dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa kampinoska
  1. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Ceny są jak najbardziej zachęcające - przynajmniej dla grupki najbliższych sąsiadów w promieniu nie większym niż ok. 2 km. Powinna wystarczyć wtedy chyba antena bazowa za ok. 200 zl (dookólna) i kierunkowe lub panelowe (nawet za niecale 100 zl każda). Drogie są tylko szczelinowe (600 i 900 zl), zapewniające pełne pasmo na kilka km.

    Ale oczywiście pełne pasmo nie będzie potrzebne. Nie będzie to przecież instalacja firmowa, która by wymagała jak największej, ciągłej przepustowości a sieć przede wsystkim do współdzielenia Internetu. Nawet gdybyśmy współdzielili internetowe łącze 1 Mbitowe to i tak potrzebna by była maksymalna przepustowość 1/11 pełnego pasma WiFi (11 Mbits). A np. Neostrada, która w praktyce powinna spokojnie wystarczyć nawet na 10 użytkowników (powiedzmy 5 rodzin po 2 osoby korzystające niezależnie z Netu), to zaledwie 512 Kbps.
  2. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Cytat Napisał ckwadrat
    Vision in blue . I nikogo to nie rusza..
    Chyba jednak cos sie ruszylo, hi, hi po tym twoim internecie
  3. jprzedworski ELITA FORUM (min. 1000)
    jprzedworski Zarejestrowany: 06.12.2002 Posty: 1574
    No to powodzenia! Wygląda na to, że ten hotspot rzeczywiście powstanie. Antena - rzecz wymienna (w razie czego), a ceny chyba będą raczej spadać. Ja jestem zdecydowanie za daleko, żeby brać w tym udział, ale będę kibicować!
    Tylko co do tych 11 Mbit/s - to szybkość mocno teoretyczna, nieosiągalna nawet w niezłych warunkach, a w rzeczywistości będzie to jakiś ułamek. Ale spróbować można, w końcu kiedyś były tylko modemy wdzwaniane i też się pracowało.
  4. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Tak się ruszyło, że nawet nie wiem kiedy przekroczyliśmy 1000 wypowiedzi! Aż się prosi żeby to jakoś wspólnie uczcić. Razem z przyległościami oczywiście (Warszawa ). Może w przyszły weekend w Kampinówce w Izabelinie? To jest dobre miejsce, niezależnie od pogody. A jak się zacznie sezon - w sumie już niedługo - to znowu bedzie się bardzo trudno spotkać w większym gronie.
  5. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Z tym 1000 to rzeczywiscie niezle , moze jeszcze zaraz nowa stronka?
  6. Grzegorz Saczek ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz Saczek Zarejestrowany: 23.07.2003 Posty: 2184
    Ja już zaczynam przymiarki do budowania sieci ale w północnej części KPN
    A polpak to słaby pomysł.
    Znam lepsze ale brak czasu by szczegółowo opisać co i jak. U mnie (czyli w Sowiej Woli) będę opierał się na Netii gdyż mają komin w Nwym Dworze. A jako iż lokalizacji kilkanaście na Netii zestawiłem to wymęcze dobre warunki
  7. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Wiem, wiem, we wszystkich badaniach Polpak wypada najgorzej. Jesli tylko bedzie alternatywa to na pewno z niej skorzystamy. Problem w lesno-wiejskiej lokalizacji, gdzie nawet Tepsa z ledwoscia dociera a co dopiero Netia, ktora jest nastawiona p.w. na wielkomiejskich klientow biznesowych . Netia nie chciala mnie nawet ze 3 lata temu dolaczyc w samej Warszawie! Grzegorz - a nie wiesz moze, jak jest z zasiegiem Netii w okolicach Zaborowa? No i jak bedziesz mial chwilke to napisz "co i jak". Widzę, ze jestes w temacie
  8. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    Tele2 też oferuje jakieś radiomodemy do internetu.

    A przecież od nas widać PKiN więc w sumie nie jest chyba tak źle...

