dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Ja już dzisiaj zrobiłem trening przez kuligiem. To znaczy na piechotę z synkiem na sankach, ale klimat ten sam . Parę kilometrów na przełaj, od jednostki wojskowej w Mariewie do Wiktorowa. Było pięknie. Polecam. Kampinos zimą to dopiero atrakcja. Nie ma żadnego latającego paskudztwa. Cisza, spokój, tylko las i śnieg.
  2. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Coś mało budująca ta nasza grupa ostatnio.. Zamarzły łącza, czy co. A tak a propos to może ktoś wie, jakie są w naszych leśnych ostępach szanse na stałe łącze internetowe. Czy jest możliwość założenia Neostrady, czy np. tylko SDI. A może jest jakaś radiówka np. Tele2? Czy zostaje tylko modem i pakiety? Ktoś ma już jakieś doświadczenia w tej kwestii?
  3. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Rzeczywiscie cos maly ruch na grupie - moze sen zimowy?
  4. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Żeby nas tylko póżniej nie zmożyło wiosenne zmęczenie. A i sen nocy letniej w niedalekiej perspektywnie. NIe mówiąc o jesiennej depresze
  5. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Hi, hi, hi niezla wizja
  6. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Vision in blue . I nikogo to nie rusza..
  7. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    No i chyba po szansach na kulig. Zrobiło się przyjemnie ciepło. Więc może grzaniec w terenie? Tylko czy po błocku da się przejechać?
  8. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Warszawska od Lazurowej przejezdna
  9. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Wkoło tyle wody, że może nie od parady byłaby jakaś łódeczka. Bols na przykład .
  10. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Mój sąsiad przez ulicę ma Sferię. Trochę nieoficjalnie (normalnie nie instalują bo nie ma gwarancji pokrycia) ale mu działa.

    Jeszcze nie rozmawiałem z nim jaki i czy wogóle ma dostęp do internetu ale pogadam...

    Oficjalnie mają zasięg w Ożarowie więc niezbyt daleko...

    Może by tak grupowo zapowiedzieć, że się podłączy to może trochę podkręcą anteny i będzie gwarantowany zasięg ?

    A drugi pomysł to zbudowanie sieci Forumowiczów na urządzeniach WiFi
    Może by się tak dało od domu do domu do jakiegoś stałego łącza... ?
  11. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    No tak ale zasięg wifi to kilkaset metrów. A poza tym kabel niezbędny u kogoś w środku. U was i tak fajnie bo sporo domów. Zamiast kabla możliwa jest nawet satelita jeśli chętnych sporo.
  12. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    A to się zdziwicie. WiFi może mieć zasięg i klkunastu km, tylko potrzebna jest antena kierunkowa. A specjalna dookólna łapie chyba nawet swobodnie 2-3 km. Więc spięcie grupy sąsiedzkiej nie powinno stanowić problemu. I co za wygoda - można chodzić z notebookiem, czy plamtopem po lesie i być online. Oczywiście nadal jest potrzebny ktoś na stałym łączu, które byłoby współdzielone.
  13. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Polpak zdałby się
  14. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Polpak to chyba siec szkieletowa z ktorej korzysta Tepsa. Trza by od niej wydzierzawic lacze do tego szkieletu. To by sie chyba nawet bardziej oplacalo niz jakby kilka osob wzielo Neo. Nie wiem, jakie sa ceny. Ale to chyba byloby oplacalne przy co najmniej 6-7 osobach. No i ktos musialby zarzadzac taka osiedlowa siecia, warto by postawic wspolny serwerek zeby kazdy nie musial sciagac ze siwata tego samego co inni
  15. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    ps. mozna by wtedy wspolnie pogiercowac i filmy poogladac... a nawet - rozmazylem sie - i jaka osiedlowa telewizje internetowa, chocby do monitoringu. Mozliwosci sa praktycznie nieograniczone.
  16. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Żeczywiscie się rozmażyłeś...

    Ale to dobrze !

    Właśnie myślałem o kierunkowych WiFi od sąsiada do sąsiada i gdzieś u kogoś albo kabel albo satelita (Polpak chyba też dzierżawi satelitarną łączność ale nie wiem czy to nie za drogie).

    Myślę, że ckwadraty, alexsoft i ja to WiFi bez żadnego problemu. Od ckwadrata to chyba Włodka by ściągnęło.
    Ja dla samej frajdy takiej sieci (nawet bez wspólnego stałego łącza) bym się zdecydował. W końcu WiFi to chyba impreza rzędu kilkuset zł nie więcej. No i jednorazowa, bez kosztów utrzymania...
  17. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    To prawda ceny spadają szybko. A do mnie jakaś kierunkowa antena dosięgnie? Jestem 133 m npm
  18. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Kampinoski hot-spot na pewno powstanie. Juz moja w tym glowa . Karta WiFi do kompa stacjonarnego to juz mniej niz 300 zl. Punkt dostepowy niewiele wiecej niz 500. Zeby to mialo sens (chocby gromadzic w jednym miejscu pliki do wymiany musi byc oczywiscie serwer, na ktory mozna by przeznaczyc nawet wysluzonego kompa (ale z duzym dyskiem - czyli kolejne powiedzmy 1000 zl. Pytanie jeszcze ile by kosztowala dobra antena dalekiego zasiegu (ta z punktu dostepowego wystarczy co najwyzej na jeden ogrod) - zrobie rozeznanie. Nie ma sie zreszta, co spieszyc bo sprzet do bezprzewodowek tanieje z kazdym miesiacem. No i oczywiscie zadnych oplat stalych z wyjatkiem groszy za prad dla opa.

    Taka instalacja moze dzialac samodzielnie i jest gotowa w kazdym momencie na przyjecie i wspoldzielenie Internetu, jesli tylko znajdzie sie sensowna oferta.
  19. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Jezier - niestety nie dosiegnie, chyba, ze ktos bylby po drodze. Nie istotna jest tutaj wysokosc, bo przy nastu km krzywizna ziemi jest jeszcze pomijalna. Obawiam sie jednak, ze do Ciebie to musialyby sie znalezc nawet ze 3-4 punkty posrednie . Szkoda, ze tak daleko wyhalsowales..
  20. jprzedworski ELITA FORUM (min. 1000)
    jprzedworski Zarejestrowany: 06.12.2002 Posty: 1574
    Cytat Napisał ckwadrat
    A to się zdziwicie. WiFi może mieć zasięg i klkunastu km, tylko potrzebna jest antena kierunkowa. A specjalna dookólna łapie chyba nawet swobodnie 2-3 km. Więc spięcie grupy sąsiedzkiej nie powinno stanowić problemu. I co za wygoda - można chodzić z notebookiem, czy plamtopem po lesie i być online. Oczywiście nadal jest potrzebny ktoś na stałym łączu, które byłoby współdzielone.
    To prawda, ale przepustowość w tym systemie jest bardzo zależna od pozimu sygnału. Te zasięgi są może słuszne na odkrytym polu. W lesie lub w domu może być dużo gorzej. BTW tu jest link do sprzętu, który może was zainteresuje, bo tam są niezłe anteny (cena nie jest już taka zachęcająca):
    https://www.wlan.waw.pl/cgibin/shop?...d&sid=175adbe0
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 4084