ktos kiedys to zrobil ale mysle, ze byloby to potrzebne wszystkim konczacym swoje budowy.

    Kazda informacja na forum albo na priv'a bedzie bardzo mile widziana.

    Z gory dziekuje,
    Przemek
  6. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
  7. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Witajcie

    Tak nieśmiało pytam się Was, czy będziecie na zlocie forumowiczów? Bo coś nie widzę Waszych wpisów...

    pozdrawiam
  8. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    No nie wiem, trudno powiedzieć. Do marca jeszcze daleko a i do Warszawy to dla nas teraz cała wyprawa
  9. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    W ramach ogłoszeń duszpasterskich,to chciałam przypomnieć,że w tym tygodniu będzie chodził ksiądz po kolędzie,
    W zeszłym miał chodzić,ale zaniemógł,wikary bardzo go gęsto tłumaczył

    A w ogóle to tutaj są dziwne godziny kolędy-np. w piątek będzie kolęda całej Stołecznej od godz. 9.Rano!Rozumiem,że mieszkają tam sami emeryci albo bezrobotni.
    Poza tym tak szybkiej kolędy to nie widziałam-w tydzień wszystko-Zaborów,Wyględy,Feliksów.
  10. Przemek72 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek72 Zarejestrowany: 08.04.2004 Posty: 134
    Opal,

    A czy dysponujesz moze troche bardziej dokladnym "rozkladem jazdy"?
    Kiedy ksiadz bedzie odwiedzal jakie okolice?

    Pozdrawiam,
    Przemek
  11. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Jadą wozy kolorowe, taboramiii..





    Szczegóły w dzisiejszej Rzepie:

    http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki...szawa_a_2.html
  12. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Cytat Napisał Przemek72
    Opal,

    A czy dysponujesz moze troche bardziej dokladnym "rozkladem jazdy"?
    Kiedy ksiadz bedzie odwiedzal jakie okolice?

    Pozdrawiam,
    Przemek
    Przemek,z tego,co pamiętam,to dzisiaj ma zawitać do Was i do nas.Waszą ulicę wymieniono,mojej nie,bo co to za ulica-koleiny półmetrowe.
    pozdrawiam
  13. adam.kom WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam.kom Zarejestrowany: 25.12.2005 Posty: 5
    Ja juz jestem po kolendowaniu
    Był kaznodziej z wizytą zaikasował opłatę i nawet było miło
    Jako, że obecnie pomieszkuje u teściów ksiądz juz się zapowiedział w nowym domu mimo, że fundamenty na wiosnę będą lane ??? no coż nie ma to jak proaktywna postawa

    Pozdrawiam
    Adam
  14. Ola i Piotr SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ola i Piotr Zarejestrowany: 23.02.2004 Posty: 52
    Witam,
    Slyszeliscie cos o jakiejs oplacie za uzytkowanie pasa drogi pod ktorym biegna wasze media? Oplata coroczna czy cos takiego....
    Tesciowa moja cos takiego uiscila w Wiktorowie, ale oczywiscie nie zapytala sie co dokladnie i jaka jest podstawa prawna

    Pozdrowienia
    Piotrek
  15. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Adam.kom, chopinetka, po ile mniej więcej stoją teraz działki w okolicach Kampinosu?
  16. chopinetka ELITA FORUM (min. 1000)
    chopinetka Zarejestrowany: 11.10.2005 Posty: 1500
    Witaj

    Zadajesz bardzo trudne pytania. To zależy od wielu czynników, ale ostatnio w urzędzie usłyszałam,że działka w pełni uzbrojona kosztuje 35zł/m2 a ja dla porównania 5lat temu co prawda za rolną, zapłaciłam 4,5zł/m2. po doprowadzeniu wody i prądu i odrolnieniu wyszło jakieś 8zł/m2. No i nie jest to centrum Kampinosu tylko troszke z boku pod lasem, ale o to nam chodziło.

    pozdrawiam
  17. adam.kom WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam.kom Zarejestrowany: 25.12.2005 Posty: 5
    Witam,

    Moja sąsiadka z Zawad ....ma w zupełności rację, że tak naprawdę cena działki jest zależna od kiku czynników i w naszej okolicy Kampinos nie zalicza sie tak jak Babice czy nawet Leszno do strefy dolarowej. Jeszcze nie ale według mnie to kwestia czasu i sytuacja zmieni się w ciągu 2 lat. Już teraz dowiedziałem się od mojego źródła z urzędu gminy, że obcnie zatwierdzona inwestycja związana z budową osiedla domów rusza już wiosną, a kilku innych inwestorów mających zamiar zarobić na stosunkowo dobrej lokalizacji i niskiej cenie działek kompletuje dokumenty i prowadzi aktywny wykup działek.
    Wracając do ceny to jest duży rostrzał ja osobiscie znam osoby które kupiły działkę w gęsto zaludnionym obszarze za 38 PLN/m2 bez mediów (1000m2) do 55 PLN/m2 za działkę uzbrojoną. Natomiast prawdziwe rarytasy to stare siedliska, które posiadają media i są położone w pięknych i ustronnych miejscach ale ich cenna to już kwestia indywidualnych negocjacji.
    Pozdrawiam grąco w ten zimny dzień
  18. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Wielkie dzięki, to już mi daje rozeznanie. Myślałem, że będzie trochę taniej, bo ze 2 lata temu to jeszcze w okolicach Leszna można było uzbrojone kupić za ok. 10 euro. Teraz widać, że ta cena przeniosła się aż do Kampinosu. U nas też strasznie podrożało. Wyględy/Wiktorów/Zaborów podrożały w zeszłym roku o ok. 40%
  19. ajkad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajkad Zarejestrowany: 05.06.2005 Posty: 70
    czesc,
    czy wiadomo cos grupowiczom o biurze projektowo budowlanym NORD-BUD w Grądach?
    przymierzam sie do adaptacji projektu u nich
    macie jakies doswiadczenia?
  20. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Grądy znamy, pracowni nie. A z innej beczki, znalazłem prognozę pogody dla kampinoskich gmin (Leszno, Kampinos, Stare Babice itd) i nie tylko. Dzisiaj w nocy dla gminy Leszno prognoza przewiduje -26 a odczuwalnej nawet -34

    http://meteo.icm.edu.pl/gpp/index.php
Pokaż wyniki od 2081 do 2100 z 4084