    A może jakaś lepsza antenka i do Grzegorza przez puszczę by dociągnęło... ?
  9. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Cytat Napisał Maco
    Tele2 też oferuje jakieś radiomodemy do internetu. A przecież od nas widać PKiN więc w sumie nie jest chyba tak źle...
    Na pewno oferuje - znajomy ma i sobie chwali, tyle że on mieszka w Warszawie. Pytanie, czy do nas docierają. PKiN widać, ale to ze 20 kilosów w prostej linii (drogą - 26 km), więc sporo za dużo żebyśmy mogi się podpiąć. Musieli by mieć anteny na kominie w Ożarowie a chyba nic tam takiego nie widziałem. Może to tylko kwestia czasu.

    Cytat Napisał Maco
    A może jakaś lepsza antenka i do Grzegorza przez puszczę by dociągnęło... ?
    Do Grzegorza też kawał (pewnie z 15 km w prostej linii) i do tego przez las, który bardzo rozprasza sygnał, więc chyba tym bardziej nic z tego.
  10. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    No to kiepsko że do mnie nie dosięgnie, nawet od Grzegorza . Mogę sobie chyba sieknąć mały hot spocik. W zasięgu podstawowej antenki mam 4-5 sąsiadów. No może jeszcze Żemka dosięgnie (ale z nim się boję interesy robić).
  11. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    No ale tak ogólnie to może jest dobry pomysł, żeby stworzyć sieć Forumową... Tak od domku do domku... ?

    Może się uda ?
  12. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Ale szkielet by powstał. Moglibyśmy wtedy zasięgiem pokryć olbrzymi obszar i czerpać z tego niezłe zyski. Wystarczy tylko spojrzeć na naszą grupową mapę.
  13. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    No właśnie problem jest ze szkieletem. To, co zamierzamy zrobić, to w najlepszym przypadku nie połączone ze sobą hot-spoty obejmujące lokalne grupki użytkowników. Ale będziemy przecież się łączyć ze światem przez Internet, więc chyba nie będzie problemu żeby założyć jakiegoś wirtualnego huba dla forumowiczów, coś na wzór jednej z sieci p2p o nazwie DC++.
  14. mbz OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 5509
    Qrcze, fajnie, ze sie grupa ozywila ale ja nic nie rozumiem
    Dziewczyny, gdzie jestescie???
  15. Marsjanka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka Zarejestrowany: 13.02.2002 Posty: 186
    Jestesmy, jestesmy pochorowalysmy sie troche z Marsjanka-Juniorka, ale juz na chodzie jestesmy

    Przy okazji - potrzebuje ekipy i kierownika budowy, co by na wiosne zaczac, a nie ostac sie jak jaka sierota
    Parafrazujac towarzysza Wieslawa "Pomozecie?"

    pzdr Marsjanka
  16. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    Jeśli nic nie znajdziesz na forum, przejdź się po okolicznych budowach i wyłuskaj dobrą ekipę. Budują nawet teraz, więźbie mróz zupełnie nie przekszadza, a często więźbę robi ta sama ekipa, co stawiała mury. Od razu możesz wtedy zobaczyć efekty ich pracy. Tak samo możesz wychwycić kierownika budowy/inspektora nadzoru. Telefon do niego (jak i do inwestora) musi być na każdej informacyjnej tablicy budowlanej. Do majstra ekipy często też. Oczywiście pytaj krzyżowo: o szeroko pojęte zdolności ekipy pytaj kierownika/inspektora i inwestora a o zdolności kierownika - ekipę i inwestora.
  17. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    PS. Marsjanka, "Pomożecie?" to był tow. Gierek! Tow. Wiesław to np. "Ludu pracujący stolicy"
  18. Marsjanka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka Zarejestrowany: 13.02.2002 Posty: 186
    racja, racja

    zupelnie zapomnialam, ze towarzysz Wieslaw potrafil "piep....c" pare godzin, a Gierek juz po kwadransie wolal "Pomozecie?"
  19. ckwadrat ELITA FORUM (min. 1000)
    ckwadrat Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 2408
    A tak a propos, to co z grupowym bliskim spotkaniem 3 stopnia?
    Zaraz zaczyna się tu sezon i wtedy dopiero będzie ciężko się zebrać.
  20. Maco ELITA FORUM (min. 1000)
    Maco Zarejestrowany: 14.11.2001 Posty: 2764
    U mnie sezon pełną parę więc bokami robię i marne szanse na spotkanie grupowe widzę...
Pokaż wyniki od 981 do 1000 z 4084